Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

novy surf+???

xtonda (811)|29.5.2008 09:28
ad 1) Já mám pro jistotu nastaveno v opeře mini protokol na HTTP (tj. ne Socket), pak je to určitě v rámci Surf+

ad 2) Je potřeba v nastaveni ICQ klienta nastavit aby se připojoval na port 80.

ad 3) Používám Postman POP3, funguje to tak, že do konfigurace na webu T-Mobile se nastaví schránky, které se mají stahovat a ty se pak pravidelně stahují do schránky Postman, kde jsou odstraněny přílohy apod. V telefonu se pak nastaví stahování ze schránky Postman, což je i v rámci Surf+ v ceně. Ostatní varianty Postmana jsou posílání přes SMS/dlouhou SMS/MMS a se Surf+ to nemá jakoukoliv vazbu.

ad 4) Při použití Opery Mini je to spousta stránek, Opera Mini redukuje objem stránek skoro řádově, normálním browserem se 50 MByte vypotřebuje poměrně rychle.

ad 6) Se Surf&Mail+ lze stahovat celé maily včetně příloh přímo přes POP3 nebo IMAP, do limitu se ale myslím objem započítává stejně jako Postman u Surf+, Já mám Surf+ a maily stahuji přes Postman, pokud chci přílohu, jdu na webové rozhraní a tam si ji stáhnu přes browser, takže v rámci Surf+. Používám Gmail, kde je navíc k dispozici Java Midlet pro čtení pošty, který komunikuje přes HTTP, takže opět v rámci Surf+.
penik (61)|29.5.2008 09:34
Ad 6: já myslím, že se do FUPu nezapočítává nic u emailů i s přílohami. Viz odkaz
xtonda (811)|29.5.2008 09:42
Já tem tedy nikde nevím napsané, že by pošta byla vyjmuta z FUP a to, že se Postman POP3 započítává, mám vyzkoušené.
kubisz (1054)|29.5.2008 09:57
na strankach t-mobile v osobnim profilu (tedy po prihlaseni) se da zjistit, jak dany tarif datove vyuzivate a da se nastavit i upozornovani na mobil/email o blizicim se konci/prekroceni...t-mobile uctuje podle portu, takze pokud postman chodi pres jiny port nez POP3 (myslim, ze se neuctuje ani SSL), tak samozrejme budou data zapocitavana a bud zepnezena, nebo zahrnuta pres HTTP do 50MB...
penik (61)|29.5.2008 10:29
[QUOTE="xtonda"]Já tem tedy nikde nevím napsané, že by pošta byla vyjmuta z FUP a to, že se Postman POP3 započítává, mám vyzkoušené.[/QUOTE]

Když jsem u toho a kde je napsáno, že je zahrnut do FUPu? Je tam slovíčko NEOMEZENĚ a neomezeně podle mě znamená bez jakéhokoliv omezení. Já zatím nemám problém s příjmem emailů (asi 20-30 denně i s přílohami) a zatím bez problémů (FUP jsem na rychlosti stažení nepozoroval).

No nic. Než takováhle diskuze o slovíčkaření, jdu hodit dotaz přímo do T-Mobilu.
xtonda (811)|29.5.2008 10:57
Já netvrdil že tam je napsáno, že se počítá, ty si tvrdil, že tam je napsáno, že se nepočítá, což není pravda.

Rétoriku neomezeně používají i v případě surfování, přesto se FUP počítá. Zdarma znamená, že neplatíš nic navíc, neomezeně znamená, že není tvrdý objemový strop, můžeš stáhnout, kolik ti rychlost (která není nijak garantována) dovolí.

V přehledech zvýhodnění zde:

http://t-mobile.cz/Web/Residential/Internet/Jak-se-chcete-pripojit/internet-v-mobilu.aspx
http://t-mobile.cz/Web/Residential/Internet/Ceny-pripojeni/internetova-zvyhodneni.aspx

Je FUP jasně uvedena, slůvko neomezeně je používáno stejně u surfování i u e-mailu, takže není sebemenší důvod se domnívat, že na web se FUP vztahuje a na e-mail ne.

Obchodní podmínky jsou zde:

http://t-mobile.cz/FileStorage/OP_SurfPlusSurf&MailPlus.pdf

A také tam není nic, co by jen náznakem mohlo svádět k tomu si myslet, že FUP pro web ano a pro mail ne.

Takže aby to nesvádělo ostatní k nějakým mylným interpretacím, provoz vyjmenovaný v podmínkách je v rámci paušálu a vztahuje se na něj FUP, vše ostatní se platí za kilobyte.
penik (61)|29.5.2008 11:09
Je fakt, že nikde není výslovně uvedeno, že je email vyjmut z FUPu. V tom případě by neměli používat slovo neomezeně (ani email ani net), protože FUP je omezující, ale to je asi jen můj názor. Do jisté míry to ale pravda je, že je neomezený, protože dat může zákazník stáhnout třeba 1GB, ale po 100 Mb se sníží dost markantně rychlost (na 16 kbps/16 kbps).

