Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA II - WM6 - rady, triky, zkušenosti (pouze HTC Himalaya!!)

Jirka S (75)|24.9.2007 10:23
Tak s tim se setkalo vic lidi - zbyva bud upgrade pres SD kartu (nikdy jsem nedelal, takze nevim) nebo upgrade z PC s Win XP ...
Kato_ce4you (970)|24.9.2007 11:16
Flashovat pod Windows Vista uz nejakej ten patek neni zadny problem. Na xda-devu je na to navod.. A nebo [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] to pro vas Jerrry prelozil do cestiny.
Mel jsem chvilku problem, ze tenhle ani zadne navody nefungovaly a nikde o tom nebylo nic napsano - mel jsem v ramci automatickych aktualizaci nainstalovanou nejakou aktualizaci Windows Mobile Device Centra a s tou to proste nefungovalo. Ale stacilo ji odinstalovat a flashovani funguje jedna radost i pod Vistama :cool:

Jinak co clovek ziska WM6... Mno par veci tam je, ale pro normalniho cloveka. Tahle aktualni romka, co tam tedka mam, aneb TOFCLOCK HIMA WM6 AKU.0.7.0 je podle me nechutne, ale nechutne moc pomala. Kdybych nebyl linej, tak uz davnou downgraduju zpet na WM5 - konkretne Helmi Himalaya AKU3.5 ROM SP2 (do ktere se taky musi dohrat par fixu, aby byla "dokonala", ale pak je to pracant :) ). Po nekterych vecech se mi bude styskat (konkretne vypis hovoru a celkove dialpad je tedka udelanej trosku lip, stejne jako kalendar, ci ikonky novych udalosti (sms, email). Ale to je tak jedine a zbytek me moc trapit nebude. Ta pomalost se fakt neda.
Ostatne vzdyt mi bylo receno - "co bys chtel - srovnavas posledni vychytanou WM5 romku s prvni pouzitelnou WM6 romkou". Neco na tom asi bude.. K WM6 se vratim, ale az pozdeji. (no prvne bych se mel vratit k WM5 :D )

Btw. jde vam vypnout radio? Resp. ono se vypne, ale nezobrazuje se ikonka krizku u sily signalu, ale vykricnik. Vypnuto to je, zapnout se to zase bezproblemu da, ale je to divny. Dela to jenom me nebo je to nejaka valka mezi radio romkou 1.17 a touhle romkou OS?

P.S. V tehle WM6 romce od Tofa jsou hnusny Solitaire :disgusted: :D
lucaslega_ce4you (11)|24.9.2007 13:35
Prave jsem flashnul na WM6 (z WM2003) - vse bezi jak ma, ale mam jen 15 MB ulozneho prostoru. Na WM5 se to resi programkem:
extendedromunlocker.arm.cab na unhide a unlock a pote:
Hima_DOC_Tool_1.0.rar na spojeni ...
ale bohuzel na WM6 se mi stale nedari unhide a pote unlock te extendedrom, takze to nemuzu spojit tim dalsim programkem ... nevite nekdo jak to udelat ?
Jirka S (75)|24.9.2007 14:31
A jel jsi presne podle navodu, ktery je myslim v raru v txt? Mam za to, ze je tam urcita sekvence resetu (a to snad i HR?)... Ja ExtRom premenil za uloziste jeste ve WM2003.
lucaslega_ce4you (11)|24.9.2007 14:38
[QUOTE="Jirka S"]A jel jsi presne podle navodu, ktery je myslim v raru v txt? Mam za to, ze je tam urcita sekvence resetu (a to snad i HR?)... Ja ExtRom premenil za uloziste jeste ve WM2003.[/QUOTE]
Jojo presne podle navodu , podle me ten programek ve WM6 proste nefunguje, unhide mi napise ok - udelejte reset, ale po resetu videt rom jako dalsi uloziste neni a kdyz kliknu na unlock napise to error - ze rom je "hard lock". Zkousel jsem unhide a pak hned unlock a taky to neslo.
Morte_ce4you (261)|24.9.2007 21:18
Tak mě ta romka přijde přinejmenším stejně rychlá jako ta na wm5 možna i rychlejsi co se týče vypnutí telefoní časti tak mi to běha normalně vypnu a objeví se křížek,že je vypnuta mam radio 1.08.
Kato_ce4you (970)|24.9.2007 22:58
Cista mozna ano (akorat nesmelo byt zapnuty to automaticky taktovani), ale jakmile se tam dohraje to, co jsem zvyklej - fakt nepouzitelny.. Ted uz jsem ve stavu, kdy u prichozi SMS cekam na notifikaci dost dlouhou dobu (jo - mam rozsireni SmileySMS, ktery je v ledascem na.. ale tohle by to delat nemelo)
Morte_ce4you (261)|24.9.2007 23:12
Tak to je hodne divny mam to nainstalnuty asi tejden a jede fakt absolutne perfektně nainstalovano hodně programu tak jak jsem byl zvyklej a slape opravdu bez problému.doporucil bych udelat hard reset a zmenit verzi radia.
Jirka S (75)|24.9.2007 23:18
Ja jsem nezkousel "cistou" ROM, ale tu prvni, ktera byla k dispozici a muzu potvrdit Katovy zkusenosti. Bez doinstalovanych programu fajn, se vsim, na co jsem zvykly z WM5 opak. Rekl bych, ze to muze byt dost individualni zalezitost.
Morte_ce4you (261)|24.9.2007 23:33
mam na mysli tuto TOFCLOCK HIMA WM6 AKU.0.7.0 smileySMS take pouzivam a sms chodí normalně.
lucaslega_ce4you (11)|25.9.2007 10:13
Mam nove WM6 a nejde mi pripojeni internetu "pres kolebku". Vzdy se to chce pripojivat na GPRS. Nevite kde mam nastavit, aby sel internet pres kolebku kdyz je v ni ? :D Na WM2003 sem si to nastavil a vse slapalo jak melo, ale tady se mi to proste nejak nedari :(
Kato_ce4you (970)|25.9.2007 10:55
Tak se vsem omlouvam za desinformaci. To, co tak nehorazne brzdilo system bylo zapnute VoIP, pokud bylo kdykoliv dostupne. Coz v praxi znamena nejen, ze byl system jak snek, ale i vypnuti bylo pouze do vykricniku.
Tedka jsem to zakazal a system vypada o poznani rychlejsi. Stale to neni buhvijaky blesk, ale je to minimalne "pouzitelne rychle" a pri vypnuti radia to jde opravdu do krizku.
Nechci to zakriknout - prisel jsem na to v noci, ale zatim to tak opravdu vypada.

Ad. pripojeni k internetu "pres kolebku" s tipama sem - taky to tedka nejak nejsem schopen rozchodit - ani pres AS4.5 a Win XP a ani pres WMDC a Win Vista.

:EDIT: Tak pripojeni k netu uz pres AS taky funguje naprosto bezproblemu - opet to melo na svedomi zapnute VoIP :? :/EDIT:
lucaslega_ce4you (11)|25.9.2007 13:22
A jeste jeden dotaz ... MMS na Vodafone vam funguji ?!?! Klasicke GPRS mi jede bez problemu ale MMS nee :(
Pavel S (20)|25.9.2007 19:14
[QUOTE="lucaslega"]A jeste jeden dotaz ... MMS na Vodafone vam funguji ?!?! Klasicke GPRS mi jede bez problemu ale MMS nee :( [/QUOTE]

To napsal osch
Ta chyba je v nastavení serveru pro odesílání MMS. Nestačí ho mít nastaven "jen" v nastavení připojení, ale i přímo v ArcsoftMMS. Tam se dostaneš přes nastavení účtů v outlooku....

Ruční nastavení MMS na WM6 pro Vodafone

* Název nastavení: Vodafone MMS
* Domovská stránka: http://mms
* Režim relace: Trvalý
* Nosič dat: GPRS
* Přístupový bod GPRS: mms
* IP adresa: 010.011.010.111
* Typ autentizace: Normálni
* Uživatelské jméno: mms
* Heslo: mms
Pak by to mělo chodit více na http://www.vodafone.cz/consumer/support/setup/mms/#manual
lucaslega_ce4you (11)|26.9.2007 11:44
Pouzivate nekdo GPS a TomTom pripadne iGO?
GPS mam Navilock BT-338, sparovano, v BT zarizeni je videt, ze vytvoril COM port (bohuzel ale nevim jaky:( ... v TT jsou zkousel klasicky com6 i com 2 a 9 a stale nic.

