Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PocketCM Keyboard - konecne poradna IPhone klavesnice pro PPC

tsawo (7)|25.9.2007 23:14
[QUOTE="CommanderZ"]Do ***, tady je to:[/QUOTE]

Na forech PocketCM je thread s navodem jak tohle vyresit. Ve zkratce, napr. pomoci softu SKtools (staci trial) odstranit PCM keyboard (i z registru).

Pak zmenit datum pred 15.9. Nainstalovat posledni verzi PCM keyboard, nastavit zpet aktualni datum a soft reset.

Me tento postup funguje. (FSC N560)

Originalni thread: http://pocketcm.com/phorum/read.php?19,4800
Jardho (68)|3.10.2007 09:23
Tak jsem PCM Keyboard testoval na VGA s WM6 a Sunnysoft lokalizací a toto jsou získané postřehy:

1) Keyboard překrývá polovinu dolní nabídky. Prostě ani po aplikaci skinu určeného pro VGA nedošlo ke správnému pozicování klávesnice na obrazovce.

2) Nepodařilo se mi rozchodit nabídku českých slov. V nastaveni se český slovník "nechytil" a to ani po SResetu, nastavení anglického slovníku a pak českého nebo vypnutí nabízených slov systémem.
Jardho (68)|3.10.2007 11:54
Pokračování:

3) Klávesnice nezobrazuje čísla 1 až 3 (a další znaky z číselné klávesnice).
Hikoki (88)|3.10.2007 13:38
Stejně u mě.:((
pegasj (29)|5.10.2007 23:47
Pokud jde o ty cisla (1,2,3) tak mi pomohl prilozeny skin.
revoltego (21)|6.10.2007 09:09
slysel jsem tu par stiznosti ze se nezobrazuji cisla apod.tak jsem se rozhodl trochu poupravit prilozeny layout dle svych predstav,ponevadz dosavad mi zadny klavesnice nevyhovovali....
jedna se o layout pro posledni verzi PocketCM Keyboard 0.10
upravil jsem english verzi souboru,(je to pod 4xlayoutama)
veskere nejpouzivanejsi znaky,plus ceske znaky,nyni si troufam rict ze mam dokonalou virtual keybord jakou jsem si predstavoval :) a nedalo to ani moc prace :)

takze se o tech par kb take podelim ,-)


gorge_No.1_ce4you (191)|6.10.2007 11:28
Umí někdo upravit klávesnici, aby tam bylo i 5 řádků?
revoltego (21)|6.10.2007 12:16
[QUOTE="gorge_No.1"]Umí někdo upravit klávesnici, aby tam bylo i 5 řádků?[/QUOTE]

neni problem,otevri si czech nebo english layout treba v pspadu a funkci "\n"
vytvoris novy radek...
viz.http://pocketcm.com/phorum/read.php?14,772 ;)
gorge_No.1_ce4you (191)|7.10.2007 00:16
To jsem zkoušel, ale objevovaly se mi tam stále prázdné místečka... :-(
revoltego (21)|7.10.2007 12:02
[QUOTE="gorge_No.1"]To jsem zkoušel, ale objevovaly se mi tam stále prázdné místečka... :-( [/QUOTE]

