Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

mizí mi mapa když se objeví kurzor - poradte

pritt (8)|22.11.2007 13:08
Ahojte lidi, jsem začátečník mam PDA Asus A868 s WM6.0 Skalibroval jsem si v PC mapy, nahrál do PDA. Vše je ok do doby než zapnu GPS. není kurzor který ukazuje kde jsem nyní. píše to GPS Tracking suspended. když zapnu kurzor přes View toolbar - system tulbar ukáže se šipka či kolečko ale mapa zmizí a nejde načíst. v čem je chyba? mapa byla skalibrovaná přes S-42. musí se nastavovat nějak Ozi CE? díky za rady
Vladimír Krejčík (80)|22.11.2007 14:01
Typoval bych to na špatně zkalibrovanou mapu. Zřejmě nebude pravdou, že mapa"zmizí a nejde načíst", ale jen se při zapnutí GPS Tracking prostě odsune mimo displej, protože má špatné souřadnice. Taky se mi to párkrát stalo. To stačí třeba při kalibraci přehlédnout, že OZI defaultně očekává údaj "západní délka", mapa je ve východní délce a po kalibraci je to samozřejmě někde úplně jinde na zeměkouli. Zkus znovu a pečlivě zkalibrovat mapu.
pritt (8)|22.11.2007 14:50
[QUOTE="Vladimír Krejčík"]Typoval bych to na špatně zkalibrovanou mapu. Zřejmě nebude pravdou, že mapa"zmizí a nejde načíst", ale jen se při zapnutí GPS Tracking prostě odsune mimo displej, protože má špatné souřadnice. Taky se mi to párkrát stalo. To stačí třeba při kalibraci přehlédnout, že OZI defaultně očekává údaj "západní délka", mapa je ve východní délce a po kalibraci je to samozřejmě někde úplně jinde na zeměkouli. Zkus znovu a pečlivě zkalibrovat mapu.[/QUOTE]

tak jsem to udělal znovu opet tentýž vysledek. :(
dělal jsem to takto: mapa ostravskom S-1942. takže jsem zvolil načíst a kalibrovat. elipsoid S-42, dale transverser mercator a jeho nastavení: (asi tady je někde chyba? nevím) strední pedník 21 a samé nuly E, nad tím jsou samé nuly N. dále Scale 1, posun východně 3500000,00, severně 0. Dále jsem už kalibroval. a nahrál. je někdy chyba v tomto nastavení ? změna N/S či E/W ? nebo posun východně? nastavil jsem jak jsem na netu našel. prosím poradte. díky
Aaaik (123)|22.11.2007 17:10
Předpokládám, žes nastavil správně "rohy" při kalibraci, abys je neměl jen vlevo nahoře.
pritt (8)|23.11.2007 09:04
[QUOTE="Aaaik"]Předpokládám, žes nastavil správně "rohy" při kalibraci, abys je neměl jen vlevo nahoře.[/QUOTE]

dik za tip. na to jsem nepomyslel ani jsem o tom nevedel :-) tak jsem to prekontroloval a byly tam, trochu jsem je upravil. a nepomohlo :( :mad:

už opravdu nevím.
sveit_ce4you (34)|23.11.2007 12:38
[QUOTE="pritt"][QUOTE="Vladimír Krejčík"]Typoval bych to na špatně zkalibrovanou mapu. Zřejmě nebude pravdou, že mapa"zmizí a nejde načíst", ale jen se při zapnutí GPS Tracking prostě odsune mimo displej, protože má špatné souřadnice. Taky se mi to párkrát stalo. To stačí třeba při kalibraci přehlédnout, že OZI defaultně očekává údaj "západní délka", mapa je ve východní délce a po kalibraci je to samozřejmě někde úplně jinde na zeměkouli. Zkus znovu a pečlivě zkalibrovat mapu.[/QUOTE]

tak jsem to udělal znovu opet tentýž vysledek. :(
dělal jsem to takto: mapa ostravskom S-1942. takže jsem zvolil načíst a kalibrovat. elipsoid S-42, dale transverser mercator a jeho nastavení: (asi tady je někde chyba? nevím) strední pedník 21 a samé nuly E, nad tím jsou samé nuly N. dále Scale 1, posun východně 3500000,00, severně 0. Dále jsem už kalibroval. a nahrál. je někdy chyba v tomto nastavení ? změna N/S či E/W ? nebo posun východně? nastavil jsem jak jsem na netu našel. prosím poradte. díky[/QUOTE]
Ten stredni polednik mas asi spatne. Dava se 15, ale nekde u Ostravy se to lame. Takze urcite se ti ta mapa posunula mimo display
sveit_ce4you (34)|23.11.2007 12:50
[QUOTE="sveit"][QUOTE="pritt"][QUOTE="Vladimír Krejčík"]Typoval bych to na špatně zkalibrovanou mapu. Zřejmě nebude pravdou, že mapa"zmizí a nejde načíst", ale jen se při zapnutí GPS Tracking prostě odsune mimo displej, protože má špatné souřadnice. Taky se mi to párkrát stalo. To stačí třeba při kalibraci přehlédnout, že OZI defaultně očekává údaj "západní délka", mapa je ve východní délce a po kalibraci je to samozřejmě někde úplně jinde na zeměkouli. Zkus znovu a pečlivě zkalibrovat mapu.[/QUOTE]

tak jsem to udělal znovu opet tentýž vysledek. :(
dělal jsem to takto: mapa ostravskom S-1942. takže jsem zvolil načíst a kalibrovat. elipsoid S-42, dale transverser mercator a jeho nastavení: (asi tady je někde chyba? nevím) strední pedník 21 a samé nuly E, nad tím jsou samé nuly N. dále Scale 1, posun východně 3500000,00, severně 0. Dále jsem už kalibroval. a nahrál. je někdy chyba v tomto nastavení ? změna N/S či E/W ? nebo posun východně? nastavil jsem jak jsem na netu našel. prosím poradte. díky[/QUOTE]
Ten stredni polednik mas asi spatne. Dava se 15, ale nekde u Ostravy se to lame. Takze urcite se ti ta mapa posunula mimo display[/QUOTE]

Tak ten polednik mas spravne. Postup kalibrace napr zde [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
pritt (8)|23.11.2007 14:07
tak panové ještě jednou díky za rady a pokusy rad. pokoušel jsem se dále a zde píši moje postřehy. mám oskenovanou mapu KČT 1:50000 2. vydání. dále se píše nahoře v rámečku S 1946 GPS s dovětkem, že při použití WGS84/UMT čtěte info na druhé straně. tu druhou stranu nemám. na okrajích mám dvoje koty, základní tedy přes mapu a malé jen takové čarky. s císly . Např. křižovatka v Pustějově u Studénky má souřadnice 4284000E a 5512000N a ty menší číselka přibližně 3717000E a 5512000N. Když jsem porovnával mapu Shocart kalibrovanou pro Ozi, která mi jede je podle těch menších čísel ve formátu Pulkova 1942 (1). Nevím ted jak dostat body těch druhých souřadnic nebo jaký formát použít na ty moje plné souřadnice. Poradíte prosím? jsem fakt začátečník :cool:
Děkuji Pritt
pritt (8)|23.11.2007 15:29
tak jsem na to přišel

musí se nastavit posun ne 350000 ale 450000 :-)

tak ted už jedu

zdarec