Hral jsem si i s nastavenim ve WM6 START / Settings / connections / external GPS a porad se mi to nevede :(

Mate nekdo zkusenosti ?
lucaslega_ce4you (11)|26.9.2007 12:27
[QUOTE="Pavel S"][QUOTE="lucaslega"]A jeste jeden dotaz ... MMS na Vodafone vam funguji ?!?! Klasicke GPRS mi jede bez problemu ale MMS nee :( [/QUOTE]

To napsal osch
Ta chyba je v nastavení serveru pro odesílání MMS. Nestačí ho mít nastaven "jen" v nastavení připojení, ale i přímo v ArcsoftMMS. Tam se dostaneš přes nastavení účtů v outlooku....

Ruční nastavení MMS na WM6 pro Vodafone

* Název nastavení: Vodafone MMS
* Domovská stránka: http://mms
* Režim relace: Trvalý
* Nosič dat: GPRS
* Přístupový bod GPRS: mms
* IP adresa: 010.011.010.111
* Typ autentizace: Normálni
* Uživatelské jméno: mms
* Heslo: mms
Pak by to mělo chodit více na http://www.vodafone.cz/consumer/support/setup/mms/#manual[/QUOTE]
Nejak mi to porad nejde :( Napisu ti presne jak to mam nastaveny a rekni please kde mam chybu:

V connection mam Vodafone MMS:
Access point name: mms
user name: mms
passwords: mms
domain*: mam prazdne

v advanced mam:
specificIP adress: 010.011.010.111
komprese IP header a software vypnuta
DNS mam automaticky

Vice nastaveni tu neni.

A nyni pres start /messaging/MMS

nyni v polozce menu/tools/options / mms / zalozka servers /
name: Vodafone MMS
Gateway: prazdne (nebo jsem zde zkousel dat tu IP adresu)
port: 8080
server adress: http://mms

connected via: Vodafone MMS

kde pak je chyba ? :(

lucaslega_ce4you (11)|26.9.2007 15:29
[QUOTE="lucaslega"]Pouzivate nekdo GPS a TomTom pripadne iGO?
GPS mam Navilock BT-338, sparovano, v BT zarizeni je videt, ze vytvoril COM port (bohuzel ale nevim jaky:( ... v TT jsou zkousel klasicky com6 i com 2 a 9 a stale nic.

Hral jsem si i s nastavenim ve WM6 START / Settings / connections / external GPS a porad se mi to nevede :(

Mate nekdo zkusenosti ?[/QUOTE]

Odpovim si sam aby i ostatni kdyztak vedeli:) (diky urys)
Jdi do Comm managera -> Bluetooth settings -> záložka Com ports a vytvoř nový "New outgooing Port" vyber COM5 a napáruj ho na tu GPSku.
Tu GPS musis sparovat, pak tu GPS vypnout a pote ten com port vytvorit, pri zaple GPS to nejde.


Ted mi tedy TT6 funguje ... stale ale porad nejde iGO, to se bude asi jeste nastavovat v v tom external GPS settings, ale iGO stejne pouzivam jako mapu a TT na navigaci, takze pohoda

Pavel S (20)|26.9.2007 17:43
Já mám O2, mam to jinak nastavený ale zkus to takhle:

nyni v polozce menu/tools/options / mms / zalozka servers /

name: Vodafone MMS
Gateway: 010.011.010.111
port: 9201
server adress: http://mms
connected via: My Work Network
Sending size limitation 100k
WAP Version: Wap 1.2

nebo tady píše vonmann nastavení Vodafone
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=11143&dd=0&fi=70
lucaslega_ce4you (11)|26.9.2007 19:02
[QUOTE="Pavel S"]Já mám O2, mam to jinak nastavený ale zkus to takhle:

nyni v polozce menu/tools/options / mms / zalozka servers /

name: Vodafone MMS
Gateway: 010.011.010.111
port: 9201
server adress: http://mms
connected via: My Work Network
Sending size limitation 100k
WAP Version: Wap 1.2

nebo tady píše vonmann nastavení Vodafone
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=11143&dd=0&fi=70[/QUOTE]

Diky za odkaz uz to funguje. Mel jsem spatne nastaveny port a Sending limitation musi byt na 300 kb !

