Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

I. oficiální sraz ce4you :: Praha, květen 2004, restaurace Pasha

hajekm (308)|14.5.2004 17:29
Uz se secetlo kolik nas tedy zitra pravdepodobne bude ? :D
ipf (2136)|14.5.2004 17:29
[QUOTE="JirkaP."]Tak jsem přemluvil ženu a dítě a zítra je vyvezu do hlavního města ČR.
Já půjdu na 0 setkání přátelů PDA a oni si prohlédnou Prahu. ( nakonec budou všichni spokojeni ).[/QUOTE]

:yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
ipf (2136)|14.5.2004 17:31
[QUOTE="hajekm"]Uz se secetlo kolik nas tedy zitra pravdepodobne bude ? :D [/QUOTE]

S Tebou 8
+ školník:))
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|14.5.2004 18:02
Chtěl bych vzkázat všem co nejsou zatím nerozhodnuty:


Važte si práce jiných, co ve vlastním volnu a zcela zadarmo se snaží uspořádat setkání NÁS přátel PDA.


PS : Přestože předpověď počasí není dobrá. Pokuste se 0 setkání přátel PDA podpořít svojí účastí i když nejste z Prahy. Já osobně si této práce velmi vážím a budu se snažit zúčastnit, přestože nejsme z Prahy.:)
ipf (2136)|14.5.2004 18:58
[QUOTE="JirkaP."]
Važte si práce jiných, co ve vlastním volnu a zcela zadarmo se snaží uspořádat setkání NÁS přátel PDA.
[/QUOTE]

Já doufám, že to bude zadarmo :D

Ovšem, pokud bude pršet, budu to mít drahý :(
mstenchl (132)|14.5.2004 18:59
[QUOTE="JirkaP."]Chtěl bych vzkázat všem co nejsou zatím nerozhodnuty:


Važte si práce jiných, co ve vlastním volnu a zcela zadarmo se snaží uspořádat setkání NÁS přátel PDA.


PS : Přestože předpověď počasí není dobrá. Pokuste se 0 setkání přátel PDA podpořít svojí účastí i když nejste z Prahy. Já osobně si této práce velmi vážím a budu se snažit zúčastnit, přestože nejsme z Prahy.:) [/QUOTE]

Jak jsem psal na začátku diskuse, rád bych na toto setkání přijel, ale asi bych to měl fakt nejdál a na pár hodin to nemá smysl. Kromě toho zasáhla příroda a já jsem druhý týden na nemocenské. Možná bych měl radu pro další srazy do budoucna.

Byl jsem na dvou srazech GSM konference sh.cvut.cz. Tam jsou srazy dvoudenní a hlavně pro ty přespolní by to snad mohlo mít větší význam.

Ale jinak ať se vám zítra daří a přeje počasí. Jenom doufejte, aby ten výčepní nebyl nějakej divnej :-)))
ipf (2136)|14.5.2004 19:16
Já občasná školení (zpravidla pro účetní) pořádám, takže vůbec není problém spáchat i několikadenní akci majitelů cihel. Mám vybráno i několik lokalit, zajišťujících i ubytování a stravu (za rozumných finančních podmínek). A není problém zajistit i počítadlo a projektor. Problém tudíž spočívá pouze v tom:
1. Kolik přijede účastníků ochotných finančně zajistit akci,
2. Jestli si budeme mít o čem povídat.

Zítra budu chytřejší
jerzy_ce4you (230)|14.5.2004 21:01
Nešlo by seznam zveřejnit, abych věděl, do čeho jdu? No, ale na druhou stranu, překvapení...
Pavel Koza (4761)|14.5.2004 21:33
[QUOTE="ipf"]1. Kolik přijede účastníků ochotných finančně zajistit akci,
2. Jestli si budeme mít o čem povídat.[/QUOTE]

