Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Universal (Qtek 9000) - 128MB RAM!

HELEKAL PETR (195)|29.2.2008 14:03
výrobní tajemství ale podařilo se. Spolu s kamarádem se nám to konečně podařilo. Takže pokud má někdo zájem můžeme se domluvit, cena za úpravu bez čipů by byla asi 700 Kč, pokud by byl zájem můžu objednat i čipy, ale to bych potřeboval zaplatit předem protože je budu kupovat přes Paypal v Hong Kongu a cena jedné sady je i s poštou 141 USD (cca 2400 Kč), přesnou cenu v Kč nemá cenu psát protože dolar neustále padá. Pokud by byl samozřejmě zájem větší můžu těch sad objednat více a poštovný by se samozřejmě na jednu sadu snížilo, ale to podle zájmu. Samozřejmě dají se použít i čipy z HTC Blue Angel, ale je tam riziko že při přesunu na druhou desku může dojít k nevratnýmu poškození
Borek_ce4you (50)|29.2.2008 15:55
:yes: :yes: :yes: :yes: :D :D :D :D
GRATULACE CHLAPE !!!!

jake to je? zarizeni se vic kouse, nebo naopak?, telefon ani fotak s tim nema problemy? Pamet ubyva stejne rychle, nebo min, nebo vubec? vydrz baterky je stejna?

povidej, prehanej, pravda nas vubec nezajima:-)

[QUOTE="HELEKAL PETR"] 700 Kč, 141 USD,[/QUOTE]
to je nejakych 3200kc, to je pekna cena... jak dlouho by to trvalo? a je to cele bez zaruky?

slava prukopnikum:)) :D
Miloš Strouhal (3997)|29.2.2008 16:02
A GPS mi tam nepripajite, kdybych si priplatil? :D :cool: Delam si srandu, ale krom pameti RAM mi prave ta na Unim nejvice chybi.
Zey_ce4you (70)|29.2.2008 16:38
GRUTULUJUUUUUUUUUUUUUUU :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
linuxsoft (225)|29.2.2008 16:48
Neni nad zlaty cesky rucicky....smekam:yes:
HELEKAL PETR (195)|29.2.2008 17:03
[QUOTE="Miloš Strouhal"]A GPS mi tam nepripajite, kdybych si priplatil? :D :cool: Delam si srandu, ale krom pameti RAM mi prave ta na Unim nejvice chybi.[/QUOTE]

Miloši pokud na XDA-devu zjistí kam nebo jak, tak ti ji připájíme, jen vědět kam, bohužel zatím nemůžeme mít všechno je to jenom UNIversal (ale místa na GPS čip by tam bylo). Jinak ta cena za 141 USD je asi 2400 za čipy čili celkem cca ty 3200,- Kč doba zatím nevím se uvidí jak dlouho by trvalo sehnat z Octomobile ty čipy a na tom to celé stojí, přepájení a úpravy je otázka dopoledne. Jinak testování sem zatím dneska neprováděl bo na SD kartu rvu celej Dynavix abych to pak mohl vyzkoušet, ale nevím jestli mi povolí licenci, když jsem totiž chtěl navigacu aktivovat tak mi to hlásilo že mám počet aktivací vyčerpaný. Základovku mám totiž z jinýho UNIho, ale nejsem si jistej jestli jsem vyčerpal všechny tři aktivace, no uvidíme co mi napíšou z Dynavixu, v nejhorším budu muset kuchnout i toho druhýho modrýho anděla co mám doma a napájet čipy i na tu původní desku abych mohl Dynavixa používat. Testy budu provádět během víkendu a buďte si jistí že dám paměti a PDA celýmu co proto, protože místa je dost a dost a to jak na kartě tak i v paměti:D

