Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-Ten glofiish X500+ promarněná šance

mr.petra (28)|28.10.2007 16:31
Jako majitel Etenu X500+ myslím že mohu hodnotit tento výrobek a pomoci tak při výběru ostatním ještě nerozhodnutým. Takže tedy vlastním tento zázrak moderní techniky už dva měsíce. Koupil jsem tehdy rovnou dva a to i mé manželce. Už při koupi jsem ztratil téměř 2000,-kč na jednom přístroji díky dramatickému propadu ceny( neboť výrobce si zřejmě uvědomil co za šmejd vyrobil. Dva dny mi trvalo než jsem tuto ,,slevu" rozchodil a to jsem ještě netušil, že se společně se ženou stanu Panem a Paní Softresetovými. Ano toto oblíbené tlačítko používám zřejmě na přístroji stejně často jako ostatní majitelé Etenu. Nevím kde přispěvatelé na tomto a jiných forech berou hodnotu své volné paměti pohybující se kolem 15-20 MB. Já totiž večer co večer resetuju s pamětí slabých 8 MB-aby se Eten probudil k ,, životu" s použitelnými 17 MB. Kolikrát se mi stalo, že nemůžu nic vyfotit, protože ,, mám nedostek paměti" snad ani nedokážu říct. Nainstalovat jakýkoliv jiný graficky lepší program než ty od výrobce je naprosto zbytečné, protože v případě jeho spuštění v Etenu se tento přístroj změní v podložku pod skříni. Koupí Etenu X 500+ jsem se stal nejprve hledačem informací na různých forech s otázkou ,,proč" a nyní jsem se přesunul do polohy uvědomění si, že se patrně ze strany výrobce jedná o nějaký průzkum asijského výrobce co ,,kurva" My Evropani vydržíme. Vůbec se při používání Etenu nesoustřeďte v případě jeho používání Jak jej lépe využít ale omezte se pouze na zjištění ,,zda vůbec". Rady typu odinstalujte si českou lokalizaci a nechejte si tam pouze anglickou jsou rady sice osvobozující a údajně přístroj urychlující, ale na co jsem teda vyhodil ten pytel peněz. Takže vyslovuji nikoliv Ortel , ale názor uživatele. Protože E-ten si tak váží svých českých zákazníků, že ani neprovozuje stránky v češtině dělá tak zřejmě z důvodu, že někomu z těch asijských sokolíků došlo ,, že tady něco nevyšlo". Já bych chtěl tímto pozdravit všechny co uvažovali o koupi Etenu X 500+ a specielně pak vyslovit přání, aby si pan hlavní vývojář se svým týmem spolupracovníků zlomil nohu, ruku či alespoň předstojnou žlázu při užívání nějakého kvalitního českého výrobku.
Do mého příspěvku jsem zapoměl zahrnout ještě famózní výdrž baterie. Jistě chápete, že to není pochvala. Ve valné většíně kvalitních příspěvků k různým tématům zde vystupuje Marian Veselý, který se tohoto přístroje ověnčeného samými přednostmi zbavil tuším po měsíci. Nechce se mi nic mazat protože prostě občas při své práci používám i ten blbej transcriber. Prostě používám fakt většinu aplikací. To je ale kámen úrazu. Výrobce s tím asi nepočítal a pevně věřil, že si vybereme pár funkcí a zbytek smažeme. Jak jsem už shora uvedl doufám, že tým odborníků firmy Eten půjde na oslavu a dostane špatně připravenou rybu ,,FUBU".
milennium (336)|28.10.2007 17:46
Děkuji za vyčerpávající radu a upozornění.
Nad X500+ jsem opravdu dost vážně uvažoval,ale při čtení diskusí jsem nabyl přesvědčení,že opravdu nemá smysl se pouštět do takového dobrodružství a koupi jsem zavrhnul.
Ono opravdu 64MB je dost málo a stále mi není jasné,proč výrobce si tento "vyloženě špatný trend" drží i u nových produktů...
Opravdu mně to mrzí a pokud výrobce nepůjde trochu do sebe tak si E-TEN nikdy nekoupím.
Ještě jednou díky.
Standa999 (138)|28.10.2007 18:49
Ja budu trochu oponovat. Jsem majitelem mesic a pul jenom X500 a nemuzu si stezovat. Za ty prachy (po sleve) super kauf.

