Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN - rozpad hovoru

RiKy_ce4you (28)|4.1.2008 12:00
Chtěl bych požádat o radu. Když na TyTnu vytočím nějaký číslo tak po chvíly se hovor jakoby ukončí, ale na obrazovce pořád běží počítání hovoru. Hovor nejde ukončit červeným sluchátkem a TyTn vůbec nereaguje. Pomůže až soft reset. Zkoušel jsem originál ROM 5 i 6 a výsledek je furt stejnej. Mám T-Mobile takže problém s přechodem na 3G sít je vyloučen.
RStein (2012)|4.1.2008 12:03
Dela to i na ciste ROM pred instalaci aplikaci?
Dalsi aplikace mohou pres TAPI, RIL docela radikalne ovlivnit chovani telefonni casti...
RiKy_ce4you (28)|4.1.2008 12:09
To sem si taky myslel. Tak jsem přehrál ROM a nic neinstaloval a výsledek je ten samej.
RStein (2012)|4.1.2008 12:14
Zkousel jste flashnout jen jine radio, ktere je doporucovano treba zde v diskuzich?
Pokud to na ciste ROM nezabere, muze jit o HW zavadu.
Martin Ráž Hoch (1832)|4.1.2008 12:22
[QUOTE="RiKy"]To sem si taky myslel. Tak jsem přehrál ROM a nic neinstaloval a výsledek je ten samej.[/QUOTE]Chm, přesně tak... tohle vypadá spíš na problém radia. Patrně i ovladač pro převzetí údajů od radio ROM v OS. Ale pokud zkusíte kombinaci - poslední WM6 (oficiální) ROM a oficiální radio, tak jasně identifikujete jestli je HW problém i z hlediska servisu (oni v prvním kroku nejspíš neudělají nic jiného).

Nejlépe hned po HR.

Link na soubor s oficiální WM6 ROM (komplet všechno GSM, OS, SPL, Splashe)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
RiKy_ce4you (28)|4.1.2008 12:28
Tak já tam ještě jednou zkusím nahrát ofiko WM6 rom i s rádiem a uvidím jestli to pomůže. A když ne tak dle reakcí asi servis.
PS: Je to tahle?
ROM verze: 3.54.255.3
ROM datum: 07/05/07
Rádio verze: 1.48.00.10
Protokol verze: 32.81.7020.20H
ExtROM verze: 3.54.255.104
Tak než jsem to odeslal tak je dotaz ohledně ROM zodpovězen.
RiKy_ce4you (28)|4.1.2008 13:04
Ještě mě napadlo jestli má nějakej vliv na flash to, že je v PDA SIMka nebo paměťovka.
RStein (2012)|4.1.2008 13:06
Obcas se doporucuje sim kartu i sd kartu vyndat ze zarizeni, ale nikdy jsem to neudelal a problemy pri flashovani jsem nemel...
RiKy_ce4you (28)|4.1.2008 13:18
Tak jsem tam dal zase tu Originál WM6 a pro změnu se ani nepřihlásí do sítě. No a v infu chybí (je prázdná) položka Radio version a Protocol version. Jo a IMEI tam taky není. Už mě z toho hrabe.
RStein (2012)|4.1.2008 13:28
Hmm. To vypada, ze flash radia vubec neprosel ne?
RiKy_ce4you (28)|4.1.2008 13:35
Tak po nějaké době ta síť naskočí a s ní i zmňované chybějící položky. Ale po provedení soft resetu se situace opakuje. Flash se zdá proběhl v pohodě. Žádnou chybu to nehodilo a plynule to doěhlo až do 100%.
Zkusím to flashnout znova a uvidím.
RStein (2012)|4.1.2008 13:37
Hm - to by mohlo znamenat, ze opravdu nepracuje dobre GSM modul :(, RIL driver/RIL proxy z nej nejsou schopni ziskat udaje...
RiKy_ce4you (28)|4.1.2008 13:59
Tak jsem to napích k PC spustil flash a u 12% mě to hodilo chybu:
ERROR(226) Update error
Tak jsem to skusil znova a ta samá chyba.
RStein (2012)|4.1.2008 14:16
Nahrat HardSPL, potom bootloader a reflash.
RStein (2012)|4.1.2008 14:18
A pres mtty zkuste prikaz boot.
RiKy_ce4you (28)|4.1.2008 14:53
Tak flash se nakonec povedl, ale dříve popisované problémy přetrvávají.
RStein (2012)|4.1.2008 14:57
RiKy: Asi bych sel s oficialni ROM do servisu - zaruku byste jeste mel mit ne? Tohle uz na me nepusobi jako SW problem - treba alespon do vaseho tytna budou transplantovany komplet nove vnitrnosti. ;)
RiKy_ce4you (28)|4.1.2008 15:29
Tak záruka už bohužel není. Takže je to asi v prdčičích. Pokud by měnily celou desku tak to by bylo lepší koupit novej stroj. Asi teď budubez cihly a někdy na jaře až budu prolužovat smluovu s T-Mobile tak si něco vyberu.
napadá mě ještě jedna vairanta. Nešlo by TyTna použít jako klasický PDA bez GSM modulu a místo něj použítmobl přes BT.
RStein (2012)|4.1.2008 15:37
RiKy: To by melo jit - chce to jen vyzkouset, zda TYTN umi pouzit BT DUN profil v telefonu (ale myslim, ze to pujde - pri nastaveni noveho pripojeni i na Kaiserovi vidim volbu Bluetooth u vuberu modemu).
RiKy_ce4you (28)|4.1.2008 17:51
Tak ten BT profil tam je, ale jeho nastavení nejsu za boha schopen zprovoznit.
RStein (2012)|4.1.2008 18:01
Musite nakonfigurovat nove pripojeni:
Start, Settings-Connections