jinak úprava bude stylem pudová záležitost, pokud půjde bude dobře, když nee, koupím nefunkčního UNIho na náhradní díly a někde seženu výměnou funkčního, takže tak asi ale problémy by být neměly protože při prvním pokusu o napájení paměti nešly a když jsme tam hodili původní čipy tak se to bez problémů rozběhlo
HELEKAL PETR (195)|29.2.2008 17:13
mimochodem copak dělají páni z Dynavixu, zase spějí? Myslím že bude čas je zase probudit, už tu dlouho nebyla nová verze či nějaký update
karlic (707)|29.2.2008 19:01
Ahoj, moc gratuluju a až se potkáme někdy na srazu ve Steak baru, tak se přihlaš o panáka :), máš ho u mě. Já jsem slaboproudař a bastlíř, ale z tohoto bych měl vážně strach, že přehřeju chip, nebo že se propálí spoj v několikavrstvém plošném spoji apod. Ručně si to moc neumím představit, tak předpokladám, že to dělá mašina nebo máte aspoň nějakou techniku na SMD.
Jak je to prosímtě udělaný? Já bych do toho šel, pokud by ty chipy byly v soklu a při případné potřebě návratu do původního stavu by se nemuselo nic pájet.
HELEKAL PETR (195)|1.3.2008 06:17
čoveče vlastní pájení mi dělal kamarád, který na to má přístroje, bohužel ani já sám jsem ho neviděl v akci, takže nemůžu říci jakou mašinou či jakým způsobem to dělal, pro mě je samozřejmě důležitý výsledek. Jinak toho pánáka si od Tebe asi nevyberu protože jednak jsem absolutní abstinent a jednak asi do 14. dní začínám jezdit s kamionem po Evropě, takže nevím jak to budu sice dělat, ale nějak to zvládnem, aby případní zájemci byli uspokojení ve smyslu tunningu PDA

jo abych nezapomněl, jsem schopnej i přehodit kabátek na Uniho, cena za nový obleček je cca 1100,- Kč a výměna by byla případně v ceně při přepájení, pokud by byl zájem
HELEKAL PETR (195)|2.3.2008 06:51
jo a jen tak mi mimochodem koukám po různých aukcích, kde by se dala sehnat aspoň základní deska do Modrýho Anděla, takže se mě průběžně ptejte, třeba bude za levněji než originální čipy z Octomobile, zatím mám předběžně nalezeno 2 kusy BA a uvidíme jak to dopadne, sice je tam riziko nefunkčnosti čipů ale prý zase moc velké ne, ale přeci jen to riziko tu je
karlic (707)|2.3.2008 13:18
Ahoj, neuměl by někdo tuto akci provést v Praze? Litovel je přeci jen dost z ruky :)
HELEKAL PETR (195)|3.3.2008 07:03
Pořád blíž Litovel než Hong Kong či Anglie a taky myslím si levnější
HELEKAL PETR (195)|3.3.2008 12:30
Takže mám tu první desku se 128 MB RAM na výměnu + 700 Kč, má někdo zájem? Výměna se týká desky a štítku pod baterií. Je to tedy ta co mám v PDA, já si budu dávat čipy do původní desky protože Dynavix mi s touto deskou nejede ( přečerpaný počet aktivací). Takže pokud má někdo zájem pošlete mi PDA, já Vám vyměním desku + štítek a bude to, pokud nechcete čekat

Samozřejmě já starý sklerotik zapomněl na cenu čipů takže ta je 1300,-
mce (9)|4.3.2008 08:01
Zdar,
ctím výrobní tajemství, především tak pracně získané, ale přece jen to zkusím. Mám desku z UNIho, čipy 128 Mb napájené, o chybě si nejsem vědom, ale nerozeběhne se. Fakt je , že pájet se a tam se mi nechce, tak přemýšlím - je to chybou v pájení, nebo to může být i správnou kombinací propojek a smd odporů (xda-developers?). Nešlo by trochu naťuknout prosím?

PhSnake (872)|4.3.2008 09:24
predovsetkym mas tam ROM s podporou 128MB (musi byt tam pred tym ako das cipy) - sorry mozno blba otazka, ale HALEKAL na to pozabudol 1.x :-)
HELEKAL PETR (195)|9.3.2008 09:05
Tak se mi konečně podařilo se dostat k tomu abych provedl s mým SPV konečně nějaké testy. K testování jsem použil program SPB Benchmark ve verzi 1,6 build 62, PDA bylo po HR a v paměti PDA nahrán pouze tento program, aktivní SIM karta + povolený mail atd. z AS. Pokud by byl někdo tak laskav a provedl stejný test s klasickým UNIm, pro porovnání. Další testíky budou následovat, ale již nyní můžu říct, že například problémy s pádem navigace Dynavix jsou pryč ( nebudu li počítat soustavné zpožďování navigace proti reálné situaci a neplynulosti - skoky) a za dobu co jsem za ten týden jezdil ( nebylo toho moc) mi nespadl ani jednou
Výsledky testu následují:

MAIN TEST
zápis 1 MB souboru 1689 ms
čtení 1 MB souboru 273 ms
kopírování 1 MB souboru 1711 ms
zápis 10 kB x 100 souborů 6670 ms
čtení 10 kB x 100 souborů 807 ms
kopírování 10 kB x 100 souborů 7010 ms
vytvoření seznamu 2000 souborů 1842 ms
čtení vnitřní databáze 574 ms
grafický test DDB BitBlt 18 ms
grafický test DIB BitBlt 116 ms
grafický test GAPI BitBlt 4 ms
rychlost načtení dokumentu Pocket Word failed
načtení HTML Pocket Internetem 4099 ms
načtení JPEG souboru Pocket Internetem 2155 ms
dlouhý seznam adresářů vytvořený File Explorerem 4338 ms
komprese 1 MB souboru do ZIP archívu 4539 ms
rozbalení 1024x768 JPEG souboru 474 ms
Arkaball frames/sec 6 ms
CPU test Whetstones MFLOPS 3808 ms
CPU test Whetstones MOPS 883 ms
CPU test Whetstones MWIPS 7924 ms
Kopírování 1 MB using memcpy 10 ms

Testy STORAGE
Flash disk
zápis 1 MB souboru 1932 ms
čtení 1 MB souboru 260 ms
kopírování 1 MB souboru na Flash disk 1550 ms
kopírování 1 MB souboru z Flash disku 1611 ms
zápis 10 Kb x 100 souborů 3497 ms
čtení 10 kB x 100 souborů 592 ms
kopírování 10 kB x 100 souborů na flash disk 3089 ms
kopírování 10 kB x 100 souborů z flash disku 4645 ms
seznam adresáře 2000 souborů 247 ms

Storage
zápis 1 MB soubor 1911 ms
čtení 1 MB soubor 251 ms
kopírování 1 MB soubor na storage 1493 ms
kopírování 1 MB soubor z storage 1534 ms
zápis 10 kB x 100 souborů 3187 ms
čtení 10 kB x 100 souborů 587 ms
kopírování 10 kB x 100 souborů na storage 2808 ms
kopírování 10 kB x 100 souborů z storage 4510 ms
vytvoření adresáře s 2000 soubory 250 ms

Storage Card 16 MB SDHC
zápis 1 MB soubor 10762 ms
čtení 1 MB soubor 1091 ms
kopírování 1 MB soubor na storage card 10817 ms
kopírování 1 MB soubor z storage card 2415 ms
zápis 10 kB x 100 souborů 15662 ms
čtení 10 kB x 100 souborů 1369 ms
kopírování 10 kB x 100 souborů na storage card16286 ms
kopírování 10 kB x 100 souborů z storage card 8463 ms
vytvoření adresáře s 2000 soubory 249 ms

RAM disk v užívání soubory
zápis 1 MB soubor 1554 ms
čtení 1 MB soubor 298 ms
kopírování 1 MB soubor na storage 1580 ms
kopírování 1 MB soubor z storage 1626 ms
zápis 10 kB x 100 souborů 5031 ms
čtení 10 kB x 100 souborů 786 ms
kopírování 10 kB x 100 souborů na storage 6887 ms
kopírování 10 kB x 100 souborů z storage 8405 ms
vytvoření adresáře s 2000 soubory 1844 ms
HELEKAL PETR (195)|10.3.2008 19:24
Chtěl bych tímto zaslat gratulaci uživateli "Borek" s oznámením že jeho UNI nese ve svém názvu 128 MB RAM číslo 2 v ČR
lukynm_ce4you (78)|10.3.2008 19:50
Tak doufám že můj bude Uni čislo 3 v ČR :D
Borek_ce4you (50)|11.3.2008 10:26
:) ;) :)) :D :yes: :yes: :yes:
Dekuji, uz abych ho mel doma :) :)
HELEKAL PETR (195)|25.3.2008 13:50
VAROVÁNÍ PRO VŠECHNY KDO SI CHTĚJÍ PAMĚŤ UPRAVIT SAMI