Oni do toho nestrcily nic spatneho. Slusny CPU, vynikajici GPS atd. (graficke akceleratory jeste nejsou bezne). To urcite rozhodovalo, za slusny peniz slusne zelezo. Poruchovost byla uverejnena 1,5% (pri dohadovani mezi distributory), coz neni mnoho.

Nevim jaky je kdo uzivatel stolniho PC, ale mym prvnim nastrojem po instalaci windows+software je "msconfig", kde vykopu veskery nepotrebny balast.
To same plati pro PPC. Pri prvnim spusteni vybrat z Eten aplikaci pouze to, co budu potrebovat. Ze slozky /Windows/StartUp/ jsem osobne vykopal 6 zastupcu a chystam se na spustene sluzby (tak jako u stolniho PC). Tech je take dost, co pujdou prepnout minimalne do manualniho modu (z automatickeho najizdeni), nebo jeste lepe vypnout.

Netvrdim, ze by to neslo lepe optimalizovat, ale od "spotrebni veci", ktera mi bude slouzit max. 1,5-2 roky mi tento pristroj prijde dostatecny.


P.S. Po najeti mam 28 MB volne pameti a pri dalsim HR budu moudrejsi. A co se tyce VGA, tak bych to nazval chycenim na "dobry" marketingovy tah.
rady4_ce4you (229)|28.10.2007 19:23
Tady je kriticky clanek ohledne X500+ a ne X500, kterou mas ty. A v tom je take zasadni rozdil.
Standa999 (138)|28.10.2007 19:48
Jo promin, ja mam vlastne uplne neco jineho a vubec jsem nezohlednil nic spolecneho pro obe zarizeni.
Furbo (323)|28.10.2007 20:06
bohužel musím souhlasit se zakladatelem tohoto vlákna a to v otázce ceny. Koupil jsem a během 14 dní jsem prodělal 2 500,- Kč. Jenomže to bychom nikdy nekoupili nic. Vždy je něco nového a něco se zlevňuje. Pokud se honíme za novinkami tak se hold občas prodělá:D

Jinak už mám za sebou používání několika MDA od různých výrobců a musím říct, že všude je nějaký problém. Z Etenu jsem používal M700, X500 a teď X500+.
X500+ mi momentálně slouží více než dobře. Rozhodně jsem nenašel dnes nic na trhu co bych si chtěl koupit místo ní. Snad jen od HTC Kaisera ale cena 17K je zatím příliš vysoká.

Je další pravdou, že ve stavu kdy zařízení vybalím z krabice je téměř nepoužitelné a tudíž se nedivím nováčkům, že jsou rozčarování. Na druhou stranu, které PC je po vybalení z krabice použitelné;) .

Osobně používám anglickou ROM 534 a softy od SPB. Většinu Eten aplikací jsem vyházel a PDA je více méně velmi stabilní a problém s pamětí nemám. Pro šťouravé - z navigace používám TomTom kde problém není. IGO 2006 Plus nejenomže dělá problémy s pamětí, ale způsob navigace je z mé zkušenosti velmi pofidérní.

