Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Decuma OnSpot SIP

Seff (73)|24.4.2004 09:26
Tohle mne skutečně nadchlo. Příjde mi, že komunikovat s PDA pomocí klávesnice v roce 2004 je anachronismus. Bolí mne z toho oči a musím se soustředit na malinkatá tlačítka 0,25 centimetru. Klávesníci používám pouze na vyhledávání v telefonním seznamu (MDA).

Zkoušel jsem tedy několik sytémů SIP pro rozpoznávání písma a nedávno jem našel Decuma OnSpot 3.0

Líbí se mi to protože:

1. Plocha na psaní je stejně velká jako klávesnice a to podporuje většina software
2. Písmo se rozpoznává okamžitě jak píšu a velmi přesně
3. Text si můžu okamžitě opravit přepsáním (jedna z nejdůležitějších funkcí) a teprve potom jej "odešlu" do aplikace
4. Můžu psát všechny alfanumerické znaky a velká/malá písmena v jednom

OnSpot přímo nepodporuje češtinu, ale já jsem to vyřešil následovně:

Jako jazyk jsem zvolil islandštinu, protože rozpoznává tyto znaky:
áéíóúý
ÁÉÍÓÚÝ

Ostatní znaky jsem navolil jako shortcuty 1-10:
ěščřžůďťň

Zkoušel jsem ostaní SIPy, jako je třeba Caligrapher nebo Penreader. Caligrapher nemá žádnou podporu češtiny a píše se přímo do aplikace. Penreader češtinu podporuje, píše se také přímo do aplikace. Ale jak Caligrapher, tak Penreader je velmi neflexibilní, když něco napíšete a potřebujete to opravit, musíte se "správně" vrátit kurzorem na příslušnou pozici a opravit.

Chystám se poslat email výrobci (Švedsko), aby podporoval češtinu (háčky a kroužkované ů). Myslím, že kdybych měl podporu uživatelů a českého softwarehousu, mohlo by se to podařit.

Tady je link

jval (453)|11.10.2005 10:05
A kdyz uz v tom budes, nemohl by ses jich zeptat, proc to na MDA2 tuhne.

ja jsem zkousel i tyhle rady
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=9310
ale bohuzel mi to stale tuhne

miktt (189)|11.10.2005 12:11
dobrý a dokonce všechny znaky se ten prográmek naučí dle tvého psaní. Stačilo by české znaky doplnit tam, a fungovalo by to k naprosté spokojenosti
Kato_ce4you (970)|11.10.2005 15:59
[QUOTE="jval"]A kdyz uz v tom budes, nemohl by ses jich zeptat, proc to na MDA2 tuhne.

ja jsem zkousel i tyhle rady
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=9310
ale bohuzel mi to stale tuhne

[/QUOTE]

Mne to fungovalo - uplne bezproblemu - akorat vyprsela licence... Akorat nevim, jestli jsem to zkousel pod WM2k3 nebo WM5 - to si uz fakt nepamatuju..
hybo (3107)|11.10.2005 19:01
hezke, reakce po 1,5 roce :D
Kato_ce4you (970)|11.10.2005 19:53
[QUOTE="hybo"]hezke, reakce po 1,5 roce :D [/QUOTE]hh, tj. - a primo retezova :D
Kato_ce4you (970)|12.10.2005 20:10
Ad. cestina - psal jsem primo na Decuma support a ptal jsem se na vice veci - jestli by nemohli udelat pruhledne pozadi nebo udelat to treba jako Transcriber, jak jsou na tom s podporou WM5 a mimochodem, jak jsou na tom s podporou cestiny - jestli ji planuji podporovat ap. Odpovedi mi bylo strohe:
[QUOTE]Dear Vit,


Unfortunately, Decuma products do not support a Czech version. No release is planned.