Takže třetí PDA se 128 MB RAM je právě na světě a i prodaný ( sorry Lukas.m, budeš čtvrtý), ale co bych chtěl a to důrazně, varovat před neodborným zásahem do čipů a BGA obvodů vůbec. Dostal jsem na opravu jednu desku kde již byly neodborně naletovány čipy a deska je bohužel kaput. Pod čipy totiž došlo vlivem neodborného zásahu ke slití kuliček k pájení BGA obvodů a tím i vyskratování celé desky. Bohužel nemáme přístroje ani vybavení, aby jsme odhalili kde se co spálilo a zničilo. Zkoušeli jsme ji oživit očištěním a naletováním původních čipů i čipů z druhého Qteku i naletováním 128 MB pamětí, ale deska bohužel neobživla a už ani neobživne. Bohužel je mi líto majitele, ale tak to dopadá, když se dělá něco na úplném koleně bez vědomostí. Bohužel je to tak, majiteli jsem nabídl náhradní řešení aby Qteka nemusel úplně vyhodit nebo rozprodat na náhradní díly ale je to na něm, jak se rozhodne ( pokud by měl zájem prodat Qteka za rozumnou cenu na náhradní díly, hlásím se jako první a cenu můžeme dohodnout třeba přes ICQ)
Borek_ce4you (50)|11.4.2008 08:08
pro Petra Helekala, omlouvam se ze to pisi sem, ale nejak mi prestalo fungovat odesilani SZ

mam na vas dotaz. V Qteku mam od vas nahranou jinou romku nez minule, respektive neni to posledni RANJU ale neco jineho na buildu 18538.0.7.0 coz je mozna IVAN, mozna neco jineho... S touhle ROMkou zarizeni vydrzi bezet na plne nabite baterie necely den (vcera odpoledne jsem ho nabyl a dneska rano neslo zapnout,baterie byla uplne vybita) a nema takovou podporu BT jako RANJU. Otazka kterou na vas mam, muzu to normalne FLASHnout na ROMku od RANJUa nebo tam neni z nejakeho me neznameho duvodu (nefunguje korektne, atd)
predpokladam ze se ptam uplne zbytecne, neb toto jste mi poslal v tom zminovanem e-mailu, ale ja jsem od vas zadny nedostal (na CE4YOU byl nejaky vypadek), takze vlastne ani moc nevim co tomu PDA bylo...
predpokladam ze problem s vydrzi baterie se po FLASHnuti vyresi (WiFi nemam zapnute a tel. kartu jsem do nej jeste neprehodil)
diky za odpoved, Borek.
lukynm_ce4you (78)|11.4.2008 11:03
Můžeš tam flashnout jakoukoli ROM podporující 128Mb RAM. Já zatím jedu na tuhle a zatím spokojenost jen při REALVGA trochu zlobí zobrazení, ale věřím že to Ranju's vyřeší :D
Borek_ce4you (50)|11.4.2008 12:12
jj, dik. :yes:

uz jsem se odvazil a funguje to, RANJU 7.6

takova neprijemna otazka:
svoje zarizeni jsem uz FLASHoval asi 10x (ted naposled se 128MB) a parkrat se mi stalo ze se mi po FLASHi zarizeni nerozebehlo a bylo potreba znovu nahrat RADIO. A vzhledem k prispevkum ktere tady jsou nejsem jediny... co se stane kdyz to udela to same se 128MB? doufam ze se nebudou muset prepajovat chipy...
Zdenek Malinsky (9781)|11.4.2008 12:14
[QUOTE="Borek"]nejak mi prestalo fungovat odesilani SZ.........
neb toto jste mi poslal v tom zminovanem e-mailu, ale ja jsem od vas zadny nedostal (na CE4YOU byl nejaky vypadek)[/QUOTE]1. Asi mas plnou schranku se SZ, tak si to procisti a pak to pujde
2. Vypadek byl, ale jak to souvisi s nedoslym e-mailem?? :O :?
HELEKAL PETR (195)|11.4.2008 15:52
no nebude to ani tak tím že ce4you mělo odstávku jako spíš tím že jsem se již k napsání mailu nedostal, bohužel jsem již večer v neděli odjel na cesty s kamionem a na napsání a odeslání mailu jaksi nezbyl čas. Ale vidím že problém s flashováním je již vyřešen. Jezdím totiž celou Evropu a pokud jsem mimo ČR tak nemám jaksi datové připojení, jezdíme ve dvou a tudíž jaksi bezpečnostní přestávky odpadají díky střídání. Proto jsem neměl jaksi čas se připojit a mail odeslat.
Kavy (374)|16.4.2008 21:59
Tak mám taky už 128MB od Petra Helekala :yes:
Rychlost porovnávat zatím nechci,nebylo by to dostatečně objektivní.
Ale počet současně spuštěných aplikací je "téměř" nekonečný.
Hlavně už nemusím každou hned ukončovat,ale jen je kupím otevřené v liště ;)
HELEKAL PETR (195)|26.4.2008 16:07
Dobrá zpráva pro všechny zájemce o upgrade UNIho je že na Vás nezapomínám, tudíž poslední informace sou že jsme objednali várku komplet nových čipů a celková cena i s dopravou vyjde na 1650 Kč ( v ČR budu posílat PDA zpět EMSkou, fungují i v sobotu a dodávají opravdu do druhého dne) , takže kdo bude mít zájem dejte SZ nebo na mail OLSEED.UNCOVICE@seznam.cz či ICQ , bude 1 květen (čtvrtek) takže budu do neděle doma a případné dotazy rád zodpovím, zatím ale PDA neposílat, protože chci aby byly doma nejdřív čipy a pak to teprve budete moci posílat. Platbu řeknu každému individuálně po dohodě a bude možnost platby i přes Paypal ( pro mimo českou republiku) sice příjem nemám zatím vyzkoušený ( zatím jsem peníze pouze posílal) ale někdy se začít musí.
HELEKAL PETR (195)|7.5.2008 15:19
Takže pro všechny zájemce o upgrade UNIho další informace. Čipy které budeme dávat do UNIversálů (G3 i G4) budou úplně nové z důvodu lepšího připájení ( použité již byly částečně zaoxidované a hrozila menší přilnavost kuliček cínu k čipu). Pokud ale jsou mezi Vámi lidé pro které je UNI prodlouženou rukou a potřebují ho ke každodenní práci, tak zatím UNI neposílejte protože zatím nemám poslední zprávy o dodávce čipů. Ostatní však již můžete začít zasílat Vaše UNIversaly na moji adresu, která je

Petr Helekal
Vítězná 588/7
Litovel
784 01

Cena je jak je již napsáno 1650,- Kč a to i s poštovným zpět.
UNI budu zasílat přes EMS službu české pošty, která doručuje i v sobotu. Bohužel zatím doba doručování zpět bude trvat cca dva týdny z důvodu mého ježdění po Evropě a nutné přípravě UNIho pro pájení ( rozdělání a rozpojení a dostání se na základní desku UNIho). Ještě bych chtěl dodat aby jste si všichni co máte v UNIm nějaká důležitá data, tyto zazálohovali, protože bude nutné přehrání operačního systému, systémem s podporou 128 MN RAM ( stačí udělat zálohu, OS přehraju sám, abych měl jistotu že je tam skutečně OS s podporou 128 MB RAM)

Peníze můžete začít zasílat buď s balíkem ( což ale nedoporučuji) nebo platbou na účet u Ebanky 1386068001/2400 nebo na účet u Mbank 670100-2200082572/6210 do zprávy pro příjemce prosím uveďte Vaše jméno a -UNI ( abych věděl že jde o upgrade UNIho). Možnost je i přes Paypal "OLSEED.UNCOVICE@seznam.cz", ale to raději až po telefonní domluvě, protože tuto možnost zatím nemám pro příjem peněz vyzkoušenou ( zatím jsem přes Paypal peníze pouze odesílal).

UNIho mi posílejte buď jako obchodní balík ( druhý den je na přepážce) nebo službou EMS ( není však podmínkou). Pokud by chtěl někdo ještě něco k tomu ( např. výměna pláště, display) můžeme se domluvit ( doba by ale mohla být delší z důvodu zaslání obalu či displaye z Hong Kongu, pokud nemáte již vlastní a nejde pouze o výměnu) cena by byla již zahrnutá v ceně výměny čipů.

Samozřejmě pokud by se provedl upgrade paměti a byly by nějaké problémy, klidně se ozvěte, jsme lidi a jako lidi to i vyřešíme, kdyby došlo k nevratnému poškození desky ( je to sice nepravděpodobné ale člověk nikdy neví) mám nějaké náhradní takže bych mohl provést výměnu, ale věřím že k této situaci u nikoho nedojde.
Pokud by měl někdo další dotazy, klidně se ptejte buď sem do diskuse nebo na SZ či ICQ nebo mail
MatheasDJ (0)|13.5.2008 20:14
zdravim, jen takova mala otazka, umis i opravovat UNIho? jen kdyby se mi s nim neco stalo, jelikoz jsem si cetl diskuzi o jedinem autorizovanem servisu HTC v praze a nejak jsem ztratil duveru
MatheasDJ (0)|14.5.2008 13:58
Tak už mi UNI přišel domu, a jsem nadšen, a mam i 128MB RAM takže pohoda, mam orange SPV M5000
HELEKAL PETR (195)|17.5.2008 00:36
Takže poslední novinky, čipy jsou doma

Opravit UNIho, ono záleží co se pokazí, výměna krytů, displaye či přehrání OS nebo nahrání softu ( či jiných drobností výměnou) není problém, bohužel nemám žádné elektro měřáky a neznám hodnoty pro měření desky či jiných elektrosoučástí, takže pokud odejde třeba deska, můžu to zařídit pouze testy a následně výměnou za jiný kus
HELEKAL PETR (195)|28.5.2008 12:24
Tak máme volné poslední 3 sady pro 3 UNI, takže kdo máte ještě zájem tak se brzy ozvěte, aby na Vás zbylo, další várka čipů bude cca zase za 14-21 dní
karlic (707)|29.5.2008 15:53
Tak jsem se dnes odhodlal a poslal svého Uniho na upgrade 128MB RAM :)
mathyass (47)|30.5.2008 13:19
off topic ...
...ja se take odhodlal a poslal ho na reklamaci a uz jsem 3 tydny na starym siemensu s65 a trpim a upim kdy mi konecne Uniho vratej ...
karlic (707)|31.5.2008 16:33
Tak to máš dobrý, pokud ho máš na ofiko reklamaci, ještě týden a pak bude opraveno nebo ti vrátí peníze nebo ti dají nový přístroj.
HELEKAL PETR (195)|31.5.2008 19:24
Tak se mi ozval první zahraniční zájemce ( bratry Slováky nepočítám protože rozdělení republiky byla ptákovina) tedy konkrétně z Německa, doufám že bude s upgradem spokojený.
PhSnake (872)|31.5.2008 19:34
gratulacia zo sko-kotska.
HELEKAL PETR (195)|31.5.2008 20:18
Hoj Hoj PhSnaku, jsem zvědavej na tvoji ROmku a těším se až mi bude kolotat v elektronických obvodech mého SPV.
karlic (707)|9.6.2008 12:04
[QUOTE="karlic"]Tak jsem se dnes odhodlal a poslal svého Uniho na upgrade 128MB RAM :)[/QUOTE]
Ahoj borci,
dnes mi přišel nazpět od Helekala Universal vytuněný na 128MB RAM a je to fakt síla. Jede to jako víno a tu rychlost vůbec nechápu. Je to vážně strašně veliký rozdíl. Aplikace jako třeba nové iGO, které dříve nefungovalo, najednou běhá jako víno. Idos nemá žádné problémy s pamětí atd.
Opravdu doporučuji všem, za ty peníze to opravdu stojí!
HELEKAL PETR (195)|9.6.2008 12:23
[QUOTE="MatheasDJ"]zdravim, jen takova mala otazka, umis i opravovat UNIho? jen kdyby se mi s nim neco stalo, jelikoz jsem si cetl diskuzi o jedinem autorizovanem servisu HTC v praze a nejak jsem ztratil duveru[/QUOTE]

Dle vážnosti oprav jsem schopen i nějaké menší opravu provést, samozřejmě záleží na složitosti ( především elektronické - mechanická není problém) a náhradních dílech
MerryG (1)|9.6.2008 14:13
Tak jsem se dnes taky odhodlal a odeslal svoje (pro mne nové) PDA Petru Helekalovi na upgrade paměti.
Teď již jen budu netrpělivě očekávat jeho návrat, abych vše otestoval.
Ferry_ce4you (21)|10.6.2008 18:38
Nevím, jestli je to možné. Chci se ale zeptat za hodně velikou obec uživatelů Hx4700. Šlo by rozšířit paměť?Zatím se to řeší odesláním do USA.Věřím, že většina uživatetelů tohoto PDA by objednala tuto úpravu, pokud by byla bez rizika ohrožení zániku PDA.Děkuji za každou odpověď.
lukynm_ce4you (78)|10.6.2008 20:44
4Ferry: Mrkni na http://shakalupgrade.wtglk.cz/ a kontaktuj Shakala mohl by ti pomoci ;)
HELEKAL PETR (195)|10.6.2008 21:12
MĚ UŽ KONTAKTOVAL ALE BEZ INFORMACÍ NECHCI RISKOVAT, DOKUD JSEM RISKOVAL JENOM SVOJE ZAŘÍZENÍ TAK PROČ NE ALE CIZÍ ZAŘÍZENÍ BEZ INFORMACÍ NECHCI ZNIČIT, takže potřebuju získat nějaké info o tom upgradu a pak by jsme to mohli začít dělat tady, ale nechci do toho jít úplně naslepo
petusko2222 (0)|13.6.2008 20:42
Zdravím all. Tak už mám aj ja konečne doma Uniho so 128 MB RAM. A musím povedať, že je to obrovský rozdiel oproti klasike. Mám dostatok RAMky na čokoľvek, dokonca aj na takých žrútov ako opera, netfront, active sync, TCPMP, skype, kalendár, správy atď... Aj keď bežia tieto programy súčasne, čo sa síce zatiaľ nestalo často ale je super vedieť že netreba sledovať RAMku a zatvárať programy. No a mám najnovšiu WM 6.1 ROM 7.7 od ranju. Je to proste krása. Systém je strašne rýchly, stabilný a obsahuje už v základe kopec užitočných vecí. Používam aj xcpu scalar na pretaktovanie CPU, ale na "starom" Unim mi to padalo. Tu je to stabilné, celý deň používania šlape bez najmenšieho zaváhania na 630 MHz. Čo sa famózne hodí na prehratie VGA videa bez jediného seknutia. Takže kto ešte stále váha nad upgradom na 128 MB RAM od SHAKALa, nemá nad čím váhať. Je to v podstate za pár korún úplne nové zariadenie. Ja vnímam túto zmenu dosť zásadne, čo je síce dosť subjektívne ale určite sa to oplatí viac ako dať niekoľko tisíc korún za nové PPC.
petusko2222 (0)|13.6.2008 21:10
prečo mi to sakra nechce zobrať tie screenshoty, keď sú v RAR archíve, damn!
Zdenek Malinsky (9781)|14.6.2008 14:33
petusko2222 (0)|14.6.2008 16:37
No tak sa mi konečne podarilo uploadnuť tie screenshoty. Včera som to robil takým istým spôsobom, ale nedarilo sa mi to. No ale už som OT.
htcjirka (1875)|21.6.2008 14:38
Ahoj Shakale,budes mit praci,prave jsem koupil 3kusy fungl novych Qtek 9000 ze skladu Eurotelu.
Jak to hned pujde 2ks k tobe odesilam na upgrade
HELEKAL PETR (195)|21.6.2008 17:39
jakpak se Ti podařilo z Erortelu vymámit tři funglovky? To by mě teda zajímalo, když jsem měl Data Expres s legendárním modemem G-tran tak jsem nedostal ani ten slibovaný měsíc služeb zdarma co všude halasně vytrubovali do světa