Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-TEN X500+ - tvorba vlastní ROM aneb "vaření"

martin.luk (3)|19.3.2008 23:25
2eidamo. Diky moc, stejne ale nevim kde mam sehnat orig ROM 543 EN. Uz sem z toho fakt na mrtvici. Poradite pls nekdo? Zkousel sem etencorp.com a nedovoli me to registrovat - to samy kvuli nejaky blby confirmaci na eten-users.eu...
eidamo (43)|20.3.2008 10:42
[QUOTE="martin.luk"]2eidamo. Diky moc, stejne ale nevim kde mam sehnat orig ROM 543 EN. Uz sem z toho fakt na mrtvici. Poradite pls nekdo? Zkousel sem etencorp.com a nedovoli me to registrovat - to samy kvuli nejaky blby confirmaci na eten-users.eu... [/QUOTE]

Skus sa este raz zaregistrovat na etencorp.com. Funguje iba z IE !!! (alebo z FF s pluginom IETAB) a zadava sa tam S/N, nie IMEI!!!! Tam su flashky....
libero (5)|20.3.2008 11:36
[QUOTE]Skus sa este raz zaregistrovat na etencorp.com. Funguje iba z IE !!! (alebo z FF s pluginom IETAB) a zadava sa tam S/N, nie IMEI!!!! Tam su flashky.... [/QUOTE]

Pro upresneni:
Registrace se provede na stránce:
http://www.etencorp.com/Support/index.php
Záložka: Register

Po registraci se vratite na stranku: http://www.etencorp.com/Support/index.php

Pouzijete zálozku:
User Manual & Software, kde se prihlasite, najdete sve zarizeni (Select Model Name) a tak se dostanete k funkcni zalozce: OS Software (vyzkouseno s IE)...
martin.luk (3)|20.3.2008 12:56
2eidamo & Tronet: Chlapi dik moc, registraci sem provadel presne tak jak pisete jen z Firefoxu takze smlula.. V IE uz vsechno OK. Uz mam postahovano a jdu se dat do upgradu.. Dikec
fandap (57)|21.3.2008 08:44
Záloha SPB Pocket Plus a Mobile Shell
Trošku související dotaz: v paměti stroje mám SPB Pocket Plus a Mobile Shell - jak zajistit přenos komplet nastavení těchto dvou programů ? (stačí zkopírovat některé soubory?)
Díky za radu.
libero (5)|21.3.2008 09:01
Nainstalovat SPB Backup...
jožin_ce4you (17)|21.3.2008 09:13
Spb Pocket Plus má v záložce nástroje možnosti "uložit" a "obnovit" nastavení. U Mobile Shell nevím ale předpokládám, že to bude podobné.
Panot (569)|27.3.2008 21:46
[QUOTE="Lausien"]Zdravím,

tato upravená verze ROM mě velice zaujala a ještě dnes jí skusim, ale chtěl bych se zeptat, zda by si ještě někdo nechtěl vyhrát a udělat tam takové rozložení věcí, jako je v upravené ROM WM6 X500 Panot v.3.0 - tedy dám tam takové softy, udělat nové ikony, atd...

Zdarec[/QUOTE]

Zdarec, ono to z počátku vypadalo velice slibně, ale díky přílišnému pohybu ikon do složek se opět zpomalilo zařízení. Takže verze 3.0 podle mě není moc povedená. Když jsem to z těch složek zase vyházel, tak to lítá nesmírně rychle. Osobně se už soustředím na jednoduchou ROM s co nejmíň aplikacemi, protože instalace z CAB souboru je otázkou vteřin a není nutné to do ROM cpát. Taky je pak problém s upgradem aplikací na novější verzi. Pokud by někdo chctěl CABy, které jsou třeba v téhle ROMce ver. 3.0, tak zde na téhle stránce jsou dole ke ztažení. http://eten-users.eu/index.php?s=3b4b9d55fe6b0e84b05ecdb8c77e8d9c&showtopic=13154
linuxsoft (225)|30.3.2008 17:53
je k tomu jiz nejaka ExtROM?
libero (5)|31.3.2008 08:22
Vazeni, tady se vari ROM pro X500 Plus ...
linuxsoft (225)|31.3.2008 15:33
Ano to vim,tak proto se ptam jestli ma nekdo nejakou ExtROM k tyhle ROMce,ptze ExtROM je soucasti ROMky
Shadow74 (117)|12.4.2008 14:37
Chtel bych pozadat o radu ohledne ExtROM. Zkousim si dodelat ROM WM6.1 pro X500+, kterou jsem stahnul z eten-users.eu. Dal jsem si do ExtROM par aplikaci a pripravil si ROM. Bohuzel, kdyz jsem ji dal do PDA tak se nespustila ani instalace na zacatku a neni k dispozici ani Application Recovery pres, ktery bych se k CAB souborum dostal.
Nejsem ve vareni ROM nejak zkuseny a tak pouze tipuju, ze tam asi jeste neco schazi. Mozna proto, ze je ta stazena ROM hodne vykuchana. Muzete prosim poradit.

Soubory ExtROM:
ADATA.OVT
BLU.BT
CabExtracter.exe
CheckState.exe
GainFileDetector.exe
oem.xml ..... zeditoval jsem seznam CABu
PREI_777_Team_MMS_Composer_en.cab
PREI_777-Team_Toshiba_USSDHandler.cab
PREI_GPRSWIZARD.ENG.cab
PREI_SatelliteDataUpdate.1.0.AllLan.cab
PREI_Schaps_AdvancedConfig_v2.1.0.0.cab
PREI_tcmdpocketarm.cab
startup.jpg
olda_ce4you (18)|14.8.2008 13:12
Zdravim,
tak jsem flashnul ROMku od eidama a musim rict, ze je to parada. Rozdil od verze 489 hodne znatelny. Dokonce mi funguje i SIM toolkit (O2+Ebanka) bez patche. Diky eidamo!

Jenom jeden dotaz ohledne FW GSM. Flash jsem delal podle navodu, v druhem kole mi to psalo, update GSM probiha, ale ve finale mam uplne stejny ovladace a FW jako u 489. Je to v poradku? Jaka by tam mela byt verze? Dekuji.
eidamo (43)|15.8.2008 09:07
V rom ROM 543 ENGLISH je:
GSM: Firmware: en5n_v7_pda_20070110_RS00022
Driver: 0705,3110

BT: Firmware: 19.2
Version: 0100

WLAN: Firmware: 1.315
Version: 1.05
olda_ce4you (18)|15.8.2008 10:01
dikes. GSM a WIFI mam ok. BT jsem nedohledal, ale to bude asi taky ok.
mijou (109)|20.8.2008 09:56
Ahoj, mohol by niekto niekam uploadovat origo CZ romku pre 500+
Odkaz na prvej strane uz totiz nefunguje a neviem to nikde najst.

Dakujem!
olda_ce4you (18)|20.8.2008 10:56
tady je 489cz
Digis (30)|28.8.2008 20:13
Zdar, já už jsem asi na mrtvicu, dnes jsem si koupil x500+ a jelikož jsem zjistil, že má málo paměti, chtěl jsem flashnout ROM. Dělal jsem to již na Aceru a nebyl to žádnej problém, ale tady jsem pohořel, všechny možný verze, který jsem stáhnul mi psali že nejsou kompatibilní s OS a USB taky hlásil chybu, určitě víte o co se jedná. Pak jsem se dočetl, že musím napřed použít originál ROM 543 EN tak jsem se zaregistroval na tom serveru, ale tam když se proklikám, tak prostě možnost stažení není, Dal jsem to do Googlu a našel originál ROM co jsem hledal. Spustil jsem to tedy a opět to zamrzlo na chybě OS. Když to instaluju přes PC a ten spustitelnej exáč, tak mě to skonci na Waiting a download a to tam visí třeba hodinu, pak už jsem nevydržel. Když si vypreparuju temp.bin z toho exe souboru, a chci to flashnout před SDkartu, tak to skončí opět chybou OS. Jsme bezradnej, protože chci instalovat programy a dokud nemám uvolněnou pamět nemá to cenu. Dokáže mě někdo poradit kde je problém, popřípadě dát odkaz na opravdu 100% funkční ROM která se tam musí dát po 489CZ. Moc děkuju
jožin_ce4you (17)|29.8.2008 10:11
ahoj, já to dělal podle tohoto návodu a nebyl problém.
Digis (30)|29.8.2008 10:29
No já taky, ale taky jsem si myslel, že nebude problém, ale pořád nechápu, proč mě to křičí, že je nekompatibilní OS


Necituj předchozí příspěvek. Zbytečná citace smazána. admin
Standa999 (138)|29.8.2008 12:02
Kartu znova zformatuj a nanovo na ni nakopiruj ty dva soubory.
Digis (30)|29.8.2008 13:15
To už jsem dělal asi 5X. Není mi jasné ,proč mi pořád píše, že OS image není kompatibilní s mým PDA. Může mi někdo prosím napsat jestli musím ROM 489CZ flashnou napřed ROM 543 EN a popřípadě mi ji dát někam ke stáhnutí abych měl 100% jistotu, že mám správný soubor. PDA jsem koupil v Bazaru, tak jen doufám, že nemůže být problém u předchozího majitele. Opravdu se nikdo s tímto problémem nesetkal ?
Standa999 (138)|29.8.2008 14:51
Digis (30)|3.9.2008 10:02
Tak jsem zkoušel podle návodů, už se zdálo se, že to už funguje normálně dostal jsem se až že to po restartu stahuje ROM, proběhne 100% vypíše par hlášek, žádná z nich není varovná, ale pak to nahodí na asi 10 řádků samý ERROR. Zkoušel jsem to se dvěma různýma souborama :((


O 2h později...i když to neproběhlo jak mělo, nějakým způsobem tam mám teď EN 543 ale nění úplně dobrá, protože když udělám hardreset tam kdaž se chtějí nakonec installovat 3 programy tak to vyhodí chybu že je poškozenej nějakej cab a nenainstaluje to nic. PDA se normálně nastartuje, ale má zase jen 24MB paměti, místo 30M kvůli tomu jsem to vše podstoupil, tak že teď mám en verzi 543 s malou pamětí a navíc ta verze není úplně čistá, Navíc když tam chci plácnou zálohu z předchozí verze, tak se vše podaří, ale z nějakého důvodu tam není možno spustit GSM, tak že můsím začít od začátku, ale to mi navadí, spíš bych potřeboval pomoci s tom ROM a dostat to do normálního stavu.

Teď kdyz to chci felšnout na nějakou jinou ROM, tak mě to píše stále že to neni kompatibilní s mým hardwarem. Není tu prosím někdo od Brna, kdy by mě to mohl dát dokupy i za finanční odměnu. Please!!!!!!!
Když tak napište na radek zavinac ekadlec.eu
pavel.m (28)|3.9.2008 21:07
Jestli si dobře pamatuju jak jsem to flashoval já, tak nejdřív jsem z verze 488 (nebo 489) musel přes USB flashnout 543 a dát hardreset, pak bylo nezbytně nutné ROM 543 flashnout jestě jednou aby se flashnul i GSM modul. Pokud chceš více paměti, nesmíš nechat instalovat programy od ETENu, myslím že bylo nutné držet po hardresetu tlačítko foťáku.
Digis (30)|3.9.2008 22:10
Ono se to chová pokaždý jinak, ted jsem flashoval přes 1Gb SD kartu dostal jsem se az k řádku

EDGE download status : 2142
USB host is not connected yet.
...A hotovo,

ja se už do toho zamotávám čím dál víc, chci jen nahrát nějakou ROM která mě uvolní 30M paměti

po hodině......I když to skončilo tak jak jsem psal, je tam flashnutá ROMka a má mých vytoužených 30Mb volných nechápu to, protože to nikdy nedojelo do konce v pořádku
Roiczech_ce4you (1)|23.9.2008 17:52
Natáhl jsem jsem si tuhle ROMku, vše souhlasí jak je udáno, více paměti, rychlejší apod. Jenže druhý den přestanou chodit SMS a zmizne i možnost otvírání a nastavení všech zpráv. Je možné, že to zapříčinil některý z dodatečných programů, ale dokud zprávy fungovaly tak jsem si udělal kompletní zálohu / SPB Backup / , potom zmizla možnost práce se zprávami a dal jsem obnovení z této zálohy, bohužel nepomohlo. Jinak GSM funguje. Pomůže někdo ?
JVanatko (1)|23.1.2010 18:57
Mohli by jste re-upnout věci na vaření romky z první strany?