Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ hx4700 - praktické zkušenosti s Windows Mobile 6 (WM6)

Vlastislav Šťastný (275)|8.12.2007 20:23
Před časem jsem zkoušel několik verzí rom WM5. Pak jsem se ale kvůli procesu s kompaktací paměti vrátil zpět k WM 2003SE. Přetrvává tento jev i na WM6?
toja (366)|8.12.2007 21:56
[QUOTE="Vlastislav Šťastný"]Před časem jsem zkoušel několik verzí rom WM5. Pak jsem se ale kvůli procesu s kompaktací paměti vrátil zpět k WM 2003SE. Přetrvává tento jev i na WM6?[/QUOTE]
Podľa rýchlosti práce a odozvy vo WM6 je už všetko v poriadku.
Vlastislav Šťastný (275)|9.12.2007 16:21
Tak to je velmi dobrá zpráva. Domníval jsem se, že záležitost s občasným spuštěním procesu údržby paměti byla dána technologií výroby a vlastností samotného paměťového čipu, pro který se WM5 nehodily. Takže WM6 zřejmě dakázaly tento problém nějak překonat nebo obejít.
javim_ce4you (31)|10.12.2007 18:59
Spíše minimalizovat na únosnou mez (stále se to projevuje, ale není to tak hrozné :)
Co jsem si všiml, tak poslední dobou mi solitaire rozdává nápadně podobné (skoro bych řekl stejné :) karty ... že by chyba v generátoru pseudonáhodných čísel? :)
TomasT_ce4you (55)|12.12.2007 01:13
CHtel bych to zkusit,ale mam PC pouze s win vista 64. Je to mozne, nebo musim mit pocitac s XP ???

Diky za odpoved.
lace1 (0)|17.12.2007 08:11
Pod Vistama 64 jsem to vcera preflashoval. release 4
hosic (156)|17.12.2007 11:46
Cim jsi to flashoval?
toja (366)|17.12.2007 17:07
Stiahni si Release 4 a v nej je návod aj flash "terminál".
Pozri si:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26449
:?
lace1 (0)|17.12.2007 19:40
nejde o to ani tak cim
flash se provadi stale tim samym programem
ale je potreba zmenit ovladac hp usb sync na jiny
ten neni podepsany (aspon ten co sem ja mel nebyl)
takze se musi visty 64 nasledne bootnout pres F8 a vybrat moznost co povoli spustit nepodepsane ovladace
dulezita vec po dokonceni flashovani je potreba s pripojenym PDA udelat rollback ovladace zpet na puvodni
s tim jinym se kterym funguje flashovani totiz zas nefunguje synchronizace takze se to musi vratit nazpet

ovladac je napr v baliku bootloader odkaz jsem nasel nekde na tom foru jak byly ti WM6 tusim
lace1 (0)|17.12.2007 19:41
takze krom toho sachovani s ovladacem pod vistama 64 je postup stejnej
gogogogo1st (9)|26.12.2007 23:06
problem po flashi romky
po uspesnem flashnuti 6 .0.7.0 Release 4 ENG od kozkura mi to zustane na boot obrazovce a po resetu se nic nedeje..nevi nekdo jak dal?
toja (366)|27.12.2007 00:43
[QUOTE="gogogogo1st"]problem po flashi romky
po uspesnem flashnuti 6 .0.7.0 Release 4 ENG od kozkura mi to zustane na boot obrazovce a po resetu se nic nedeje..nevi nekdo jak dal?[/QUOTE]
Skúšal si aj SwR (CONTACTS+MAILERinbox+RESET) ?
gogogogo1st (9)|27.12.2007 08:51
omg sem to ale blb a to sem si to nekde precetl ale zapomel na to...diky moc jasne potom to vpohode funguje
Dvora21 (115)|27.12.2007 22:36
Mohl by mi nekdo pomoc ja nemohu sehnat Win.5 nebo 6 v formatu cab.
Dvora21 (115)|27.12.2007 22:38
Mohl by mi nekdo pomoc ja nemohu sehnat Win.5 nebo 6 v formatu cab na iPAQ hx4700 tdy to nek nejde stahnout.
toja (366)|28.12.2007 00:11
[QUOTE="Dvora21"]Mohl by mi nekdo pomoc ja nemohu sehnat Win.5 nebo 6 v formatu cab na iPAQ hx4700 tdy to nek nejde stahnout.[/QUOTE]
Hmm..., podľa toho o čo vlastne žiadaš, si asi začiatočník, jemne povedané.
1. operačný systém PDA je uložený v ROMke, takže ak chceš vykonať upgrade alebo downgrade tak musíš to robiť flash-nutím v špeciaálnom flašhovacom móde... . T.j. niečo ako inštalácia z CAB nieje možná. ...
2. T.j. žiadny taký CAB neexistuje a ani nebude.
3. ...a vlastne odkiaľ si to chcel stiahnuť?!
Teraz rady!:!:!:
A. poctivo si prečítaj vcelé toto vlákno a aj link na fórum (ENG) uvedený v začiatku tohoto vlákna (v každom fóre na začiatku každého vlákna je o čom to je !;)
B. Postup flash-nutia je polopaticky na tomto vlákne https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26449

