Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 59

Téma: Programovani ve ForwardPass

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2003

Citace Původně odesláno od Wuffi
    A kde je?
    Musíš vydržet ... přidat soubor lze až po vložení příspěvku ... Už je tam
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2002

ha, uz ho vidim Mno budu to muset nastudovat V autobuse jsem jeste trosku programoval, uvidime co z toho bude

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2002

Jinak freeware .CHM Reader naleznete ZDE
    Je celkem dost dobry!

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Stahuji svůj dotaz ohledně registrace ActiveX komponent. Našel jsem v eVB "RegSvrCE.exe", který to dělá a nevšimnul jsem si velkého článku o tvorbě CAB. Jinak jsem ověřil "Com Control" (Mscecomm.dll)a zdá se, že v ForwardPassu fachčí.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Tak jsem to přechválil? Fachčí zatím jen vysílání, ale event OnComm ne a ne přijít (příjem). Zkusil jsem už snad vše. Pokud by si snad někdo s touto komponetou věděl rady...

Mimochodem, stojí na ní např. přenosy přes IrDa, dokonce snad i BT apod.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2003

Citace Původně odesláno od jerzy
    Tak jsem to přechválil? Fachčí zatím jen vysílání, ale event OnComm ne a ne přijít (příjem). Zkusil jsem už snad vše. Pokud by si snad někdo s touto komponetou věděl rady...
    Mimochodem, stojí na ní např. přenosy přes IrDa, dokonce snad i BT apod.
    Nemyslím si, že bys FP přechválil. Zkontroluj si nastavení RTreshold (receive) and SThreshold (send). Pokud je máš obě na 0, tak se nedivím, že ti OnComm nechodí ...Tebe zajímá příjem a proto RTreshodl musí být různý od 0. Jeho nastavení na 1 znamenák, že se OnComm s commEvReceive bude generovat každý přijatý znak ...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Děkuji za reakci, s COMy mám zkušenosti na PC (Delphi 7). Manuál jsem přečetl horem, dolem. Nastaveno jsem to měl (RTreshold = 1, STreshold zatím nepotřebuji), ale nepomáhá to. Zde problém nebude. Zkoušel jsem kontrolovat InBufferCount i v Timeru, ale je stále 0, ale nechodí ani žádné jiné eventy. Vysílání ale chodí bez připomínek. Na netu a v eVB je několik příkladů, ale ty se vzájemně kopírují. Jinak vadný HW jsem vyloučil, mám další dva jiné (nezávislé) sériové terminály na PDA. Zkoušel jsem i CreateObjectWithEvents, ale to vyhodí chybu - "Object Expected". Asi nelze tuto funkci použít. (CreateInstance funguje stejně jako vložená kontrolka - RCV nefunguje)
    Připojené soubory Připojené soubory

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2003

Tak bych ještě zkusil nastavit parametry portu přes property Settings ... přenosová rychlost, parita atd ... např. "9600,N,8,1" a to stejný nastavit i na druhé straně ... asi by si to chtělo pohrát s nastavení ... resp.: zkus si udělat program, kde budeš mít všechna nastavení na formuláři, ať to nemusíš neustále měnit ve zdrojáku ... Pokud mi vyjde čas, podívám se na to, až dorazím domů...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

To by teoreticky mohlo být, že default nastavení (9600,8,n,1) je jiné, než jak popisuje dokumentace. Vlastně jsem to kontroloval v object inspektoru eVB po vložení do formy. Jeví se mi to nepravděpodobné, že by se to na PPC nastavilo jinak. Divné ale je, že nechodí ani eventy na řídící signály a chyby. Dík...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2003

No tak jsem to teď dozkoušel a závěr? Odesílání bez problémů ale ten příjem ... nepomohl ani ruční příjem ve smyčce ... prostě MSCECOMM na Rx nereaguje. Zkoušel jsem infra komunikaci s mobilním telefonem (vytáčení čísla) a ani v jednom případě nepřišla od MT odpověď. Tak a teď babo raď ... :?:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2002

Hm jestli to delate v eVB nebude to tim? Tedy myslim chyba eVB. Jinak tusim ze jsem mel podobny problem i ve VB 6.0

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Děláme to tak, že do ForwardPass vložíme ActiveX CECOMM Control vyseparovanou z eVB a zkoušíme v JScriptu eventy. Ale kontrolka je od MS (Microsoft CE Comm Control 3.0).

Hledá se baba.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2003

Hm jestli to delate v eVB nebude to tim? Tedy myslim chyba eVB. Jinak tusim ze jsem mel podobny problem i ve VB 6.0
    Tak tím to nebude.Já to zkoušel přímo z eVB a tam mi ten event normálně funguje...Spíš bych to viděl na ten xxxScript...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Stáhnul jsem ze zoufaltví hot-fix eVB ActiveX komponent, který řeší problém s pamětí při CreateObject. Ale vše je jen asi o měsíc novější. Ale hlavně - výsledek je stále tentýž. Též se kloním k myšlence, že problém je ve skriptu, protože na Webu si celkem nikdo nestěžuje.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Jinak freeware .CHM Reader naleznete ZDE
    Je celkem dost dobry!
    Jo dobrý asi je, ale má některé mušky. Například si nerozumí s češtinou, tkaže moje napsané helpy v HTML WorkShopu jsou "podivné". A pak také, pokud máte helpík drobátko větší, tak si v pohodě při načítání stihnete uvařit kafe, pak posvačit a ještě zatelefonovat (mám help 800kB). Pak už vše jede celkem interaktivně. Nicméně je free, takže darovanému....

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Má někdo k dispozici ForwardPass?
    Od Adam Motvička v sekci Programování
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-07-2006, 16:39
  2. Programování v C#
    Od abdulrahman v sekci Programování
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-07-2006, 19:02
  3. Programování PDA