bud musis ten radek naplno vyplnit nejakym dalsim buttonem nebo jednodusse ten button muzes prodlouzit tzn. pokud budes chtit delsi enter tak das zas sebou dvakrat napr. \B\B
Jardho (68)|8.10.2007 19:33
Na VGA se to blbě zobrazuje. Netušíte čím by to mohlo být? Skin pro VGA jsem použil.
00240044_CapScr0001(2)_OBmg.png
gorge_No.1_ce4you (191)|8.10.2007 22:26
měl jsem podobný problém, dělalo to pak i s normální kláboskou. Šlo o to, že se "nějak" od spodné lišty "odtrhla". Pokud si dobre pamatuji, tak jsem musel tapnout a prenest ji k listě, to pomohlo.. Zkoušej
Jardho (68)|9.10.2007 06:18
Tak jsem to zkoušel a bohužel se mi potáhnou stylusem nepodařila. (Ostatní klávesnice mi "sedí" na správném místě.) Ještě to budu zkoušet a dám vědět, jak to dopadlo. Díky za radu :)
silencer (12)|9.10.2007 09:54
Je možné nějak nastavit PCM jako výchozí klávesnici? díky
phaeton_esc (261)|9.10.2007 18:58
staci pouzit sipchange, v nem ji nastavit a hotovo
dansafe (144)|9.10.2007 20:23
Jardho (68)|10.10.2007 12:05
[QUOTE="gorge_No.1"]Šlo o to, že se "nějak" od spodné lišty "odtrhla". Pokud si dobre pamatuji, tak jsem musel tapnout a prenest ji k listě, to pomohlo.. Zkoušej[/QUOTE]
Tak jsem to trápil a bohužel nic. Nepodařilo se to. Ťapal jsem všude možně i nemožně a zkusil jsem všechny možnosti, které mě napadli. Ale klávesnice drží jak přibitá.
gorge_No.1_ce4you (191)|10.10.2007 18:20
fakt si to nepamatuji, ale objevilo se mi to už 2x. Možná zkus 2x tuknout. Víc už nevim, budu muset počkat, až se mi to objeví! :sarcastic:
kubisz (1054)|11.10.2007 09:20
[QUOTE]...staci pouzit sipchange, v nem ji nastavit a hotovo...[/QUOTE]

nevite nekdo prosim, jak ten default najit v registrech? mam nejakou user ROM a ta po resetu (i kdyz sipchangem nastavim jinou) hazi porad svoji default klavesnici...diky

jval (453)|11.10.2007 09:49
[QUOTE="Jardho"][QUOTE="gorge_No.1"]Šlo o to, že se "nějak" od spodné lišty "odtrhla". Pokud si dobre pamatuji, tak jsem musel tapnout a prenest ji k listě, to pomohlo.. Zkoušej[/QUOTE]
Tak jsem to trápil a bohužel nic. Nepodařilo se to. Ťapal jsem všude možně i nemožně a zkusil jsem všechny možnosti, které mě napadli. Ale klávesnice drží jak přibitá.[/QUOTE]

Nepomohlo by neco z tohohle?
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=6245
Jardho (68)|11.10.2007 21:32
Zkoušel jsem ten zásah do registry a ani se to nehne.
topas (28)|12.10.2007 00:02
Pro vsechny, kteri se trapi s se zmizenim cisel 123 v ceskej layoutu. Ten cesky layout, co je primo v instalaci je chybny. Jsou tam spatne zapsany [ ]. Ma prec nimy byt jeste zpetna lomitka.
[CODE]\[ \] [/CODE]

EDIT: Nevim, proc to nenapise znam uzaviraci hranate zavorky a misto toho formu pise "> . Divny.
soto (35)|19.10.2007 20:44
Nahodil jsme do te posledni verze layout, ktery dal Honzam75. Je to vskutku dobry napad. Resim vsak pismenko u. Pri pridrzeni zobrazi ů a bílé místo. Nevite cim to muze byt?
Sagat_X (96)|20.10.2007 08:53
Je to nějakej bug, to "ú" se totiž místo vpravo (do toho bílého místa) nabízí vlevo, čili zajeď stylusem doleva a tam to "ú" vyskočí. Taky mně to s..e :-/
soto (35)|20.10.2007 10:53
Ach tak. Protoze ta finta ceske znaky po pridrzeni je fakt gut. Doufam, ze ten soft zustane free, protoze je to nejlepe pouzitelna klavesnice co mam. Sunnysoft je moc mala a neprehledna, proto mam resco, ale i ta ma sve mouchy a jeji velikost neni o moc lepsi nez sunny. Takze toto jasne vytezi.
golom (56)|21.10.2007 02:47
Posílám svojí českou klávesnici, snad se někomu bude hodit
Mobiland (23)|21.10.2007 19:29
Nejde a nejde...:(( . Instalaci jsem provedl správně, zkoušel jsem už asi pět verzí a žádná se nechytla. Do nabídky zadávání se sice dostane, ale vůbec nereaguje. Zůstává pořád ta defaultní.. Nevíte co dělám špatně??

Díky..:)
jožin_ce4you (17)|4.11.2007 14:42
Již je k dispozici verze 0.11b, která se správně zobrazuje ve VGA rozlišení.

0.11b
DuckDaffy (51)|5.11.2007 01:29
Velmi povedený český layout (můj). :)
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26294
DuckDaffy (51)|7.11.2007 16:47
Nová verze mého českého layoutu 0.2.
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26294
Lobo_ce4you (514)|8.11.2007 14:48
2DuckDaffy: tvůj layout je super. Díky!

Mám pár dotazů:
1. jdou nějak nasimulovat šipky (dolů, nahoru, vlevo, vpravo)? Dost mi to u této klávesnice chybí.
2. jde nějak upravit popis klávesy na přepínání čísel, aby zabíral jen jednu klávesu?
3. je nějaký program přímo do pda, který umí upravovat layout? TotalCom ani Word mi to v pda neberou.
DuckDaffy (51)|8.11.2007 16:51
2 Lobo: Taky díky! ;)

ad 1/ Mi to taky chybí a zatím to autor zřejmě neimplementoval nebo se mi to nepodařilo najít, ale tomu moc nevěřím. ;) V dokumentaci (je trochu starší) o tom zmínka není.

ad 2/ Ano, lze to. Primárně je to dáno samotným skinem, ale i ve vlastním layoutu mohu jakékoliv klávese přiřadit libovolný vlastní obrázek. Na co bys použil tu uvolněnou klávesu? ;)

ad 3/ Bohužel, layout editor přímo do PDA zřejmě neexistuje. UNICODE editory do PDA jsou, ale to asi není to, co chceš. Jinak jsem měl záměr udělat layout editor do stolních Windows nebo dokonce online na web. :) Ale pro nedostatek času, zastaralou dokumentaci a jen minimální faktickou potřebnost jsem to nakonec zavrhl.

Mimochodem, ta klávesnice je dost nabušená a umožňuje pomocí obrázků a změny konfigurace spoustu kouzel. ;)
Jednou třeba připravím i speciální matematickou klávesnici s odmocninama, siny, cosiny, integrály a další, pokud to nějaký program využije. :)

Jinak ještě uvažuju, že udělám variantu s klasickou horní řadu ěščřžýáíéů, ale se sníženou výškou klávesy, protože jinak už je klávesnice příliš vysoká a zabírá moc místa a právě proto jsem ji koncipoval jen jako čtyřřadou. U sebe však pozoruju, že bych přece jen tu pátou řadu využil. ;)
Mobiland (23)|8.11.2007 19:02
To je všechno pěkný, ale proč neuděláte klávesnici, která poběží na MDA VARIO (2.21)..:?: Nevíte někdo proč je klávesnice nespustitelná??
Lobo_ce4you (514)|8.11.2007 19:23
Na stránkách programu je ve foru už dáný požadavek na kurzorové klávesy, tak snad to autor co nejdřív přidá.

Jinak tu volnou klávesu bych právě použil na kurzorové klávesy. Už si hledám prostor ;) Taky jsem si přidal Delete (používám ho dost často) a nevím jak ho donutit fungovat stejně jako Backspace. To když podržím, tak stále maže písmena, ale Delete musím mačkat opakovaně :(

Nějaký unicode editor, který by uměl upravit layout přímo v pda by byl super.

Edit:
tak tady je strohé odmítnutí autora k přidání kurzorových kláves :( Sakra, to jediný mi chybí k dokonalosti této klávesnice.
[CODE]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=1502296&highlight=cursor#post1502296[/CODE]
DuckDaffy (51)|9.11.2007 09:21
2 Mobiland: Problém není v nás nebo v autorech ale ve tvém MDA. Mám původní ROM T-Mobile MDA Vario IPL/SPL 2.21.0001, OS 2.21.2.7 CSY a chodí mi to... Stačí to jako důkaz?

