Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS Instant Fix pro N560, N520/N500

tortoise (546)|19.9.2007 00:09
A nemůže být jádro pudla v tom, že všichni spokojení mají N520 a všichni nespokojení N560?
Storm8 (162)|19.9.2007 12:10
[QUOTE="OKOK"]To je mi opravdu lito, ze s tim nekdo ma problem. Ja to vyzkousel, vse mi fungovalo, i funguje, tak jsem to sem postoval. Nikdo te do toho nenutil abys to delal, mohl ses na to vykaslat. To uz muj problem opravdu neni. Ja naopak zaznamenal zlepseni.[/QUOTE]

Dělám si sradnu, proto smajlík SARCASTIC
Storm8 (162)|19.9.2007 12:15
[QUOTE="tortoise"]A nemůže být jádro pudla v tom, že všichni spokojení mají N520 a všichni nespokojení N560?[/QUOTE]

Nojo... zdá se, že to tak je. Možná je v tý verzi nějakej bug, ale nejsem dost odvážnej, abych na 560ce zkoušel verzi pro 520ku, jestli to náhodou nenbude lepší. Někdo jinej?
PatrikL (383)|19.9.2007 14:18
Mne verzia pre N520 nefunguje na N520 :D Skúsil som to preinštalovať a stále to isté...
KEnik (38)|22.9.2007 09:04
U mě po upgrade a HW nefunguje GPS vubec aniGPSLocator.Mam WM5.
Vzhledem k tomu ze po poslednim HW nesel GPSLocator a nezobrazovala se nikde pozice satelitu (a PDA se samovolne vypina jiz drive) odvezu jej na reklamaci.

Tak po 3 hw resetu a restoru dat zacalo GPS fungovat.Fix nemuzu posoudit.Me jde o presnost.Firmware jsem instaloval kvuli chybam ktery mi GPS delala (nezobrazovani pozice satelitu apd.)
Storm8 (162)|22.9.2007 13:07
Tak myslim, že sem částečně vyřešil problémy na n560 (konkrétně WM6 build 0003).

Kdysi tady byl návod na úpravy v SirfTech, tak jsem se na ně podival a udělal následující:
_____________________________________________________
Strucne:
GGA 1, GLL 2, GSA 3, GSV 3, RMC 1, VTG 1, MSS 1, baudrate 9600

Podrobne:
1) spustit SirfTech
2) otevrit port: "Comm" v dolnim menu, vybrat port a rychlost GPSky (puvodne COM4, 52600), klepnout na horni "Open", pak na "Ok" vpravo nahore
3) prepnout GPS z NMEA do SiRF modu: "NMEA" dole, "Switch to SiRF" a "Ok"
4) zavrit port a znovu otevrit uz v SiRF modu: "Comm" dole, "Close", znovu "Open" a "Ok"
5) prepnout GPS zpatky do NMEA s novymi hodnotami: dole "SiRF", pak dole vybrat zalozku "Switch to NMEA Protocol", nastavit GGA 1, GLL 2, GSA 3, GSV 3, RMC 1, VTG 1, MSS 1, baudrate 9600, stisknout "Set" a "Ok"
6) zavrit port: dole "Comm", pak "Close" a "Ok"
7) "Exit"

Rychlost portu je potreba v TomTomu (nebo jinych programech, kde se nastavuje rucne) zmenit na 9600.
Pokud vim, nastaveni precka i softreset.
__________________________________________________________

Po těhlech zněmách se v některých případech výrazně zlepšila doba potřebná pro fix a to podle mě až o polovinu. Dříve jsem byl s kvalitou svojí GPS velmi spokojen, signál držela skoro pořád a kvalita byla výborná i v hsté městské zástavbě. Po instalaci QuickGPSFix a úprvách v SirfTech se zlepšila rychlost prvního fixu, ale stále se občas se stane, že signál z ničeho nic vypadne a trvá mu i několik min, než se chytí zpět, i mimo zástavbu. Satelity jsou v dohledu, ale bez fixu... - před upgrade mi to nedělalo :-s
drfie (10)|23.9.2007 17:08
[QUOTE]GGA 1, GLL 2, GSA 3, GSV 3, RMC 1, VTG 1, MSS 1, baudrate 9600[/QUOTE]

