Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ 614 Business Navigator

_blackBone (271)|31.3.2008 08:12
kde jsi ho viděl v jiné barevné kombinaci?

tak chlapi, kde jsou odkazy na ty recenze, co jste slibovali? Čím dřív je napíšete, tím víc budou mít čtenářů ;)
Stačí pár řádků, ukázky fotek, trocha přemýšlení, co se vám na tom přístroji nelíbí atd...
ares333 (9)|31.3.2008 11:32
V nákým net shopu jsem to viděl.

Pro majitele: jak se na tom píše pomocí t9. Slyšel jsem, že nic moc. Źe se tam musí porád něco zapínat či co. Jsem zvyklej na t9 z mobilů a fakt s tim umím psát rychle, tak by mě štvalo, kdyby v tom byl ňákej háček. A nedá se to vyřešit nahráním nákýho programu? Díky za odpovědi.
anawarr (150)|31.3.2008 14:00
to ares333 má to xt9 (přednabízí slova) a píše se s ní dobře za předpokladu, že píšeš anglicky atd. českou slovní zásobu to nemá, proto je to špatné a musíš to xt9 vypínat..

btw. v šedé barvě jsi to vidět nemohl, protože se to v jiné než černé nedělá, tak nedělej vlny :D
Uni (140)|31.3.2008 14:30
To by mně taky zajímalo, s tou klávesnicí. Na Miu A702 se musí zapínat její podpora, aby fungovala, jako SW klávesnici, akorát je to "jen" proužek s nějakýma nastaveními, či co. Nicméně to její používání degraduje na nepoužitelnou. U HP doufám jsou chytřejší, tedy: kdykoli, kdekoli mohu napsat nějaký znak, který mě posune buď na soubor, program apod. aniž bych musel cokoli zapínat, je to tak?
ares333 (9)|31.3.2008 16:03
To s tim xt9 či co se mi ňák nezdá. Dřív jsem měl MDAII a tam taky přednabíhaly slova, ale když jsem tam nainstaloval cz lokalizaci, tak nabíhali česky s tím, že já sám jsem je mohl tvořit, když to slovník neznal. Dyt to ma windows, tak je snad jedno jestli to dela HP nebo HTC ne? Proste dam cz od sunnysoftu a je to.
anawarr (150)|31.3.2008 16:42
to ares333> kdyby jsi to četl pozorně, tak by jsi tomu rozuměl. xt9 přednabízí slova, ale čeština do ní zatím není a tvořit svůj slovník mě přestalo bavit asi tak při 50tém slovu.(mám hp 614c už skoro 3 týdny)

až si ji koupíš a vyzkoušíš, tak pak tu pak vymýšlej co všechno s ní budeš dělat :D
ares333 (9)|31.3.2008 20:57
to anavarr: v klidu, jak mám vědět, že sis to koupil bez češtiny.

pro ostatní majitel: jak je to teda s tim psaním, když jste si to koupili v ČR? Vim, že sunnysoft už pár kousků na skladě má. Má to někdo? A co takhle recenze?
maxwell (1)|31.3.2008 21:31
Rád bych se zeptal maitelů jak jim funguje SIM toolkit. Mám s tím docela problémy. Zprávy nechodí a když chci platit tak jsou vidět jen pole bez popisu.
milennium (336)|31.3.2008 22:16
Přesně tak. Se SIM Toolkitem (Vodafone - eBanka), mám taky stejný problém. Je to nepoužitelné...
Pegan (69)|4.4.2008 10:03
mne by desne zajimalo, jak se da to ovladaci kolecko pouzivat ve hrach, jako napriklad doom, rayman a undercroft.

Neexistuje nejaky program do WM6, nebo jina finta, kde bych namapoval UP, DOWN, Left right na libovolne ty numericke klavesy? Pak by totiz byly pryc moje obavy...
ares333 (9)|4.4.2008 18:03
Pro majitele: Podělte se s náma o vaše zkušenosti z používání. Klade a zápory, někdo se tu i kasal, že napíše recenzi...To by bylo supr.
ko@l@ (135)|7.4.2008 16:24
a uz je venku nova ROMka :)
Ada1986 (20)|7.4.2008 16:33
Pánové už někdo přišel na to jestli jde nějak vypnout podpora 3G a nechat tam jen GSM ?
Falltus (2)|7.4.2008 17:27
to ko@l@
a kde si tu novou romku viděl?? já ji nikde nenašel ,na hp je jen nějaký boot loader upgrade který na hp614c nejde spustit z důvodu nekompaktibility
kubisz (1054)|8.4.2008 10:49
[QUOTE]...jde nějak vypnout podpora 3G a nechat tam jen GSM...[/QUOTE]