Důvodů, proč to nejde zrovna tobě může být celá řada, takže nezbývá než experimentovat, prostudovat diskuze, popřípadě provést Hard Reset. Můžeš zkusit uvolnit paměť, smazat slovníky, nepotřebné layouty, nechat pročistit registry, odinstalovat nějaké známé "ku*vící" programy..

Samozřejmě nepopírám, že se s klávesnicí vyskytuje řada problémů, zamrzá mi, občas taky nejde přepnout a potřebuju Soft Reset, ale celkově je schopna plnit svou funkci.
DuckDaffy (51)|9.11.2007 09:45
2 Lobo: Pokud chápu ten příspěvek správně, tak autor pouze odmítl přidat kurzorové klávesy do layoutu, nikoliv jako funkci programu.. Ještě hoří naděje. :)

Autorepeat u Delete ani u jiné klávesy kromě Backspace netuším. Asi vnitřní vlastnost programu...

Osobně nějaký funkční UNICODE editor neznám. Zkoušel jsem nějaký "Pages", layout otevřel, editoval ale neuložil. Tedy uložil, ale jen první dva znaky...
Právě jsem narazil na tento, jdu vyzkoušet. :)
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=1259

Edit: Tak ten ShNotePad UNICODE sice otevře, ale uloží špatně, nonUNICODE! :( Co mě ještě mrzí, tak že používá standardní a strašně nepraktické dialogy pro otevření/uložení a taky se při vyjetí klávesnice neumí zmenšit. No a taky při otevření klasického TXT s Win1250 to úplně ignoruje znaky s diakritikou, prostě chybí... Takže hledáme dál...
revoltego (21)|9.11.2007 10:06
to DuckDaffy:
perfektni prace !uz sakra dlouho jsem si upravoval layout pro pcmkeybord,ale furt tomu neco schazelo, tvuj je uz skoro dokonaly ;-)
takze ti patri velky dik, a snad si jen prat vic lidi jako si ty,ktery jen neberou ale i davaj :)
Hodne stesti a trpelivosti v dalsich verzich :yes:
agent007_ce4you (12)|9.11.2007 13:38
Skvěle vypadající klávesnice ale mám asi smůlu jakožto majitel Varia ( a jak tak čtu, tak né první... ). :oops: Prostě jsem ji nerozchodil. Tak testuji placenou konkurenci a sice FingerTouch od Teksoftu. A zatím se mi to celkem zamlouvá. A mám k Vám pánové dotaz. Je čistě teoreticky možné vytvořit českou podporu pro tento program? Asi to sem nepatří ale diskutujete tu možná o podobném problémku... Dík za případnou odpověď.
DuckDaffy (51)|9.11.2007 16:53
2 agent007: Češtinu pro FingerTouch nevím, možná se na to taky podívám.
Jsem trošku znepokojen tím, že ta klávesnice (program) nechodí více lidem s MDA Variem. Mi ale opravdu funguje a spíš se tomu divím, po těch zvěrstvech, co jsem na něm prováděl. To by v tom byl čert, kdyby se na to nepřišlo! Je-li někdo z vás nefungujících z Brna, napište SZ.

2 revoltego: Velký dík za podporu! :yes: Jsem rád, že někomu má práce udělala radost a pomohla mu. :) Když už jsem nad tím strávil tolik času, bylo by škoda si to škudlit jen pro sebe. ;) Další verze dozajista budou, nápady se stále rodí a je-li poptávka, bude i nabídka. ;)
Co tomu layoutu ještě schází, říkáš-li "skoro dokonalý"? ;)
Hikoki (88)|10.11.2007 14:26
To DuckDaffy: Nevím co mi uniká, ale nevím jak zobrazit českou interpunkci?! A po resetu se mi celá klávesnice smrskne. :(
CommanderZ (1798)|10.11.2007 16:03
Predpokladam, ze staci na danem pismenku podrzet stylus a ono by ti to melo nabidnout jeho variantu s diakritikou.
Hikoki (88)|10.11.2007 17:18
Tak mě to zobrazuje u té verze od Honzam75, ale né u této aktuální. Navíc se mi tenhle aktuální skin pořád cvrkává na miniaturní, docela legrační, klávesničku. Nevím, čím to.:?
DuckDaffy (51)|12.11.2007 16:26
2 Hikoki: Česká interpunkce se zobrazí tak, jak píše CommanderZ - podržením stylusu na daném písmenku.