Jinak je potreba jeste nainstalovat pred nastavovanim toto:
ArcsoftMMS4.2.8.1_Fixed.cab
a pote
ArcsoftMMS4.2.8.1_Patch1.cab

lucaslega_ce4you (11)|27.9.2007 13:35
[QUOTE="lucaslega"]Mam nove WM6 a nejde mi pripojeni internetu "pres kolebku". Vzdy se to chce pripojivat na GPRS. Nevite kde mam nastavit, aby sel internet pres kolebku kdyz je v ni ? :D Na WM2003 sem si to nastavil a vse slapalo jak melo, ale tady se mi to proste nejak nedari :([/QUOTE]

tak vyreseno, je otreba upravit registry ve windows v PC.
gogogogo1st (9)|8.10.2007 20:38
funguje nekomu bezproblemove funkce z performance - dymanicka zmena frekvence pri pouziti maximalnich 624Mhz?me to vzdy po potvrzeni 30sec bezi jak o zivot a pak spadne a na dve minuty vytuhne...a komu funguje je to pak opravdu o tolik rychlejsi (teda aspon o to co se da z tech par sekund zjistit..)

WM 06 ROM: TOFCLOCK HIMA WM6 AKU.0.7.0 CE OS 5.2.1908 ; Radio: 1.17.00
Mr.Nigga (13)|10.10.2007 11:48
Ráno jsem flashnul a vracím se zpět na WM5. Je vidět, že je to teprve ranná verze, otřesná je hlavně rychlost a odezva systému. Zvlášť po instalaci některých programů z AddOn nebo AddOn2, které jsou k této ROM přiloženy.
v AddOnech je taky upravený dial-pad, který podle mě vypadá hrozně, je pomalejší než originál a nejde odinstalovat :D Taky HTC Today screen plugin udělá z relativně pomalého systému naprostého šneka, smysl Microsoft Live je otázkou, když se potom se zařízením nedá pracovat - zase vzhledem k rychlosti.
Zkoušet tuto ROM pro mě mělo smysl pouze z toho důvodu, že jsem měl starou verzi WM5 a flashoval bych tak jako tak. Ostatním bych doporučil se této ROMce vyhnout a počkat na odlazenější verzi :-)
Kato_ce4you (970)|10.10.2007 11:57
4Mr.Nigga: Tak tenhle nazor jsem mel taky. Ovsem opak je pravdou - tato romka je VELMI SVIZNA! I po doinstalovani programu.. Akorat se clovek nesmi nechat unest a instalovat addony - prave ty muzou za pomalost systemu (nehlede na to, ze se mi ty HTC veci vubec nelibi). A hlavne se nesmi doinstalovat/zapinat VoIP - pak uz je to pomalejsi, nez snek. Stejne jako neni dobre laborovat s taktovanim procesoru - te polozky performance si vubec nevsimat a bude to OK.
A projet to SKToolsem taky neni k zahozeni - thnx Osch.

4gogogogo1st:taktovani doporucuju nepouzivat.
Mr.Nigga (13)|10.10.2007 12:04
No právě, bez AddOnů je velice svižná, to ano. Většinu z nich jsem vyzkoušel a ihned odinstaloval, rychlost se zvedla, ale je to stejně moc pomalé. Myslíš, že by pomohlo flashnout znovu(nebo by stačil Hard Reset) a AddOnů se ani nedotknout? Já jen, jestli nenainstaluju pár programů, co používám a rychlost půjde do kopru znovu?

Další věc, co mi vadí je jakýsi "Network Wizard", který se spustí hned po soft resetu a nepřišel jsem na to, jak se ho zbavit :oops:

Ty HTC věci jsou k ničemu, osobně používám jen HTC Task Manager, ale ten tam ani není :-) Jen jsem ještě nepřišel na to, jak ho přiřadit ke tlačítku pro Kalendář, to by potom bylo ideální :-)
osch (1330)|10.10.2007 12:27
Ad. rychlost této TofClock HIMA WM6 ROM: Minimálně stejně rychlá, jako poslední z WM5. Používám kompletní balík programů na today a systém od Spb a rychlost je naprosto skvělá.

Ad. connection wizard: Stačí v nastavení -- připojení ten wizard spustit a hned ho zavřít a je klid. Stejně tam čeští operátoři nejsou.

Ad. AddOny: Jediné co je dobré z nich nainstalovat je SMS_Alert_FIX a ArcsoftMMS. Nic jiného není potřeba a zpomaluje to.


