Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact Originalna ROM T-Mobile Slovensko

aladinko (9)|3.11.2007 18:43
Uprava: Jedna sa o MDA Compact III

Zdravim, uz dobre dva tyzdne haldam po internete tuto originalnu ROM, no bez vysledkov.

Mam nasledujuci problem:

1. Pristroj sa neda zapnut - takze sa nepripoji k ActiveSync a nemozem don nahrat inu ROM, pretoze je CID Locked.
2. Pristroj sa zapne iba v Bootloader mode - MTTY funguje, nahranie inej ROM vzdy konci ERROR hlaskou Invalid Vendor ID, alebo Invalid Model ID - samozrejme, pretoze pristroj je CID Locked. CID unlock spravim, iba ak pristroj bude pripojeny cez Activesync.
3. Da sa urobit Hardware Reset, avsak ten prebehne tak, ze po resete sa na display objavi logo T-Mobile a pri tom to skonci. Pri klasickom pokuse o zapnutie telefonu sa neobjavi nic.

Jedine riesenie je pre mna asi nahranie originalnej ROM od T-Mobile. Tu vsak nikde neviem najst. Kontaktoval som viackrat T-Mobile a dostal som aj T-Mobile POSITIVE odpoved aku som samozrejme cakal:

Vazeny zakaznik,
dakujeme za Vas e-mail. Na uvod by sme Vam chceli podakovat za prejavenu
priazen suvisiacu s vyuzivanim sluzieb nasej spolocnosti.
O spristupneni najnovsieho updatu na Windows Mobile 6.0 Vas budeme vcas
informovat prostrednictvom dostupnych medii. Odporucame Vam pre overenie
vyuzit nasu internetovu stranku www.t-mobile.sk , pripadne nas prosim
kontaktujte na linke 12345, 6, 3.
Za porozumenie Vam dakujeme a zostavame s pozdravom.

XY

Vedel by mi niekto, prosim vas, pomoct? Nejaky napad alebo original ROM. Uvitam cokolvek. Dakujem.
PhSnake (872)|4.11.2007 14:30
skus tam dat t-moUK ship WM5 rom - za pokus to stoji, ja som ju dal aj do o2 Orbit s malou zmenou (v hexeditore sa zmeni .....ARTE1000 na ARTE****) tusim. a problem by si nemal mat ani s tym - Pokial viem je to bloknute na T-Mob, nie na network code(mohol by byt problem ak sa medzi 2G a 3G/UMTS - ina freq., a asi aj iny network code) Napr WM6 o2 DE mne isiel bez prob. ak by si tu rom nevedel najst posli PM a zavesim ju (mala by sa dat nahrat do masinky cez SD jartu a bootloader)
aladinko (9)|5.11.2007 19:15
Prave ze neberie nic. Skusal som aj T-MOB UK ship, aj O2, ale neuspesne. Ten trik v Hexaeditore som skusal tiez a takisto to skoncilo chybovou hlaskou. Cez Hexaeditor + MTTY som zistil, ze to je pristroj s T-MOB008 HTC operator kodom. Uz som skusal snad vseko. Jedine riesenie (v tomto case) je asi original ROM od TMOBILE SK, lenze od nich sa clovek tazko dozvie nieco nove. Ale diky. :)
PhSnake (872)|6.11.2007 09:13
skus este dutty nbhtool- tym si otvoris nbh a ak sa pamatam tmoUK m akod TMO005 (a zmenis na TMO008)
aladinko (9)|6.11.2007 22:48
Hmm... Dobry napad, ale neslape to... Skusal som aj HTCRT, je to podobny software a tiez nepomohlo.

Model ID: ARTE11000
Country ID pre T-Mobile SK: T-MOB008
Languade WWE

Neslape...Konci to hlaskou "Update Error",

Pri pokuse o update inej rom (napr. HTC_1.12.405.01_026790_WWE_SHIP a podobne), bud INVALID VENDOR ID, alebo INVALID MODEL ID.

Nemas nahodou (alebo niekto okoloiduci) zalohu svojej originalnej ROM?
aladinko (9)|13.11.2007 22:27
Nic nove??? Nenajde sa naozaj nikto?
edy_ce4you (3)|26.11.2007 12:09
Mam ten isty problem. Podarilo sa ti to rozchodit, alebo tu nevie nikto poradit???
aladinko (9)|27.11.2007 20:38
Edy, zatial nie.. Skusal som snad vsetko.
brvno (4)|30.11.2007 19:33
cau,
skusal si uz http://member.htc.com/ruudownload/t-mobile/TMobileWM6Step1-TMSK.aspx



edy_ce4you (3)|1.12.2007 15:37
Brvno, Thank you very, very, very much. Super, zabralo to, phone uz konecne funguje. :))
edy_ce4you (3)|1.12.2007 16:38
odporucan aj Aladinkovi !!!
brvno (4)|2.12.2007 23:31
[QUOTE="edy"]Brvno, Thank you very, very, very much. Super, zabralo to, phone uz konecne funguje. :)) [/QUOTE]

no ja som si stiahol z xda-developers Tutch (2.01, 3.01 vanila...)a O2 image a kopirujem si ich tahet 2-3x tyzdenne... a nemam problem. (zatial) ;)

ale tam je nutne urobit najprv CID unlock a potom tam hodit novy image...

dufam ze sa to podari aj aladinkovi
jofkop_ce4you (2)|1.7.2009 09:42
Please, potrebujem tu original ROM pre T-Mobile SK a neviem to nikde stiahnut nemate nejaky iny odkaz? ;)
jofkop_ce4you (2)|6.7.2009 21:30
Velmi velmi pekne prosim potrebujem pozhanat alebo stiahnut ROM original T-Mobile MDA compact III T- Mobile a Slovak T-MOB008 surne PLEASE