Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Artemis/Orbit WM6 CZ ROM s SDHC+WIFI+TFlo...

PhSnake (872)|17.1.2008 11:16
nie, v lite je len to co je napisane. je moznost to doinstalovat. na xda-deve najdes cab file.(snad)
Jirka007 (161)|17.1.2008 15:50
Omlouvám se za stupidní dotazy: po instalaci nové ROM přijdu o všechny již nainstalované programy, co jsem měl na WM5?
Ještě dotaz k té instalaci:

- treba najprv installnut USPL - mohl by mi někdo prosím poradit co je USPL? Anglicky toho moc neznám takže ten odkaz na xda-deve mi moc nepomohl.

1. rozbal Artemis_uspl.rar (tedy na stolním PC?)

2. spusti tusim start_uspl.exe (s připojeným Artemisem k PC?)

3.poodklikavaj vsetko, mala bysa masinka rebootovat a na bootscreene zobrazit SPL:1.11.0000 (a nejake IPL, GSM a OS) - hned na 1. screene

4. rozbal flasher a romku do rovnakeho directory (tomuhle nerozumím - do jakého adresáře se to má nakopírovat?)

5. spusti RomUpdateUtility.exe - (vše se spouští ze stolního PC?)


Velice se omluovám ,ale s update ROM nemám naprosto žádné zkušenosti, proto ty stupidní dotazy.
Cabas_ce4you (23)|17.1.2008 17:31
Takže při instalasi příjdeš o všechny programy co jsi měl v telefonu.Programy co máš na kartě ti zůstanou ale ne všechny ti pojedou.Něco je potřeba přeinstalovat.

Všechny soubory musíš nakopčit do jednoho adresáře do PC.Je jedno do jakýho.
Všechno se instaluje z PC. Já to mám tak jak je to na obrázku.Jediným čím by se to mělo lišit je soubor s ROMKOU.Já tam mám PhSnake_Lite



( pro zvětšení klikni na obrázek )

snad ti to bude stačit :cool:
PhSnake (872)|17.1.2008 18:18
len treba to spravit tak(vychadzajuc z vyssie uvedeneho obrazku), ze najprv premenujes subor s romkou -PhSnake_Lite.nbh- na PhSnake_Lite.n potom pustis startUSPL.exe
ked doodklikavas a USPL sa Flashne, premenujes RUU_signed_USPL.nbh na RUU_signed_USPL.n a PhSnake_Lite.n na PhSnake_Lite.nbh. potom pustis RomUpgradeUtitlity.exe
Cabas_ce4you (23)|17.1.2008 18:37
Tak to koukám jako blázen :!::!::!: Já jsem nic nepřejmenovával a šlo to i tak.Jediný co jsem udělal bylo to že jsem z adresáře spustil soubor start_uspl.exe a potom jsem to jenom odklikal.Nic jinýho jsem nespouštěl.Všechno se to dělalo samo :D
Jirka007 (161)|17.1.2008 20:07
Dá se nějak udělat záloha původní ROMky, aby tam případně šla nahrát zpět?
Jo a ještě dotaz.Artemise mám koupeného v Anglii a nemám počeštěný systém. Můžu tam tuto ROMku nahrát? Děkuji moc z rady. Jenom prosím ještě dotaz, to USPL je vlastně co? Nerad bych, aby měl z Artemise jenom drahé těžítko, proto hledám informace, než se do toho pustím.
Cabas_ce4you (23)|17.1.2008 20:27
USPL -

Protože pravděpodobně nemáte přímo přístroj s tovární O2 UK ROM, ale s O2 CZ, T-Mobile CZ či HTC WWE ROM, budete muset udělat z vašeho Artemise jednorázové SuperCID. Tento postup následně umožní nahrát na vaše zařízení jakoukoliv ROM, která pro něj standardně není určena.

