Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Eten X 500+ a SPB Mobile shell

mr.petra (28)|23.12.2007 15:59
Zajímal by mne Váš názor na používání programu SPB Mobile Shell v PPC Eten X 500+. Jestli to vůbec utáhne a má-li vůbec cenu do jeho instalaci jít. Případně které původní aplikace je před jeho instalací vhodné a nebo potřebně odinstalovat. Všem reagujícím díky.
Horst Fuchs (153)|23.12.2007 17:50
Mam ho v X500 a je uplne v pohode. Nemam zadne Eten aplikace.
mr.petra (28)|23.12.2007 18:29
To jako , že jsi vymazal úplně všechno jo?
Laskyboy (25)|23.12.2007 19:53
Presne tak, mam X500+ a smazal sem vsechno co melo neco spolecnyho s etenem. Nechal sem jen ciste WM6 a na to nahral SPB Mobile Shell. A par dalsich uzitecnych aplikaci ktere se me hodi. Zarizeni je celkem rychle, prodleva pri prijmuti hovoru je taky z velke casti odstranena a volna pamet se bohybuje okolo 15MB po resetu i 20MB
Eteňák (68)|24.12.2007 00:32
Já se také zbavil těch E-ten specialit:no: Vtlačil jsem tam různé SPB a fičím stabilně bez problému.:yes: Standardně volná paměť 23 MB po resetu 29 MB:yes: Takže SPB plně doporučuji.;) - Pravda, mám X 500 stovku:D
orso_ce4you (65)|24.12.2007 13:24
Jenom dotaz – jak jsi tam prosim te dostal ten jeden radek datumovky i se svatkem? Pouzivam hodiny od LVM, svatky jsem nacpal do kalendare, ale tohle se mi libi vice. ;)
Eteňák (68)|24.12.2007 13:37
Normálně.Je to takovej malej free prográmek.:yes:
fandap (57)|24.12.2007 13:52
předpokládám, že je to ta verze Peak Svátky 1.0, která je občas neočekávaně "neviditelná". Anebo Vám to nedělá ? Jo, a taky mě mrzí, že jsem neobjevil jak si ty svátky zeditovat. Ale i tak to za úsporu řádku a přidání svátku stojí.
Pěkné Vánoce všem ;-)
Eteňák (68)|24.12.2007 14:03
Ano jsou to Peak svátky.Verzi už nevím. Občas neviditelné? Samy o sobě nezmizí ale někdy se stane, že po soft resetu se neukážou.Stačí vstoupit do nastavení dnes a potvrdit fajfku a je zase vše OK.Je to ale opravdu jen jednou na cca 5 reset.;)
mr.petra (28)|25.12.2007 15:48
Takže když se zbavím všeho pojede mi ETEN dál? To z toho co tak je nepotřebuju nic používat? Když si smáznu Sunny soft Interwriter. tak mi zmizí i klávesnice ne? A když šoupnu pryč GPS a GPRS tak mi nepůjde zase navigace ne?
Laskyboy (25)|27.12.2007 15:06
A na co ti ta navigace od etenu je ? Stejne tam kazdej hned nahraje IGO nebo TomToma a Ozi Explorer.
MaXyM (28)|29.12.2007 19:44
Ja doporucuji nechat Satelite Data Update.
Umoznuje to ztahovani aktuanich pozic satelit co rapidne zrychli inicializace GPS v aplikacich jak TomTom atd.

Muze tez byt pouzitecny ETEN GPRS Wizard diky kterymu je mozne nakonfigurovat GPRS automaticky. jenom mi se to nikdy nepovedlo. ja jsem nejaky blby kdyz musim nakonfigurovat MMSy czy pristup k internetu via E/GPRS

Prave premyslim na zbaveni se ETEN Phone Service. teoreticky melo by to dale fungovat...

BTW: Ja take jsem nahradil GUI WM6 shellem od spb

zdravim
mr.petra (28)|30.12.2007 08:11
Tal o tom mi povídej. Já už jsem konfiguroval MMS snad desetkrát a ten popis už jsem si i uložil do mobilu protože nějakým způsobem to jde vždycky po čase do ,,dža". Ze všeho jsem nechal jenom back up utility 3,2, GPRS Wizarda a sunnysoft interwriter..............a kupodivu to funguje.
Eteňák (68)|30.12.2007 15:14
[QUOTE="MaXyM"]Ja doporucuji nechat Satelite Data Update.
Umoznuje to ztahovani aktuanich pozic satelit co rapidne zrychli inicializace GPS v aplikacich jak TomTom atd.[/QUOTE]