Tyhle nastavení ale nemění nic na fungování GPS, mění jen to, co GPS posílá přes COM port ven. Čili nějakej pocit, že je fix rychlejší, bych interpretoval spíš jako chybu měření.
A co se týče rychlosti 9600, tak rozšířená hypotéza tvrdí, že pak přestane fungovat ta spolupráce GPS s těma staženýma datama, protože ten komunikační program má natvrdo nastavenou rychlost 57600. (Ale podle mě to stejně nefunguje, takže je to jedno :( )
Storm8 (162)|24.9.2007 20:42
Vim - taky mi to nedává smysl, ale tohle byl můj subjektivní názor... můžete to zkusit, a když se vám to nebude líbit tak bez problému vrátit zpět...
Stejně chci zpět svůj starej firmware :((
flashhorse (28)|3.10.2007 11:26
Tak jsem si tu pročetl problémy a jenom vám povím, že jsem nainstaloval WM6 (verze 004) a potom hned upgrade GPS.Ted mi PDA běží mnohem rychleji a GPS se chytá báječně. :D

Edit: Tak už se připojuji, vteřinové výpadky jsou tu :(
PatrikL (383)|13.10.2007 17:36
Už to niekto vyriešil? :mad:
chipoun (16)|1.11.2007 22:31
Tak jsem to nainstaloval a až poté sem si přečetl tady ty příspěvky. Bohužel...
Z trochu pomalejší navigace (fix cca 3minuty) se mi stal nepoužitelnej zmetek a to na COM 4. Když kdekoliv nastavím COM 8, tak se PDA sekne při jakékoliv rychlosti. Kdyby někdo přišel nato, jak to vrátit, tak sem dejtě vědět :? . Jinak asi zajdu do servisu a řeknu, že je GPS nepoužitelná, ať se starají... Maximálně mě pošlou do oněch míst :)
Storm8 (162)|3.11.2007 18:55
Tak dej prosim vědět, jak to dopadlo... Dík
chipoun (16)|4.11.2007 13:38
Tak nakonec jsem udělal HR, GPS je zase na COM8, akorát na baudrate 57600. Citlivost mně přijde subjektivně stejná, jako před tím opatchováním, takže do servisu nejdu. GPS je zase použitelná.

EDIT:
Teď jsem přenastavil GPS z NMEA na SIRF (baudrate 57600), jak o tom píše uživatel tortoise na svém blogu (díky:) ), a to co se stalo je neuvěřitelné. Satelity chytám do půl minuty, při studeným startu do minuty a síla signálu satelitů je až cca 90%, přičemž na NMEA dosahuji maximálně cca 60% a to vyjímečně. Zatím vyzkoušeno na cca 10km trase po Brně a je to vážně dobrý. Takovou dramatickou změnu jsem fakticky nečekal. Mám z toho radost :))

