Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Flashování XDA II zařízení - jak na to?

beecher (9270)|24.8.2004 12:14
[QUOTE="Jewelsoft"]Uz to smazim dovnitr, dam vedet jestli mam potom jeste cihlu.:D [/QUOTE]

Cihlu urcite ano, ted jde o to, jestli funkcni ci nikoliv... :D
Ale vse se da spravit...
beecher (9270)|25.8.2004 00:17
Tak jsem opravil Jarousovu MDA2ku...
Celkem nic sloziteho, akorat mam obavy, ze se to bude tykat vsech, co se tam verzi 1.72.666 pokouseji dostat. Nejakym mne zahadnym zpusobem se bud pri komprimaci nebo pri prenosu na server poskodila ROMka s OS. :evil:
Takze pokud se vam zasekne update, stahnete si prosim zitra po 9:00 ten zip soubor znova. Snad to, daji-li vsechny nadprirozene bytosti, uz bude OK.

Vas sefkuchar :D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|25.8.2004 00:59
No jo, málem jsem zavařil, ani konzultace nepomáhala a beecher byl tak moc hodný, že se u mne zastavil a dovařil to za mne. Zatím se neptejte, jak to jede, cpu tam zálohu... ale vypadá to moc dobře. Ještě jednou díky šefkuchaři :D
PS: Pokud bude zájem, můžu popsat můj problém počítačového laika a postupy a finty šéfkuchaře..
ipf (2136)|25.8.2004 07:42
[QUOTE="Jarouš"]No jo, málem jsem zavařil, ani konzultace nepomáhala a beecher byl tak moc hodný, že se u mne zastavil a dovařil to za mne. Zatím se neptejte, jak to jede, cpu tam zálohu... ale vypadá to moc dobře. Ještě jednou díky šefkuchaři :D
PS: Pokud bude zájem, můžu popsat můj problém počítačového laika a postupy a finty šéfkuchaře..[/QUOTE]

Přemýšlím, jestli se do toho pustit , anebo počkat na příští Doučování a rady zkušených (a třeba už bude opravenej fax).
Chuck (284)|25.8.2004 08:19
[QUOTE="ipf"][QUOTE="Jarouš"]No jo, málem jsem zavařil, ani konzultace nepomáhala a beecher byl tak moc hodný, že se u mne zastavil a dovařil to za mne. Zatím se neptejte, jak to jede, cpu tam zálohu... ale vypadá to moc dobře. Ještě jednou díky šefkuchaři :D
PS: Pokud bude zájem, můžu popsat můj problém počítačového laika a postupy a finty šéfkuchaře..[/QUOTE]

Přemýšlím, jestli se do toho pustit , anebo počkat na příští Doučování a rady zkušených (a třeba už bude opravenej fax).[/QUOTE]

No já sosnu dneska pro jistotu tu 666ku ještě jednou a asi se do toho pustím.:D Ono to nějak dopadne. Ale ten popis laických problémů a záchrany šéfkuchaře by se moc a moc hodil co říkáš ipfe?:D
beecher (9270)|25.8.2004 08:42
Ten upraveny update je uz na serveru...

Jinak nic sloziteho...
Pokud se to nekde (i ted s tou updatenutou verzi na serveru) posere (vytuhne flash), dat mi o tom vedet (ICQ, SZ), pak provest opici trojhmat (power+navibutton+reset), cimz se stroj uvede do bootloaderu, dat do kolibky a pustit flash znova...
beecher (9270)|25.8.2004 09:00
Jinak jak jsem slibil, tak dneska bude i 1.72.666 verze pro Eurotel DataPhone II... Podam brzy info...
beecher (9270)|25.8.2004 09:14
[QUOTE="Jarouš"]No jo, málem jsem zavařil, ani konzultace nepomáhala a beecher byl tak moc hodný, že se u mne zastavil a dovařil to za mne. [/QUOTE]
Jo, neni nad to mit notebook, kde mate ulozeno 750 MB roznych verzi ROMek a muzete kombinovat a flashovat pomalu za chodu... :D
[QUOTE="Jarouš"]Zatím se neptejte, jak to jede, cpu tam zálohu...[/QUOTE]
Melo by to chodit v pohode, protoze vlastne krome par pridanych/ubranych CABu v ExtROM a povyseni verze ExtROM se oproti testovaci 1.72.601 TMCZ nic nezmenilo... ;)
[QUOTE="Jarouš"]ale vypadá to moc dobře. Ještě jednou díky šefkuchaři :D[/QUOTE]
No nemas zac...
[QUOTE="Jarouš"]PS: Pokud bude zájem, můžu popsat můj problém počítačového laika a postupy a finty šéfkuchaře..[/QUOTE]
Myslis tech par zasahu do registry, kdy po soft-resetu je to 50:50 smerem k novemu HaeR? :D ;)

