Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

kontakty se pro SMS zobrazí nějak divně

solory (201)|22.4.2004 19:25
zdravím!
taková drobnost. když chci psát SMS a zvolím ikonku kontaktů, tak mi nabídne každé jméno z kontaktů i několikrát po sobě, někde je třeba e-mail, jinde číslo a někde taky nic. když otevru kontakty jen samostatně, nebo HW tlačítkem tak se zobrazí korektně. zkusil jsem smazat prázdné položky, ale bez úspěchu, prostě to zobrazí i prázdné (někde, asi dle prázdného políčka při zadávání v outlooku). v nastavení je jen možnost zobrazení e-mailu dle výběru, ale na čísla nastavení nepamatuje, prostě PPC bez phone. nevíte někdo jak na to? asi si budu muset zvyknout na začínání psaní SMS v kontaktech, nebo jen odpovídat. číslo adresáta mi to do SMS zadá až po vyzkoušení VŠECH možností ze zobrazených kontaktů, včetně těch prázdných a až ta poslední, byť prázdná, doplní do SMS číslo pro adresáta. E-mailovou adresu zadá ihned, dle výběru, ale číslo prostě ne.jo, mám MDA1 od TMO
Zdeno_ce4you (291)|22.4.2004 21:26
Bude to asi v tom, že když zadáš volbu Nová zpráva, tak ti tam skočí jako Účet "Active sync" nebo účet emailu.
Zvol Účet SMS a bude ti to nabízet pouze tel. čísla.

Ty prázdné položky jsou většinou v kolonce Pager u kontaktu, stačí smazat tu mezeru co tam je vytvořena.

Zdeno
solory (201)|23.4.2004 19:31
prázdné položky jsou vždy v položce Home Fax. když dám ve zprávách (klepnu na ikondu v today) new a rozbalím nabídku tak je tam vždy SMS jako služba, ne E-mail a stále zobrazuje hromadu i ničeho. když spustím app (hw tlačítkem, nebo z menu) kontakty, tak si zvolím zobrazované číslo, nebo e-mail a toto nastavení si pamatuje, ale při spuštění kontaktů přes SMS se zobrazuje každé jméno několikrát. HW reset nepomohl, dělá to od koupě.
Zdeno_ce4you (291)|23.4.2004 20:51
a co máš za ROMku?
solory (201)|24.4.2004 10:51
rom 3,14,02 eng
rom date 09/27/02
radi 3,07
protocol 32s54
ipf (2136)|24.4.2004 12:02
Máš zapnuto zobrazování čísel v kontaktech? NÁSTROJE - VOLBY - JEN JMÉNA KONTAKTŮ - odškrtnout. A proč vůbec začínáš posílat SMSky z kontaktů? MDA samozřejmě neví, co chceš dělat a zobrazí úplně vše. Pokud zadáš START - DORUČENÁ POŠTA - účet SMS, program nabídne je tel. čísla.
Co se týče prázdných kontaktů, nikdy se mi to nestalo (ani MDAI, ani MDAII). Problém bude asi v synchronizaci s OUTLOKem, nebo přímo v OUTLOKu (já ho nepoužívám, takže zniňovaný problém se mi nevyskytl).
solory (201)|24.4.2004 12:23
políčko mám odšktnuto. SMS začínám v kontaktech proto, že mi zobrazi jméno a číslo tak jak to chci a neukazuje ty prázdné políčka. když chci psát sms, jsem ve zprávách, sms, zobrazí mi to doručené SMSky a já chci psát novou, zmacknu na novou, a do políčka pro příjemce chci vybrat číslo ze seznamu tak klepnu ta ikonku kontaktů tam dole, tak se kontakty zobrazí jako hromada všeho i prázdných políček vč. E-mailů, faxů atd. jen asi tak potřetí dodám, že služba je zvolená SMS (v rozbalené nabídce je jako poslední položka SMS, ne E-mail) tak blbý snad nejsem.
co se týče prázdných políček je problém v nokii 7650, která měla přeházené ozačení čísel (mobil byl jako pager, fax jako číslo domů atd) takže po synchronizaci je vše jinak v outlooku a jinak na nokii a když jsem ji prodal a synchronizoval MDA tak se vše zobrazuje dle outlooku, žeby na nokii zapoměl? :-)))))
takže ještě jednou dodávám, že problém se zobrazení jmen je jen tehdy, když spouštím kontakty přes ikonku ve SMSkách, tehdy zobrazí i prázdné položky a číslo doplní do příjemce až po vyzkoušení VŠECH políček daného jména. u E-mailů doplní email hned a ten který chcu.
ipf (2136)|24.4.2004 14:02
Vyzkoušel jsem uvedený postup, ale mne zobrazuje jen tel. čísla, emaily ne. Také jsem ucažoval nad tím, proč pro SMSsky zobrazuje tel. a faxy, ale do pracovního čísla anebo do faxu se klidně dá doplnit číslo na mobil. A selektovat SMSky podle předčíslí mobilních operátorů je také nesmysl, protože SMSsky jdou (údajně) už posílat i na pevnou linku.
Problém s prázdnýma kontaktama zřejmě vznikl přetažením seznamu z NOKIe. Já osobně jsem také přešel na MDA z NOKIE, ale seznam jsem si plnil ručně od začátku, takže problém s prázdnýma kontaktama nemám.
Jediný problém, který mám je, že mi po tvrdém resetu a následné obnově nacpe jako hlavní (označené tečkou) číslo, které ho napadne (popř. email), takže musím v kontektech pracně znovu projít celý seznam a přerovnat ho.
solory (201)|24.4.2004 20:12
po HW resetu mi to pořád zobrazuje hromadu prázdných míst a čísla a jen občas E-mail, ale pokrok!!!!! už na první klepnutí na číslo se doplní na místo adresáta, takže alespoň částečný úspěch, už jen se zbavit těch mailů a bude to v pohodě.
v seznamu mi to taky nenabídne automaticky po resetu mé oblíbené hlavní čísla, ale někde nic, někde to dobré jinde ne, takže po HW resetu taky musím projít seznam a poklepat na to co chci, ale to už je v pohodě. Tu Noki bych bil.
ipf (2136)|24.4.2004 20:51
Je to rada na zabití, ale já bych vymazal vše a začal znovu (mám víc jak 250 kontaktů, takže vím, že je to na oběšení). Anebo najít někoho s MDÁčkem, ať si udělá zálohu kontaktů, pak vše vymaže. Potom poslat od Vás vše na jeho MDA, pak vše vymazat a pak poslat zpátky jen to, kde nejsou prázdné řádky a zbytek znovu doplnit (osobně bych ale vše vymazal a začal od nuly).
solory (201)|25.4.2004 20:06
nápad na zabití.... po hodině ťukaní všech kontaktů do MDA jsem dospěk ke zdárnému cíli.... huráááá už to zobrazuje jen čísla a bez mezer.
jedna perlička: když jsem vše vyťukal tak jsem preventivně zvolil v nastavení trvalé uložení a dobře jsem udělal. V active syncu mám nastaveno "vždy přepiš data v zařízení" a všechna práce byla v pr........
ipf (2136)|25.4.2004 21:09
[QUOTE="solory"]nápad na zabití....
Nóóó, předpokládám, že se nikdy nepotkáme :D

po hodině ťukaní všech kontaktů do MDA jsem dospěk ke zdárnému cíli.... huráááá už to zobrazuje jen čísla a bez mezer.
jedna perlička: když jsem vše vyťukal tak jsem preventivně zvolil v nastavení trvalé uložení a dobře jsem udělal. V active syncu mám nastaveno "vždy přepiš data v zařízení" a všechna práce byla v pr........[/QUOTE]

po stejných zkušenostech jsem kompletně zrušil veškerou synchronizaci přes AS a zálohuji zásadně na SD (každý večer kontakty a události, v neděli komplet a pak tu zálohu přetáhnu přes TC do počítadla, kdyby SD lehla):)