Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact - INTERNET

JaM_pce (0)|15.8.2007 06:19
Zdravim,

nevim,jestli se to zde uz nekdy resilo, ale vzhledem k tomu, ze jsem pripojeni k netu v praci pres MDAc a modemove pripojeni je nic moc tak omluvte ze to nehledam. Zajimalo by me, jakou rychlosti pracuje modem MDAc. Po vytoceni a pripojeni PC k siti,se zobrazi bublina "pripojeno rychlosti 28,8kb/s". Neni to trochu malo? Myslel jsem,ze je v nem klasicky 56kB modem...je tedy tato rychlost spravna? Poradi nekdo,jestli by pripojeni slo nejak urychlit? Diky moc
JaM_pce (0)|20.8.2007 09:48
ze by nikdo nevedel? :-(
JanHavlicek (635)|20.8.2007 10:21
Myslíš připojení přes GPRS modem ? Vzhledem k tomu, že MDAc nemá ani EDGE, tak určitě používáš pouze GPRS.

Když jsem ještě používal ET Data nonstop, dosahoval jsem rychlostí okolo 5 kB/s, což je tedy 40 kbps. Samozřejmě záleží na signálu.

Jo a co ti píšou Windows je úplně jedno, toto není reálná rychlost, mně při připojení na LAN píší Windows taky 100 Mbps, protože mám 100Mbps síťovou kartu a ne 100Mbps internet:D . A mám takové tušení, že MDA2 mi psala asi 115 kbps :)

Podívej se na www.speedtest.cz , www.dsl.cz , www.rychlost.cz a zkus tam ten internet změřit
JaM_pce (0)|24.8.2007 05:54
Zdravim,

ano,presne tak to myslim...podle mereni mam download cca 7kb/s.
Coz odpovida zhruba tomu co jsi napsal...nevis jestli existuje nejaky zarucene funkcni akcelerator pro net? Ja jich par nasel, ale ty jsou schopny vzit si pod sebe IE ale firefox,na ktery nedam dopustit, je porad stejne pomalej....a urcite kvuli tomu nechci presedlavat na IE...

Zdenek Malinsky (9781)|24.8.2007 07:18
Me ty zrychlovace spise pripadaji jako zpomalovace, bez nich mi to prijde rychlejsi. Spise je dulezite, aby ti uz tak pomale gprs jeste nebrzdilo stahovani aktualizaci, RSS atp.proste aby pracoval jen browser. Sam jsem byl jeden cas na netu pouze pres gprs, nyni surfuju ve vlaku (signal zadna az jedna carka) takze mohu doporucit pouze Operu-proti FF a IE mnohem rychlejsi. Hodne dat a tim i rychlosti take berou oubrazky, takze radeji koukej na verze webu pro PDA - tedy pokud toho chces stihnout prohlednout vic.
JaM_pce (0)|24.8.2007 11:57
jasny, to chapu...ja mam doma klasickou mikrovlnu a tam je net dost rychlej...me se jedna o to,ze v praci ho nemam a tudiz jsem odkazan na modem a GPRS,kdy MDA pripojim k pracovnimu PC jako modem a browsuju na PC.mam neomezeny net od vodafone,takze cas nejak neresim,diky tomu mi to v praci aspon utece..nic nestahuju,to muzu doma...ale jak je clovek zvyklej tak to prijde hodne pomaly :-) Akceleratou je na netu dost a dost,ale prave ze jsem take nenasel nic,v cem by byl nejaky rozdil :-) modem je proste modem no...
SPM (182)|24.8.2007 19:35
[QUOTE="JaM_pce"]jasny, to chapu...ja mam doma klasickou mikrovlnu a tam je net dost rychlej...me se jedna o to,ze v praci ho nemam a tudiz jsem odkazan na modem a GPRS,kdy MDA pripojim k pracovnimu PC jako modem a browsuju na PC.mam neomezeny net od vodafone,takze cas nejak neresim,diky tomu mi to v praci aspon utece..nic nestahuju,to muzu doma...ale jak je clovek zvyklej tak to prijde hodne pomaly :-) Akceleratou je na netu dost a dost,ale prave ze jsem take nenasel nic,v cem by byl nejaky rozdil :-) modem je proste modem no...[/QUOTE]

Akcelerátory fungují tím stylem, že si v browseru nastavíš proxy server na localhost, kde máš puštěný jakýsi program. ten jakýsi program komunikuje někde v internetu s nějakou protistranou - když si chceš stáhnout nějakou stránku, tak ty pošleš požadavek, který dostane protistrana, ta jej zkomprimuje (zmenší se objem dat), ty ji přijmeš, ten tvuj program ji zase dekomprimuje a pošle do browseru... Nicméně účinky komprimace úplně zázračné nejsou a seš naopak závislý v internetu na více bodech, kudy ty data projdou... takže ten efekt bude minimální, v horšim případě to bude ještě horší... chce to zvyk :)