PS: Jo malem bych zapomnel... Panove (a damy), prosim rozlisujme vareni (uprava obsahu Extended ROM) a flashovani (nahravani imagei ROMek do zarizeni). Dekuji.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|25.8.2004 09:17
Laický popis problémů (viz výše):
Prvé zaseknutí bylo Error120: country ID error, beecher uděla obratem bat soubor (přiložím pod text). Bat je nutné nakopírovat do složky, kde jsou rozbalené další soubory k instalaci této verze. Kliknutím bat spustit a čekat, až proběhne oprava, já byl netrpělivý a když se pár vteřin nic nedělo, tak jsem to zavřel, prostě čekat, až to proběhne a zavře se to samo.
Další můj problém a asi počátek všech dalších, bylo kousnutí AS při vaření. AS je dost nestabilní, proto doporučuji postup dle beechera: V TaskManageru na PC (CTRL+SHIFT+ESC) v záložce Procesy najít wcescomm.exe a ukončit AS, kolíbka pojedejen jako USB. Pokud máte po kousnutí AS již něco uvařeno a na MDA je po restartu neprosvětlená obrazovka TM, udělejte opičí trojhmat (viz předchozí příspěvek beechera), MDA naběhne jako serial, který se po vložení do kolíbky přepne na USB a můžete opakovat. Já nevěděl jak z té tmavé obrazovky ven, SR ani HR nepomáhalo.
Můj problém byl asi v tom, že se to napoprvé kouslo a každý další pokus končil po uvaření prvé třetiny, tzn. ROM, hláškou o ztrátě připojení a nemožnosti dalšího pokračování. Ale beecher byl tak hodný, že stále sledoval po ICQ mé pokusy a nasměrovával mne, jak dál, nakonec dorazil a pomocí svého bohatého soft vybavení to tam normálně dostal.
Pražáci jsou ve výhodě, šéfkuchař je velký a ochotný fanda (profi programátor), zajímá ho, jak ta která verze pracuje a snaží se vždy pomoci. Je velice vstřícný, určitě poradí i mimopražským, kdo již jednou vařil, nebojte se, šéfkuchař poradí. Ještě jednou děkuji, beechere :yes: .
beecher (9270)|25.8.2004 09:20
Jenom zatim kratce: pripicni tu i ten xda2nbftool.exe, ten je taky dulezity...
beecher (9270)|25.8.2004 09:41
[QUOTE="Jarouš"]Laický popis problémů (viz výše):
Prvé zaseknutí bylo Error120: country ID error, beecher uděla obratem bat soubor (přiložím pod text). Bat je nutné nakopírovat do složky, kde jsou rozbalené další soubory k instalaci této verze. Kliknutím bat spustit a čekat, až proběhne oprava, já byl netrpělivý a když se pár vteřin nic nedělo, tak jsem to zavřel, prostě čekat, až to proběhne a zavře se to samo.[/QUOTE]
Heh, ted mne napada, ze tohle byl asi duvod, proc se ti to kousalo... Ale to je tak 50:50...

Jinak ten .bat soubor pouzit jenom v pripade, ze to haze COUNTRY ID ERROR a to se mi jeste radeji preventivne ozvete (ICQ, SZ)...

