Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X Eten X500+ - tipy, triky, zkušenosti

geoRG77_ce4you (120)|26.8.2007 22:10
Bez přibrání: http://www.mnshop.cz/zbozi-445-just_mobile_usb_power_pack_.htm :)

Akorát to chce asi ten upravený USB kabel, jinak to plusko nabijí fakt pomalu (nedejbože s navi).
weemes (20)|27.8.2007 12:37
Podarilo se nekomu zprovoznit SYNCHRONIZACI pres WINDOWS MOBILE s pocitacem o konfiguraci - Windows VISTA, Bluetooth - BlueSoleil, tak aby sel pres BT treba inet? Mne zatim ne.. :-(
Marian Veselý (662)|27.8.2007 14:49
Pro info - odpověď Sunnysoftu na dotaz, jak to bude s lokalizací nové ROM a jestli bude možné stáhnout instalátor po upgradu na novou ROM, jako to bylo v dobách minulých:
[QUOTE]
Na tuto novou verzi ROM se lokalizace bude vyvíjet. Avšak nemohu vám nyní s určitostí říci, zda-li bude poté pro vás možné získat tuto novou ROM s upravenou lokalizací pro přehrání do vašeho ETENu. Bude záležet na podmínkách distributora zařízení.
Instalátor lokalizace vám poskytnout nemohu. Pokud chcete užívat na vašem zařízení lokalizaci Sunnysoft InterWrite, je nutné opravdu nechat proběhnout i customizaci zařízení.
[/QUOTE]
Edit:
Tak jsem poptal podrobněji a obdržel jsem toto:
[QUOTE]
jak jsem psal níže, opravdu záleží na distributorovi zařízení. Avšak rozhodně bude pravděpodobné, že bude možné pro stávající zákazníky provést upgrade na novou verzi ROM i poté s upravenou lokalizací. Jen nebude dle mého názoru rozhodně možné tuto verzi ROM s lokalizací jednoduše stáhnout volně na stránkách výrobce nebo distributora. Bude tedy poté nutné nejspíše nechat přehrání na autorizovaném servisu, který bude mít sw k dispozici.
[/QUOTE]
Furbo (323)|27.8.2007 16:35
další důvod proč donutit distributory k legálnímu uvolnění anglické ROM. Toto snad opravdu nemyslí vážně.
Pokud by uživatelům došla trpělivost tak mohou díky chybám v současné ROM 488 zařízení reklamovat a velmi pochybuji, že jsou schopni to do zákonných 30 dnů zprovoznit. Přitom již funkční ROM 534 je na světě a řeší opravdu dost chybiček.
Marian Veselý (662)|27.8.2007 17:15
V podstatě pokud "nemám toho správného distributora" mám 3 možnosti:
1. buď se smířím s chybama současné verze ROM a budu mít lokalizaci Sunnysoft
2. upgraduju abych odstranil chyby, ale nebudu mít lokalizaci vůbec
3. upgraduju, ale musím koupit novou lokalizaci u konkurence (sunnysoft ji nenabízí ke stažení a koupi, navíc proč znovu platit za něco co už jsem si koupil)

Bohužel jsem si zvykl psát přes interwrite recognizer, taže mi zkuste nabídnout něco, čím to nahradit.
I v případě, že budu tím šťastlivcem a budu mít "dobrého distributora", čeká mě cesta do jeho servisního střediska, aby mi novou ROM nahráli, což mi taky nepřijde dvakrát fér. Jsou to pro mě další náklady a investovaný čas. Hold pravidlo náš zákazník, náš pán už asi neplatí.

Přitom nejjednoduší cesta by byla > stahněte si novou rom a upgradněte si doma, stáhněte si lokalizaci (pokud chcete) a přes web si jí zaregistrujte a odblokujte.

Hold proč to dělat jednoduše, když to jde složitě (z pohledu zákazníka)
Petr Nowak (79)|27.8.2007 21:49
[QUOTE="Marian Veselý"]
Přitom nejjednoduší cesta by byla > stahněte si novou rom a upgradněte si doma, stáhněte si lokalizaci (pokud chcete) a přes web si jí zaregistrujte a odblokujte.
Hold proč to dělat jednoduše, když to jde složitě (z pohledu zákazníka)[/QUOTE]

No mozna je to tim, ze se vyrobcum mnozi reklamace majitelu, kteri tomu nerozumi, stahnou si nejaky update, napalenim udelaji z PDA "cihlu" a jdou reklamovat - viz take nedavna kauza webu XDA Developers.
Nicmene schopne lidi to stve...

