Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problem s IPAQom 3970, prosba o radu odbornika

solide (33)|8.4.2004 09:39
Ahoj mam problem a potreboval by som radu od odbornika.
Vlastnim IPAQ 3970, ktory som kupil z druhej ruky. Vek odhadujem tak na cca 2 roky. Po kupe som ho hard-resetom vymazal a nainstaloval si tam rozne pogramy, mimo ineho aj z tohoto webu. Vzdy ked som Ipaq na dlhsi cas vypol tak IPAQ po zapnuti zamrzol, t.j. ukazala sa uvodna obrazovka, ktorra zamrzla a musel som ho vzdy rozchodit soft-resetom.Po resete Ipaq fungoval az do dalsieho, dlhsieho vypnutia. Kamarati mi hovorili, ze to bude nejakym nevhodnym programom. Spravil som preto Hard-reset a doinstaloval par programov. Ipaq sa choval rovnako a po dlhsom vypnuti po uvodnej obratovke zamrzol. Opat som spravil hard-reset a namiesto 2002 som nainstaloval WM 2003.Ipaq sa opat chova rovnako a po dlhsom vypnuti opat zamrzne a musim spravit soft-reset, potom funguje do dalsieho vypnutia.Neviete mi prosim poradit co s tym?

Tak tuto prosbu o radu som zasielal 31.3.Kedze mi od vas mili kolegovia nedosla ziadna odpoved a bolo mi poradene, ze to moze sposobovat zly akumulator, zacal som ho zhanat. Aby to vsak nebolo tak jednoduche, IPAQ zacal viac a viac "blbnut" az dosiel do takeho stadia, ze v sucasnej dobe sa neda zapnut vobec. Na tlacitko zapnutia vobec nereaguje, ked do neho strcim nabijaco-synchronizacny kabel tak sa sotva badatelne podsvieti cierna obrazovka, pricom toto podsvietenie sa da vypnut len "hard resetom", ktory vsak nespravi nic ine len vypne podsvietenie ciernej obrazovky. Tak isto sa zapne sotva badatelne podsvietenie ciernej obrazovky ked strcim IPAQ do nabiteho Jacketu.Okrem "hard resetu" ktory len vypne podsvietenie IPAQ na nic ineho IPAQ nereaguje. Ked som sa bol na to spytat vo firme Swis, ktora v Bratislave robi servis HP tak mi bolo povedane, ze oni s tym nic nevedia spravit, lebo Ipaq je "zamrznuty", ze sa to akorat da niekam poslat, kde mi vsak nebudu vediet odstranit konkretny problem, opravou jednej suciastky ale len vymenou celej dosky a budu za to pytat cca 14 tisic, co uz nema taku hodnotu ani cely IPAQ. Prosim vas preto mili kolegovia a taktiez aj pana Kozu, neviete mi prosim poradit nejakeho erudovaneho odbornika, ktory b mi vedel problem zdiagnostikovat a nasledne poradit co s tym? Nechce sa mi zbytocne kupovat nova baterka, kedze neviem na 100% ci mi to vobec pomoze! Popripade neviem mi dat niekto priamy kontakt, kde vlastne tie IPAQi opravuju. Pocul som, ze sa to uz neposiela do Holandska ale niekam do Ciech. Zatial vsetko a prajem vam vsetkym prijemnu Velku noc! Jano.
Pavel Koza (4761)|14.4.2004 19:07
Je mi lito, ale moc poradit nedokazu. Oni ani ti servismeni vetsinou problem zdlouhave nehledaji, ale jednoduse vymeni cely poskozeny dil. V tomto pripade bych se zkusil poptat ve Vasem okoli v ruznych drobnych opravnach elektrozbozi, jestli si s tim nekdo nechce par hodin pohrat. Mozna pomuze jen jednoduch rozborka - sborka, mozna je to ale problem, ktery se neodstrani... Autorizovany servis asi skutecne nema cenu kontaktovat, protoze pozarucni oprava se prodrazi 100%.
aaischa (660)|12.12.2004 12:39
ja osobně bych ipaqa rozdělal a tak na hodinkunodpojil baterii aby došlo k plnému odpojení od energi e pak se ho zkusil zapnout... mohlo by to pomoct... aspoň u Palmu mi to vždy pomohlo když už nic nedělal ani reset...:evil: