Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 27 z 27

Téma: Nákupy z US?

Nováček
    Registrace
    Aug 2002

Zdaaaarek

1) k ty cenne 320$ (po nakupu sem se stejne dozvedel ze to slo levnejc..) .. jak jiste vis tak
    americky servery jako , amazon,bestbuy,buy,dealtime etc...... maji obcas az neskutecne vyhodne
    ceny, jenze to jsou akce, ktere plati tyden, takze ja osobne jednou tejdne projedu vsechny tyto stranky a juknu esli neni neco zajimaveho za slusnou cenu (ted napriklad dava amazon pameti k Digitalnim fotakum, kde ale ten rozdil cen neni nekolikanasobny jako u PDA)

Asi tyden po nakupu sem narazil na americkej diskusni server o PDA (adresu poslu hned jak ji najdu, kdyz clovek neco hleda nema tucha kde to je .. . , kde sem se dozvedel ze v dobe kdy ja to koupil na amazonu, tak bestbuy byl sice o 10$ drazsi, ale daval 50$ mail-in rabat (posles kopii uctenky a prijde ti sek) apod...takze zalezi jak moc si vazis sveho casu straveneho hledanim...

2) doprava do Cech: pred rokem sem byl v USA pracovat, takze sem si to nechal poslat od staryho zamestnavatele, kterej to jen prebalil a ocenil na 50$ (je to risk, ale s celnici problemi urcite mit
    nebudes)

p.s. na yahoo v kategorii shopping, PDA's - zadas typ o vypadne ti hafo malejch obchodu takze treba Palma m515 tam meli za 280$, ale rikam sou to maly obchodu a moc bych na ne nespolehal
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Aug 2002

Jestli te to ete zajima, tak sem narazil na e740 a amazon ji ma ted za 535$, k tomu 32MB zadara, + 50 dolaru re-email rabate, tj...ze posles uctenku a oni do 3 tejdnu prachy takze 485 plus pamet

Nováček
    Registrace
    Jul 2003

Nakupovat přes eBay lze, problém je zaprvé v tom, že ne všichni prodávají mezinárodně a když už tak se to neposílá dobírkou ale normálně jako balík, takže musíte zaplatit předem. Zkoušel jsem to, ale pořád mi to hlásilo že prý platební karta musí být mezinárodní :-o i přes to že jsem mezinárodní kartu VISA měl, nepodařilo se mi ani zaregistrovat.

Tolik moje zkušenosti...

apendix
    Guest

tahle problematika mě hodně zajímá, potřeboval bych něco dovézt, konkrétně jeden MP3 přehrávač, kterej se v Evropě nedá sehnat. Nenašel by se tu někdo, kdo by to pro mě udělal nebo aspoň někdo, kdo by uměl poradit?

Nováček
    Registrace
    Oct 2002

Doporučuji kupovat věci přímo v USA a někým je dovézt, nebo poslat jako balík. Můj iPAQ 3630 se projel z Floridy do Vsetína 2x (záruční oprava baterie) bez problémů a pacení. Ocenit na 50 dol.a je to. V USA jsou na netu ceny opravdu někde jinde, po státech doručuje pošta do 3-5 dnů. Platby pouze kartou, já ani nevím, jestli tam existuje něco jako dobírka. Jacket na CF + baterie za 73,99 + poštovné, dodávka za 3 dny až domů. Pokud máte možnost dovézt věci osobně, udělejte to. Na letištích elektronika nikoho nezajímá, ale všechno musí přes "rentgen" PDA, DF, i notebooky.

kkv kkv je offline
    Nováček
    Registrace
    Sep 2003

zaregistrovat se na ebay lze pouze s emailem patricim k placene sluzbe poskyt. internetu napr. Aol atd. Takze na hotmail zapomente. Jionak se zde da nakoupit daleko levneji nez napr. v eshopech.Nejlepsi jse napr.otevrene zbozi,nekdy chybi kabel nebo manual.Ja tak koupil Ipaq 3850+64MB za 230$
    jinak novy.Postovne vetsinou 30-50$
    Problem:vetsina prodejcu do Evropy neposila... :-)

Nováček
    Registrace
    Jul 2003

Citace Původně odesláno od kkv
    zaregistrovat se na ebay lze pouze s emailem patricim k placene sluzbe poskyt. internetu napr. Aol atd. Takze na hotmail zapomente. Jionak se zde da nakoupit daleko levneji nez napr. v eshopech.Nejlepsi jse napr.otevrene zbozi,nekdy chybi kabel nebo manual.Ja tak koupil Ipaq 3850+64MB za 230$
    jinak novy.Postovne vetsinou 30-50$
    Problem:vetsina prodejcu do Evropy neposila... :-)
    kolik te stalo CLO ? a nevis nahodou co je to COP (cash on pickup) ? diky

kkv kkv je offline
    Nováček
    Registrace
    Sep 2003

COP ??? tak to nevim ale COD znamena cash on delivery,s tim clem to nevim,ja bydlin v USA,ale posilal sem neco kamosovi a pokud je to soukroma posta(balicek) je dobre napsat ne nej cenu pad 6000kc a pak to neclis,problem je vetsinou kdyz to neni soukroma posta a posilaji ti to z nejakeho obchodu,to se hned pozna a cenu ti tam tez nenapisi mensi,kvuli pojisteni zasilku,a ja se snima nemoh nikdy dohodnou.... asi to muze byt problem si neco poslat z USA a navic malokdo posila mimo USA a kanadu :-(

Nováček
    Registrace
    Jul 2003

Citace Původně odesláno od kkv
    COP ??? tak to nevim ale COD znamena cash on delivery,s tim clem to nevim,ja bydlin v USA,ale posilal sem neco kamosovi a pokud je to soukroma posta(balicek) je dobre napsat ne nej cenu pad 6000kc a pak to neclis,problem je vetsinou kdyz to neni soukroma posta a posilaji ti to z nejakeho obchodu,to se hned pozna a cenu ti tam tez nenapisi mensi,kvuli pojisteni zasilku,a ja se snima nemoh nikdy dohodnou.... asi to muze byt problem si neco poslat z USA a navic malokdo posila mimo USA a kanadu :-(
    ok, díky

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Otázka pro Pavla Kozu, popřípadě i jiné: Jak poznám, že se něco zaseklo na celnici?? Musim si někam zavolat nebo tak? Na nějakou "celní správu" nebo tak něco? Dospěl sem k názoru, že můj nový obal už asi nosí nějaký zkorumpovaný celník

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Zalezi na tom, pres koho to jde..pokud pres DHL a jine podbne firmy, tak tam lze sledovat zasilku na webu. Jinak bohuzel nevim...

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

je to asi už offtopic ale pro ostatní - pokud si něco necháte poslat z venku, a porád to nejde tak
    a) buď vás vošulil dodavatel - fůůůůůůůůůůj
    b) zaseklo se to na celní správě - což je naprostej standart - stačí zjistit jak a kam to bylo poslaný a kontaktovat celní správu

- řešil jsem podobnej problém - jeden polák mi posílal pda z aukce a exot to poslal letecky - takže to přišlo na celní správu - tam si s tim 2 tejdny nevěděli rady, pak mi zavolali že tam mam dobírku (samo že dražší o to letadlo) a co s tim - tak sem je uklidnil, vzal si kontakt (byly až nehorázně ochotný, skoro sem to považoval za podvod) a zhulákal poláka ať zaplatí ještě letadlo (dle dohody hradil cestovný)-on totiž příplatek za airmail se účtuje až u nás a né odesílateli ale příjemci - nechápu kdo to vymyslel - je to skoro stejná hovadina jako s roamingem - příjmu a zaplatim :?: :$: :!:

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Jak na to? Platba kartou, přes PayPal, nákupy na e-shopech, e-Bay.....
    Od Zdenek Malinsky v sekci Jak a kde nakupovat?
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 16-12-2008, 22:01
  2. Něco nákupy
    Od iloveyou v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 04-11-2004, 12:40