Tady je ten xda2nbftool, nahrat do adresare s tim updatem, stejne jako ten .bat soubor...
Jinak co dela ten .bat soubor, viz MDA2 Wiki a navod na upgrade, je to tam dole rozepsano...
[QUOTE="Jarouš"]Další můj problém a asi počátek všech dalších, bylo kousnutí AS při vaření. AS je dost nestabilní, proto doporučuji postup dle beechera: V TaskManageru na PC (CTRL+SHIFT+ESC) v záložce Procesy najít wcescomm.exe a ukončit AS, kolíbka pojedejen jako USB. Pokud máte po kousnutí AS již něco uvařeno a na MDA je po restartu neprosvětlená obrazovka TM, udělejte opičí trojhmat (viz předchozí příspěvek beechera), MDA naběhne jako serial, který se po vložení do kolíbky přepne na USB a můžete opakovat. Já nevěděl jak z té tmavé obrazovky ven, SR ani HR nepomáhalo.
Můj problém byl asi v tom, že se to napoprvé kouslo a každý další pokus končil po uvaření prvé třetiny, tzn. ROM, hláškou o ztrátě připojení a nemožnosti dalšího pokračování. Ale beecher byl tak hodný, že stále sledoval po ICQ mé pokusy a nasměrovával mne, jak dál, nakonec dorazil a pomocí svého bohatého soft vybavení to tam normálně dostal.[/QUOTE]
To vis, GOLDEN TSCHECHISCHEN PACKEN! :D :D :D
[QUOTE="Jarouš"]Pražáci jsou ve výhodě, šéfkuchař je velký a ochotný fanda (profi programátor), zajímá ho, jak ta která verze pracuje a snaží se vždy pomoci. Je velice vstřícný, určitě poradí i mimopražským, kdo již jednou vařil, nebojte se, šéfkuchař poradí. Ještě jednou děkuji, beechere :yes: .[/QUOTE]
Ja se snazim z toho hlavne vymackat maximum, viz 28kB zbyvajici v ExtROMce... :D
Jewelsoft_ce4you (88)|25.8.2004 09:47
Tak jsem to tam nasmazil,nainstaloval pgm´s co pouzivam(obnovu jsem nepouzil) a vypada to, ze vsechno chodi.Jdou mi zatim i SMS. Uvidime dal.
beecher (9270)|25.8.2004 10:37
Ty jsi pred tim po nejakem flashi delal kompletni obnovu? Tak to v tom pripade se nedivim... To se proste nedela... ;)
beecher (9270)|25.8.2004 12:05
Zacinam kuchtit 1.72.666 pro Eurotel DataPhone II...
Jak to tak vypada, tak asi budu mit podobny customize.CAB (kterym se instaluje cestina v TMCZ MDA2 a nastaveni siti, MMS apod.) i pro ET! Oh yes... :D :yes:
beecher (9270)|25.8.2004 20:29
MDA 2 Wiki 1.72.666 ROM update for Eurotel DataPhone II CZ:
--------------------------------------------------------------------------------------
Download: http://mda.epot.cz/downloads/RUU172666_Eurotel_CZ.zip

ROM: 1.72.00WWE, 15.03.2004
Vysilaci cast: 1.14.00
Protokol: 1337.24
ExtROM: 1.72.666

Splashscreens: Eurotel (vice ze zivota)
Customizace: Automaticka na Eurotel (Networks, Today, MMS, Telefon)

Obsah ExtROM:
CAB: \Extended_ROM\CallerIDB31_Hima2_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\CameraRC132_WWE_1.5.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\MIDI561.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\MMS1.6.0.14WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\OEM_WWE_04051001.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\Version_AKU2_172666.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\BusyTone.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\ExtROMunlock.ARM.CAB
CAB: \Extended_ROM\GPRSTweak.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\BTHTools1100.CAB
CAB: \Extended_ROM\GPRSMonitor_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\VideoMMS.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearTypeFonts.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\TotalCmd.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\TotalCmd_Cesky.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\DeviceManager.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\PhoneEditionFixes.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\RegEdit.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\TaskManager.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\vxIPConfig.arm.CAB
CAB: \Extended_ROM\ETCZCustomize.sa.CAB

Cestina: Language Extender FULL build 3767 a Language Extender lite (po instalaci je nabidnut vyber lokalizace)

Password keys:
NK.nbf = 0x20040304
ms_.nbf = 0x20040305
Radio_.nbf = 0x20040306

Legal notice:
--------------------------
Update je poskytovan "tak jak je", neberu zadnou zodpovednost za problemy, ale pokusim se vam je pomoci vyresit (prosim SZ, ICQ nebo e-mail)...

Tento update neni uvolnen spolecnosti Eurotel Ceska Republika a jeho nahranim do zarizeni ztracite zaruku poskytnutou na zarizeni.
beecher (9270)|25.8.2004 20:43
Tak deticky s DataPhony!!!
Sefkuchar pro vas ukuchtil ROMky pro nase milashky!!!

Tento update je uz testovan na lidech (tedy na mem milashkovi)... :D :yes:
Pavel Koza (4761)|27.8.2004 07:59
...v ramci predejiti duplicitnich prispevku bude tato diskuze uzamcena, problemy s flashovanim reste prosim v diskuzi MDA2 Wiki 1.72.666 updates. Dekuji.