RiKy_ce4you (28)|4.1.2008 18:15
To jsem právě udělal. PDA se mě připojí k telefonu, ale když chcu v IE načíst nějakou stránku tak to chvíli vyhledává a pak to napíše:
Stránku nelze zobrazit nebo stáhnout, protože spojení bylo přerušeno. Zkontrolujte připojení a opakujte akci.
A přitom BT spojení je pořád aktivní.
RStein (2012)|4.1.2008 18:25
Co mate za operatora a telefon?
vytacite cislo *99# ci *99***1#?

Mozna vam chybi pripojovaci retezec, ktery ve wm6 nejde zadat primo.
V HKLM/Drivers/Unimodem/Init zkuste pridat novy klic 3 a do nej zadejte

AT+CGDCONT=1,„IP“,„in­ternet“<cr>
RiKy_ce4you (28)|4.1.2008 18:46
Tak už jsem na to došel kde je chyba. Měl jsem tam zadáno *99***2#, protože mám internetový profil na 2 místě a ono to nechtělo fachčit. Tak jsem tam šoupl 3ku a ono to jede. Nenapadlo mě, že by položku : nový pfofil počítaly jako 1ku.
cppuc (1)|10.1.2008 12:33
[QUOTE="RiKy"]Chtěl bych požádat o radu. Když na TyTnu vytočím nějaký číslo tak po chvíly se hovor jakoby ukončí, ale na obrazovce pořád běží počítání hovoru. Hovor nejde ukončit červeným sluchátkem a TyTn vůbec nereaguje. Pomůže až soft reset. Zkoušel jsem originál ROM 5 i 6 a výsledek je furt stejnej. Mám T-Mobile takže problém s přechodem na 3G sít je vyloučen.[/QUOTE]
Je to problém nekompatibility nových SIM-karet s přístrojem. Mám takový přístroj a tuto vádu znám, protože jsem zkoušel jej s různými typy SIM-karet od T-Mobile. Tato váda se projevila pouze pokud jsem měl v přístroji SIM-kartu T-Mobile Standard. Pokud jsem tam měl SIM-katru T-Mobile Univerzál, tak tato váda se nevyskytla, ale vyskytla se jiná váda, a sice pokud někdo prozvoní a zavěsí, tak nelze asi 1 min. nikam dovolat, protože zmizí spojení SIM-karty s vysilačem. Pak spojení naskakuje znovu. Pokud však dát do přístroje SIM-kartu Pegas (tu nejstarší žluté barvy) a mít v něm nejnovější fareware tak žádné takové problémy nejsou. Pokud však fareware mít starší tak ze SIM-kartou Pegas se vyskytuji takové samé problémy, jako ze SIM-kartou T-Mobile Univerzál. Zkoušel jsem také SIM-kartu Oskar starou a také tyto problémy nevyskytly. Proto si myslím, že se jedná o vádu fareware, kterou lze opravit pouze pokud vymysli nový fareware, který tuto vadu zohlední a v současné době ji lze opravit pouze výměnou SIM-karty na starší typ. Rovněž všem v současné době doporučuji:
1. Nahrát nový fareware na servisu, kde to udělají zdarma, a pak dát do přístroje SIM-katru Pegas nebo Oskar saršího typu.
2. Reklamovat přístroje a vadu detailně popsat tak, jak jsem ji popsal já, aby HTC ve spolupráci s mobilními operátory vymyslil další nový fareware, který by kompatibilitu ze SIM-karty dorovnal.