Ad jine lokalizace: ? penreader.com, ale ten asi nebeha pod WM6, apson nikde jsme u nich nenasel zminku o podpore OS. Jina ?
Marian Veselý (662)|27.8.2007 22:11
Štve je slabé slovo, protože odstraňování chyb, které udělal výrobce mě bude stát další peníze a čas vložený do cesty do servisu... :evil:
gorge_No.1_ce4you (191)|27.8.2007 22:16
To si snad dělají srandu, jinak si to neumím vysvětlit!!

a) SSi bude lokolizaci na novou ROM vyvíjet? Nevím, zda se mám smát nebo brečet. Když tedy konečně lokalizaci udělají, tak co když se mezitím při tempu "vývoje" narodí nová ROM? A dále nechápu, co tam chtějí vyvíjet, když se nemění dialogy...
b) takže když bude lokalizace hotová (raději nebudu vzpomínat na obstrukce s novou...) tak pak záleží na distibutorovi? To jako jeden z plusů PDA, když se dají novou ROM odstraňovat problémy tím padá? Dále dle formulace odpovědi si nejsem jistý, zda SS něco o distribuci nové lokalizované ROM něco ví, nebo je to jen nějaký "názor"?

Jsem znechucený!!!
Marian Veselý (662)|27.8.2007 22:36
Chápeš správně, ale tady pláčeme na špatném hrobě. S tím "vývojem" lokalizace mě taky dostali, protože nová ROM neobsahuje žádné dialogové změny (tedy kromě Skype a je možné, že ho vykuchnout ven) ale hlavně opravy chyb. Psal jsem si s kýmsi ze slovenska a na X500+ mu fungovala i lokalizace z M700, která se dá stáhnout z webu SS. Celkově jsem z této situace v rozpacích...
gorge_No.1_ce4you (191)|27.8.2007 22:57
Pamatuji si, jak tady (nebo na webu Mobilnaut) někdo z mobilnautu psal, že nechápe, jak dlouho trvá lokalizace, že tam moc změn oproti x500 není. Což se to co píšeš potvrzuje.
Počkám co na to druhý distributor (resp. prodejce MnShop) od kterého mám koupený PDAl a pak se podle toho zařídím. Komentuji to naposledy: to je přístup k zákazníkům který je možný snad jen v česku.

A nemyslím si, že tady pláčeme na špatném hrobě. Tady ten přístup k zákazníkovi by se měl zveřejnovat v co nejvyšší míře, aby noví zákazníci věděli, kde mají a kde nemají nakupvat, jiná obrana není!
Tomáš Kubec (749)|27.8.2007 23:26
Ono to není myslím ani o tom distributoroj. Záleží na tom jestli E-TEN corp. uvolní lokalizovanou ROM. Podle mne je nejlepší řešení pro zákazníka dodávat lokalizaci na CD jak to bylo dříve, když jsme ji dělali my. Bohužel E-TEN corp. rozhodl jinak. Kdyby to nedopadlo, tak jak to dopadlo, byla by samozřejmě aktualizace lokalizace prakticky ihned s novou ROM, jako to bylo dříve (ladění lokalizace na novou ROM by mělo zabrat maximálně týden). Jediné co můžeme udělat my, je uvolnit naší lokalizaci nové ROM za přijatelnou cenu (pokud by byl zájem) a flashování nové ROM už zůstane na vaše riziko.
Marian Veselý (662)|27.8.2007 23:29
No jenže to neřeší můj problém s náhradou SS Interwrite. Pokud existuje nějaká alternativa přes co bych mohl psát, je pro mě přijatelnější radši si zaplatit za OPERATIVNÍ přístup a konec konců i zrychlení PDA, alespoň co jsem slyšel.
Tomáš Kubec (749)|27.8.2007 23:33
JJ celé to je krásně dohnojené.
ipospa_ce4you (48)|28.8.2007 02:38
Ještě jste tady neuvedli takovou "maličkost" jako že když si tam nahraju oficiální anglickou ROM z Webu E-Tenu a začne fungovat spousta věcí tak jak měla fungovat už od začátku kdyby si to odzkoušeli ve fabrice a ne na zákaznících,
TAK PŘIJDU O DVOULETOU ZÁRUKU NA CELÉ ZAŘÍZENÍ!!!!!

Zeptejte se distributora!
Petr Nowak (79)|28.8.2007 06:48
Takze kdyz to shrneme: zda se, ze ETEN bez SS cestiny chodi bezvadne (nova EN ROM) - je rychlej, nepada sparovani s BT HF, atd... Problemy se ztracenim nastaveni apdo. resily uz nejake patche a upravy registru.