Ad. SKTools: Skvělá funkce Optimize!, která na několik kliknutí změní nastavení registrů notoricky známých zpomalovačů systému jako jsou třeba animace oken, velikost grafické paměti atd. Doporučuji optimalizovat pro Performance :yes:
Mr.Nigga (13)|10.10.2007 13:20
Tak jsem provedl HR, nainstaloval jen to nejnutnější a rychlost je opravdu skvělá.
btw. v AddOnech je WM6_soundfix_.cab - je to k něčemu dobrý? se zvukem zatím problém nemám

dál co jsem zjistil je, že když instaluju program a vyberu "RAM disk" místo "Device", tak se stejně nainstaluje na "Device", ale nedělají to všechny
osch (1330)|10.10.2007 16:00
Soudfix.cab jen opraví chybu, kdy nefunguje zvuk tapnutí na start. Stejně nepoužívám, tak neinstaluji.
Pokud dáš instalovat na RAMdisk, je to to stejné, jako by si to dal instalovat na Storage Card. Tedy. Vše co ten software potřebuje nutně mít v zařízení, tak instaluje do Device a zbytek tam kam vybereš. Je to z důvodu stability, rychlosti atd.
gogogogo1st (9)|11.10.2007 11:26
naprosty souhlas s "osch" tam romka WM6 AKU.0.7.0 CE OS 5.2.1908
je stejne rychla jako posledni petkova co sem tam mel a to na ni mam ty same programy...az na dva ktere diky par vylepsenim nemusim pouzivat...napr pouzitelna kalkulacka se zlomky.... takze vrele doporucuji..
gorin (4)|12.10.2007 10:18
Chtel jsem se zeptat jestli je nejaka funkcni aplikace SimToolkit pro WM6 nebo WM5, dekuji za kazdou odpoved
gogogogo1st (9)|12.10.2007 10:49
ve wm5 v romce (llbasha-WM5-AKU35pp16c3R) sice byla ale fungovala mi pouze do druhe podpolozky...pak uz se ji nechtelo ale treba byla chyba u me....
co se wm6 romky (WM6 AKU.0.7.0 CE OS 5.2.1908) tyce tam sem SimToolkit nenasel
Kato_ce4you (970)|12.10.2007 11:20
4Gorin: Bohuzel na tu otazku je velmi jednoducha odpoved - neexistuje funkcni SIM Toolkit ani pro WM5 ani pro WM6 na MDA II.
Bud aplikace nejde spustit vubec nebo jde prochazet menu, ale nejde potvrdit atd. Proste odezvu od operatora clovek v zadnem pripade nedostane --> nefunknci.
gorin (4)|12.10.2007 13:17
Musim rici ze ten problem mam stejny ze se nedostanu dal nez pres dve okna.
gorin (4)|12.10.2007 13:18
dekuji za odpovedi .
Orie (49)|12.10.2007 18:34
Ono i v dnesni dobe si myslim, ze sim toolkit uz nema velky vyznam:sarcastic:
gorin (4)|12.10.2007 23:42
kdybych v ni nemel banku tak me vubec nezajima ale diky ni to docela potrebuji :-)
kuko61_ce4you (28)|19.10.2007 00:36
Ako tak citam diskusiu, vacsina z vas tu ma ROM TOFCLOCK HIMA WM6 AKU.0.7.0, OS 5.2.1908 (Build 18508.0.7.0)
Rozmyslam, ze by som preflashoval svoj Qtek z WM2003SE na najnovsi WM6, ale na XDA-dev je k dispozicii este jedna ROM - 7.0b.40CS (WM6 AKU 7.0), OS 5.2.1620 (Build 18125.0.7.0) od c_shekhara. Skusali ste ju niekto? Pripadne porovnavali s Tofclock ROM? Ak ano, ktoru ROM by ste mi odporucali?
Mr.Nigga (13)|19.10.2007 00:55
Osobní zkušenost nemám, ale snad ti bude stačit vyjádření Pavla S na druhé straně
[QUOTE="Pavel S"]Dneska vyšla nová rom od TOFCLOCKA HIMA WM6 AKU.0.7.0 Fresh. Zatim jí zkouším, a je o moc lepší jak předešlí od c_shekhara. Po krádkým zkoušením funguje vše.Koukněte sem http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=328633[/QUOTE]
kuko61_ce4you (28)|22.10.2007 11:24
[QUOTE="Mr.Nigga"]Osobní zkušenost nemám, ....[/QUOTE]