Připojte vašeho Artemise, nechte běžet ActiveSync, a spusťte soubor start_uspl.exe. Zabere to pár minut, poté zmizí DOSové okno, zařízení se zrestartuje, a provede se jeho flash na SuperCID

Je to citát z

[CODE]http://www.mobilmania.cz/default.aspx?article=1116487[/CODE]
maxtremek (88)|17.1.2008 22:42
A co kdyz mam O2 UK ROM? tak nemusim odemykat SPL a muzu rovnou flashovat ROM?
Jirka007 (161)|17.1.2008 22:59
Děkuji velice.
PhSnake (872)|17.1.2008 23:50
[QUOTE="Treo 750v"]A co kdyz mam O2 UK ROM? tak nemusim odemykat SPL a muzu rovnou flashovat ROM?[/QUOTE]
AK mas O2UK ROM mozes(funkcny dump flashovatelny z SD karty) skusit. Ak nie potom musis zohnat origos O2UK ROM. Inac seknes masinu. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!USPL/alebo superCID od www.imei-check.co.uk je potrebne vzdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! okrem origos romiek na dany typ a operatora a krajinu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ludia citajte aj xda-dev. !!! Je to tam vysvetlene 10E6x

SPL treba odomknut VZDY(alebo mozes ist ce cewrite a ciste ***.nb, a zistit si odkial pokial mas velkost a HEXA adresami to nastavit....)


BTW: ROM je postavena na T-Fuck CSY romke, a zmenil som ID z ARTE1**** na ARTE*****
meilik (93)|20.1.2008 16:18
Tak zkousim nahrat lite a pri unlocku mi to spadne do cernyho displeje a nic se nedeje active se taky odpoji start_uspl.exe jsem zkousel poustet uz nekolikrat za sebou a porad dapadam stejne poradite nekdo ja dal. Ted mam nahranou RUU_Artemis_HTC_WWE_1.14.405.1_1.14.405.102_02.67.90_Ship
Surgical (2364)|20.1.2008 16:25
Paměťovou kartu máš při flashování pochopitelně vyndanou....
meilik (93)|20.1.2008 16:36
mam ji venku
a na chvilku se mi pred spadnutim obevi tucnak ale co je tam napsano nestiham precist
PhSnake (872)|21.1.2008 01:36
Nova verzia (FULL - so 6strannou kockou) pojde dnes von. Zatial si mozete pozret video - adresa v 1. prispevku
meilik (93)|21.1.2008 14:37
[QUOTE="PhSnake"]Nova verzia (FULL - so 6strannou kockou) pojde dnes von. Zatial si mozete pozret video - adresa v 1. prispevku[/QUOTE]

Ahoj tak jsem zkousel nahrat lite rom a vubec se mi nedari dostal jsem jen do nej HTC_P3300_WWE_3.13.405.1_4.1.13.44_02.94.90_Ship_R.exe co nepotrebuje unlock CID. Kdyz jsem delal start_uspl Artemis mi padal do cerny obrazovky a spadlo spojeni po nekolikatem opakovani to nabehlo a velmi rychle se nahralo USPL a pak chyba 270. Co mam udelat at se mi podari nahrat.
peterss_ce4you (73)|21.1.2008 15:22
2 PhSnake- dobra prace ;) ,
ted jeden "problem", je to upravena WM6 t-mobil, a v ni nejde zobrazit HTC home plugin. nejde v originali ani v te tvoji (verze lite). jde to nejak upravit v registroch ? je to jedina ROMka, kde ten plugin nezobrazuje. zustane na displeji prazdne misto velikosti pluginu.
PhSnake (872)|21.1.2008 15:24
ak prilozeny obrazok je htc home plugin tak kde je prob?
00259600_weather_QkUZ.jpg
peterss_ce4you (73)|21.1.2008 15:27
no, je to ono, ale proc mi to nezobrazuje ani v original t-mobil, ani v te tvoji. ve vsech jinych ROMkach mi to slape :?
PhSnake (872)|21.1.2008 15:27
aku mas verziu ROMKY? LITE alebo FULL?
peterss_ce4you (73)|21.1.2008 15:28
skousel sem LITE.
PhSnake (872)|21.1.2008 15:32
Tak sa nauc citat najprv - vidis tam niekde napisane HTC Home:?::!:

[QUOTE="PhSnake"]Lite
-------------------
.Net Framework 3.5
Notepad
Esmertec JBED Java
Adobe Flash Lite
Total Commander
Camera
FM Radio
HTC Streaming Media (camera potrebuje nejake dll odtial a neviem ake)
Arcsoft MMS
Task Manager 2.0.30995.1
Inbox Menu Extension (mark all as read/unread)
Symbol Pad
QuickGPS
SIMmgr
CommMgr Pro
- M$hit Onenote & PowerPoint Removed (only Word & Excel)
.....
[/QUOTE]
peterss_ce4you (73)|21.1.2008 15:35
no cist umim, jinak bych sem ani nemohl psat, ze :sarcastic:. ten plugin mam doinstalovany. v kazde jine ROMce, kde neni a doinstaluji ho, slape.
PhSnake (872)|21.1.2008 15:45
asi to bude preto ze niektore regkeys maju qoli cestine ine nazvy, takze jedine co ti mozem poradit pozret REGistre a maturovat nad tym
peterss_ce4you (73)|21.1.2008 15:48
ten plugin nezobrazuje ani original t-mobil ROMka WM6.
zobrazi se jen prazdne misto, velikosti pluginu.
nemas tuseni, kde v registroch bym to mohlo byt ? aspon problizne ?
topekar (19)|21.1.2008 15:55
Zkus si nainstalovat FULL verzy.
pylorus (42)|21.1.2008 19:24
Ahoj všem,
přes víkend jsem důkladně experimentoval s nejnovějšími ROM pro Artemis, resp. muj T-Mob Compact MDA III ... ;)

Snejkova ROM (FULL) byla od začátku horkým favoritem, ale v konečném důsledku jsem se rozhodl pro jsem O2 Premium 2.0 WM6 WWE ROM, 5.2.1921 SDHC (Full)

Protože umím výborně EN, nebyla otázka jazyka důležitá, navíc některé chyby v CZ překladech (např. HTC Weather - do sebe přetékající údaje o min. a max. teplotě) byly spíše ke škodě, než užitku

Zkoušel jsem:

PhSnake Lite a Full
O2 Premium 2.0 WM6 Lite a Full
Artemis Vanilla 2.01 WWE ROM - 5.2.1921 SDHC (Build 18521.0.7.0) FULL

Subjektivně nejhorší a nejpomalejší se mi zdála Vanilla 2.01, takže jsem ji po prvním testování vyřadil. Protože se mi zatím zamlouvá TouchFlo i s kostkou, vyřadil jsem i obě lite verze - i když běhaly svižně a bezproblémově.

Nakonec jsem se vzdal češtiny na úkor funčnosti, protože u snejka mi nemakala kostka - hw. tlačítko házelo chybu, že aplikace nemůže být nalezena (zkoušel jsem flashnout asi 3x a vždy to samé). U O2 Premium mě naopak velmi zaujaly namapované klávesy a klávesové zkratky - vynikající věc - doporučuji integrovat. Pro úplnost přikládám přehled:

Hbutton 2.1 [UPDATED] Startmenu button, ok\close button and camera mapped to hbutton in full version

Startmenu button
1st press = start menu
1st vibrate (hold button down) = mouse
2nd vibrate = cube

Ok\close button
1st press = close app
1st vibrate (hold button down) = closeall apps
2nd vibrate = hibernate to release even more memory.

Camera button
1st press = activate camera
2nd press = activate htc album in landscape mode.

Jednoduché, praktické.

Ani u jedné ROM jsem nezaznamenal problémy s navigací (iGo) nebo GPS obecně.

U O2 Premium jsem musel doinstalovat BatteryStatus 1.04 - byla tam nějaká starší (0.04)

Ani u jedné ROM nefungovalo přidání vlastního města do HTC Weather - ale HHC patch (http://weather.not2advanced.com/files/) vse vyresil.


Jinak obě romky poměrně stabilní, propracované s dostatkem volné paměti. Ve Snejkův neprospěch nakonec hovořila nefunční kostka (samozřejmě jsem v TouchFlo nastavení zkoušel různé způsoby aktivace). Video z šestisměrné kostky vypadá opravdu výborně, až bude v oběhu nejnovější verze ROM, určitě ji otestuji.

Tolik první dojmy a zkušenosti...
PhSnake (872)|21.1.2008 20:05
neviem si asi prvy komu kocka nejde - na HW button neni namapovana. Je to spravene na tah zhora nadol. 6 strnna kocka je na artemis.win-mobile.cz - lenze jeden nemenovany clen zatial nespravil popis :-(
cmajda (10)|22.1.2008 08:16
Ahoj jen dotaz. Kde se kostka aktivuje a jak ji přiřadím k některému HW. tlačítku díky moc.
PhSnake (872)|22.1.2008 09:06
Vies citat? je to hned nad tvojim prispevkom. Kde ju namapovat na HW? Skus napr. hwbuttons, aeb+....
[QUOTE="PhSnake"]... na HW button neni namapovana. Je to spravene na tah zhora nadol. ...[/QUOTE]
Jirka007 (161)|22.1.2008 09:47
Chtěl jsem se prosím zeptat, jestli se dá TouchFLO Cube doinstalovat samostatně do WM5 jako nějaký plugin pro obrazovku? Nebo je to pouze součást nové ROMky s WM6.
PhSnake (872)|22.1.2008 09:57
da sa. xda-developers.com
ja.prvni (42)|22.1.2008 11:52
2Kozlik tady máš odkaz na TouchFlo a Cube, funkční na WM5 i WM6 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=343583
cmajda (10)|22.1.2008 14:01
Ahoj mám problém s rom od PhSnake (Full). Bluetooth není plně funkční!
1. nelze mi odeslat na mé zařízení žádný soubor.
2. Chybí mi Bluetooth Explorer
3. Nikde nemůžu najít jak pošlu já soubor někomu jinému.
Prosím o rady díky moc

Spárování proběhne bez problémů.
PhSnake (872)|22.1.2008 16:34
bt explorer chybi - su s nim problemy ak pouzivas TT - lepsie povedane naopak - TT nenajde mapy ak je BTexpl. pusteny
na prijem a odosielanie suborov treba mat povoleny OBEX - povolis to v Advanced Config
PhSnake (872)|23.1.2008 10:48
FIX: pre HTC album - bohuzial som zabudol pridat jedno dll.
Postup: rozrarovat a *.dll nakopirovat do \Windows\
cmajda (10)|24.1.2008 08:25
můžeš mi prosím napsat odkaz na BTexplo... kde se dá stáhnout a nebo postu jak ho doinstalovat.

Jen malou připomínku ke stránkám http://artemis.win-mobile.cz/ nevím zda si jejich tvůrce, ale určitě by se hodilo vždy napsat datum nově vydané ROM. Je to dost nepřehledné.
Díky
PhSnake (872)|24.1.2008 09:03
nie som ich tvorca, ale vzdy je tam len aktualna verzia. Co sa tyka majlov netusim. BTex. najdes na xda-developers.com (je tam v hornej liste kuzelne tlacitko-"search") ale este raz pripominam - ak pouzivas TT, nepouzivaj BTex
cmajda (10)|24.1.2008 09:20
Díky za odpověď a rady. Zkoušel jsem přes Advancet.. nastavit OBEX do stavu povoleno, ale stále nefunkční. Vyzkouším BTexplore a uvidím.
zatím čau
cmajda (10)|24.1.2008 11:21
Tak jsem s pomocí PSnake stáhnul BTexp... TT i BTexp. funguje bez problémů
verze tomtom 6.030 odzkoušeno

poznámka:
Nezkoušel jsem přijmout příchozí hovor během spuštěné navigace.
knedle_ce4you (0)|28.1.2008 12:03
Zdravim,

mam jiz delsi dobu nainstalovanu ve svem p3300 tuto ROM - jeji prvni full verzi

mam s ni 2 problemy - ktere jsem tu nenasel a tak informuji a zaroven se ptam na pomoc:

1/ nefunguje hlasovy zaznamnik (zvukova poznamka)
- pri aktivaci hlas.zaznamniku tlacitkem na leve strane nahore se nespusti pozadovana aplikace, ale objevi se Error hlaska: Cil zastupce : Pri otevirani zastupne nebo vyhledavani nazvu ciloveho souboru doslo k chybe.
- pokud si nasimuluji nahravani jinym zpusobem: prehraju starou zvuk. poznamku, dam STOP a pak REC - zobrazena aplikace v dolni casti zmizi (spadne)
- pokud lezu pres start: Programy: Multimedia: Voice recorder - nic se nestane
- pokud lezu pres filesystem: c:/windows/recorder.exe - opet zadna odezva

2/ problem s fotakem
- vetsinou jde vyfotit par snimku (naposled 3-4) ale dalsi pak se "foti" nekolik sekund - coz ma za nasledek, ze fotka je kozazi velmi malych (ac asi spravnych) fotografii - s pravidlem, ze cim dele se fotak pri foceni zasekne, tim vice radku a sloupcu jednotlivych snimku pak na fotce je
- pri dalsim pokusech je to jako loterie - obcas foto ok, obcas kolaz
- pri opetovnem nastartovani fotaku po teto chybe pak je zahlaseno "Nelze inicializovat fotoaparat. Selhalo nastaveni fotoaparatu" a pro pouziti musim restartovat
- pokud chyba nenastane, muzu fotak vesele zapinat a vypinat bez problemu

reseni je jasne - zkusit posledni build, ale vzhledem k jiz uspesnemu aklimatizovani do pozitelneho stavu, bych to i rad vyresil jinym zpusobem

nejake rady? postrehy?

diky
knedle_ce4you (0)|5.2.2008 23:32
tak jsem uspesne updatl na aktualni verzi, ale voice recorder stale nefunguje (fotak jsem nezkousel)

takze jsem to prehodil na vanillu 4.01 - tam zatim vse vypada ok
caly_ce4you (0)|8.2.2008 22:41
Mam stejny problem jako uz taty byl uvedeny.
" Kdyz jsem delal start_uspl Artemis mi padal do cerny obrazovky a spadlo spojeni po nekolikatem opakovani to nabehlo a velmi rychle se nahralo USPL a pak chyba 270." Co mam udelat at se mi podari nahrat.Origo je tam WWE_3.13.405.1_
PhSnake (872)|9.2.2008 00:42
vypnut kazdy firewal, avir, setrenie elektriko v pda...., pripojit priamo k PC(nie cez hub a pod) na PC mat m$hit Wokna XP a hlavne mat HTC3300/Artemis/o2 Orbit/Tmo mdac3
Ak to nepojde ani potom skusit sa mi ozvat
caly_ce4you (0)|9.2.2008 01:10
Diky moc za bleskovou odpovedVsechny podminky tebou doporucene jsou splneny a vysledek stale stejny.
Po soft resetu bezi vsecho po staru.
caly_ce4you (0)|9.2.2008 01:16
V podstate se to chova presne jako je popsano tady.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=356382
Nevim ale jak z toho ven.
Moc diky.
caly_ce4you (0)|12.2.2008 02:08
Problem s instalaci nekteryho softu.
Kvuli nazvu SD kakty jako "Paměťová karta"(s hackama a carkama).
Nektery soft ji pri instalaci vubec nevidi a tudiz na ni nepovoli instalaci.
Zrejme by to chtelo zmenit nazev na "Karta SD"
Jedna se o verzi LITE.
PhSnake (872)|12.2.2008 09:02
da sa to zmenit v registroch. niekde HKLM/System/Storage Manager A tom uz si to musis najst alebo sa pozri na artemis.win-mobile.cz do shoutboxu tam som to tusim pisal
ja.prvni (42)|12.2.2008 14:20
Nevite prosim nekdo, když udělám USPL a flashnu jen soubor s ext_rom a nepovede se to, bude to mít vliv na funkčnost zařízení? Dá se tím vyrobit brick, nebo ne, když neflashuji celý systém windows? Ten samý dotaz, když flashuji jen radio, protože s tím, který mám mi dochází dost často k výpadkům signálu, aniž bych o tom věděl - Orbit pořád hlásí, že má plný signál, ale nikdo se nedovolá. Díky
PhSnake (872)|12.2.2008 14:41
Teoreticky mozes bricknut device bez ohladu na to co flashujes. Ale pokial mas USPL a origos ROM da sa to liecit. este som neskusal flashovat len ExtROM - naco ju vobec xces flashovat? a radio uplne v pohode preflashujes
ja.prvni (42)|12.2.2008 14:45
USPL mam stahnuty od tebe z uvodniho odkazu. Origos ROM bohuzel nemam, jen ty, co jsem nasel, tj. nejaky WM5 od Vodafonu, ale ja mam O2 Orbit a tu jsem nikde nenasel. Svoji Ext_rom origos jsem si bohuzel smazal pri zviditelneni prez registr a nepovedlo se to uz obnovit. Chtel bych tam zkusit nejakou uvarenou ext_rom pro kustomizaci, na xda-devu rikaji, ze to jde. A kdyz teda flashnu jen radio, tak mam maximalne mrtvou mobilni cast a zarizeni pojede dal, jo? A musim pri flashovani radia delat taky USPL?