2 otazky:

- jake mame moznosti jine nez SS cestiny (a podotazka: co umoznuji jednotlive cestiny ??? - ktere vstupni metody jsou pocestene ???); klidne mi staci jen vstup ceskych znaku - pocesteni celeho rozhrani je mnohdy kontraproduktivni;

nasel jsem nejakou cestinu na www.penreader.com
http://www.penreader.com/pocket-pc-software/InterKey.html
http://www.penreader.com/pocket-pc-software/PenReader/PenReader_Czech.html
bohuzel s podporou WM6 to je nejasne...

Na to, ze jinou cetsinu si budu muset koupit "navic" kaslu... Kdyz to bude dobre fungovat...
V SS sem byl jednou na prodejne vybirat si PDA - ne dekuji jiz vice nechci. Ta firma bude asi "zazmrdovana" (pro neznale je vysvetleni pojmu na www.dfens-cz.com, hledejte stare clanky).

- daji se pak pouzit ETEN utility ? (s EN ROM), predpokladam, ze by to nemel byt problem...
w1z1 (37)|28.8.2007 09:26
Zdravim, je bych se chtel zeptat jak je to teda s tou zarukou, v nekterem z predchozich prispevku se objevilo ze touhle novou ROM prichazim o zaruku, coz by u telefonu kterej v podstate jeste nemam (cekam na zasilku do CR kdyz minula shorela) docela nastvalo.
Diky za jakykoli info.
Petr Nowak (79)|28.8.2007 09:35
Pokud se vyskytne HW problem, da se puvodni ROM napalit zpet ???
Kleid (213)|28.8.2007 10:43
Dobrý den,

dovolte mi opet reagovat na dalsi serii spekulaci a dezinformaci.

1. Nova ROM byla officialne uvolnena minuly tyden.
2. Teprve den pred uvedenim byla poskytnuta spolecnosti Sunnysoft
3. V nove ROM je odlisny BUILD systemu Windows Mobile 6 - tj. tvrzeni, ze zde nejsou nove dialogy je nepravdive.
4. Na priprave lokalizace pro tuto ROM pracujeme
5. Vyrobci dodavame 4 jazyky jako komplet, tj. i v pripade, ze je jeden z jazyku pripraven drive neni mozne jej dodat separatne
6. Vydani nove verze lokalizace je planovano na pristi tyden
7. Je na vyrobci, zda-li komplet novou rom vcetne lokalizace uverejni nebo ne
8. Pokud ji vyrobce neuverejni tak bude mozne, v pripade schvaleni vyrobcem, tento update lokalizace stahnout z internetu

V pripade dalsich dotazu jsem k dispozici

Marian Veselý (662)|28.8.2007 11:31
Konečně odpověď, která vnáší do celé situace nové světlo.
Kleid (213)|28.8.2007 11:37
Jeste doplneni:

1: Puvodni verze ROM: 032.0488 (OS: 5.2.318 – Build 15342)
2: Nova verze ROM: 032.0543 (OS: 5.2.1616 – Build 18120)
Tomáš Kubec (749)|28.8.2007 12:23
To už vypadá lépe.
Marian Veselý (662)|28.8.2007 13:20
To samozřejmě mění celou situaci. Včerejší maily s Vaší podporou naznačovaly něco jiného.
Petr Nowak (79)|28.8.2007 13:27
Kleid: Mam dotaz k lokalizaci Sunnysoft: ktere metody zadavani ceskeho textu lokalizace podporuje ? Onscreen klavesnici / recognizer / transcriber/ jine ?
gorge_No.1_ce4you (191)|28.8.2007 16:22
škoda, že ty maily nebyly tak jasně napsané, jako tady to vysvětlení.
Kleid (213)|28.8.2007 17:08
Metody vstupu:
Lokalizovano: Klavesnice, Letter Recognizer
Nelokalizovano: Transcirber

Jardho (68)|29.8.2007 17:39
Rádio:

prosím poraďte. rád bych používal jiné rádio než je původně dodávané s X500+ (FM rádio). už jsem zkoušel hledat, ale bez větších úspěchů. Existuje nějaký SW, který se dá použít jako rádio, které chytá FM signál z éteru?
weemes (20)|30.8.2007 02:21
Objevil jsem pretaktovavac procesoru Wizcode.Pocket.Hack.Master.v4.14.033, mel by zvladat i Samsung S3C2442 ;-) Jinac nevite, kdyz se pripojim pres WIFI do site, muzu se nejak dostat i do nasdilenejch slozek? Nikde sem to nenasel :-(
Jardho (68)|30.8.2007 09:04
V Průzkumníkovi můžeš zadat UNC cestu. Např.:

Nabídka / Otevřít cestu / Nová cesta / název počítače

honza-l (74)|30.8.2007 11:05
Toto nastavení jsem já našel, ale stejně to žádný počítač nenašlo. Zkoušel jsem zadávat IP adresu i název počítače. Není potřebe ještě někde něco nastavit (Wi-Fi jako taková mi jede na internet se dostanu)
Jardho (68)|30.8.2007 12:26
Žádnou záludnost jsem neobjevil. Na počítači jsem nasdílel složku, na X500+ nastavil a nastartoval wi-fi a jelo to. Na svém počítači používám zrušenu volbu "Use simple file sharing (Recomended)" a při přístupu do počítače se musím autentifikovat. Funguje to transparentně a bez problémů.

Dostaneš se na počítač, kde sdílíš složky z jiného počítače?
Předpokládám, že nasdílená složka existuje.
Jestliže se hlásíš do zabezpečené složky, která vyžaduje autentifikaci, má účet, kterým se přihlašuješ, nastaveno heslo?
honza-l (74)|30.8.2007 13:19
Nasdílené složky samozřejmě existují, ale já nenajdu ani ten počítač. Mě jediné napadlo jestli nemá bejt nějak nastavená ta síť v PDA-nastavení sítě ty záložky VPN a proxy server
Jardho (68)|30.8.2007 15:11
Napadlo mě, máš nastaveno toto?

Správce komunikace / Wi-fi konfigurace / Konfigurovat / vyber připojení, které používáš / Upravit / Připojuje se nastav na: Práce.
(Mám pocit, že nastavení Internet nemusí pracovat se sdílením souborů, ale netestoval jsem to.)

Když se připojuješ k wi-fi, měl by být X500+ odpojený od počítače (dá se to někde povolit, viz historie diskuze).

VPN není potřeba konfigurovat.

Proxy server by nemělo být nutné konfigurovat.
pepospi (33)|30.8.2007 17:13
Kdyz se zkousim pripojovat pres wifi k pocitaci vyse uvedenym postupem, automaticky se mi to zacne pripojovat pres gprs. Da se to nejak zrusit, jinak totiz ani nemohu postup korektne vyzkouset:?
Jardho (68)|30.8.2007 17:38
aha. GPRS nemám u poskytovatele aktivované. mám pocit, že se to opravdu snaží nejdřív připojit přes GPRS a teprve když to se to nepodaří (což u mě vždy) tak to zkouší připojení přes wi-fi.
ale toto chování se děje nen když je wi-fi vypnuté (někdy se vypíná po nečinosti autovamicky, ale někde jsem viděl volbu, že se to dá asi potlačit.)
Jardho (68)|30.8.2007 17:40
Chtěl jsem se zeptat, jestli se někomu podařili VPN spojení přes Wi-fi? Několikrát (asi 3x) jsem to zkusil a nechce mi to běžet. Je to vůbec funkční?
Jardho (68)|30.8.2007 19:32
... na různých sítích.
weemes (20)|31.8.2007 00:18
Funguje Vam wm5torage? Mam to nainstalovany, ale nedari se mi, kdyz se pripojim pres USB, aby se zarizeni chovalo jako MASS STORAGE :-( Pokud to nejde, je nejaka alternativa? :?:
Tomáš Kubec (749)|31.8.2007 02:50
Ano funguje.
KM (21)|31.8.2007 18:12
Mně také ne. :( V čem může být chyba:?:
Tomáš Kubec (749)|31.8.2007 18:49
Nahrajte poslední trial verzi card expor (ta tam dostane ty pravé ovladače) a pak lze v pohodě používat wm5torage.
Majjjo (24)|31.8.2007 22:38
PROBLEM PRI PRIJMANI HOVORU A SUCASNEJ NAVIGACII

prosim podelte sa so mnou o Vase skusenosti. Pri spustenej navigacii som sa skusal prezvonit z druheho telefonu a cely pristroj mi zamrzol. Po softresete som to skusal niekolko krat znova - a to stale to iste.
Prosim o radu, skusenych uzivatelov. Podrobne som prestudoval vsetky pripomienky a je mozne ze je zahltena pamat. Mam vymazat niektore E-ten programy (a ked ano, ktore???)
Dakujem vopred
Marian Veselý (662)|31.8.2007 23:14
Když mi někdo volá do navigace, tak normálně vyřídím hovor a po zavěšení se to vrátí zpět do navigačního softu, za pár sekund se chytnou zpět satelity a jede se dál. Jestli se to třeba nehádá s nějakým jiným softem.
Dráček (68)|1.9.2007 01:50
jj, taky se mi to nesekne, jenom je tam ZNATELNE VETSI PRODLEVA nez x500+ da vedet ze nekdo vola, a jeste vetsi prodleva nez se hovor "prijme", tim myslim jeste vetsi prodleva nez jak je u WM zvykem.... ale potom se muzu normalne vratit do navigace...