Takže závěrem. Pokud nepříjde HTC s Kaiserem vylepšeným o VGA není v dnešní době co řešit. A ještě doplním, že tady neřeším výhodu SW a HW klávesnic. To je zase o jiném povídání.
xsub (23)|29.10.2007 09:53
Mám M700, což je vyjma hw klávesnice obdobné zařízení jako X500 a když si přidáš VGA tak i X500+. Rozumný důvod pro přecházet z QVGA na VGA při téměř stejné velikosti displeje sem nenašel, pokud neberu v úvahu větší spotřebu energie a jistě i paměti. Nicméně těch zmiňovaných 17MB volné paměti po najetí přístroje jistě nesvědčí o rozumném hospodaření a výběru použitých aplikací. Já mám po spuštění a zavedení všech aplikací které potřebuju (většina today pluginů od SPB + free verze bandswitch pro automatické odpojování GPRS po pravidelném stahování mailů + enalarm nebo jak se to jmenuje) volných okolo 25 MB a používáním se dostávaám po celém dni na nějakých 20. Automatický reset v nočních hodinách po provedení zálohy mi taky nepříde úplně zcestný.
Používám ROM 534 s WM5, protože WM6 nepřinesly nic zásadnějšího kromě snížení výkonu. Tak zase šly. Lokalizace v pohodě a nestabilitu občas způsobí nějaká ne zrovna vyladěná aplikace, tak ji hned dávám pryč. Kromě automatického soft resetu při zálohování tuhle funkci nepoužívám.
Čiže shrnuto a podtrženo, nebo chcete-li podtrženo a sečteno, je to stejně jako u PC (a koneckonců stejně jako u většiny jiných věcí) - pokud se k němu chováš s rozumem, vrací ti v rámci možností rozumný výkon a komfort práce. (mám M700 od února)

Co se týká navigačního softu tak používám už dlouhodobě iGo 2006+ a do stavu Memory full se dostávám jenom když laboruju se skinama a zrovna netrefím správně registraci objektů nebo proměnných.
Byl sem nedávno ve Francii a tak sem využil příležitosti a půjčil si druhé PDA s TomTomem. Pokud sem jel po dálnicích, tak byl OK, ale jakmile se sjelo z dálnice, dokázal najít ještě větší díry než iGo :) ale to sem už nepatří.

Edit : ještě k té ROMce - z aplikací předinstalovaných e-tenem mi tam zůstává jen opatchovanej QuickLink a Phone Service, aplikaci foťáku používám z WM6 (pro šťouraly mám ofiko jak tu ROMku, tak i lokalizaci pro obě verze WM), protože se mi líbí když mi to ukládá do EXIFu GPS souřadnice :) a krom toho to má podle mě o maličko lepší kvalitu fotek v šeru.
lukis_ce4you (35)|29.10.2007 12:30
Post autora vlákna by se určitě dal dále rozvádět, ale myslím, že to není třeba.
Obecně bych pouze vyjádřil mírné překvapení, že po mnoha letech vývoje zařízení typu PDA a WM se zákazníkům běžně (a to nejen od e-tenu) nabízí takový nedodělek na hranici použitelnosti (která je individuální, takže pro někoho je to spíše použitelné, pro někoho spíše ne).
Pokud někdo udělá výpravu s cílem nakopat vývojářům e-tenu , myslím, že bych se přidal a možná vzal i sekeru...
Silumin (4)|29.10.2007 14:15
Já jsem se na E-ten Glofiish X500+ velmi dlouho těšil ještě než byl uveden na trh (přečetl jsem několik velmi pozitivních recenzí v časopisech a na netu) a asi jsem byl vůbec jeden z prvních kdo si jej zakoupil. Protože současně používám jak e-tena tak MIO A 701, tak zodpovědně prohlašuji, že rozdíl mezi qVGA a VGA displejem je propastný, na E-ten je radost pohledět, nicméně práce na něm může být problematická. Na začátku jsem byl také velmi rozčílený neustálou nutností soft resetů, ale říkal jsem si "Brzy vyjde nová ROMka a bude to v pohodě- vždyť všichni na netu chválí technickou podporu E-tenu". Jak měsíce běžely a nic se nedělo, musel jsem situaci řešit. Pryč s většinou aplikací E-tenu (tolik chválených aplikací a některé z nich vůbec nejsou optimalizovány pro VGA a jiné vůbec nefungují, např. slavný Backup manager, který nezazálohuje SMS či Správce vizitek, který nerozpozná znaky s diakritikou). Poté co jsem provedl hard reset, nainstaloval opravné patche a aplikace od SPB (bez problémů insdtalace na MicroSD kartu), TT6, je situace relativně v klidu. A to používám stále původní ROM 488 s českou lokalizací. Zajímalo by mě, zda se někdy dočkáme nové ROMky s českou lokalizací. Vzhledem k nedotaženým E-teňáckým aplikacím, stále hlouběji se utápějícímu tlačítku pro zapnutí přístroje, špatnému fotoaparátu, technické "podpoře" dá-li se to tak vůbec nazvat se rovněž dobrovolně hlásím do výpravy za vedením E-tenu. P.S.: sekeru mám
Standa999 (138)|29.10.2007 16:45
To je zajimave, problem ma kazdy se systemem a softwarem, ale vsichni brousi sekyru ma Eten. Za rychlost aplikaci v .NET Framework muze taky Eten.
Chapal bych poruchy kvuli "zeleza", napr. prehrivani CPU a nasledne zamrznuti, vypadky napajeni atd.
V systemu, ve kterem jde nastavit opravdu moho, tak spasu kazdy vidi akorat v resetu.
lukis_ce4you (35)|29.10.2007 16:57
Pro Standa99:

zkusím nenápadně ještě jednou připomenout, že thread je o X500+, který ač se svým předchůdcem sdílí opravdu mnoho, tak těm hlavním problémům (které se tu řeší) zůstal ušetřen.
mr.petra (28)|29.10.2007 18:47
Tak dobře já ho teda i pochválím. Dneska jsem ho zapoměl v čínské restauraci a když jsem odcházel tak mi někdo zavolal a majitel restaurace(Vietnamec) mne doběhl a vrátil mi ho!! Možná ho má taky a druhej už nechtěl.....čert ví.
Standa999 (138)|29.10.2007 19:35
2 Lukis: Tak pozadej moderatora at to smaze. Skoda, ze jeste nikoho netrklo, ze Windows+Software v X500+ nevyrabi Eten.
macleod (91)|29.10.2007 21:34
[QUOTE="lukis"]Pro Standa99:

zkusím nenápadně ještě jednou připomenout, že thread je o X500+, který ač se svým předchůdcem sdílí opravdu mnoho, tak těm hlavním problémům (které se tu řeší) zůstal ušetřen. [/QUOTE]

Málo paměti - stejně jako předchůdci, nesmyslnej a nepoužitelnej software - stejně jako předchůdci, aplikace zůstávají viset v paměti - stejnej problém WM jako u předchůdců. BTW stejné parametry a SW výbava jako u předchůdců mohly už při koupi naznačit příchod obdobných problémů. Jenom proto, že to má VGA není mr.petra majitelem výjimečného e-tenu a je jen jedním z řady uživatelů e-tenů, kteří se bud naučí s tím zařízením pracovat, nebo se ho zbaví a koupí si něco "lepšího". That's all folks a nepříde mi to jako off-topic, pokud je tento thread o problémech s X500+, protože jejich řešení je obdobné jako u předchůdců, takže nevidím důvod, proč by se jejich majitelé nemohli zapojit. Pokud ovšem je thread o stěžování si na X500+ a hledání osekyrovaných účastníků zájezdu za vývojáři e-tenu, pak by opravdu zasloužilo některé příspěvky promazat.
Výmluva na dlouhé čekání na novou ROM - nová ROM, s vyjímkou přechodu na vyšší verzi WM řeší spíš objevené chyby, než zásadní změnu parametrů zařízení.

Takže řešení problémů v úvodním příspěvku threadu je nasnadě - parametry zařízení jsou známé, pokud je neznáš, tak jsou v přiloženém návodu, nebo na CD, nebo dokonce na krabici s PDA, takže jsi je mohl znát před koupí i kdyby ses o ně nezajímal a přišel do prodejny zcela nepřipraven. A čekat, že tě v krabici příjemně překvapí dvoj- nebo vícenásobné množství paměti jako překvapení, jenom proto, aby, jak píšeš, výrobci nás české uživatele "kurva" potěšili by bylo fakt naivní :)
Předinstalovaný soft je k ničemu, ve Windows na PC taky nepoužíváš Paintbrush a nestěžuješ si že tvůj počítač má takřka nulové grafické schopnosti. Správce paměti, protože WM žádný standardní nemají a nechávají každou aplikaci viset místo jejího ukončení. S rozmyslem vybírat aplikace, které si nainstaluješ. Jenom proto, že to má VGA není rozumné to nechat hýřit barvama a dávat si tam pohyblivé pozadí a podobné kravinky.
To je cesta, jak můžeš ochránit love, cos do toho zařízení vložil a získat použitelný přístroj.
A když se ti to nelíbí a je ti instalovaná paměť málo, tak sis to neměl kupovat a je to tvoje "promarněná šance".
mahony_ce4you (2)|29.10.2007 21:45
Standa99 má pravdu.Je to spíše vše o softweru, jeho znalostí a ovládání než o hardweru.I jiné značky PocketPC mají stejné softwerové problémy jako E-Ten.
Ivo Pokorný (400)|29.10.2007 21:58
Mahony, a kolik tech jinych zarizeni ma VGA? Mel jsem X500 a mam X500+, na obou jsem mel stejny SW, ale X500+ proste JE pomalejsi nez X500. Je treba si uvedomit, ze system musi pocitat se 4nasobnym mnozstvim obrazovych bodu a to se stejnym HW i softwerem.
Nevim napr. jaky SW balast si Standa na svoje X500 nainstaloval, ze mazal se StartUpu 6 zastupcu. Ja je treba nesmazu, pac tam mam jen 4 a to jsem ani jeden nemazal. ;)
Takze budu rad, pokud nekdo prijde na to JAK X500+ zrychlit a podeli se o to. Uzivatele HX4700 si tyto zkusenosti vcetne nastovani registru sdelovali. U toho zarizeni az na reseni zasadnim problemu (simtool kit, emaily) jsem nic podobneho nezaznamenal. :no:
Standa999 (138)|29.10.2007 23:08
2 mahony: Dik, aspon nekdo komunikuje jinak, nez svym exhibovanim a trumfovanim s pripravenou motorovou pilou.

V tehle renomovane recenzi http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=reviews&op=entry_view&iden=168 se nameril 10x mensi graficky vykon, ale ve vyjadreni je, ze se "zarizeni zdalo zcela stejne rychle jako X500", takze zas takove dramaticke to nebude.

Jinak k tem odstranenym zastupcum ve StartUp jsem pridal ctyri zastavene sluzby a po restartu mam pres 30 MB volne pameti.
Dafko (33)|29.10.2007 23:12
V súčasnosti vlastním Symbian 9 Nokiu 7710 a tá sa mi zdá pomalá, takže neverím, že X500+ je ešte pomalšia :)

CPU:
Processor: 32-bit RISC CPU based on ARM-9 series, ~150 Mhz

ale viem, že to nemôžem porovnávať :P
Ivo Pokorný (400)|30.10.2007 07:53
2 standa99: Vidis, ve vyjadreni nekdo napise svuj nazor a testy ukazuji neco jineho. ;)

Jinak snad nepatrim k tem co tu exhibuji a ani pilu ci sekeru nemam. Presto mi zrovna ty pripadnes jako ten kdo tu nejvice exhibuje... same chlubeni co jsi smazal a prenastavil, kolik mas volne pameti, ale ze by jsi poradil ostatnim, to ne... :no: Uzij si sve superrychle X500 a treba se ti nekdy doopravdy dostane do rukou X500+ a poznas, ze to neni stejne rychle jako X500. ;)
DLZ (30)|30.10.2007 09:00
Vážení kolegové, rád bych se též přidal ke kritikům ETENu. Ale, pro mnohé asi bohužel, k těm pozitivním. Já jsem s X500+ nadmíru spokojen. Drobné prodlevy či pomalejší chod nesvádím na HW, ale přisuzuji to SW. Pravdou je, že 64MB RAM je při dnešních technologických a ekonomických možnostech asi trochu předpotopní parametr, ale jak je výše uvedeno, každý to před koupí věděl, takže takové nářky, co tu člověk čte mi připadají trochu přízemní. Kdo si to i tak není schopen připustit, nechť si připlatí 7.000,- Kč a koupí si Kaisera s QVGA, ale jinak nabitým HW. Já jsem ETENa pořídil něco přes 11 tisíc, což je na dané parametry a výbavu asi luxusní cena. Přeneseno do světa PC - kup si notebook za 15 a nebo za 25 tisíc. Jak to asi bude výkonově ;) Každý kdo využívá Windows XP, Vista, ... má prodlevy, nic nenaskočí za 0,1 s. A co máme v PDA? ...Windows. Proč by to mělo běhat jinak než na PC? Tak rozsáhlý systém potřebuje také čas "na přemýšlení" Podívejme se na problém okem technika a ne okem věčně nespokojených jedinců. Kdo někdy něco naprogramoval, zkonstruoval, apod, tak asi ví, o čem mluvím. Ty ostatní, než budou jen brousit sekery a dolévat benzín do motorových pil, by si o tom měli aspoň přečíst.
Jary_ce4you (22)|30.10.2007 11:43
přesně jak píše DLZ a mnozí další. PPC s windows je prostě o tom si to aplikacema přizpůsobit obrazu svému. Je to hračička ,kterou si uživatel musí vypiplat sám ,aby byl spokojen .A od toho jsem si to koupil i já, protože mě to baví. Ten , kdo si koupí todle zařízení s tím, že bude používat aplikace již předinstalované a pak na ně nadávat je hlupák.To si měl radši koupit nějaký mobil a né zařízení s WM.Je to zařízení s nespočet možnostmi, tak proč se omezovat a nadávat na to , co je tam z výroby. Co se týče grafického potenciálu,ten nemůže být veliký, když to nemá vlastni graf. akcelerátor, ovšem na prohlížení pdf,webu apod. je vga displej bezkonkurenční.Jestli chcete hrát 3D hry ,tak si rads kupte 12"notes a nekefleje.Celkem mám plný zuby těch, co jsou líní googlit atd. a nádávaj na tovární nastavení,dřív než se doví,že tam jde nahrát i něco jiného... :evil: peace!:cool:
w1z1 (37)|30.10.2007 12:09
Souhlasim s pozitivnimi reakcemi na x500+. Sam jsem jeho vlastnikem a jsem naprosto spokojen, pameti je malo ale kdyz dojde tak udelam reset a mam ji zase dost. Reset zabere minutu a jeste se mi nestalo ze bych nekam tak strasne spechal abych nemel minutu na soft reset.Navic za malo pameti si muzu ja sam pac mam spoustu softu co mi bezi na pozadi abych nemusel cekat nez se nastartuje.

Jinak kazdej kdo si koupi "chytrej" telefon jen proto aby ho mel misto "blbyho" telefonu asi neni uplne normalni a nebo nevi co chce. PPC, PDA, SYMBIAN a podobne telefony tu nejsou pro to aby se pouzivali jen na volani a sms. Pokud si to nekdo mysli tak se nedivim ze pak nadava ze je to pomalejsi nez telefony specialne jen na sms a volani. Bohudik nekteri vedi ze kazdy stroj ma svuj ucel a ucelem chytrych telefonu neni jen volani a psani sms. Podle jejich urceni je take navrhovan soft a hw.

Kolik z Vas pouziva PC jen s dodanym SW? Uz vidim jak si nekdo nainstaluje win a jen s timhle funguje. Kazdej normalni clovek si vybere dalsi soft co mu vyhovuje a s tim pak pracuje. Na PPC to neni jinak.

A libi se mi jak kazdej nadava na malo RAM ale kolik telefonu v tehle cenove kategorii a s temahle parametrama dneska nabizi vic RAM?
DLZ (30)|30.10.2007 12:26
...no a právě o tom to je. Každé zařízení je navrhováno pro určitou cílovou skupinu uživatelů. Když si někdo koupí PPC, musí vědět, co od toho očekávat a nekňourat potom, že mu to neběhá rychle, že má málo paměti, ... Parametry jsou jednou dány, dočtete se jich na desítkách www stránek a dál není o čem diskutovat. PPC není PC, kam prostě zasunete další RAMku a jedeme dál. Jak bylo napsáno výše, PPC je stroj, který má nespočet možností a ty je třeba využívat! Když to někdo umí jen zapnout a "tapat" na displej, není mu rady.
rady4_ce4you (229)|30.10.2007 12:33
[QUOTE]A libi se mi jak kazdej nadava na malo RAM ale kolik telefonu v tehle cenove kategorii a s temahle parametrama dneska nabizi vic RAM?
[/QUOTE]


S tím co jsi napsal, nemůžu vůbec souhlasit.
To že resetujes PDA kdyz mas malo Memory RAM je sice hezke, ale ne vzdy to problem resi. Osobne jsem vyhazel vse od etenu a nenechavam aplikace bezet na rozdil od tebe na pozadi a presto se mi to behem jizdy pri pouzivani navigace IGO 2006+ zasekne a zastavovat a restartovat PDA a cekat az to nabehne abych ve meste, ktere neznam mohl pokracovat povazuji pro mne za neprijatelny nedostatek tohoto zarizeni a ne WM6. Mel jsem nekolik PDA s WM a taky ze symbianem. Naposledy MIO A701 a tam jsem si mohl nechat na pozadi jet MP3 a nebyl zadny problem s pameti a jeste jsem mohl vzit hovor a nebo precist dorucenou smsku.
O tomto si u ETENU500+ muzu nechat jen zdat.
Obcas mi i spusteni fotaku pri vyfoceni v nejvyssim rozliseni zahlasi nedostatek pameti, coz taky nepovazuji za normalni jev.
Za celkové spomaleni systemu a problemy s RAM muze predevsim VGA displej a taky svuj dil ma i lokalizace od Sunysoftu.
Kdyz to shrnu, tak problem je predevsim v hardweru, protoze celkove nestiha obhospodarovat cely system.
Jinak v servisu jsou si tohoto stavu u tohoto typu vedomi a sami nevi co s tim.



DLZ (30)|30.10.2007 13:44
Souhlasím, že se zapnutou navigací iGO 2006+ se ETEN nedá používát k ničemu jinému. Verze + je, jak už se na mnoha místech tohoto i jiných fór a diskuzí řešilo, paměťově značně náročná. Proto jsem ji po vyzkoušení a konstatování, že mi nic převratného nepřinesla, odinstaloval a používám verzi bez +. Česká lokalizace od Sunnysoftu to také značně brzdí, takže jsem ji neinstaloval. I když mi nečiní sebemenší problémy používání anglické verze, tak mne to mrzí, protože zařízení zde prodávané by mělo být též lokalizované (tak aby ta lokalizace nebyla nazávadu). Jaká je situace u jiných obdobných zařízení? Samozřejmě srovnatelných paramatry.
Standa999 (138)|30.10.2007 14:04
2 Ivo Pokorný: Tak se zastupcu, kazdy to bude mit jinak, protoze ja jsem si par Eten aplikaci na zkousku nainstaloval, jsem dal pryc:
BluetoothManagerForStart
CustomInit
czsip_set
GPRSWizardService
PhoneService
poutlook
Vim, ze nez jsem si vybral, tak se tam objevovaly BackgroundBackup, SkypeService atd. Jsem v tomhle trochu radikalni, protoze to delam pokus-omyl, ale odebranim zastupce jsem jeste nic nezkazil a kdyz je nejhur, tak se da vratit zpet. Zatim mi nic nechybi.
Se sluzeb jsem dal do manualu:
Wireless Manager Service
Sync Bluetooth Server
Bluetooth Audio Gateway
UssdNote Service
Windows Live
BirthdayReminder
Tohle mi taky nechybi a navic se kazda sluzba da spustit bez restartu.
Vysledek je na obrazku (schvalne foto).
Ivo Pokorný (400)|30.10.2007 14:51
2 Standa99: Pěkné, spoustu veci vubec nemam, pac jsem od E-tenu nic neinstaloval. Tri sluzby jsem zakazal ted, prestoze mi po spusteni bezi jen 9 procesu, ale dostupna pamet je 23MB. Proste ostatni zabere VGA, rikam to porad, ze VGA zere pamet a X500+ s X500 se v tomto srovnavat neda.
simumarek (61)|30.10.2007 21:50
Ked tu uz tak hovorite ako ste nejake veci zastavili a podobne, viete mi poradit ako sa to da urobit? Teda kde je pre ppc nieco podobne ako pre normalne windowsi services.mcs?
Dakujem.
Ivo Pokorný (400)|31.10.2007 07:12
Da se na to pouzit treba free Task Manager.
Standa999 (138)|31.10.2007 09:00
Jo Task Manager je dobry.
Jinak netvrdim, ze VGA tu pamet nezere, ale v nasledujici tabulce je videt, kolik pameti je potreba pro zobrazeni urciteho rozliseni. Ted zalezi, jak se ten "graficky ovladac" chova. Jestli si tu pamet alokuje staticky nebo dynamicky atd.
simumarek (61)|31.10.2007 09:18
[QUOTE="Ivo Pokorný"]Da se na to pouzit treba free Task Manager.[/QUOTE]
Dakujem skusim.
sejra (115)|3.11.2007 13:32
Skutecne zarizeni s WM by si nemeli kupovat Ti jedinci, kteri nevi o ostatnich programech, nemaji hravou povahu, smysl resit zdanlive neresitelne situace. Premyslim o E-tenu x500+ protoze u moji uzasne vykopavky jmenem MDAc postradam GPS, nebavi me cachry s kartami sd/wifi a stve me mala kapacita displaye na web a obrazky. MDAc ma 64/64mb, sice wm2003se, ale i tak se da oznacit kapacita pameti za malou az nedostacujici. Ze zakladniho balicku programu pouzivam snad jen orezanej pocketplus. Jinak vse mam doinstalovane. Btw, dost dobre nechapu, proc to neresite instalaci programu na kartu. To co ja potrebuju na wifi mam na storage, cast v telefonu a zbytek mam ulozen na karte. Nerikejte, ze kartu nemate. Pamet u me vychazi na 27mb free, coz u compacta jeste s wisbarem+today pluginem je velmi dobra hodnota. Neverim, ze by se to same nedalo docilit u 128/64 e-tena. Chce to snahu..
Kazdopadne taky nadavate na zarizeni za 12k kc. Koupim si nejlevnejsiho Logana a nadavam, ze to neni Mercedes.
gorge_No.1_ce4you (191)|3.11.2007 14:06
Protože některé programy MUSÍ být nainstalované na v ROM a ne na kartě. A hlavní důvod je, že největší nedostatek není v nedostku v místa pro instalaci programů, ale místa v RAM pro BĚH programů. :)