Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SBSH PocketWeather 2.0

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.2.2008 13:21
Žuldo díky. V mém případě má poslední verze následující záběr: Program Files 121 kB, zbytek mám na RAMdisku, kde 1673 kB zaberou exe a dll soubory, má Cash má 315 kB, ale to je již individuální záležitost (počet lokací a k nim počet METAR atd.), rovněž je individuální množství uložených skinů, souborů ikon a dalších serepetiček (animace radarů a satelitů) v PDA. No, čekal jsem to horší, není to až tak špatné ;) .
TheMelin (1642)|21.2.2008 14:51
Žuldo, my se tu bavíme o Pocket Weatheru, ty máš zřejmě SPB Weather, myslím si to podle verze kterou jsi napsal. PW nikdy ve verzi 1.5.6 nebyl pokud si pamatuji, ale i tak je to zajímavé srovnání s konkurenčním programem.
Žulda_ce4you (244)|22.2.2008 12:13
Mám samozřejmě SBSH Pocket Weather 1.3.6 build 2256.

http://forums.sbsh.net/index.php?showtopic=15266
Sláňa (21)|28.2.2008 15:06
Cau
Chlapi muzete mi poradit jak nastavit,aby se mi snimky stahovaly kazde dve hodiny a ne kazdou hodinu?V nastaveni mam zadano 120 minut u snimku,u pocasi nyni 600 min a u zbytku 1440 minut.Automatickou aktualizaci mam od 8-23 hod a omezeni autom.aktualizace 8-23 hod.Diky
karlic (707)|2.3.2008 17:09
Instnul jsem verzi 2.0.6 (3342) a velká spokojenost.
Udělal jsem si kompaktní zobrazeni na Today, takže pro případné zájemce posílám. Stačí ten soubor nakopírovat v nainstalovaném PocketWeatheru do adresáře skinů např. moje cesta je zde: \\\WinCE Device\Storage\Program Files\SBSH\PocketWeather\skins\Today Extras\NonTabbed\karlic.pwc a potom hlavně vybrat v menu Zobrazovat-Nabídka rozvržení-Today extras-NonTabbet-Karlic


Docent (1234)|2.3.2008 18:33
Kompaktní zobrazení je naprosto vynikající, akorát z toho tak nějak nepoznám, jestli jde o předpověď pro Pobřeží Slonoviny, Aljašku, či pro Prágl ;) .
karlic (707)|2.3.2008 19:43
Jelikož používám jen předpověď pro jednu lokalitu, tak je pro mě důležitější ušetřit každý milimetr na today a nezobrazovat lokalitu :)
Docent (1234)|2.3.2008 21:50
Ten každý ušetřený milimetr na Today bych chápal v případku, kdyby byl ten Today do posledního milimetru využitý, připadá mně ale, že je dole ještě dost místa :D .
Zdenek Malinsky (9781)|2.3.2008 22:52
Pokud chceš opravdu šetřit místem, můžeš si dát PW jako jednu ze záložek v Pocket Breeze nebo PW přímo do PB integrovat - viz obrázek

Mashe (622)|16.3.2008 10:07
ma vyznam prechazet na verzy 2? nebo to neni az tak prevratne?

dikes ;)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|24.3.2008 13:01
PocketWeather 2.0.7 Tilapia, podrobnosti o novinkách a úpravách viz odkaz, vlastní zkušenosti zatím nemám, jdu teprve instalovat. Jinak tilapia je latinský název pro rybu, česky tlamovec mosambický, jedná se o rybu, která je prý vůbec první mořskou rybou v historii lidstva, která byla uměle, tedy na rybích farmách pěstována. Adrianol, autor programu, je hodně zaangažován v Thajsku v nějaké církevní humanitární pomoci, v rámci které se mimo jiné hledají nové zdroje výživy, proto farma na velkovýrobu tilapií :sarcastic: .
Mashe (622)|26.3.2008 17:29
kde se tam nastavuji mapy (radar sraze, atp .. nebo nahledy z webkam) .. nejak to tam nemuzu najit

dik
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|26.3.2008 18:17
Nastavení > Lokace > Upravit > Snímky > Přidat :))
Docent (1234)|12.4.2008 21:21
BTW jak jste spokojeni s tím, co tenhle software ukazuje? Já teda vůbec ne, malý příklad:

Teploměr za oknem mně ukazuje +8,9, Forecastfox ve Firefoxu ukazuje +8, a SBSH Weather +3...