Best regards,

Derek

Decuma Support

Zi Corporation[/QUOTE]
Takze jak vidno, tak moc ukecani na podpore nejsou a odpovedeli mi opravdu jen na cast dotazu a to jeste ne moc vesele :sarcastic:
michpo (206)|13.10.2005 11:05
Co takhle jim tam ten dotaz poslat vickrat pokazde nekdo jiny. Treba kdyz uvidi ze je zajem, tak polevi ;)
miktt (189)|13.10.2005 12:08
asi nepoleví, mě by vyhovoval i ten Transiber, kdyby uměl česky proč nemůže psát podle použité znakové sady která ěščřžů podporuje?? Decuma tak funguje, takže v tom problém nevidím

Aha, ono je jednodušší si udělat svojí novou klávesnici a chytat mouchy na svém, než než se v něčem šťourat a to dovést k dokonalosti
Kato_ce4you (970)|13.10.2005 14:58
[QUOTE="Exceptor"]Co takhle jim tam ten dotaz poslat vickrat pokazde nekdo jiny. Treba kdyz uvidi ze je zajem, tak polevi [/QUOTE]
Zkusit se to muze - ja uz se ptal...

[QUOTE="miktt"]asi nepoleví, mě by vyhovoval i ten Transiber, kdyby uměl česky proč nemůže psát podle použité znakové sady která ěščřžů podporuje?? Decuma tak funguje, takže v tom problém nevidím

Aha, ono je jednodušší si udělat svojí novou klávesnici a chytat mouchy na svém, než než se v něčem šťourat a to dovést k dokonalosti[/QUOTE]
Transcriber je fajn, ale pro cechy nanic... to uz Pen Reader, ale ten ma zase jine mouchy.
Mne by vyhovoval pitomej starej Block Recognizer, akorat s hackama...
osch (1330)|13.10.2005 15:03
Decuma. Jedině Decuma. A i přes všechny své problémy a mouchy. :yes:
miktt (189)|13.10.2005 15:07
:D Ty ji nějak vychvaluješ nejsi přinejmenším jejím distributorem????:D

Nebo snad autorem??

Dejte mi něco pořádnýho s háčkama a čárkama je to ostuda, že v 21. století ještě nefunguje nic pořádně (ani Decuma)
osch (1330)|13.10.2005 16:17
až vyzkoušíš, tak dej vědět. :D
yasmeene2 (794)|13.10.2005 18:16
Tobě funguje na mda2? Mě kdysi běhala (to sem ještě neměl SE), ale teď mi to sekne cihlu. Jakou používáš verzi?
yasmeene2 (794)|13.10.2005 20:18
Tak mi to právě HRklo pédéá. Alespoň jsem to nainstaloval na čistý systém a fungovalo to bez zaváhání - tzn že se to s něčím pere, že by s Lengem?
jval (453)|14.10.2005 07:46
Az tam budes postupne instalovat veci tak snad prijdes na to s cim se to pere. Modlim se za tebe a bys na to prisel.

Pokud tedy na cistem systemu chodi, tak problem s Transcriberem asi nebude (jak jepopsano v jine diskuzi).
osch (1330)|14.10.2005 09:44
K tej Decume najdete více tady. Je tam popsáno "skoro" vše. :yes:
cubas_ce4you (419)|21.10.2005 21:37
Panove, tohle je opravdu dokolany program, ma jen dva drobne nedostatky (pro me):

1. Neumi se roztahnout na sirku
2. Trochu si plete pismena, konkretne:
"u" a "n" - pisu je skoro stejne, tak se nekdy utne, ale docela pomuze psat porad dokola napred "u" a potom"n", kdyz se splete, hned ho opravit, uci se totiz z oprav...
co je ale horsi (a nebude to asi chyba softu, ale meho rukopisu) ze si plete "G" a "6" a s tim si moc nevim rady, vecinou kdyz napisu "G" tak se mi snazi podstrcit "6", pokud pres tu sestku napisu znova "G" tak to hned opravi... No, co se da delat...

Mate nekdo podobne problemy? A jak je resite?
yasmeene2 (794)|25.10.2005 00:19
No můžeš jí (Decumu) naučit znaky podle toho jak je píšeš ty (v options), ale pokud to píšeš oboje stejně, tak ani tohle nepomůže.
cubas_ce4you (419)|25.10.2005 20:30
Myslim si, ze pisu dost rozdilne (viz obrazek), otazka ale je, jak Decuma reprezentuje ty tahy...