jinak bych doporucil odinstalovat veskery soft ktery nepouzivas, tim myslim odinstalovat i to o cem si rikas "to bych mozna mohl jednou pouzit" a nepouzivas to denne :)

a u x500+ si vypestovat automaticky navyk, nez si pustim navigaci - soft reset....
Petr Nowak (79)|1.9.2007 09:26
[QUOTE="Marian Veselý"]Když mi někdo volá do navigace, tak normálně vyřídím hovor a po zavěšení se to vrátí zpět do navigačního softu, za pár sekund se chytnou zpět satelity a jede se dál. Jestli se to třeba nehádá s nějakým jiným softem.[/QUOTE]

Behem hovoru navigace nebezi ???! Copak namaji WM multitask ? Co tomu brani ?

Dráček: no to je teda sila, cekal jsem na prvni model s GPS a VGA, ale jak to tak ctu, tak neni o co stat...
Tomáš Kubec (749)|1.9.2007 09:27
Normálně navigace při hovoru jede dál.
Dráček (68)|1.9.2007 12:30
Marian Veselý:

v iGO je volba, ktera necha bezet GPSku i kdyz aplikace spadne do pozadi, nemusi se pak cekat az se znova chytne ;)

Petr Nowak:
Kazde MDA (PDA+GSM) ma nejake sve problemy, u X500+ je to proste spatna prace s pameti, nicmene je to jediny velky problem a trpi na nej (v mem pripade) pouze navigacni (pametove nenazrany) soft...
jenom jediny problem (pro mne) - to je prijemna zmena oproti jinym podobnym zarizenim, a da se s tim zit (alespon zatim, dokud nebude na trhu nejake lepsi "all in 1").
Petr Nowak (79)|1.9.2007 13:11
Je to blby - mohli tam dat vetsi RAM a bylo po problemech...

Jaka jsou hw tlacitka ? je tam citelny feedback ? jsou pevna, nevlni se jako napr u ASUS P525 ? jaky mate pocit pri stisku - jisty a pevny jako napr kdyz na mysi jsou mikrospinace (jemne pritom cvakaji, to jen poznamka pro objasneni kvaitniho stisku na mysi, neocekavam ze na ETENU budou cvakat !!! :) ) nebo jsou vlazne a nejiste ?
weemes (20)|1.9.2007 17:00
tomas kubec: dik za dobrej TIP
petr nowak: o tlacitkach na tomhle zarizeni vubec nepremejslim, nevidim v nich zadnou vadu, tak sou asi dobry. Sepnuti mikrospinace je tam cejtit.

co se tyce pameti, tak s tou jsem jeste problem nemel, s task managerem InClose mobile 5.0 tam mam zhruba 22,5 MB volnyho. Na vsechny aplikace mi to zatim stacilo. Trochu se da pamet jeste vylepsit s aplikaci OXIOS.

Jediny co mi trochu vadi, ze TOMTOM 6 nema zrovna plynulej pohyb, jako by to melo pomalejsi FPS. Ale nevim jak je to na ostatnich PDA. Resit to asi nejde co?
Marian Veselý (662)|1.9.2007 20:07
weemes: To není poroblém jen X500+, dělalo mi to i na N560 a viděl jsem, že to dělalo i na QVGA HPčku, takže spíš problém software, protože třeba IGO jede v pohodě.

Dráček: V TT6 tato volba není a při telefonu to deaktivuje GPS (zustane to v TT) po ukončení se za pár vteřin chytne. Jinak před navigací nepotřebuji resetit, ba naopak, po ukoncení navigacniho software mám ještě víc volné paměti než pře tím.

Petr Nowak: navigacni soft samozrejme bezi, jen třeba TT deaktivuje GPS a pak zase zapne, u IGO to lze nastavit
Majjjo (24)|2.9.2007 00:05
Ahoj vsichni,
ktore softy ste vymazali (kvoli pameti)??
Diky