Dik, tak som sa s tym cez vikend pohral, flashol som si TOFCLOCK HIMA WM6 AKU.0.7.0, CE OS 5.2.1908 (Build 18508.0.7.0) od helmi_c. Zatial som spokojny, rychlost je podobna ako pri WM2003SE.
Objavili sa len dva vaznejsie problemy.
Po vypnuti telefonnej casti sa mi ju uz nepodarilo zapnut - musel som dat softreset - pomohol dovngrade z radia 1.18 na 1.17, teraz uz funguje vypinanie a zapinanie telefonnej casti bez problemov.
Druhy problem je ten, ze po vytiahnuti z kolisky mi zostava visiet na PDA ActiveSync pripojenie a nemozem sa pripojit na net cez GPRS. Niekedy nepomoze ani stopnut ActiveSync v Task Manageri. Na to som riesenie nikde nenasiel, ale cital som, ze podobnym neduhom trpel aj WM5.

ked bude trochu casu, mozno este vyskusam aj ROM od c_shekhara (alebo pockam na nejaku novu rom, vraj sa uz pracuje na 5.2.1933(18533.0.7.0), len by som potreboval vediet, ci mozem flashnut novu ROM, aj ked som si spojil Storage s ExtROM, alebo ju musim pred flashovanim znovu rozdelit...
Jirka S (75)|23.10.2007 00:20
Pro flash spojeni ExtRom a Storage neni treba nijak menit. Zustane tak, jak je.
Mr.Nigga (13)|25.10.2007 13:16
Omlouvám se za OT i když to s tématem trochu souvisí...

1. Je nějaká možnosti jak přidat okraj k písmu na Today obrazovce? Něco jako obdoba "Použít stíny popisků ikon na ploše" jak známe z Win XP. Kdo neví, co myslím, tak je to stín okolo písmen, aby byly čitelné při jakémkoliv pozadí. Ono není problém změnit barvu písma, ale pokud je wallpaper různobarevný, tak jedna polovina obrazovky je čitelná a druhá ne :D

2. Jak se u Himalaye mění Flash Screen nebo jak se říká obrazovce ještě před boot screen? Když provedu soft-reset, tak tam mám obrázek nějakých tučňáků s nápisem KILL BILL, potom screen Win 2003SE, následuje boot screen WM6 a já bych rád ty dva předchozí buď odstranil nebo změnil

3. Existuje klávesnice připojitelná k Himalaye taková jak má Vario? T-Mobile prodává nějakou "Foldable keyboard"(rozklápecí) a ještě jsem viděl "Thumb keyboard"(připojuje se ze spodu), ale obě jsou nevyhovující. Chtěl bych něco připojitelné z boku, abych mohl obrazovku otočit na šířku a psát jak na Variu :-)