Ale asi v tomto stave vedomostí radšej počkaj a najprv sa rozkukaj!
A prejdi si aj iné vlákna a iné fóra.
P.S. ... a hlavne to čo Ti odporučil kolega na vedlajšom vlákne ktoré si založil o inštaláciách.

Dvora21 (115)|28.12.2007 14:07
[QUOTE="Dvora21"]Mohl by mi nekdo pomoc ja nemohu sehnat Win.5 nebo 6 v formatu cab na iPAQ hx4700 tdy to nek nejde stahnout.[/QUOTE]DE)ekuji uz to mam adeto bez problemu
kolotoko (10)|4.1.2008 18:47
zdravim, mam problem, pri spusteni programu mtty11a.exe mi to ukaze jen porty COM 1 a 2... nevite kde je chyba?
RStein (2012)|4.1.2008 18:58
Mate zakazano pripojeni k USB v ActiveSyncu?
kolotoko (10)|4.1.2008 19:28
bylo povoleno... nicmene situace je stejna i po zruseni "povolit...
toja (366)|4.1.2008 19:37
[QUOTE="kolotoko"]zdravim, mam problem, pri spusteni programu mtty11a.exe mi to ukaze jen porty COM 1 a 2... nevite kde je chyba?[/QUOTE]
V postupe na https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26449
som uviedol:
Na požiadanie pripájam voľný preklad (s mojim doplnkom a komentárom):
0. Odporúčam najprv uzavrieť všetky bežiace programy
0,5. Vykonať na hx4700 najprv SwR (CONTACTS+MAILERinbox+RESET)
1. V "Správcovi úloh" (CTRL+ALT+DEL) musíte ukončiť proces Wcesscom.exe (MS ActiveSync)
2. Zapojte hx4700 do USB kolísky a počkajte až ho MSW detekuje ako HP...
3. Spustite mtty11a.exe (je obsahom instalačnej sady RELEASE 4)
4. V položke "Port" zvoľte \\.\WCEUSBSH001 a kliknite na OK
5. Zapíšte (nie kopírovať) do okna terminálu príkaz: lnb OS_WM6.nb0
6. čakajte
7,5. Nezlaknite sa, nakonci vypíše do okna terminálu mtty11a.exe :
Done
Code entry point unknow
USB>
Potom už len SwR (CONTACTS+MAILERinbox+RESET) (SoftwareReset) a pekná zelená bootovacia obrazovka WM6 s následnou inicializáciou.
8. A tešte sa

Dodržal si postup:?: :!: :!:
Všetko až po bod 2. sa vykonáva v odpojenom stave od PC (t.j. momo kolísky)
Až v bode 2. sa zapája PDA do kolísky a čaká na detekciu PDAčka Windowsom.
Až keď detekuje windows PDAčko ako nejaké HP... (bubliny v pravom dolnom rohu) pokračujeme.
Dodržal si to:?: :!:
Ak nie, vyskúšaj znovu a napíš ako si dopadol.
kolotoko (10)|4.1.2008 20:43
tak se to jeste zlepsilo, ted uz mi to nebere ani active sync.. po pripojeni se to prihlasi jen jako mistni sit...
kolotoko (10)|4.1.2008 20:46
diky ;o) mam to tu vytiskle primo pred sebou ;o) postup dodrzuji do pismenka ale nepodarilo se mi porad najit ten port \\.\WCUSBSH001
kolotoko (10)|4.1.2008 20:55
ON TO NEDETEKUJE JAKO HP... COSI ALE PRIPOJITO JAKO MISTNI SIT..., AT DELAM CO DELAM TAK S EMI TO NEDARI ZMENIT
kolotoko (10)|4.1.2008 21:06
a druha cesta pres kartu se mi taky nedari protoze mam nejmensi 512ku a mam pocit ze sem nekde cetl ze to chce mensi... :( ja bez nej nemuzu ziiiit...
toja (366)|5.1.2008 00:15
Hmmm..., tak človeče z toho čo píšeš, neviem, neviem.
Keď čítaš toto vlákno a prípadne eng a rus vlákna, tak takto naflashovalo kopec ludí a bez problémov.
Poznám staré dobré "chybu hladaj v sebe", prípadne vo svojom kompe.
- robíš to na XPčkach:?:
- máš ich v poriadku:?:
- robil si ten SW reset pred inštaláciou:?:
...
a posledná rada:
Prejdi na iný comp (XP) a skús to na ňom flashnúť:!: :!: :!:
kolotoko (10)|5.1.2008 00:44
v podstate sem dosel ke stejnymu zaveru... zkusim to na jinym komplu, smutny je ze nez se k nemu dostanu tak budu bez pda, navigace, diare a kamarada :( ale zaver je tento, kdyz zresetuju obe dve veci a nevypnu wcescomm.exe, ( ty to tu mas jako wcesscom.exe) tak se to ma snahu prihlasit do oken, ale ani tak to activesync nedokaze spojit s pda. a kdyz po resetech obou veci vypnu wcescomm.exe, tak je to uplne mrtvy a ani se nehne. v obouch pripadech v portech vidim jen com 1 a com 2, pri nekterych pokusech dokonce jen com 2. a neboj SwR sem provadel nekolikrat, v zoufalstvi dokonce i normalni, vratil sem se na 5ky... proste sem zkousel co se dalo a nic... takze zbyva jeste zkusit jiny pc a pak uz jen kulicka semtexu ;o) diky za podporu ;o)
kolotoko (10)|5.1.2008 00:47
v podstate sem dosel ke stejnymu zaveru... zkusim to na jinym komplu, smutny je ze nez se k nemu dostanu tak budu bez pda, navigace, diare a kamarada :( ale zaver je tento, kdyz zresetuju obe dve veci a nevypnu wcescomm.exe, ( ty to tu mas jako wcesscom.exe) tak se to ma snahu prihlasit do oken, ale ani tak to activesync nedokaze spojit s pda. a kdyz po resetech obou veci vypnu wcescomm.exe, tak je to uplne mrtvy a ani se nehne. v obouch pripadech v portech vidim jen com 1 a com 2, pri nekterych pokusech dokonce jen com 2. a neboj SwR sem provadel nekolikrat, v zoufalstvi dokonce i normalni, vratil sem se na 5ky... proste sem zkousel co se dalo a nic... takze zbyva jeste zkusit jiny pc a pak uz jen kulicka semtexu ;o) diky za podporu ;o)
toja (366)|5.1.2008 01:03
[QUOTE="kolotoko"]v podstate sem dosel ke stejnymu zaveru... zkusim to na jinym komplu, ...[/QUOTE]
To vypnutie ActyveSync je nutné aby sa nepobilo s terminálovým programom.
Ešte ma niečo napadlo.
Píšeš, že sa ti nespojí s terminálom (nenajde ho)
Skús ešte túto poslednú možnosť.
Možno sa Ti tozdá absurdné ale vypni comp, a vytiahni ho aj zo zástrčky a nechaj cvíľu "uležať". Potom ho zapni, ale nepripájaj PDA.
A potom zopakuj ten postup do bodky (pripojenie PDA až v 2. bode).
Na vysvetlenie" spomínam si, že som kedysi riešil nejaké problémy s USB portami a tiesa na niektorých mainboardoch sekli a akože sa "tvárili" že fungujú-nefungujú ale pomohlo im až to riešenie s úplným odpojením od 220V.
Lebo niektoré PC zdroje dodávajú napetie aj po SW vypnutí aj do napájania USB a bohvie ako aj na mainboarde.
Hmm..., toto je už len ako "topiaci sa slamky chytá".
Ak toto nepomôže tak je asi naozaj niečo s inštaláciou USB v XPčkach kaput, alebo s USB po HW stránke niečo v neporiadku.
Hmmm... , akademické debaty
HOWGH:?
kolotoko (10)|5.1.2008 01:36
jeste otazecka, ten SwR mam udelat a hned to dat do kolibky kdyz se to nacita a nebo to nechat nacist, udelat aligne screen... atd a teprve pak to dat do koliobky. zkousel sem obe verze, ale...
toja (366)|5.1.2008 10:41
[QUOTE="kolotoko"]jeste otazecka, ten SwR mam udelat a hned to dat do kolibky kdyz se to nacita a nebo to nechat nacist, udelat aligne screen... atd a teprve pak to dat do koliobky. zkousel sem obe verze, ale...[/QUOTE]
Samozrejme az po vsekych inicializacnych procedurach, az je WMXX plne funkcny.
shwaara (8)|6.1.2008 16:39
Panove, jak vlastne zjistim, jakou verzi WM6 mam?:oops:
toja (366)|6.1.2008 16:58
[QUOTE="shwaara"]Panove, jak vlastne zjistim, jakou verzi WM6 mam?:oops: [/QUOTE]
START/Settings
složka SYSTEM
a hneď prvá ikona ABAUT
shwaara (8)|7.1.2008 22:15
No jasny, to me taky napadlo :)
Ale mam tam: WM 6Pro, CE OS: 5.2.1620 (Build 18125.0.4.2)

A jak z tohdle poznam, jestli mam WM6 .0.7.0 Release 1, 1FIX, 2, 4, ... (cili jakou verzi z tech, ktere jsou uvedeny zde na 1. strance vlakna, mam??)
toja (366)|7.1.2008 22:48
[QUOTE="shwaara"]No jasny, to me taky napadlo :)
Ale mam tam: WM 6Pro, CE OS: 5.2.1620 (Build 18125.0.4.2)

A jak z tohdle poznam, jestli mam WM6 .0.7.0 Release 1, 1FIX, 2, 4, ... (cili jakou verzi z tech, ktere jsou uvedeny zde na 1. strance vlakna, mam??)[/QUOTE]
Určite máš nejakú staršiu verziu ako je aktuálna "Windows Mobile 6 .0.7.0 Release 4".
Pozri: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=325727
Ferry_ce4you (21)|10.1.2008 13:22
Po instalaci WM6 jsem zkusil malou lokalizaci.
Přestalo mi pracovat vyhledávání zařízení Bluettoot.
Máte někdo zkušenost s verzí malé lokalizace, která nepoškodí systém?

Jinak mohu potvrdit, že verze Windows Mobile 6 .0.7.0 Release 4 je provozuschopná a v anglické verzi pracuje vše velmi rychle a dobře.
toja (366)|10.1.2008 14:21
[QUOTE="kolotoko"]v podstate sem dosel ke stejnymu zaveru... zkusim to na jinym komplu, ...[/QUOTE]
Ako si dopadol:?:
toja (366)|10.1.2008 21:40
Tiež pre všetkých, ktorým nefunguje flashovanie:
:!: :!: Mea culpa, mea maxima culpa !!!:(
Pri písaní postupu na https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26449 se vloudila chybička, pri kopírovaní z pomocného TXT kde som to tvoril, nejako som zabudol prekopírovať bod 2. (tým bolo posunuté aj číslovanie bodov oproti ENG textu)
Takže, čítajte na ttp://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26449 opravený návod.:!: :!: :!:
kolotoko (10)|10.1.2008 21:56
jede to ;o) nakonec sem to metodou pokus omyl rozhejbal. pred otevrenim souboru cosi.exe sem jeste v systemu rucne povolila boinstaloval cosi poUSB port a nasledne se mi konecne v portech objevil ten tak dlouho ocekavany port \\.\ atd... a pak uz slo vse tak jak ma ;o) ted to bezi jak na dratkach a je to vazne znatelne lepsi nez vidlemobi 5. ted zase do toho shanim javu ;o)
samlion (4)|10.1.2008 23:55
Tak jsem také šťastným majitelem WM6 na mojí cihličce. Díky pomoci zde přítomných. Děkuji. Chci se vás zeptat, zda se někomu na verzi 4 podařilo rozjet synchronizaci s exchange servrem? Nechce mi to nainstalovat certifikát, který jinak na smartu s WM6 normálně funguje. Máte na to někdo fintu? Díky
toja (366)|11.1.2008 09:16
[QUOTE="samlion"]...Chci se vás zeptat, zda se někomu na verzi 4 podařilo rozjet synchronizaci s exchange servrem? Nechce mi to nainstalovat certifikát, který jinak na smartu s WM6 normálně funguje. Máte na to někdo fintu? Díky[/QUOTE]
Pozri na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=325727, myslím že niekde tam to bolo už riešené. Je to iba "pouhých" 188 strán;) , ale určite by to tam malo byť.
KarelB_ce4you (50)|12.1.2008 23:54
Takže jak na to je tady. Já jsem celou záležitost vylepšil tak, že jsem z MS stáhl emulátor Windows Mobile 6 do kterého jsem bez problému natáhl certifikáty a ty posléze exportoval do "cereg" souborů za použití tohoto krásného prográmku CeRegEditor 0.0.3.1. Pak už to stačilo nalejt do 4700, což proběhlo zcela bez problémů. Exchange mail funguje. :))
Zítra vyzkouším Dynavixe, který v nové verzi na starém HW vůbec nechodí (po minutě jízdy vždycky zlikviduje modrozub).
PS: hx 4700 je jedna z nejlepších investicí, kterou jsem kdy do hraček udělal :yes: :D
samlion (4)|13.1.2008 13:18
Aha, takže pokud bych zvolil vaši cestu, tak nemusím postupovat podle anglického návodu, který by znamenal měnit v hx operační systém. Zkoušel jse stáhnout ten emulátor WM6, ale je tam spousta souborů. Stčí stáhnout jen jeden? Moc to ještě nechápu. Byl by jste ochoten váš způsob instalace certifikátů popsat podrobněji? Děkuji
KarelB_ce4you (50)|13.1.2008 18:43
Použil jsem Windows Mobile 6 Standard Images (USA).msi, ale v zásadě to je asi jedno. Postup se neliší od návodu tak jak je popsán - pouze se použije místo reinstalace OS virtuální zařízení (je to v zásadě emulace smart phone s WM6). Celé se to připojí jako další PDA, jako port do Active Sync jsem dal DMA. Emulátor se musí připojit pro to zvlášť určeným programem, nelze než poradit známé RTFM, v tomto přípdě přiložený help.
Certifikáty jsem po importu našel v HKEY_CURRENT_USER\Comm\Security\SystemCertificates\Root\Certificates a HKEY_CURRENT_USER\Comm\Security\SystemCertificates\CA\Certificates podle Thumbprintu který se najde v detailech certifikátu ve Windowsech.
Export se udělá CERegEditorem přes pravé tlačítko, volba Export, nic dalšího nezaškrtávat, natažení do 4700 pak dvojlklik na uložený soubor(y).