No, o tom to presne je. Zitra je prvni pokus usporadat podobnou akci, ipf ma muj obdiv, ze neco takoveho usporadal (ja jsem spis schopen preprogramovat cely web nez usporadat podobnou akci:) Nema smysl byt hned megaloman, i kdyz vzhledem k casove omezenosti akce jsou nekteri "prespolni" ctenari trochu diskriminovani. Nicmene pokud se to povede, neni problem to za par mesicu zopakovat znovu, jinde atp.
ipf (2136)|14.5.2004 21:50
Asi bych mohl zveřejnit seznam registrovaných (ale, co když si někdo bude stěžovat u úřadu na ochranu osobních dat :D ), ale nechte se překvapit. Povím vám jen, že z původních jedenácti zájemců se už přihlásilo pět a jeden se z pracovních důvodů omluvil (a čtyči to dneska ještě nečetli).
Hm, koukám, že je to jen deset, takže mi jeden chybí. :?:
Ahá, ředitel. Prostě jsem tak nějak počítal, že přijde :)
Jo a aktuální počet již zaregistrovaných je devět.
ipf (2136)|14.5.2004 22:27
Opravuji - deset :)
jerzy_ce4you (230)|14.5.2004 23:31
Já za sebe bych chtěl organizátora uklidnit. Rozhodně nikdo nečeká, že jede na kongres či něco podobného. Co cihla, to originál. Deset cihel = deset potenciálních přednášek. Ale vážně, myslím, že času bude zatraceně málo. Nestačíme si říct vlastně nic.
ipf (2136)|15.5.2004 00:18
[QUOTE="jerzy"]Já za sebe bych chtěl organizátora uklidnit. Rozhodně nikdo nečeká, že jede na kongres či něco podobného. Co cihla, to originál. Deset cihel = deset potenciálních přednášek. Ale vážně, myslím, že času bude zatraceně málo. Nestačíme si říct vlastně nic.[/QUOTE]

Já osobně budu sedět, poslouchat a tvářit se že vím, o čem je řeč :D
fishman_ce4you (68)|15.5.2004 10:33
Taky velice rád přijdu. :)
fishman_ce4you (68)|15.5.2004 10:36
taky velice rád přijdu. kam se jenom schováme, když bude pršet?
Bud_Bundy (116)|15.5.2004 15:51
Předpokládám, že v tuto dobu již sedíte u milášků a hodnotně diskutujete. Škoda jen, že nesedím mezi vámi, ale bohužel má pracovní vytíženost mi to zhatila. Omlouvám se za nepodpoření nulté akce svojí účastí a organizátorům velice děkuji, že něco takového uspořádali. Pevně věřím, že na prvním ročníku už chybět nebudu.
yasmeene2 (794)|15.5.2004 18:28
Tak a je po všem, účast dostatečná, akce vyvedená, kdo se ujme delšího reportu?

Jinak pár střípků k dobru: Mda 2 počtem rozválcovalo ipaqy, ředitel Koza má tolik příslušenství, co nadprůměrně vybavený kyborg (plus CF foťáček navíc) :D
věkový průměr (bez urážky!) sem tak o polovinu nesplnil, hydropak se vyplatí před TDS (pro zasvětcené), surf jede i 50 km/h, a další.. :D
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|15.5.2004 19:00
I já hodnotim 0 setkání přátel PDA jako velmi vydařené.

Manželka s dcerou byly spokojené taky - prohlídly si hrad a zámecké zahrady. Škoda jen, že počasí nebylo o trochu lepší. Jak pro ně, tak i pro nás. ( my bychom nemuseli dvakrát stěhovat stoly :D ).
windmaster (307)|15.5.2004 20:54
Tak úvodní fotka z našeho dnešního null setkání. Nejpilnější řečník byl zřejmě ipf (jak by ne, má nehynoucí zásluhy), vedle spokojený ředitel.
ipf (2136)|15.5.2004 22:55
[QUOTE="yasmeene2"]
Jinak pár střípků k dobru: Mda 2 počtem rozválcovalo ipaqy, ředitel Koza má tolik příslušenství, co nadprůměrně vybavený kyborg (plus CF foťáček navíc) :D
věkový průměr (bez urážky!) sem tak o polovinu nesplnil, hydropak se vyplatí před TDS (pro zasvětcené), surf jede i 50 km/h, a další.. :D [/QUOTE]

A JEDEN HW RESET :( :(( :mad: :evil:

P.S.
Po shlédnutí fotoreportáže se zdržuji dalšího komentáře.
(ale nebojte, jen do zítřka :D )
hybo (3107)|16.5.2004 08:09
Moc hezke, zacinam litovat, ale priste si to snad vsimnu driv, kdy se mame setkat :-)

ipf - vidim, ze jsi vazne musel byt dost unaven :-))))
ipf (2136)|16.5.2004 08:40
Znáte to, někdy se prostě problémy valí a valí a valí a nějak se nejde vyhrabat ze skluzu... Ale bude líp :)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|16.5.2004 09:05
Příští setkání bych preferoval na stejném místě. Manželka pro nepřízeň počasí si všechno neprošla. :)

PS: Jak se jmenuje ten program na zobrazování displeje Pocket na velkém PC. Já používám RemoteDSP a ten se musí naistalovat jak na PocketPC, tak i na velké PC. Ten program co se tam prezentoval prý stačí naistalovat pouze na velké PC a běhá přes ActiveSync.
Případně prosím na něj link.
hajekm (308)|16.5.2004 10:13
Ahoj,
On je to take RemoteDSP ale vyextrahovany z powertoys od MS. Jen je prave upraveny tak, ze po spusteni na PC si prez AS spojeni posle serverovou cast aplikace do PDA a tam ji aktivuje. Doufam ze to bude vsem fungovat a nevyzaduje to krome AS nic. Testoval jsem to na nekolika PC, tak uvidime ;)
ipf (2136)|16.5.2004 10:23
Také ho s úspěchem používám :yes:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|16.5.2004 10:27
Potvrzuji, běhá mi to přes Bluetooth a spuštěný ActiveSync a není nic potřeba instalovat - prostě stačí jen spustit *.exe soubor.

Jen ty odezvy jsou o něco pomalekší, ale u této aplikace to vůbec nevadí.
ipf (2136)|16.5.2004 10:34
[QUOTE="JirkaP."]Potvrzuji, běhá mi to přes Bluetooth a spuštěný ActiveSync a není nic potřeba instalovat - prostě stačí jen spustit *.exe soubor.

Jen ty odezvy jsou o něco pomalekší, ale u této aplikace to vůbec nevadí.[/QUOTE]

JAký ZUB používáš v počítadle? Uvažuju, že si také nějaký koupím k NTB (a doufám, že se tři BT zařízení snesou)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|16.5.2004 10:46
[QUOTE="ipf"]
JAký ZUB používáš v počítadle? Uvažuju, že si také nějaký koupím k NTB (a doufám, že se tři BT zařízení snesou)
[/QUOTE]

Podívej se na poslední řádek u mého příspěvku.:D

( je to klíč do USB portu, a nese označení MSI key PC2PC Bleutooth ). Doma ho běžně používám na vzdálenost 8m ( teď jsem to změřil : PC v pokoji - gauč v obýváku) a běhá bez problémů. A mám vyzkoušeno, že můžu zavřít i dveře, ale pak je to o dost pomalejší.
ipf (2136)|16.5.2004 11:10
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="ipf"]
JAký ZUB používáš v počítadle? Uvažuju, že si také nějaký koupím k NTB (a doufám, že se tři BT zařízení snesou)
[/QUOTE]

Podívej se na poslední řádek u mého příspěvku.:D

( je to klíč do USB portu, a nese označení MSI key PC2PC Bleutooth ). Doma ho běžně používám na vzdálenost 8m ( teď jsem to změřil : PC v pokoji - gauč v obýváku) a běhá bez problémů. A mám vyzkoušeno, že můžu zavřít i dveře, ale pak je to o dost pomalejší.[/QUOTE]

Já mám gauč od počítadla jen 3 metry, tak to snad nebude problém :D
eXEden_ce4you (811)|16.5.2004 12:01
[QUOTE="ipf"]A JEDEN HW RESET :( :(( :mad: :evil: [/QUOTE]
Asi začnu chodit kanálama :D
eXEden_ce4you (811)|16.5.2004 12:03
[QUOTE="yasmeene2"]
Jinak pár střípků k dobru: Mda 2 počtem rozválcovalo ipaqy, ředitel Koza má tolik příslušenství, co nadprůměrně vybavený kyborg (plus CF foťáček navíc) :D
věkový průměr (bez urážky!) sem tak o polovinu nesplnil, hydropak se vyplatí před TDS (pro zasvětcené), surf jede i 50 km/h, a další.. :D [/QUOTE]
No a k tomu není co dodat ... snad jen že to bylo supr a ti kdož nebyli, mají se nač těšit (na příští sraz) ;)
ipf (2136)|16.5.2004 12:28
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="ipf"]A JEDEN HW RESET :( :(( :mad: :evil: [/QUOTE]
Asi začnu chodit kanálama :D [/QUOTE]


Nechceš mi naznačit, že jsi objevil chybu ve své aplikaci a padá to na Tvojí hlavu, že ne? ;)
Ale klid, moje MDÁčko se takhle chová standardně, takže už jsem si vypracoval systém rychlé obnovy.
A teď si představte policajta (z jiné diskuse), jak vás kontroluje na dálnici na svém símensu a resetne se mu jeho cihla - nóóó, to se zvýší efektivita (odhaduji to tak na 10 zkontrolovaných řidičů za den) :D
eXEden_ce4you (811)|16.5.2004 12:29
[QUOTE="ipf"]Nechceš mi naznačit, že jsi objevil chybu ve své aplikaci a padá to na Tvojí hlavu, že ne? ;)[/QUOTE]
Neeeeeeee :D Jenom že to shodou okolností nastalo zrovna v okamžiku instalace ;)
ipf (2136)|16.5.2004 12:46
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="ipf"]Nechceš mi naznačit, že jsi objevil chybu ve své aplikaci a padá to na Tvojí hlavu, že ne? ;)[/QUOTE]
Neeeeeeee :D Jenom že to shodou okolností nastalo zrovna v okamžiku instalace ;) [/QUOTE]

Po četných zkušenostech s Wondousama všeho druhu bych těch vysoce rizikových okolností, ovlivňujících stabilitu mého MDÁčka viděl víc, např.:
- sobota
- pršelo
- letní čas
- pil jsem pouze čaj
- měl jsem umyté auto
a spousty dalších:D :D :D
P.S.
Koukám, že se mi umytí auta neuložilo do registrů:)
eXEden_ce4you (811)|16.5.2004 13:07
[QUOTE="ipf"]Po četných zkušenostech s Wondousama všeho druhu bych těch vysoce rizikových okolností, ovlivňujících stabilitu mého MDÁčka viděl víc, např.:
- sobota
- pršelo
- letní čas
- pil jsem pouze čaj
- měl jsem umyté auto
a spousty dalších:D :D :D
P.S.
Koukám, že se mi umytí auta neuložilo do registrů:) [/QUOTE]
I když ono to Tvoje MDA asi taky zrovna žádný svatoušek není :D :cool: :D
ipf (2136)|16.5.2004 13:36
Náhodou - jediný neregistrovaný softvér v mém MDÁčku je Microsoft Reader (apropó, už se někomu podařilo ho zaregistrovat?. Já to bez úspěchu zkoušel ještě na MDAI a pak jsem zjistil, že ho vůbec nepotřebuji).
null (0)|16.5.2004 14:59
Dik za tu aplikaci Remote Display Control vazne dobry funguje bez problemu :D :D
ipf (2136)|16.5.2004 15:39
Na základě žádosti zveřejňuji zajímavé odkazy na web pro ty, co často sedí za volantem:

http://kamery.praha-mesto.cz/kamDetail.aspx?idkam=45

http://www.jedeme.cz/
windmaster (307)|16.5.2004 15:51
V tom případě by nejenom motoristy mohly zajímat tyto kamery
Miloš Strouhal (3997)|16.5.2004 20:16
..chtěl bych se zeptat osob jež stojí za již proběhlým "doučováním" a které budou pravděpodobně organizovat i další,pokud k němu dojde..zda by nestalo zauvažovat nad tím,že by někdo z vás již zkušených mohl provést ukázkové přeflešování MDA2ky.. myslím si,že nás je hodně,těch kteří toto ještě neabsolovali a pokud bychom měli šanci to mít srozumitelně vysvětlené a předvedené od někoho zkušenějšího,by bylo velkým přínosem.. :yes: ..abych byl upřímný,před časem jsem se tu dušoval,že hrabat do ROM u své nové MDA2ky nebudu..ale časy se mění,a už mi to jaksi není až tak moc proti srsti..
..jenže jsem kdysi oddělal dvě desky u MDA1,a stálo mne to hodně nervů a "smutku",a už se nehrnu tak moc do něčeho,čemu nerozumím,a čím mohu riskovat "život" svého MDA..
Předvedení o někoho z vás zkušených by asi pomohlo prolomit "mé ledy"..;)
Dík
ipf (2136)|16.5.2004 20:24
[QUOTE="windmaster"]V tom případě by nejenom motoristy mohly zajímat tyto kamery[/QUOTE]

Ještě, kdyby je někdo srovnal podle abecedy..:))
Ale jinak dobrý.
eXEden_ce4you (811)|16.5.2004 20:57
[QUOTE="xp"]..chtěl bych se zeptat osob jež stojí za již proběhlým "doučováním" a které budou pravděpodobně organizovat i další,pokud k němu dojde..zda by nestalo zauvažovat nad tím,že by někdo z vás již zkušených mohl provést ukázkové přeflešování MDA2ky.. myslím si,že nás je hodně,těch kteří toto ještě neabsolovali a pokud bychom měli šanci to mít srozumitelně vysvětlené a předvedené od někoho zkušenějšího,by bylo velkým přínosem.. :yes: ..abych byl upřímný,před časem jsem se tu dušoval,že hrabat do ROM u své nové MDA2ky nebudu..ale časy se mění,a už mi to jaksi není až tak moc proti srsti..
..jenže jsem kdysi oddělal dvě desky u MDA1,a stálo mne to hodně nervů a "smutku",a už se nehrnu tak moc do něčeho,čemu nerozumím,a čím mohu riskovat "život" svého MDA..
Předvedení o někoho z vás zkušených by asi pomohlo prolomit "mé ledy"..;)
Dík[/QUOTE]
Mám pocit, že něco podobnýho na srazu tak nějak vyplynulo na povrch ;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|17.5.2004 07:24
[QUOTE="xp"]..chtěl bych se zeptat osob jež stojí za již proběhlým "doučováním" a které budou pravděpodobně organizovat i další,pokud k němu dojde..zda by nestalo zauvažovat nad tím,že by někdo z vás již zkušených mohl provést ukázkové přeflešování MDA2ky.. myslím si,že nás je hodně,těch kteří toto ještě neabsolovali a pokud bychom měli šanci to mít srozumitelně vysvětlené a předvedené od někoho zkušenějšího,by bylo velkým přínosem.. :yes: ..abych byl upřímný,před časem jsem se tu dušoval,že hrabat do ROM u své nové MDA2ky nebudu..ale časy se mění,a už mi to jaksi není až tak moc proti srsti..
..jenže jsem kdysi oddělal dvě desky u MDA1,a stálo mne to hodně nervů a "smutku",a už se nehrnu tak moc do něčeho,čemu nerozumím,a čím mohu riskovat "život" svého MDA..
Předvedení o někoho z vás zkušených by asi pomohlo prolomit "mé ledy"..;)
Dík[/QUOTE]

Podívej se sem
Sieno (70)|17.5.2004 10:04
No jo, vážení... Chápejte moji bezmoc, když jsem byl v sobotu v 13:00 v Praze, ale žel s mojí mámou :o( a neměl jsem čas ji poslat na hrad (Máma na hrad!). A jelikož přijela ze Slovenska, tak ji jaksi nešlo poslat... pryč. Ale příště!!!

No jo pánové. Četl jsem si recenzi, škoda že tak krátkou. Muselo to být super.

NoOne