Jako jednu z lokací tam mám Lysou horu a u ní obrázek z webkamery, a to je taky k pousmání... Pocket Weather třeba tvrdí, že je tam mlha, a podle webkamery je sluníčko a vidět široko daleko, a naopak podle Pocket Weatheru tam má být krásně jasno, a podle webkamery není vidět ani na dřevěnou boudu pár metrů od kamery :evil: .
TheMelin (1642)|12.4.2008 21:38
Spíše záleží na zdroji dat odkud to taháš. Mě to pro Budějice docela sedí ;) Zkus tam dát jiný zdroj pokud můžeš.
Docent (1234)|12.4.2008 23:02
Zdroj jsem žádný nenastavoval... Je to lokace, která je přímo v programu. Stejně jako u toho Forecastfoxu ve Firefoxu, který je daleko přesnější jak v zobrazení současného stavu, tak v předpovědi. A to je zadarmo, na rozdíl od SBSH Weatheru :evil: .
Hunter_man (213)|18.4.2008 19:48
Mam dotaz, zkousim tuto aplkaci, a obcas se mi stava, ze to hodi hlasku, ze Pw nemuze nalezt soubory a je potreba instalace ci neco v tom smyslu, pomuze soft reset, delam neco spatne?
Hunter_man (213)|18.4.2008 23:04
Poradi mi nekdo, jak upravit vzhled, aby se mi nezobrazoval nazev lokace a bylo tak vice mista na obrazovce, viz prilozeny nahled? Tam je videt, kolik je miste mezi tou tabulkou s pocasim a horni hranou.
EDIT: Omylem jsem dal obrazek bmp, muze to nekdo smazat, dam sem format jpg. SORRY:oops:
TheMelin (1642)|18.4.2008 23:09
S těmi soubory se mi to neděje. Vidím problém v tom, že budeš mít PW nainstalován na kartě a to může zlobit. Doporučuje se vše co je na today instalovat do zařízení.
Ohledně toho skinu bych si přečetl to vlákno kde jsi ho stahl, autor tam určitě bude psát co a jak v PW nastavit aby to vypadalo jak má. ;) PW má plno nastavení, které můžou danýý skin rozhodit.
Hunter_man (213)|18.4.2008 23:17
[QUOTE="TheMelin"]S těmi soubory se mi to neděje. Vidím problém v tom, že budeš mít PW nainstalován na kartě a to může zlobit. Doporučuje se vše co je na today instalovat do zařízení....[/QUOTE] Taky jsem si to myslel, tak diky za potvzeni. Vse se snazim cpat na kartu, protoze Asus ma malo pameti:( A s tim skinem budu zkoumat dal. Diky :yes:
Hunter_man (213)|22.4.2008 21:48
Tak jsem zatim spokojeny, mam tento skin a doplnky, takze diky za rady. Jedine, co mi vadi prave u tohoto skinu je, ze kdyz delsi dobe neni aktualizovane pocasi, tak tam proste nic neni, jenom prazdna obrazovka, ai se podivam po necem jinem. A ty udaje taky obcs nejsou uplne in, ale to bude ai tim, ze nejblizsi stanice je asi 50km:((
EDITJeste neco, dostat tam naposledy ikony na ten skin, to byl tedy porod, nakonec se tam najednou objevili, takze uspech..
Sláňa (21)|23.4.2008 10:05
Ahoj
Muzete mi poradit jak nastavit aktualizaci pocasi a snimku tak,aby se mi to stahovalo automaticky?
Mam nastaveno stahovani po 4ech hodinach,ale pokud je pristroj ve stand by modu tak se mi to proste nestahne.V nastaveni mam zaskrtnute i aktualizace pomoci timeru,ale porad nic.Pokud je shasnuty tak to nestahuje.Diky za odpoved
Mashe (622)|23.4.2008 10:27
pokud sem to prehledl uz tady tak sry .. ale potrebuju si prihodit par metaru .. ale nemuzu to najit