Hodně štěstí.
Ferry_ce4you (21)|15.1.2008 13:51
Nevím si rady s poštou.Po instalaci systému lze založit účet a ihned fuguje pošta v obou směrech.Po určité době se ale něco poškodí a nelze psát zprávy.Dialog hlavičky stránky nové zprávy se změní na 8 řádek a nelze na ně psát.Při odklepnutí "Edit sender's message" se spouští internetový prohlížeč s adresou do inboxu a hlásí chybu.
Příjem pošty funguje normálně dál.Neví někdo jak toto napravit?
Děkuji za každou radu.
mascot_ce4you (10)|18.1.2008 20:58
Ak to tu niekde je tak sa vopred ospravedlňujem ale mám taký problém že po nainštalovaní WM6 Relese 4 mi nechce PDA komunikovať z PC. Po pripojení mi síce PC oznámi že som pripojil nový HW a že je nainštalovaný ale potom mi ActivSync mi oznámi nejakú chybu a nemám možnosť tam nahrať žiadne súbory či programy.
KarelB_ce4you (50)|27.1.2008 22:01
Pokud by někomu vadilo, že se PDA v kolíbce připojené přes USB stále zapíná a tím pádem nedobíjí, tak řešení se jmenuje ActiveSync Toggle a je k nalezení zde: link :D
honza.chlan (96)|15.2.2008 14:15
Přátelé dal jsem si do mého miláčka WM6 by Kozruha a běhá to dokonale je to o tisíc procent lepší než WM5 to je naprosto bez diskusí. Mám jediný problém - připojuji se pravidelně přes bluetooth prostřednictvím telefonu Nokia 6300 k internetu kvůli poště a podobně, ale teď je v nastavení připojení o dvě záložky méně - jinými slovy tam kde se ve 2003 kách a wm5 kách zadával takový ten příkaz +CGDcont 1 atd. tak tato záložka teď v nastavení chybí a já se zaboha nemohu připojit k internetu - pokud jedu přes wifi je všechno v ažůru :-) ale bluetooth připojení je v čudu. POMÓÓÓÓC !!!!!!!!!!!!!
KarelB_ce4you (50)|15.2.2008 20:07
BT Phone Manager - Nokia 6021 zcela v pohode.
Ferry_ce4you (21)|17.2.2008 18:59
Odvážil se někdo nainstalovat OS_CE_6.1_kozhura_Edition?