Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jde schovat nebo alespon zmensit kurzor ?

Vlada165 (676)|26.11.2007 08:02
Ahoj,

mam na mysli takovy ten "cerny tercik uprostred obrazovky".
Samozrejme je pri praci potreba (teba pri hledani jine mapy na pozici kurzoru a pod.), ale kdyz si treba jen prohlizim mapu anebo proslou trasu, tak mi tam uprostred obrzovky dost prekazi.
Neda se prosim nejak (docasne) vypinat anebo zmensit, nebo mi zbyva jen jestli nepujde pod WXP hledat nekde v resourcich Oziho pro PDA ? Dik
lake_ce4you (48)|28.11.2007 01:16
RTFM ;-)
Nastavení kurzoru je v menu File/Configuration/Moving_Map/Pointer.
Položky menu OziCE s českými vysvětlivkami jsou na webu http://www.alena.ilcik.cz/gps/oziCE.php
Vlada165 (676)|28.11.2007 07:08
Ale netyka se to jen te "sipky pri navigaci" kterou uz mam nastavenou ?

Ja mam namysli to "kolecko" ktere tam je kdyz je odpojena GPS.
lake_ce4you (48)|1.12.2007 11:48
Aha, ten zaměřovací kříž uprostřed obrazovky. Hledal jsem na GOOGLE a na každém obrázku spuštěného OZI CE je *vždycky* uprostřed mapy kříž v kruhu.
Leda že by ten nitkový kříž byl uložený jako bitmapa (.bmp) - stejně jako obrázky šipek, lodí a letadel, které si může uživatel zvolit jako kurzor při map trackingu. Nemám teď OziCE po ruce, ale když se podíváte do složky s kurzory a najdete tam bmp obrázek nitkového kříže v kruhu, pak se určitě dá použít nějaký grafický editor pro smazání těch čar.
Vlada165 (676)|3.12.2007 07:27
Aha, tak to tam budu muset doma mrknout.
Ono jde o to, ze bohuzel pri prohlizeni je ten krizek nekdy potreba, kdyz treba potrebuju najit jinou mapu presne ve stejnem miste (a skoda, ze se tedy neda vypinat jen docasne, aby neprekazel, kdyz se nepotrebuje), ale treba pujde udelat alespon mensi a kdyz nebude v tom adresari, tak jedine jestli nepujde zmenit treba nejakym "Resource Hackerem" i z PC, i kdyz to se mi moc nelibi, ale krizek uprostred obrazovky mi zkratka opravdu dost prekazi, treba kdyz prohlizim nejake "plasticke mapy" a pod. ;-(
Krizek bych tedy nechal, ale udelal jej co nejmensi a naopak potrebuju smazat ten kruh kolem. Pokud to bude v nejakem tom *.bmp, nebo se to povede "vystourat a ulozit zpet do exe nebo dll", tak uz to bude to nejmensi ...
Vlada165 (676)|10.12.2007 08:38
Tak jsem na to doma mrknul. Kurzory jsem nasel primo na disku jen ty "velke cervene navigacni" jako je ta sipka, letadlo a ten "krizek v kolecku" podobny tomu, co bych rad zmensil (odstranil to kolecko a nechal opravdu jen malinkaty krizek).
Resource hackerem jsem ve vsech exe a dll nasel ale vsechny mozne ikonky (z menu a pod.) a jen ten zatraceny "cerny krizek v kolecku" nikde nemuzu najit ;-(
lake_ce4you (48)|12.12.2007 18:03
Musím se omluvit za nesprávnou informaci: Uživatelsky definovaný kurzor v Oziexploreru CE není bitmapový soubor .bmp, ale speciální vektorový formát .mmp (moving map pointer). Soubor je textový, pokyny pro tvorbu vlastních kurzorů jsou obsaženy přímo v textu.
Bohužel možnost tvorby vlastních kurzorů se týká jen kurzorů používaných při aktivované GPS navigaci. Nikde jsem ale nenašel možnost změnit nebo skrýt ten úvodní kurzor. Pravděpodobně je naprogramovaný "natvrdo".
Vlada165 (676)|13.12.2007 06:45
Na to jsem pri tom prave prisel take a proto hledal i ve (snad vsech) exe a dll, ale bohuzel ho nikde nenasel :-(