dikes
levap1_ce4you (58)|24.4.2008 09:54
[QUOTE="Hunter"]Poradi mi nekdo, jak upravit vzhled, aby se mi nezobrazoval nazev lokace a bylo tak vice mista na obrazovce, viz prilozeny nahled? Tam je videt, kolik je miste mezi tou tabulkou s pocasim a horni hranou.
EDIT: Omylem jsem dal obrazek bmp, muze to nekdo smazat, dam sem format jpg. SORRY:oops: [/QUOTE]

Můžeš poslat link na tento skin? vypadá to dost zajímavě. Díky
Hunter_man (213)|24.4.2008 10:13
[QUOTE="levap1"]Můžeš poslat link na tento skin? vypadá to dost zajímavě. Díky[/QUOTE] Tady
http://forums.sbsh.net/index.php?showtopic=20599
a budes si muse pohrat s ikonama, toz at se dari;)
Kibitz (212)|25.4.2008 13:24
Tohle pocasi mne silene zere baterku, jestlize bez neho, respektive s SPB Weather nabijim +/- po 50hod, tak s timto programem nabijim po 24hod :( jinak je super
Zdenek Malinsky (9781)|25.4.2008 16:52
Zalezi, co vsechno za data stahujes a jak casto. Taky skin narocnejsi mozna neco z vydrze ubere.
TheMelin (1642)|19.6.2008 02:07
Vydána nová verze PocketWeather V2.0.8 "Doi Mae Salong"

Doi Mae Salong je krásný region v horách v severním Thajsku kde je dětský domov který kluci ze SBSH podporujou. Zde můžete shlédnout video které dali dohromady.

změny a opravy:

Layout Scripting

* Added support for "#ALERT-FORECAST#" TEXT command for displaying available severe forecast alert messages
* Added support for "#ALERT-CURRENT-CONDITIONS#" TEXT command for displaying severs and increasing precipitation current conditions alert messages.
* Added support for "#ALERT#" to display optional alert messages extracted by weather template feeds.
* Added support for "#ALERT-n#" to display a specific optional alert message extracted by weather template feeds.
* Added support for "#USER#" to display optional user messages extracted by weather template feeds. Note
* Added support for "#USER-n#" to display a specific optional user message extracted by weather template feeds. Note
* Added support for ";IF-ALERT-FORECAST" conditional
* Added support for ";IF-ALERT-CURRENT-CONDITIONS" conditional
* Added support for ";IF-ALERT" and ";IF-ALERT-n" conditional
* Added support for ";IF-USER" and ";IF-USER-n" conditional
* Added support for ";IF-NOT" to perform logical "NOT" (invert)
* Added support for "\n" newline command string in TEXT commands.
* Rework of Date and Time commands
* Layout script file names and folders now translated. This is done by naming the folders and files as numeric values which represent the language string IDs
* Layout script folders and files now displayed in sorted order.

WeatherConsole

* Added support for ";NODRAWTOPHEADINGBAR" to hide top heading location/date/time bar
* Improved finding layout script file if the referring script does not provide a suitable path
* Earthquake top-right menu selection issue - was broken, but is now fixed. This enables the "Map" to be tapped at which point a menu will be displayed allowing the user to quickly switch views.
* Earthquake maps - fixed Latitude calculation issue when nearing the Poles.
* Added correct handling of tapping of listview rows - was previously ignored.
* Earthquake view top-right menu - shortened menu text
* Fixed touch area navigation and activation
* Fixed earthquake detailed view navigation - now jumps to map with appropriately selected earthquake event
* Fixed METAR compare view navigation - now jumps to selected METAR station details.


PocketWeather Config

* Improved layout of some options to be more readable and logical.
* Moved some options around to be more logical
* Added option to enable/disable using the Windows Mobile operating system scheduler to wake device up
* When editing a location's configuration, stop it from resetting ICAO METAR station data and custom weather feed configuration.
* Under "General"/"Notify", added options to control weather alerts.
* Under "Locations", added option to export and import a specific location's configuration
* Added option to export and import a specific image configuration for any location
* Under Update, added "Never" to appropriate combo boxes



Today Screen (PPC/Classic/Professional only)

* When displaying current conditions weather icons on the tab, was not checking to see whether the current conditions data was valid or stale - fixed
* If tab layout script is requesting the display of current conditions icon, if the current conditions data is stale, then revert to appropriate hourly forecast icon (if available). Otherwise no icon is displayed.
* Fixed issue where if in PW Options the today screen font colour is set, then unset, the today screen's colours do not revert.
* Updated the tab layout handling.
* Fixed touch area navigation and activation
* Added "PocketWeather TouchManager" option to allow the disabling of WeatherConsole being launched when the today screen is accidentally pressed.

SmartPhone/Standard Devices

Just to be absolutely clear...this version does NOT contain the new SmartPhone/Standard Home Screen Plugin.

However the Home Screen Plugin will now be actively developed in preparation for a proper release following beta testing.

Updating

* Custom Weather templates - fixed issue with feeds that provide wind speed forecasts in beaufort units
* With feeds that only provide hourly forecasts and no daily summary, improved generation of daily summary data from the available hourly forecast data.
* Added extracting METAR TAF forecast data for very short term accurate forecast data direct from the local weather station.
* Added extracting sever weather forecast information and displaying of optional alert messages
* Added extracting sever weather and increasing precipitation current conditions and the displaying of optional alert messages
* Improved detection of bad weather forecast data.
* Corrected error in Greek6Day weather template
* Fixed handling of METAR feeds with 3 digit wind gust speeds
* Added handling of METAR feeds that provide space between air pressure marker and the value.
* Added new weather template for AccuWeather and alternative templates for Weather.Com and WUnderground
* Enhanced generation of daily forecast handling from hourly forecasts
* Added merging of wind strength information into weather icon and text
* Added specific METAR feed for some Swiss stations
* Reworked METAR/TAF parse to allow handling of METAR feeds containing multiple stations
* Updated the ICAO station list to only contain active working stations - removed inactive stations. Now no longer needs to validate/check stations on initial download.
* Added "Windows Mobile System Scheduler" option - uses the Windows Mobile operating system scheduler/timer to wake device up to trigger an update.
* Added device keep alive option to stop device from turning off (standbye) during download


General

* Default icon selection issue where the wrong icon set would be selected for some device DPI settings - fixed
* Updated METAR station database
* Moved installation of PPC pocketweather.dll today screen plugin DLL from "\windows" to the main memory installation folder. This should not have any impact on functionality, other than keeping the "\windows" folder slightly tider.
* Corrected names of a couple of locations in Brazil which were wrongly named.
* About - added displaying of active language name, its author, and build date/time stamp
* Fixed couple of memory leaks
* Installation - now deletes any old pocketweather.dll in the \windows folder
* Installation - ensure that if PW is running as a tab within PB, that PB has the correct path to pocketweather.dll
* Fixed stack size issue which was causing About to hang on WM2003 devices.
* Updated/corrected Brazil location names
* WM5/6 - Updated connection manager API access to cache information. Repeated access is causing the connection manager process on some devices to leak. This change greatly reduces this issue.

patko226 (6)|21.8.2008 08:06
mam verziu 2.0.8 a mam problem s aktualizaciou snimkov. Snazil som sa to nastavit podla navodu z tohto fora a aj podla anglickeho. Neviem co robi zle, ale dostanem do sbsh druzicovy snimok zo stranky shmu.sk, ale nasledovne aktualizacie snimku mi nefunguju, snimok je stale taky isty, ziadne pohyby oblacnosti. V com je problem? Je zly snimok? (vyskusal som ich viacej a z roznych serverov)
TheMelin (1642)|10.11.2008 16:16
A po delší době tu máme novou verzi Pocket Weather 2.1.0.

Skipy (110)|10.11.2008 21:43
Nějak mně nechce fungovat lokace podle GPS. Rozchodil to někdo?
Honza102 (182)|13.2.2009 12:04
Nová verze 2.2.0