Za jakékoliv nápady, návrhy, případně i nadávky předem děkuji :-)
lucaslega_ce4you (11)|30.10.2007 11:12
Nemate nekdo problem, ze po softresetu se zasekne bootovani na obrazovce TofClock a dal nic ?!?¨Proste nenabootuje ?
Pomuze jen hardreset + pote obnova z SPB backup ... zadne nove programy nepridavam od backupu a tohoto "zaseku" .. ale udelato jak kdy ... treba z 20ti softresetu jednou ... ale je to docela "otrava".
Programy mam HTC Home, TomTom, Pocket CM (kontakty), SMS smiley jinak skoro nic
Jirka S (75)|30.10.2007 19:47
Mozna by stalo za uvahu doinstalovat SPB Pocket Plus, jeho "safe mode" mi cas od casu pomohl.
osch (1330)|31.10.2007 01:21
[QUOTE="lucaslega"]...Proste nenabootuje ?
Pomuze jen hardreset + pote obnova z SPB backup ... .[/QUOTE]Potvrzuji, taky jsem zazil. A po HR jsem dokonce nemohl pouzit jedinou, jakkoliv starou zalohu (SpriteBackup).
Jirka S (75)|6.11.2007 09:23
Muzete mi napsat, kdy se vam Himalaya s WM6 vypina? Mne tak na 40% baterky, nekde jsem to uz cetl.. Dost skoda.
Pujdu o5 z5 do WM5 :-)
Kato, prosim, mas s Helmiho ROM, kterou jako pracanta chvalis, osobni zkusenost? Popr. mohl bys mi jen tak z hlavy vyjmenovat ty potrebne fixy? Psal jsi "par"... nevim jestli jsi myslel screenrotate, sms fix atd. (Excel funguje?). Jeste se poinformuju na uvedenym odkazu, predpokladam, ze se dost doctu. Ale usetril bys mi praci ;-) Prave pracanta bych potreboval... Diky!
A jen tak otazka do plena - zkusil jsem si Wisbar Advance 3 a moc se libi vynechani soft keys na Today Screen - vzdycky mi prislo, ze zabiraji zbytecne moc mista, radsi jsem namapoval hw tlacitka (skvela aplikace na vicere namapovani tlacitka je AE Button Plus !). Ale za boha jsem se nemohl zbavit spodni listy (tray) - na xda-dev jsem nasel navod na odstraneni indikace baterky, comm managera a screenrotate (HKEY_LOCAL_MACHINE\Services\...) - s poslednim z vyse uvedenych zmizela i cela tray - o dalsich par pixelu na Today navic me potesilo - zas o radek pro kalendar vic.. Ale nektere jine aplikace se tam stuj co stuj proste musi naverbovat. Netusite, jak se tray (popr. i soft keys bez pouziti aplikace treti strany) zbavit nejak primo?
Orie (49)|7.11.2007 23:47
[QUOTE="Jirka S"]Muzete mi napsat, kdy se vam Himalaya s WM6 vypina?...[/QUOTE]

ted mam 10% a stale drzi bez problemu pri 6% se myslim vypne SD slot, a pri 3% mi pristroj umre
osch (1330)|8.11.2007 00:00
S "novou" 1600mAh baterkou se uz taky dostavam hluboko pod 10%.
lucaslega_ce4you (11)|8.11.2007 09:27
[QUOTE="osch"]S "novou" 1600mAh baterkou se uz taky dostavam hluboko pod 10%.[/QUOTE] Potvrzuju, nemam zadny problem, vypina se pod 10% .. nastaveno v programu Batti
Mr.Nigga (13)|8.11.2007 13:13
Taky se mi vypíná někdy pod 10%, nikdy jsem na míň než 8% nebyl, tak nevím přesně :)

Nemáte někdo problém s velikostí písma? V Settings>System>Screen>Text Size můžu nastavit velikost od nejmenší po největší, ale vždycky se potom rozhodí digitizér. Nechápu to, provedi kalibraci displaye a je to chvíli v pohodě, ale při psaní například Z se často napíše A a podobně se to děje pořád. Po nastavení normální hodnoty v Text Size provedu kalibraci a je to zase v pohodě. Jenom mě mrzí, že nemůžu nastavit menší velikost, na Today obrazovku se toho vleze o hodně víc :((
jirkaking (4)|10.11.2007 22:24
Dobrý den nainstaloval jsme na svoje mda2 tuto verzi : TOFCLOCK HIMA WM6 AKU.0.7.0 CE OS 5.2.1908 (Build 18508.0.7.0), ale postrádám tam pár věcí oproti verzi od C_Shekhara např. koš, byl jsem na něj zvyklý, pak možnost pro zvuk sms zprávy vložit nějakou mp3 znělku. Dále vyzváněcí profily. HTC Home se mi nelíbí, používám ILauncher.Předem díky za odpověď
eshus (33)|12.11.2007 08:48
vcera som doflashoval TOFCLOCKovu ROMku a vsetko je ok, len sa mi zatial nepodarilo rozchodit synchro cez BT. Ale to asi bude problem v mojom PC. Dalsia vec je baterka. Zda sa mi, ze sa velmi znizila vydrz. Uz raz sa mi to stalo, ked som flashoval z 2003 na 2003SE, ze mi proste odisla baterka, kupil som novu a vsetko ok! No a mam pocit, ze sa mi to stalo znovu :( Mozno je problem v tom, ze ked doflashujem, namiesto klasickeho HR vyberiem baterku a vratim ju naspat.
Myslite, ze by som takto mohol znicit baterku?
Totiz inu moznost nemam, kedze nemam vsetky tlacitka funkcne :/

P.S.: Existuje nejaky nastroj na kontrolu stavu baterky??