Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: Zoufale prosim o navod sparovani Nokia LD-3W + TomTom 6 (HTC Herald, WM)

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Ahoj vsem. Mozna si rikate proc si nejdriv neprectu diskuze na toto tema, ale vse jsem prolezl. Bohuzel se mi stale nedari pripojit pda k GPS.

Kdyz vyhledam GPS, kliknu na sparovani, napisu kod 0000, jednou problikne modra ikonka na GPSku a pak uz ne. Mam moznost zakrtnout komunikaci Serial Port. To udelam a stejny port nastavim v sw TomTom. Bohuzel chybi zarizeni GPS. Zkousel jsem ruzne prirazovat porty 6 a 7, apod...bohuzel taky nic.

Nevim kde je chyba, jsem zoufalej Pomuzete mi pls?

Diky moc.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2004

Po té co spáruješ GPS a zaškrtneš COM port vlez na další kartu a tam vytvoř New outgoing port a vyber toto zařízení. Přiřaď mu např COM 6. Potom už pokračovat v TomTomovi. Změnit předvolby - zobrazit stav GPS - konfigurovat - vyber "Jiný příjmač GPS Bluetooth" - vybrat - pokračovat - tady vyber " Bluetooth serial port Com 6" (možná tam bude jen COM 6 a mělo by být hotovo. Někdy to trvá i 3 min než se fixne.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

No mně tenhle modu kdysi nešel s Dataphone2 a to byl napsanej na krabici jako kompatibilní,takže jsem ho vrátil a používám Hicom 406BT.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2004

Ještě jsem si vzpoměl že také nastavuji v Settings - na kartě connections v External GPS - Hardware - stejný port jako v BT, v tomto případě COM 6, v Programs nennastavím nic a na kartě Access zruším zaškrtnutí Manage GPS automatically (recommended). Ale jestli to s tím souvisí vážně nevím :-) VLastně asi má, protože jinak jsem COM 6 v TomTomovi neviděl.

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Tak jsem vse zkousel...stravil jsem u toho hodinu a pul. Vsechny mozny varianty. Jako odchozi porty, v TomTomu prehazoval, zda Port 6, nebo serial...cekal, prehazoval..a porad nic.

Mam pocit, ze pda s GPS vubec nekomunikuje. Jinak jsem hledal na krta connections exterial GPS a nic takoveho tam nemam.

Mate jeste nejakou radu?

Diky moc.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

1) takže pokud to dobře chápu GPS se v Start -> Nastavení -> Bluetooh se tváří jako spárovaná?

2) následně si jí nehal vytvořit odchozí COM port v dalším "listu" nastavení Bluetooth v PDA ne v TT!?

3) ComPort v nastavení BT - zkoušel jsi i jiné než 6?

4) nezkoušel jsi GPS s nějakým jiným programem než TT ?

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

1) takže pokud to dobře chápu GPS se v Start -> Nastavení -> Bluetooh se tváří jako spárovaná?

>>v Zarizenich je pridana, ovsem pred nazvem Nokia LD-3W je obrazek otazniku. (vzdy to tak bylo u DLka)

2) následně si jí nehal vytvořit odchozí COM port v dalším "listu" nastavení Bluetooth v PDA ne v TT!?

>>ano

3) ComPort v nastavení BT - zkoušel jsi i jiné než 6?

>>ano, port 7

4) nezkoušel jsi GPS s nějakým jiným programem než TT ?

>>ano zkousel, s iGO....stejny problem

:?:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

zkus GPSku v BT nastavení přejmenovana GPS Nokia - u některých zařízení to pomáhalo

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Bohuzel ani prejmenovani nepomohlo :no:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

tak vše smazat - jak COmPort, tak spárované zařízení a zkusit znovu, ale to jsi asi dělal

a jiné BT zařízení to najde a funguje s ním / notes, telefon atd. /?

AHA - teď jsem si všiml, že jsi zkoušel jen COM6 a 7 - já třeba jedu na COM8 s Univerzalem - takže ještě doporučím vyzkoušet všechny dostupné COMPorty!

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Ok, zkusim to jeste jednou. Kazdopadne jsem GPS pouzival pul roku s N70+TomTom a vse ok.

Jdu na to...

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Tak jsem vse zkusil. Tedy az na COM8, protoze tento port mi nenabidne. Pouze 6 a 7. Zkusil jsem jak odchozi, tak prichozi port, serial, zvlast, nebo vse dohromady, proste vsechny kombinace. Nechal jsem tak 4-5min a nic. Taky jsem prejmenoval zarizeni na GPS Nokia.

Jinak me napadlo...zkousim to doma a gps "nevidi" na druzice, to by ale nemelo mit vliv, ne?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2004

To má samozřejmě velký vliv. Dej GPS aspoň na okno. Máš GPS pořádně nabitou ? to má taky vliv, ale spíš jen pro spárování

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

pro párování je jedno, kde je GPS umístěná, TT jen nehlásí chybí GPS, ale není signál

jinak vzpomínám si, že někdo měl problém s párováním Nokie pokud nebyla nabitá :!:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2004

xmoon už má dle všeho spárováno

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 27-05-2007, 17:37
  2. HTC HERALD - PROBLÉM! Prosím poraďte...
    Od marek pavelec v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-05-2007, 16:52
  3. Prosím o pomoc - návod
    Od renata_ce4you v sekci Acer
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 20-05-2004, 16:07