Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přepínání zobrazení dle zařízení, na kterém je prohlíženo.

interfernet422 (29)|27.1.2008 00:53
Nejdříve děkuji autorům za skvělý web, který mi moc pomohl při hledání informací k nové "hračce" a za skvělou studnu free software. :yes:
Můj dotaz se týká chování webu při prohlížení z PC, nebo PDA. Vypozoroval jsem, že když na PDA zadám adresu www.ce4you.cz, tak se automaticky změní na mobile.ce4you.cz a web lze krásně prohlížet i na pidi obrazovce. Bohužel, jakmile je v nějakém příspěvku link na jiný příspěvek, tak se veme tento link jako celek, už se neprovede test na prohlížeč a přepne se do formátu jako pro PC a zobrazení se pokazí. Nešlo by tuto skutečnost nějak ošetřit? Dole na stránce je volba Mobilní verze pro PDA, nebo Verze pro Desktop. Možná by to šlo ošetřit pomocí cookie.
Druhý dotaz se týká části Freeware. Po vybrání oblasti Pocket PC se zobrazí programy, bohužel není vidět, dle čeho je výběr setříděn. Neuvažujete o této volbě? Možná by stálo za to zadávat třídící kritéria např. dle oblíbenosti, hodnocení, datumu zařazení, ...

interFernet
Pavel Koza (4761)|27.1.2008 21:41
Dobry den. Diky za pochvalu a za tipy. Pokud jde o presmerovani, tak logika je nasledujici:

1. Pokud napisete www.ce4you.cz na desktopu nebo mobile.ce4you.cz na mobilnim zarizeni, nenastane zadne presmerovani a zobrazi se web v pozadovanem formatu.

2. Pokud na mobilni verzi napisete www.ce4you.cz, nebo se na ce4you dostanete z jine stranky, automaticky se presmeruje na mobilni verzi.

3. Pokud na mobile.ce4you.cz kliknete na absolutni link odkazujici na www.ce4you.cz, presmerovani se NEPROVEDE. Je to vlastnost, protoze mobilni verze je orezana a v nekterych pripadech je nutne kouknout i na mobilnim zariznei na velkou verzi. Pokud je ale odkaz v relativnim formatu (napriklad /forums/detail.asp?id=12324), tak se web nemeni a akorat se zobrazi jina stranka v ramci daneho formatu webu.

Jinymi slovy je to tak zamysleno, nicmene je otazka, jestli to neni vhodne zmenit tak, aby se na mobilni verzi vzdycky zobrazila mobilni verze... Uvidime:)

Pokud jde o razeni, asi mate pravdu, zkusim to nejak domyslet. Ono dokud tam bylo par aplikaci, tak to bylo jedno...
interfernet422 (29)|27.1.2008 21:57
Dobrý den,
děkuji za odpověď. Myslel jsem, že si tu na foru lidi tykaji. :)

V příspěvcích asi uživatelé vkládají hlavně absolutní odkazy, namísto relativních. Vyhledám ve vedlejší záložce příspěvek a kopíruji adresu do rozepsaného. Možná by šlo ošetřit při ukládání příspěvku s linkem. (ale do toho vám nebudu "kecat" :) )

Přeji hodně dobrých nápadů při správě a rozvoji webu :yes:

interFernet