Kdyby to někdo chtěl vyzkoušet (vřele doporučuji), tak tady je návod.
Stáhnout SirfTech
Nahrát do PDA a spustit
comm -> find port&baud -> OK
NMEA -> Switch to Sirf -> SIRF -> 57600 (zkoušel jsem i 38400 a výsledek je subjektivně stejný) SET -> =Baud -> OK
comm -> close -> OK
EXIT
PatrikL (383)|4.11.2007 17:27
2chipoun - ďakujeeeeem :)) Pre istotu som dal HR, potom urobil všetko čo napísal chipoun a teraz to funguje PERFEKTNE - dokonca mám fix aj tam kde som NIKDY nemal :yes:
ďakujem, už som prestával veriť že to niekedy opravím :!:
chipoun (16)|4.11.2007 17:55
Jsem rád, že nejsem jediný komu to pomohlo :)
Zkoušel jsem to na další cestě a kdybych tvrdil, že se to zlepšilo o 100%, tak jsem ještě pesimista. Příjem je teď lepší, než z externí bluetooth antény NAVIBE.
To by mě jenom zajímalo, kde udělali soudruzi z FS chybu :D
tortoise (546)|4.11.2007 21:05
To mně taky, protože programů rozumících SiRF bohužel moc není.
fahrus (75)|5.11.2007 00:37
a po uprave NMEA -> SIRF funguji navi software bezproblemove? Konkretne me zajima TomTom 6
tortoise (546)|5.11.2007 07:40
TTN6 SiRF vůbec neumí, takže s ním si neškrtnete.
chipoun (16)|5.11.2007 08:41
Já používám iGO, takže mi to jede bez problémů.
Api (19)|5.11.2007 10:40
Existuje nějaká utilita na přepínání NMEA - SIRF ? bez nastavovaní přes sirfTech?
jurajc (17)|19.12.2007 08:21
Kedze GPS-ko fungovalo tak ako niekto uz pisal, cakas a cakas a nabehnut nie a nie a az po dlhom case sa satelity zafixovali. Nedalo mi to a skusil som ten fix od FS. Kedze som skusil vselico mozne na nastavenia aby som to urychlil. Bez uspechu. Na web stranke FS je ten fix oficialne tak preco to nevyskusat. Vyskusal som. Pred pokusom o zlepsenie som najprv, ale vyskusal WM6. Rychlost sa zlepsila, ale nebolo to to prave orechove. Zo zaciatku som mal problem lebo neviem preco, ale PDA sa vypinalo bezdovodne. Tak som to dal na WM5 a po case som skusil znovu WM6. Zjavne sa mu nieco nepacilo pretoze teraz sa uz nevypina. Satelity vzdy nasiel tak od 1min. niekedy az do 15min.V novom WM6 sa ten cas skratil niekedy sa zdalo, ze ani nie. Uz to nebolo az tak dlho ako pred tym. A teraz ideme k jadru FIX. Ked som tuto operaciu isiel robit cital som celu diskusiu. Niekomu to ide a niekto ma problem hmm tak som si povedal hadam, ked to maju na stranke FS maju to odskusane teda dufam. Vsetko prebehlo korektne a nastal cas skusania. Vybehol som von a zapol som GPS. Skoro som pustil PDA z ruky do 5sek. nabehli satelity. A to som sa nepripojil na web aby som ugradoval QuickGPS. Doma som to niekolko raz pustal oci som pucil vzdy sa to za par sekund pripojilo. Ake bolo moje prekvapenie, ked som dnes rano chcel vyskusat ako to funguje a bohuzial musim napisat, ze to uz nebolo 5sek. ale da sa povedat, ze tak do minuty sa pripojim mozna trosku viac. Takze takato je moja skusenost s Fix od FS.
Napadlo ma, ze doma som nakoniec vecer stiahol download pre QuickGPS lebo mal vypisane, ze je expiret. Neviem ci toto sposobilo. Myslim, ale ze mne tento fix pomohol dlhe cakanie som stiahol.
Surgical (2364)|19.12.2007 09:18
[QUOTE="Api"]Existuje nějaká utilita na přepínání NMEA - SIRF ? bez nastavovaní přes sirfTech?[/QUOTE]

No ale SirfTech je právě jednou z takových nějakých utilit....
oltcit (1098)|19.12.2007 09:22
[QUOTE="Api"]Existuje nějaká utilita na přepínání NMEA - SIRF ? bez nastavovaní přes sirfTech?[/QUOTE]
napr. APLsirf
Surgical (2364)|19.12.2007 09:23
...nebo MMSirf...
Nicolas_ce4you (4)|7.1.2008 21:48
Tak jsem si trochu hrál s QuickGPS a rozchodil jsem to na lokalizované verzi WM5 pro N560 od Alzasoftu. První problém jsou registry, tam je potřeba změnit hodnotu v [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\QuickGPS]
"region"="CS" (původně US)
a pak změnit koncovku u souborů
\Windows\QuickGPS.exe.0409.mui na 0405.mui
a: \Windows\GPSAux.dll.0409.mui na 0405.mui
QUICKGPS naběhl (neobjevuje se hláška s vytvářením prázdného dokumentu) a na 2. pokus aktualizoval data přes WIFI. Teď jdu zkusit jestli to pomohlo fixům.

EDIT 8.1.07 takže Ráno v autě za jízdy fix po HR v iGO cca 40s, což je myslím dobrej výsledek. Ještě to zkusím resetnout jednou a udělám statickej test. Zatím to vypadá bez problémů a bez výpadků.
lacky (18)|18.1.2008 16:07
Ten QUICKGPS dělá přesně co? Naláduje do GPS pouze almanach, nebo i přesnou epemeridu? Se mi zdá že jenom ten almanach. Když jsem QuickGPS ještě zkoušel používat, tahal nová data z internetu zhruba jednou za 4 hodiny- to je na update epemeridy příliš dlouhá doba.

To myslím moc pomáhat nemůže, ta nešťastná GPSka nemá problémy s VYHLEDÁNÍM satelitů (šedivé sloupce- ty naskáčou velmi brzo), ale s jejich locknutím.

Osobně mám dokonce pocit, že time-to-lock je tím horší, čím víc satelitů GPS vidí. Když jsou 4-5, lockne se poměrně brzo. Ale při 8-9 mu to trvá klidně 5-10 minut.
TomasLizner_ce4you (0)|19.1.2008 08:54
Potvrzuji funkčnost a děkuji, štvalo mne to rok a půl a teď je vše OK. Patche, přepnout na SIRF, hw port žádný, sw port COM4, stáhnout satelity a jede to. Tomáš Lízner
coinageCZ (2)|29.1.2008 15:55
Mám PDA FSC N560 a nainstaloval jsem si opravný fix na GPS, zároveň jsem nainstalil QGPS, ale teď bych se potřeboval zbavit toho QGPS, protože mi nejede GPS Tuner, který se prý s tímhle hádá, nevíte náhodou někdo jak to zlikvidovat?

Pokud jsem totiž nenainstalil QGPS, tak se GPS vůbec nechytla...

Díky za info.:dead:
tehac_ce4you (11)|1.8.2008 15:01
Přišel sem na zajímavou věc: když mám stáhnuté aktuální data z QuickGPS, fix chytám v iGO 8 téměř okamžitě se zapnutým A-GPS.
Deafaultně je A-GPS vypnuté a bez něj mi to trvalo nějakou dobu, než se chytnul (na 1.93, na 1.37 hrůza!)
lukky (7)|4.11.2008 11:53
Ahoj, chtel jsem se zeptat, jak je to s ulozenim nastaveni SiRF. Mam v N560 OS - WM 6.0 ver 038g 16.07.2008 s GPSFixem a kdyz prepnu na SiRF protokol vse jede jak ma. Ale pokud PDA vypnu, tak je GPS znovu v NMEA... Soft reset je v poho... To je normalni stav? Lze to nejak nastavit SiRF nastalo?
Damianus_ce4you (8)|14.2.2009 16:32
panove nebyl by nejake navod nebo popis jak ten gps modul rozchodit :oops:
Sagat_X (96)|8.7.2009 20:16
Pokud by někdo chtěl zkusit, tak na známém ruském fóru se objevil nový FW pro GPS Looxe N560 (a zřejmně i N520). Zatím jsem to nezkoušel, protože za týden jedu na dovolenou a tam to nutně potřebuju funkční ;-) Takže kdo bude první?!

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=28420&st=580

Případně návod v azbuce:

0. Делаем полный бэкап системы!!!
1. Скачиваем прошивку http://4pda.ru/forum/dl/post/254130/gsw350.7z (Благодарим HD80)
2. Скачиваем и устанавливаем (но не запускаем) родной GpsInstantFix для n560. Т.к. у меня Fix уже установлен, я этот пункт пропустил.
3. Переносим из скачанного архива HtsGpsUpdate.s и HtsGpsUpdate.exe в папку Windows на КПК, перезаписывая тот что там уже есть
4. Запускаем на КПК редактор реестра (например Resco) и ищем строку SerialGPS
5. Первое нахождение в HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\Active и там рядом с искомым значением (запись Key) будет запись Name со значением порта COM4: , меняем значение на COM8:
6. Второе нахождение HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\SerialGPS и там меняем значение записи Index с 4 на 8
7. Закрывает редактор реестра. Лезем в настройки КПК External GPS и ставим Software port - нет, Hardware port COM8 скорость 9600.
8. Выключаем КПК. Через секунд 15 вынимаем батарею и вставляем ее обратно. Загружаем КПК.
9. Запускаем программу SirfTech. Настраиваем ее в меню Comm (COM8, 57600) и подключаемся (жмем Open).
10. Выставляем скорость порта и протокол в меню NMEA/Set Serial Port. Протокол NMEA, скорость 9600. Жмем Set.
11. Закрывает SirfTech.
12. Теперь если все сделано верно GPS работает на порту COM8 со скоростью 9600. Иначе он не прошьется.
13. Запускаем в папке Windows на КПК HtcGpsUpdate.exe и, глубоко вздохнув, жмем ОК. Пошла прошивка.
Во время прошивки НИКАКИХ сообщений на экране нет!!! прошивка длится примерно 30 сек, после ее окончания на экране появится сообщение об успешной прошивке, нажать "ОК" в правом верхнем углу этого окна, вынуть на 10 сек батарею, вставить ее обратно.
14. После рестарта рекомендуется вернуть настрой
Jason_ce4you (260)|20.9.2009 16:04
Tak jsem nainstalil poslední verzi WM 6.1 20755-21 , upgradnul GSW3.5.0 nainstalil GPSInstantFixII a QuickGPS a po SR je fix Iga8.3.2 do 15 vteřin.Co jsem se dočet, tak by se měla zlepšit i přesnost pozice, ale to zatím nemám vyzkoušeno.Zatím testuju....:?
ladarozan_ce4you (81)|10.3.2010 17:30
Tak v kostce: Já zrovna dnes vracel tuhle potvoru do normálu :-)
1. Když už to fakt nejde, udělá se úplný reset (HR), popsáno v úvodníku diskuze. Zařízení přejde do anglického obsahu
se starým datem.
2. Nastavíte datum a čas na české podmínky.
3. Použijete upgrade firmware pro toto PDA.
4. Nainstalujete QuickGPS, což zajistí aktualizaci satelitních dat z centrály , pokud je PDA připojeno na internet.
5. Spustíte ten jednoduchý prostředek GPS, který je v systému.
6. Poud se vše povedlo, po jeho spuštění (obraz s kružnicemi) asi do 5 vteřin naběhne ve spodní části obrazu
přerušovaná a plná linka a řada čísel. Tohle znamená, že je GPS v pořádku a kativní.
7. Vystavíte přístroj na volné prostranství (mimo byt) a vyčkáte, až se "nachytají" satelity. Nejprve to budou modrá kolečka
a po počtu minimálně 4 se promění na zelená a dojde k tzv. fixaci systému. To může trvat až 10 minut.
Nyní je GPS aktivní a lze zkoušet další programy.

Pokud by se nedařilo, je třeba laborovat s Com porty podle ovládacího panelu - nastavení GPS. Pro začátek Com pro aplikace
dejte na NONE a ověřte COM hardware , bývá původně com8, později po update firmware com4. častá je tu právě kolize
na com4, což byla hodnota pro programy. Pak nastavte teprve com pro programy např. na com6.

A dále už by to mělo jít.
A nyní se dají přihazovat další programy a případně čeština prostředí a zkouší se, jestli to ještě jede. A když ne, tak celé znovu a vyhnout se tomu,
co vadilo.
Jason_ce4you (260)|3.5.2010 20:50
Je nový firmware GPS 3.6.0
Vyzkoušeno , plně funkční.
http://a.mod-site.net/gb/u/newplow-1/p/1.html

Zivan: Upraven odkaz
Jason_ce4you (260)|30.9.2010 22:22
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Zivan: opraveni odkazu