GPS je u mě prioritní ale Satelite Data Update jsem nikdy nepoužil a proto jsem jej dal pryč. GPS je tak rychlé, že je pro mě zbytečné Update využívat.
GPS Viewer jsem dal taky pryč - dle mě také k ničemu.
Užívám hlavně Trek Buddy(Java):yes: /IGO :yes: / a nyní testuji Smart Maps:?
fandap (57)|2.1.2008 13:00
vyzkoušel jsem SPB Mobile Shell na X500+
chodilo to a zdálo se to být výborné - ale ... moc rychle se mi začala ztrácet operační paměť (myslím tím rychleji než obvykle) - takže to muselo pryč

bez Shellu jsem po SR kolem 20 MB - přes den klesne na cca 15 MB (nebo i míň - dle používaní) - ale vystačím s nočním SR pomocí SPB Backup

se Shellem jsem po SR na 15 MB a velice rychle pod 10 MB - což už se mi zdá málo - hrozí nedostatek paměti

máte s X500+ a Shellem lepší zkušenost?
caryfukk (13)|2.1.2008 13:31
Já mám SPB mobile shell + phone suite a bez problémů na X500+ chodí. Pamět po SR 20MB a v průběhu dne průměrně kolem 15MB to v poho stačí i pro iGo když občas potřebuji navigaci.
mám ROM543 bez e-ten aplikací.
MaXyM (28)|2.1.2008 13:31
Ja po Soft reset mam vice nez 18MB se shellem. Ale odinstaloval jsem skoro vsechno od etena, vcetne PhoneService.

Jenom mam jiny nazor na klesani dostupne operacni pameti. Vsechni pisou, ze jsou to memory leaks. Podle mne to ale neni. Win Mobile stejne jako Windows pro PC pouziva knihovny dll, ktere jsou nacteny do operacni pameti prvnim pouzitim a pak tam zustavaji i pres to, ze aplikace, ktera je pouzila byla vypnuta.

Zdravim
mr.petra (28)|2.1.2008 14:52
No ano já jsem si ponechal jen to co už jsem psal nahoře tedy sunny soft interwriter, GPRS wizard a backup utility. SPB mobile shell jsem si nechal protože se mi graficky líbí.Když se mi nelíbí, že mám málo volné paměti tak to prostě ,,zmáčknu" a jsem zase na nějakých 20 mb. Do večera se propadnu zpátky na 10-15 mb. Používám TOMTOMa a šlape jako hodinky. Je to o tom, jak se člověk stává odvážnější a odinstalovává a odinstalovává. Myslím si, že nejvíc asi sežere ten sunny soft s lokalizaci. Ale kvůli tomu se českého ovládání nevzdám. Zdravím
quick_pd (67)|2.1.2008 16:17
[QUOTE="mr.petra"]Takže když se zbavím všeho pojede mi ETEN dál? To z toho co tak je nepotřebuju nic používat? Když si smáznu Sunny soft Interwriter. tak mi zmizí i klávesnice ne? A když šoupnu pryč GPS a GPRS tak mi nepůjde zase navigace ne?[/QUOTE]
Oni mysli ty softy od E-TENu.
Pokud odstranis GPS viewer, SMS localtor, satelit update, GPS ti furt pujde.
Pokud das pryc SIMmanager, stejne ti kontakty pujdou.
To je jen pomocnej soft od E-TENu, a ne zadny ovladace.
Klavesnice je taky ve Windows mobile soucasti systemu.
Stejne jak dalsi ovladace apod .....
Akorad si myslim ze ty aplikace od E-TENu jsou podle mě docela vpohode :-).
mr.petra (28)|2.1.2008 18:21
ale používat eten aplikace a zároveň SPB prostě nejde. Pak se mým přítelem stával nápis "Nedostatek volné paměti".Nicměné oceňuji, že se na tomto foru mluví aspoň česky takže vím co se píše. Nakonec se s tou mojí ,,cihličkou" naučím všechno a začnu ho milovat.Ještě ho naučím pořádně hry a nějaký film a pak budu ,, ščasné". Zdravím
rady4_ce4you (229)|2.1.2008 19:58
Pokud odinstaluji Phoneservice, tak bohuzel nemuzu zjistit vysi zbyvajiciho kreditu. Znate nekdo jiny zpusob, jak tuhle aplikaci nahradit a pritom mit moznost zjistit vysi kreditu?
Stehnak (78)|3.1.2008 11:14
Taky po tom patram - lec zatim bezuspesne. Jedna se o tzv "USSD" zpravy. Zatim to jede v uvarene ROMce pro M700: LINK . Ptal jsem se aj tu v jinym vlakne, ale prijit na to cim toho autor ROMky docilil nejni tak jednoduche. Napisu asi na to anglicke forum a snad ten "kuchar" odpovi...
rady4_ce4you (229)|3.1.2008 11:19
Bylo by dobre, kdyby takovou odlehcenou ROM nekdo vytvoril i pro 500+ :?
Stehnak (78)|3.1.2008 17:06
Tak zprovozneni USSD bez Eten phone aplikaci:

[CODE][HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\Phone]
"SuppressUSSD"=dword:0[/CODE]

p.s.: zatim jsem netestoval...
rady4_ce4you (229)|3.1.2008 19:19
potvrzuji ze tato uprava registru funguje na 500+, takze diky. Tim padem jsem vsechny Eten aplikace poslal k sipku :D
Ukazuje to i po odpojeni GPRS
Diky:yes: