Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spb Pocket Plus 4 - zkušenosti, problémy, tipy, triky...

hustler_ce4you (87)|2.11.2007 15:13
[QUOTE="freewall"][QUOTE]
To hej ale mne sa paci prave plus 4cz a nemôžem ho ani za nic rozchodit stále a stále mrzne.....ako to že na niektorých PDA šlape O.K.?[/QUOTE]

Zřejmě se ti to tluče s jinými programy[/QUOTE]

to asi nie ked ho mam po HW reset bez instacie inych SW..:?:
JardaM.jawajizda.cz (2)|15.11.2007 11:47
Ahoj.

Mám problém s odesíláním SMS. Dělá to pouze po instalaci Pocket Plus 3 nebo 4 (dnes jsem upgradoval).

Odešlu SMS, ihned opustím Outlook. Zpráva je doručena na druhý telefon. Vlezu zpěz do Outlook. Objeví se potvrzení o odeslání a potvrzení o doručení a okamžitě se objeví další potvrzení o doručení a zpráva je celkem odeslána dvakrát.

Když jsem Pocket Plus odinstaloval, tak to opět nedělá.

Mám Mio A701. Máte někdo podobný zkušenosti?
pavelhro (14)|15.11.2007 21:55
Uz se to resilo, mel jsem stejny problem. V Nastaveni Pocket Plus v zalozka tlacitko pro uzavreni a nadefinovat vyjimky poutlook.exe a tmail.exe neukoncuje se kalendar, ukoly, kontakty a dorucena posta, ale neodesila to zpravy duplicitne. Delalo mi to i na MDA II a vzdy se timto problem odtranil.
kecinzer_ce4you (332)|5.12.2007 14:50
Na HTC Charmer s WM6 mi funguje naprosto bez problémů.
JardaM.jawajizda.cz (2)|5.12.2007 15:45
Ano ano, jak zde již zaznělo, nastavením vyjímek pro aplikaci poutlook.exe a tmail.exe se to vyřešilo.

Musím říct, že jsem s Pocket Plus 4 spokojen, přestože jsem ho na krátkou dobu odinstaloval (právě z důvodu zdvojených SMS), brzo jsem se k němu vrátil. Ty funkce, které Spb Pocket Plus doplňuje, jednoduše v základních WM5 kriticky chybí!
macula_ce4you (691)|7.12.2007 06:51
Version 4.0.2 (Dec 6, 2007):

A new "Refresh icons in the Today plug-in when the storage card is inserted" option in advanced Today plug-in settings added
Several minor bugs in File Explorer extensions fixed
Several Close button-related bug fixes
Support for Spb Wallet v.Next added
Backlight support for Glofiish X800+ and Asus 636 added

Info
Revin (8)|9.12.2007 12:46
Je to super aplikace, líbí se mi, že má podporu jiných pluginů (to mi u SBSH ilauncheru chybělo), jen nemůžu přijít na to, jak do toho dostat nové ikony? Nemyslím ikony pro ukazatele baterky atd., ale ikony pro zástupce programů a tak... nevíte někdo?
RStein (2012)|9.12.2007 13:23
Ve verzi 4 se zmenil format ikon - zde je nejake info. Ja si vystacim s vestavenymi, nejsem moc hracicika ;)
http://www.spbclub.com/forum/viewtopic.php?p=38249&sid=0c3d270f87e90219d324e854bb766252
Žulda_ce4you (244)|10.12.2007 10:36
A tady je moho balíčků ikonek:
http://www.spbclub.com/forum/viewtopic.php?t=10632
Dryha_ce4you (143)|11.12.2007 20:15
Vcera vecer sem instlaoval SPB Pocket Plus 4.0.2 CZ .. hezky ale problem je ze mi blokuje internet - nelze se dostat na exchange, nepripojim se ale ani na AS .. musim udelat SR a pak to bezi .. exchange se pripoji na gprs synchro ok pak jeste jednou to projde a pak po par minutach uz nic :/ a opet SR a opet a opet

a nerikejte nikdo ze mam udelat HR .. ten exchange se me nechce cely zase synchornizovat .. na to je to moc dat :/

napada nekoho kde by byl problem? po odebrani SPB je vse zase okej
WM6 mam ony posledni zde uverejnene nedavno, net je O2 neomezenec

help pls :)

add: jeste sem si uvedomil ze mi mizi ikony .. obrazek presne receno jen ikona prazdna sablona (takove ty desky modrobile) tam zustane ale klasicka ikonka TCM proste neni, a nejen tato .. jde nejak rucne zmenit velikost okna? nechci tri radky staci 2 mozna i jeden .. asi pres xml nejake coz


edit 13.12 tak to bud nakoplo system protoze mi to po dni zacalo delat opet a to nekolikrat denne takze ne tak straslive jako predtim .. nejde net ani AS a musi se udelat SR :/
lokalnet (64)|16.3.2008 19:26
Zdravim, vyzkousel jsem tento program a chci si ho koupit, ale mam dotaz. Pokud pridam do nejake slozky treba programy zastupce programu, tak nektere maji velke ikony a nektere male da se to nejak upravit ? Trena total com. kdyz je na dnes je velka, kdyz ho dam do programu je mala....ale excel je v programech velky a jeste k tomu s popisem.....Nejak to nechapu, dalsi vec daji se nejak ikony rovnat, v nekterych slozkach jsou uplne rozhazene - nezarovnane.

A jeste mam jednu otazku daji se menit ikony i u zastupcu programu ?

Diky za vsechny rady
Skipy (110)|16.3.2008 19:48
Podržet na ikoně stylus a zrušit zatržítko u velká ikona.
lokalnet (64)|17.3.2008 02:00
jo dik, uz jsem na to taky prisel :-)
Radoš_oldd (15)|18.3.2008 22:09
1. Já ho nainstaloval na MIO A501, registrovanou verzi a nezamrzal, šlapak OK, jen se mi vymazala česká klávesnice a objevila klasická bílá, anglická. Když jsem program odinstaloval, byla tam zase česká. Když jsem nainstaloval znovu, byla anglická.Pocket Plus mám v češtině, tak to nechápu. Pak se to začalo kazit celé nějak, tak jsem se naštval, udělal HR a teď mám strach to tam znovu nainstalovat. Jinak jsem to měl nainstalováno na MIO RECOVERY, což jejako paměťová karta, ale interní pamět v mobilu 1Gb, do telefonu jsem to nedával. I Shell Mobile 2.0 mám na MIO RECOVERY a ten šlape jak hodinky. Spb Phone Suite taky. Tak teď mám strach tam Pocket Plus dát, abych nemusel dělat znovu HR. Co teď? Chci ho už jen kvůli tomu, že umí uzavírat aplikace přímo....

2. Jakým způsobem se přepínají ty aplikace v PDA? (myslím to na PC ALT+TAB)
Radoš_oldd (15)|19.3.2008 17:45
Tak jsem to zkusil zase. Nedalo mi to. Stále stejné, nainstaluji, není tam česká klávesnice. Odinstaluji, je tam česká klávesnice. Zkoušel jsem to nakonce nainstalovat do zařízení, ne na kartu. Stále stejné. Poraďtě mi, já bych ho chtěl používat...
Rosie (63)|20.3.2008 19:37
Aplikace se prepinaji tak, ze si na nektere tlacitko nastavis moznost "Switch Programs (Alt-Tab)". Tuhle moznost ti prida prave SPB Pocket Plus. Pak uz staci jen stisknout to tlacitko:)
Radoš_oldd (15)|28.3.2008 01:18
No já ho stejně nepoužívám. Nejede ta česká klávesnice....
Olaf23 (20)|29.3.2008 00:56
Zkus nainstalovat anglickou verzi - mohlo by to pomoci
Radoš_oldd (15)|29.3.2008 09:36
To vyzkouším,dík za radu.
Olaf23 (20)|24.4.2008 17:14
[QUOTE="Radoš"]Tak jsem to zkusil zase. Nedalo mi to. Stále stejné, nainstaluji, není tam česká klávesnice. Odinstaluji, je tam česká klávesnice. Zkoušel jsem to nakonce nainstalovat do zařízení, ne na kartu. Stále stejné. Poraďtě mi, já bych ho chtěl používat...[/QUOTE]