tohle zarizeni jsem jeste v ruce nemel, zatim u vsech, ktere maji podporu jak 3G, tak GSM, to jde...pres ovladani telfonni casti...byva tam bud AUTO, nebo GSM, nebo 3G...
Miroslav Nezbeda (163)|8.4.2008 16:31
Již někdo ví,jak psát s českou diakritikou na HW klávesnici (třeba i bez T9) ?
Poraďte prosím.
standa77 (5)|9.4.2008 15:01
Ada1986: vypnout 3g lze u O2 tak, ze das vyhledat operatora a najde to neco jako "Eurotel 3G" a "Eurotel GSM".

Miroslav: je třeba doinstalovat SW klavesnici, která zná české znaky (sunnysoft, resco...).

Mimochodem - XT9 jde trbvale vypnout - na www.smartmania.cz je odkaz na cab, ktery to zajisti :-)


Standa
_blackBone (271)|9.4.2008 16:07
[QUOTE="kubisz"][QUOTE]...jde nějak vypnout podpora 3G a nechat tam jen GSM...[/QUOTE]
byva tam bud AUTO, nebo GSM, nebo 3G...[/QUOTE]

Ja sice ted zadny PDA nemam, ale zkus:
Phone options, zvol zalozku "band" a zvol z "auto" na "gsm".

pokud chces vice info, pochazi to odsud a je tam odkaz jeste sem
Miroslav Nezbeda (163)|9.4.2008 19:13
Standa: je třeba doinstalovat SW klavesnici, která zná české znaky (sunnysoft, resco...).

Mám cz lokalizaci od Sunnysoft a na tlačítkové klávesnici mi to nepíše s diakritikou.Něco jsem nenastavil ?
Džanek (194)|12.4.2008 12:52
Zdravim. Rozhoduji se mezi tímto smartem a Asusem P750. Jediné co mě tady odrazuje je to navigační kolečko. Jaké s ním máte zkušenosti? Jak lze např. listovat do stran? Děkuji
ipetr (138)|12.4.2008 12:56
[QUOTE="Džank"]Zdravim. Rozhoduji se mezi tímto smartem a Asusem P750. Jediné co mě tady odrazuje je to navigační kolečko. Jaké s ním máte zkušenosti? Jak lze např. listovat do stran? Děkuji[/QUOTE]

Jsem ve stejné situaci, ze smartphona jsem zvyklý, mít klávesnici pod folii, což u tohoto modelu nepůjde. Jaké používáte pouzdra?
naimi (4)|12.4.2008 14:38
Reaguji tímto na různé úvahy ohledně Ipaqu 614c.
Měl jsem Mio A701, se kterým jsem byl maximálně spokojen. Po dvou letech jsem si pořídil Ipaq 614c a mohu odpověďně prohlásit, že je po všech stránkách lepší. Kromě foťáku jsem nenarazil na žádný problém. Skrolovací kolečko je taky supr. Různými dotyky se dostanete, kam potřebujete. Je možno toto ještě kombinovat s trojsměrným tlačítkem na straně Ipaqu a s klávesami pod displejem, takže mnoho variant, záleží jenom na Vás. Navigace stejně citlivá ne-li citlivější než u A701. Satelity chytám i v baráku. Ipaq mám nacpaný mnoha programy(skoro všechny od SPB, Cash od Inesoftu, hodně her) a ještě se mi nestalo, že by se programy nějak pohádali nebo byly funkčně jinde. Při stejném procesoru je Ipaq podstatně rychlejší. Takže u mne jen spokojenost. Myslím, že po studiu možných forů, je toto jedno z nejlepších zařizení součastnosti.
Džanek (194)|12.4.2008 16:22
Díky za odpověď ! Jinak myslíte, že je u tohoto zařízení velké mínus, že nebude mít Win 6.1? Bude velký skok z verze 6 na 6.1? Nebo toho nebudu muset litovat.
naimi (4)|12.4.2008 18:02
měl jsem 6.1 na miu a kromě sms ve vláknech jsem moc změn nepozoroval. Nehledě k tomu, že určitě někdo uvaří 6.1 neoficiálně a někdy jsou tyto romky lepší než ofigo.
Džanek (194)|12.4.2008 19:02
Ok, tak už jsem si jej objednal ;)
Chci si ještě koupit kartu, pujde mi tam micro SDHC 4Gb? Nikde ve specifikacích jsem nenašel, jestli to SDHC vezne.
naimi (4)|12.4.2008 19:07
Já používám sdhc 8G Sandisk a bez problémů.
Džanek (194)|12.4.2008 20:02
Díky za info :D
Džanek (194)|14.4.2008 07:43
Jak je to prosím ještě s diakritikou na hardwerove klavesnici? Lze psat třeba ve wordu klasicky abc a používat při tom diakritiku? Nebo se musí psát jen s tím xt9 bo co to je.
naimi (4)|14.4.2008 09:42
Zatím nelze na hard. klávesnici psát s diakritikou. Už to ale někteří řeší. Je třeba naistalovat soft. klávesnici. Já používám od Resca a je supr. Sunnysoft v lokalizaci údajně neměl požadavek od HP, aby toto zakonponoval do lokalizace. Trapná odpověď. Jinak lokalizaci nedoporučuji, všíchni s tím mají různé problémy.Tím spíš, že to neřeší tu hard. klávesnici.
sevenheaven (15)|14.4.2008 14:52
Já mám 614c druhý týden a jsem zatím se vším spokojen, kolečko je někdy velkou výhodou, jindy si na něj nemohu zvvknout ... TomTom 6.1 a iGO 2006 a Navigon uplne bez problemu na rpvni pokus. Co mi trochu zlobi je nastaveni tlacitek. Kdyz zmenim tlacitko napise se mi ze button.exe neni certifikovan a nebo ze nepracuje spravne ... mozna ze zkusim hard reset a pak uvidim.

Ovsem muj nejvetsi problem je v tom, že čtení s SD-HC je bez problémové,ale když na ni chci přes ActiveSync něco zkopírovat a nebo nainstalovat, celý přístroj chvilku dělá že něco instaluje ale bez progresu zatuhne asi za 5minut. Po soft resetu se karta stane nečitelnou a v 614c nejde ani vidět a tím pádem ani nainstalovat.

Rád bych upozornil, že kartou to nebude, protože i po nezdařilém pokusu 614c o zápis na kartu a její následné neviditelnosti v 614c, je karta normálně čitelná ve čtečce a když odstraním tmp file, který se to snažilo zapsat a vložím jí zpátky do 614c tak je vše ok.

Stejný problém s tuhnutím a znepřístupněním karty jsem měl i v tom případě, když jsem nechal kartu zformátovat 614c, po chvilce výtuh a pak karta nečitelná a musel jsem ji naformátovat z počítač ...

tak to je vše ... doufám, že se bude jednat o nějaký SW bug ...
děkuji všem uživatelům za radu...

P.s. používám micro SD-HC 4GB od Kingston
MrAndrew (12)|14.4.2008 20:02
Taky zatim spokojenost, jen obcas se mi zda trosku pomalejsi. BT GPSka QStarz Q1200 funguje OK. Ale hral jsem si s nastavenim External GPS, nemohl by mi nekdo prosim napsat, jak to bylo defaultne nastavene?

Diky Ondra
Funlife (15)|14.4.2008 21:09
For sevenheaven: Asi tě zklamu ale je to kartou. Koukni sem http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?t=7036&start=30
pekro (346)|14.4.2008 22:34
Objevila se aplikace pro AGPS fix. GPS Quick.
Pro neznalé: Jedná se o program, který stáhne přes internet aktuální polohu statelitů GPS což výrazně urychlý fixaci polohy po zapnutí navigace.
Prozatim jsem nemel moznost vyzkouset. Nadaří se mi stáhnout:-(

http://mobilitytoday.com/forum/showthread.php?t=16767

Pokud se to někomu podaří dejte vědět.
Jacob77 (0)|15.4.2008 08:28
čauky, no já mám ipaq už skoro měsíc a čím víc se s ním učím tím lepší.... :) jediný co mě štve tak že pokaždý při zapnutí psaní sms musím vypnout xt9, zkoušel jsem si do ní přidávat slova, ale když kliknu add a slovo napíšu v další zprávě tak ho to zase nezná, není to malým místem v paměti a na hp support si s tím taky nevěděli rady.... :-/ jo ještě, nevíte někdo jak se dělá hard reset??? dik zatím.. :)
sevenheaven (15)|15.4.2008 08:36
[QUOTE="MrAndrew"]Taky zatim spokojenost, jen obcas se mi zda trosku pomalejsi. BT GPSka QStarz Q1200 funguje OK. Ale hral jsem si s nastavenim External GPS, nemohl by mi nekdo prosim napsat, jak to bylo defaultne nastavene?

Diky Ondra[/QUOTE]

tak už jsem si to přečetl i na Smartmania.cz ... je to nějaká vzájemná nekompatibilita 614c a Kingstona ...

Objednal jsem SanDisk 8GB
sevenheaven (15)|15.4.2008 08:37
[QUOTE="Jacob77"]čauky, no já mám ipaq už skoro měsíc a čím víc se s ním učím tím lepší.... :) jediný co mě štve tak že pokaždý při zapnutí psaní sms musím vypnout xt9, zkoušel jsem si do ní přidávat slova, ale když kliknu add a slovo napíšu v další zprávě tak ho to zase nezná, není to malým místem v paměti a na hp support si s tím taky nevěděli rady.... :-/ jo ještě, nevíte někdo jak se dělá hard reset??? dik zatím.. :)[/QUOTE]

na www.smartimania.cz je .cab který defaultně vypne XT9 .. já jsem to udělal včera a skutečně to funguje ...
Jacob77 (0)|15.4.2008 08:43
dik moc :)
Radek Pokorný (68)|15.4.2008 09:27
Ahoj, zkoušel již někdo nějako redukci miniUSB -> 3,5 mm jack ? Funguje ta k HTC ?
Radek Pokorný (68)|15.4.2008 16:32
Tak na druhou otazku zni odpoved ne. Pouzity miniUSB konektor nema u HTC zkoseny jeden roh, takze do HP nejde zasunout.
(Pozor v Sunnysoftu v Brne vam jiz mozna nebudou tvrdit jako mne, ze jde pouzit bez problemu, kdybych na ne nedal a pozorneji se podival rovnou v prodejne, usetril bych si cestu s vracenim, no alespon to vzali zpet).
Takze zpest k prvni otazce...
Happy_ce4you (5)|18.4.2008 08:54
Redukci na klasickej jack taky resim a zatim to vypada, ze jediny vychodisko je zbastlit si ji sam :(
_blackBone (271)|27.4.2008 14:04
nejak nam to tu umira :cool:

po tydnu pouzivani tohoto iPaqa mam prvni kriticke pripominky ;o)

1. smart wheel trvale vypnuty, protoze se s nim nedaji psat smsky (btw nenarazili jste nekdo na program, aby se smartwheel vypnul vzdy, kdyz je aktivni text-entry mod?)

2. pri pouziti interni GPS a geo-caching programu NoniGPSPlot ( ke stazeni na ce4you v sekci freeware ) se stane to, ze po vypnuti pristroje (stand-by) uz nejde zapnout, resp. nerozebehne se display, postupnym zapinanim a vypinanim se dostanu s soft resetu...
work-around je dat to na par sekund do nabijecky a je to v poho, ale nabijecka treba venku neni vzdy k dispozici, ze?
Jeste nevim, jestli je to GPSkou nebo tim programem, ale je to dost neprijemne.

3. obecne mi prijde klavesnice dost nepovedena, dost spatne se mi na ni pise

4. potkal jsem na silnici noveho Superba, hned jsem ho vyfotil a byla to jedina fotka, ktera se uplne rozjela :? smrskla se do 1/3 a je pokrivena, tzn. velka neduvera k fotaku

5. mam objednano toto pouzdro, pres SZ muzu zprostredkovat kontakt nebo koupi

6. baterie - zatim relativne pozitivni zkusenost, vydrzi asi 3 dny?

7. mam nainstalovany balik SPB Pocket plus a nefunguje mi z nej funkcnost zesvetlovani a utlumovani displeje (jsem zvykly si to namapovat na hw tlacitka, protoze videt neco na slunci je na PDA fakt bolest ). Ma nekdo neco funkcniho? Zkousel jsem jeste nejaky TodayWarrior, ktery taky umi menit intenzitu displeje a na nem to taky neslo.

8. mam otazku - kdyz scrollujete pomoci smartwheel, co potom pouzijete jako potvrzeni volby? takovej ten znak zahnute sipky? a co v noci, kdyz se vypne podsviceni klavesnice? ... prijde mi, ze mi bud neco nedocvaklo, nebo je smartwheel vymysleny jen do poloviny.
Jinak je ale myslenka kolecka na PDA prijemna, pro listovani seznamy MP3, web, atd... ale dohromady se psanim na klavesnici to fakt nejde, nehlede na to potvrzovani...

Jake jsou vase zkusenosti?
pekro (346)|28.4.2008 16:34
1. smart wheel trvale vypnuty, ...
To mám taky ale ještě je problém s vyhledáváním adresáta SMS. když začnu psát na HW klávesnici M A R tak jsem měl v nabídce vždy všechny Marky Martiny... Nyní ne! Musím přejít stylusem do kontaktů a tam vybrat příjemce.

4. Nemám připomínek S foto při dobrém osvětlení naprostá spokojenost. Asi nejlepší co jsem kdy měl. RW6815, HTC TYTN I, HTC Tytn II

7. nefunguje na to nic ani SPB SHELL 2, ani SBSH. Dokonce při použití SBSH PhoneWeaver zhasne displej zcela a pomůže jen SR. Pak zase svítí jen do chvíle, kdy se zařízení vypne, Po zapnutí se už displej neprobudí a zase následuje SR.

8. S tím nemám problém.
Problém je ale při rolovaní v seznamu, kdy tah prstem dolů má byt jako stisknutí navigačního tlačítka dolů. Jenže náhle se rolování rozběhne jako kdybych držel tlačítko na jen stisknul.

Vadí mi nemožnost přeprogramování tlačítek. Zařízení má 29 tlačítek ale přeprogramovat jdou jen tři!
Například Horní tlačítko MUTE umí jen vypnout zvonění. Tato dle mého zbytečná funkce nejde ničím ani AE Button plus změnit.
Dle mého k tomuto tlačítku mohlo HP udělat nějakou sofistikovanější aplikaci.
Zdenek Malinsky (9781)|28.4.2008 16:59
7. na to podsviceni mivaly nektere HP regulaci v defaultnim today pluginu. Jinak krome tebou zminovanych je ve freeware Metrix, ale me treba na Dellu nefungoval.
ko@l@ (135)|28.4.2008 19:13
s tim podsvicenim si pockejte az to SPB zaimplementuje do svyho softu, kazdy PDA to ma trosku jinak, co vim, tak jsem v minulosti na nejaky PDAcka taky musel chvili cekat...nebo jim muzete napsat, at to pro tenhle model uspisi :)
Wexx (25)|29.4.2008 12:03
K tomu přemapování tlačítek: Vyzkoušej software PQzII. Je sice trochu spartánskej, ale měl by pomoct.

K tomu podsvícení: Pokud mi zjistíte ve kterém klíči v registru je hlasitost podsvícení uložena, můžu vám na to spíchnout jednoduchý softík.
ko@l@ (135)|29.4.2008 20:14
muze mi nekdo prosim rici, co se folie na 614 tyce, jaky je rozdil mezi normalni Brando a Brando antireflexni, co maji v Sunnysoftu ?diky
_blackBone (271)|30.4.2008 09:22
rozdil je asi v tom, ze antireflexni folie by mela pohlcovat odlesky a byt asi praktictejsi, clear folie je ale prijemnejsi, jasnejsi, ostrejsi...

osobne, na tomto zarizeni volim folii matnou, kdybych mel nejake vga s peknym displejem, dam si na nej clear folii.

libila se mi rada prodavace v sunnysoftu - kupte si obe a uvidite, ktera vam bude vic vyhovovat, nejdriv jsem myslel, ze si ze me dela srandu, ale myslel to uplne vazne :cool:
Uni (140)|1.5.2008 15:39
Tak ohledně HW klávesnice si odpovím sám, je úplně k ničemu jako u Mio 702. Při pokusu o skočení na položku třeba od "P" iPaq zcela užitečně udělá "pííp", ach bože, kdy se na MS naučí používat HW klávesnice?????
Zdenek Malinsky (9781)|1.5.2008 18:28
Co přesně by to mělo dělat? Já bych spíše očekával, že se budou zobrazovat kontakty od P, resp.související s písmenem P. Ale to je spíše věc výrobce zařízení/ROM, jak toto ošetří.

OT
Já taky čekám od 2003, až se PIE naučí alespoň otevírat ve více oknech či tabech.
/OT
Uni (140)|2.5.2008 17:10
To je úplně jednoduché, milý Watsne, když v programech namačkám "P", skočí mi to na program od P, nebo v souborech, nebo v databázích, nebo v seznamu map, já nevím kde všude. Tak jak to dělá zcela přirozeně a všude Tréo 650.
V excelu je klávesnice taky zcela na baterky, tam kde by člověk předpokládal implicitní zadávání numerických znaků, HW klávesnice nabídne cyklickým mačkáním až 4.-5.!!! číselný znak po "pqrs" (dost už mě štve, že na Tréu musím mačkat shift pro zadání čísla, ale tohle je proti HP ještě zlaté....), čímž nasadí korunu entrem, který někdy udělá píp, někdy vloží hodnotu, někdy vloží hodnotu a uzavře dokument. Vše v budově, venku je display dokonale slepý, dokonce s viditelnou vodivou strukturou!, to si snad zasloužíme na zařízení 5 let staré... Vyzkoušeno, ohodnoceno, odhozeno. Čekám dál.....