Nicméně email do T-Mobilu odeslán a jsem v očekávání odpověď (někdy i několik dní).
zuzkys (356)|29.5.2008 13:29
Přátelé mockrát děkuji za odpovědi, už je mi to trochu víc jasné.. Nicméně slovíčkaření u t-mobile (a ostatních společností) je matoucí a i proto pak vznikají zbytečné debaty. Prostě to různě vyzkouším a uvidíme.
Teď jen váhám zda Surf+ nebo Surf&Mail+. Ale pokud aktivuju Sufr+ tak se dá jistě za měsíc, nebo dva v případě potřeby tarif zvednout na Surf&Mail. Takže pro zatím asi zůstanu u Surf+. Díky.
penik (61)|31.5.2008 15:33
Tak a máme jasno jak je to s FUPem u emailů:
Z FUP limitu 100 MB u datoveho zvyhodneni Surf&Mail+ se cerpa veskery datovy prenos uskutecneny z Vasi SIM karty, tedy i obdrzene a odeslane e-mailove zpravy.

S pozdravem a pranim prijemneho dne
zuzkys (356)|19.6.2008 15:14
Poraďtě jak nejlépe nastavit spb GPRS Monitor na tarif Surf+ ? V přednastavených profilech Surf+ není..
zuzkys (356)|27.6.2008 17:30
Chápu správně, že např aktualizace počasí přes SPB Weather je v tomto tarifu zpoplatněno? Je to naprosto směšná částka pár korun, ale jen tak pro pořádek mě to zajímá. Nebo se to dá nějak nastavit, aby to zpoplatněno nebylo a počítalo se to v rámci 50MB zdarma?
penik (61)|27.6.2008 17:35
A co třeba aktualizovat počasí při připojení k PC? Já to měl takto nastavené automaticky. někde to tam bylo v menu.
zuzkys (356)|27.6.2008 17:43
No na to se ale neptám.. to nastavit umím, ale třeba když člověk 14dní cestuje a chce mít aktuální počasí, tak to myslím. Dá se někde nějak nastavit, aby to tedy chodilo přes ten port 80? Nebo máte někdo vyzkoušený jiný program na předpověď počasí, který by se mohl nastavit na port 80 a tahat data v rámci tarifu?? Díky.
EDIT: Přesně to vychází 48kb za 2,88 kč - v kolonce ostatní aplikace: 0,06 Kč APN Internet. Takže dá se to zprovoznit tak, aby to tahalo z tarifu?
Předpokládám tedy, že je to aktualizace počasí, protože krom toho jsem pouze využila Slick na portu 80 a operu mini na HTTP, což oboje zpoplatněno by být nemělo.
penik (61)|27.6.2008 17:50
Podle mě, když někde 14 cestuje, tak 3x když si stáhne data o počasí jej nevytrhne. Častka se musí pohybovat v řádech korun.

Na to se ovšem také neptáte, že?
zuzkys (356)|27.6.2008 17:56
Já nevím, ale ptám se úplně na něco jiného, tak když neznám odpověď, tak snad neodpovídám ne???

Na nějaké z minulých stran někdo psal, že má aktualizaci počasí v rámci tarifu, tak by mě zajímalo, co je to za program a jak to rozchodil, to je celé.
xtonda (811)|27.6.2008 18:03
Nainstaluj si vxSniffer, připoj se někde přes WiFi (při připojení přes mobil mi sniffer nic neukazuje), spusť vxSniffer, pak spusť aktualizaci předpovědi a ve vxSnifferu uvidíš, co kde lítá. Případně se obrať na podporu toho softu, jestli se dá zařídit aby to šlo přes HTTP.
penik (61)|20.7.2008 07:13
Výpis mého posledního vyúčtování mi ukazuje, že ačkoliv jsem připojil k telefonu notebook, účtovaná částka za data byla 0,-. 100 MB hranici jsem nepřekročil. Dále jsem intenzívněji používal ICQ a část je opět rovna 0,-. Že by se do 100MB limitu počítala všechna data? Podle vyúčtováni to tak vypadá a vyhovuje mi to.:yes:
owoce_ce4you (31)|25.7.2008 19:07
No,ja mel klasicky Surf+ = porad sem platil mimo cca 100kc za e-mail pres Operu mini(centrum.cz),asi i pocasi atd.

tak sem si aktivoval surf&mail,a hle, platil sem 400kc za data (prazdninove icq,stahoval sem si i alt+tab do Kaisera z xda (25kb) a jedno prihlaseni pres Operu 9.5 do mailu),ale rozhodne sem 100mb nepresahl.Takze tam snad nespada nic.No nic,mam tech zlodeju dost,jdu do O2 k Internet v mobilu,kde mi tak maximalne spomali rychlost.
penik (61)|25.7.2008 19:26
Nerad bych se pletl, ale u T-M platí to samé. Při překročení limitu dojde ke snížení rychlosti na 16/16 kbps.
LadisWRX (26)|7.8.2008 22:44
zdravim, ja sem po dlouhe dobe zrusil klasiciky internet+ za 699 a presel na surf&mail+ ... v mobilu vse funguje, ale po pripojeni k PC nemuzu stahnout POP3 ani IMAPem zadnou postu ... nestalo se nekomu neco podobneho?
JohnyZi_ce4you (13)|28.12.2008 21:57
to, že ti nejde stahovat přo připojení na pc je zapříčiněno nastavenim telefonu, např. ve WM máš zvlášť nastavení pro připojení kabelem nebo prostřednictvím sítě. V surf&mail vam pojedou maily (POP3) a veškerá komunikace co běží na portu 80...i počasí od SPB.. icq taky když ho tak rozchodíte a nebude Vám to učtováno