Tak mi to nedalo (a protože jsem také měl tento problém) pátral jsem a našel jsem tuto diskuzi na SPB Club, kde je celkem dobře tento problém definován i s postupem odstranění...
Radoš_oldd (15)|27.4.2008 03:30
Hmmm, to si moc nepočtu...
Olaf23 (20)|27.4.2008 20:15
Tak bych si dovolil stručný překlad: Několik uživatelů si stěžovalo, že mají problém s klávesnicí třetích stran - systém je doslova ignoruje. Řešení je odinstalovat Pocket plus a klávesnice, a poté obojí nainstalovat v pořadí - nejdříve klávesnici(e) a až po ní(nich) Pocket plus. Mezi každým krokem soft reset. A na závěr SPB slibuje nápravu v další verzi...
Radoš_oldd (15)|27.4.2008 21:42
No, jenže já klávesnici instalovat nemůžu. Mám Interwrite originál, takže se mi to intstaluje při HR, tzn že pak už jen dodat ostatní programy.... Takže asi počkám na novou verzi a pak uvidíme.
hustler_ce4you (87)|14.5.2008 22:43
ked mam nainstalovany tento software v mojom asus 696 tak mi pda mrzne ...neviete preco ? vie niekto obdobnu nahradu ako pocket plus 4???
Zdenek Malinsky (9781)|15.5.2008 09:43
Nemáš to doufám nainstalováno na kartě?

Náhrada? Záleží, co všechno z toho balíku aplikací využíváš - něco se dá nahradit malými apps (např.Batti) něco jinými..... Takovou obdobou P+ je asi jen iLauncher od SBSH.
hustler_ce4you (87)|15.5.2008 09:48
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Nemáš to doufám nainstalováno na kartě?

Náhrada? Záleží, co všechno z toho balíku aplikací využíváš - něco se dá nahradit malými apps (např.Batti) něco jinými..... Takovou obdobou P+ je asi jen iLauncher od SBSH.[/QUOTE]

hmmm mal som to nainstalovane na karte/ asi to nesmie byt že ale preco ? /skusim priamo pda teda a ten iLauncher som skusal a moc sa mi nepaci vies este nieco poradit ?
Zdenek Malinsky (9781)|15.5.2008 10:38
Tak to je jasné - SPB Pocket Plus funguje, kromě jiného i jako task manažer. Nechápu, proč zrovna toto instaluješ na kartu, vždyť se to tu psalo mockrát - aplikace, které se spouští při startu instalovat jedině do PDA. Zkus schválně napsat, co máš všechno za softy nainstalované na kartě.

Něco cca podobného by mohl být i Omega One Battery Pack.
hustler_ce4you (87)|15.5.2008 13:43
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Tak to je jasné - SPB Pocket Plus funguje, kromě jiného i jako task manažer. Nechápu, proč zrovna toto instaluješ na kartu, vždyť se to tu psalo mockrát - aplikace, které se spouští při startu instalovat jedině do PDA. Zkus schválně napsat, co máš všechno za softy nainstalované na kartě.

Něco cca podobného by mohl být i Omega One Battery Pack.[/QUOTE]

hmm takže pomohlo mi to ked som to nainstaloval priamo do pda a na karte mam:

- Adobe reader
- Sk tools
- Core player
- gps tuner
- HiCalc
- Icq
- Igo 2006 plus
- Lingvosft Dictionary
- NR Deluxe
- Photo Viewer Pro
- Resco file explorer
- Sniffi
- Space time
- Spb Backup
- Spb GRPS monitor
- Spb travel
- Spb diary
- TCPMP
- Tom tom
- total cmd 2,5
- z2 R2PC Clent
-pf scan
- Tv program
+ dalsim asi 10 hier, co teda by bolo vhodne este dat priamo do pda ...ako sa rozhodovat pri instalacii co dat do pda a co na kartu ???
zivan (615)|15.5.2008 13:51
Co se spousti hned po startu (pluginy na Today, spravce procesu...atd.) to instalovat do zarizeni, zbytek muze byt i na kartu.
Zdenek Malinsky (9781)|15.5.2008 14:43
Ono je to asi zařízení od zařízení, ale Flashman (dříve Johnnnnnny) trvdil, že většina problémů s PDA je způsobana tím, že se instaluje na kartu. Osobně také, pokud není problém s místem v PDA, bych instaloval na kartu - z tvých softů bych do PDA určitě dal - navigace (mapy samozřejmě na kartu), Spb Diary, GPRS Monitor. Ostatní buď neznám nebo si nejsem jist, ale jak jsem psal - pokud není problém s místem v PDA, tak osobně instaluji raději do něj.

Na kartu dávat slovníky, obrázky, videa, fotky, muziku, data.....


Jak vidíš sám u Pocket Plus byl problém právě v tom, že byla aplikace na kartě.

t.prochazka (125)|30.5.2008 11:51
Nevíte někdo, zda jde docilit ručního startu do Safe módu? Chci si někam dát tlačítko, které provede reset zařízení a start do bezpečného režimu. Ale nikdy jsem tuto možnost nenašel.
Michael99 (32)|6.3.2009 00:17
Ahoj všem, nainstaloval jsem si Spb Pocker Plus, verzi 4.0.2, vše by fungovalo až na jednu závadu..stačí restartovat PDA a většina ikon u programů se změní na nějakou standardní-univerzální ikonku (bílej list se zahnutým růžkem a windowsáckým okýnkem)..Nemáte prosím ponětí proč to dělá? Program mám nainstalovanej přímo v PDA (nikoliv na kartě). Jinak nevím jestli to může nějak pomoct, ale mám siemense n560 a WM 6.1 Classic (CE OS 5.2.19209).
Děkuju za jakoukoliv radu.

Michael
mcm59 (47)|13.3.2009 22:04
Mám stejné PDA a stejný problém. Kdysi jsem četl, že to dělaj ukazatele volné paměti a karty zobrazené v záložce a že se mají smazat. No mě to nepomohlo. Při startu systému je asi málo volné paměti a tak vyhledávání ikon program ignoruje, nebo není v ten moment přístupná pam. karta(nenačetl se ještě ovladač).
Vyzkoušel jsem všechny ROMky co kdy vyšly a některé to nedělaly.
Vyzkoušel jsem i nejnovější Pocket Plus 4.1 En beta, - nepomohlo.
Problém stále přetrvává a řeším to tak, že podržím pero na záložce, vyjede menu a dám "Obnovit záložky" nebo tak nějak (nemám looxe po ruce).
Dalším řešením je nahradit zlobivé ikony ikonami z knihovny SPB (SPB samozřejmě nainstalovaný v systému). A když o tom tak přemýšlím tak by asi pomohlo vytvořit zástupce programů co jsou na kartě, dát je do jedné složky v systému a ty pak do SPB. Až budu mít looxe tak zkusím.
Sako verife (476)|3.4.2009 08:59
mam posledni CZ verzi, bohuzel vyvoj byl uz ukoncen.
Nicmene podobny problem jsem obcas mel taky. Doporucuji ikonu odstranit a pridat znovu, vetsinou to pomaha a uz se tento problem neobjevi. Teda alespon u me se neobjevil. Pripadne misto odstraneni zkusit SR, ale to uz asi kazdej zkousel, ale me to obcas pomohlo.
Zdenek Malinsky (9781)|8.8.2009 13:52
Od 5. srpna tu máme verzi 4.1.0. nevšiml jsem si žádných změn, takže to bude asi opravdu jen toto:

Version 4.1.0 (Aug 5, 2009)
- Bug fixes for wVGA devices
- Support of backlight for many new devices updated
- Support of IE6 (for devices with WM 6.1.4 and above)