Smrsknutí klávesnice bude tím, že máš zřejmě VGA displej a já s tím nepočítal. :) Při oznamování problému jsi to mohl zmínit, i použitý skin..

V layoutu je natvrdo zadána velikost klávesy 23 px a přebíjí to nastavení skinu. Nějak jsem nedomyslel, že ne všichni mají rozlišení 240x320. Tuto "chybu" se zavazuji brzy napravit. :)

Zatím si můžeš sám layout editovat nějakým UNICODE editorem, např. PSPad. Stačí smazat řádek s
[CODE]key_row_height=23[/CODE]
Anebo můžeš hodnotu přepsat na 46, abys těžil z výhod malého odstupu kláves od okraje a dalo se pak dobře psát prstem i na okrajových klávesách.

Také doporučuji zkontrolovat přítomnost správné verze samotného programu. Testoval jsem na verzi 0.11b.
Při laborování se program dokáže hezky zbláznit. Doporučuju SR, jako vstupní zařízení vybrat PCM Keyboard, vybrat skin, vybrat layout a už do toho nevrtat.
Kdyby to stále nenabízelo ty písmenka při podržení, tak asi bude něco špatně a budu rád, když dáš vědět.

P.S.: Představa té miniaturní legrační klávesničky mě pobavila, když jsem si to uvědomil. Chtěl bych ji vidět. ;)
Hikoki (88)|12.11.2007 17:51
Dík za odpověď. Poslal bych snímek, ale momentálně to nemám čím sejmout.
S tím VGA mě to pak došlo, takže teď používám layout od Honzam75, ale nějak to není ono. Při psaní si člověk uvědomije různé nedostatky, např., někdy chci zadat písmeno bez diakritiky, a naskakuje mi hned alternativa s diakritikou i při velmi krátkém a lehkém stisknutí.Neím, jak to máš vychytaný ty, zkoušel sem to na té miniklávesničce, kupodivu to i psalo, ale na nějaké nuance to nebylo. Jinak je to velmi elegantní řešení, ale zdá se mi, že to nakonec paradoxně zdržuje-myslím, že dobře udělaná horní řada s diakritikou
by byla lepší variantou. Ikdyž jeden takový layout od někoho z fóra už mám, ale zas je spodní řádek celá bílý a nefunkční. A celá klávesnice je už pak dost vysoká. Jde o to, jestli psát primárně palci, nebo řádky mírně snížit, zachovat interpunkční horní řádek, a ve výsledku psát rychle a pohodlně sylusem. Ale to asi neříkám nic objevného, že? No nic, počkám, až uděláš variantu pro VGA-sám se do toho pouštět asi nebudu.

P.S. Jinak mám dlouho nainstalovanou SPB Fullscreen Keyboard, a osobně na ni nedám dopustit. Chce to ale cvik, a následnou eventuální doeditaci.
LOGeR (38)|16.11.2007 17:33
PLS JE I TATO KLÁVESNICE NA MŮJ WM2003 ????
PLS......
:'(

DuckDaffy (51)|2.12.2007 13:15
Vyšla nová testovací verze PocketCM Keyboard v0.12 s časovým omezením do 01/15/2008! :)
http://www.pocketcm.com/keyboard.php
pajoos (2)|4.12.2007 17:01
prosim te, hraju si s tim layutem, ale nevim, jak zvetsi tlacitka. pomuzes mi, please? Diiiiky!!!!! :)
DuckDaffy (51)|9.12.2007 23:49
pajoos: Ono to není tak jednoduché, správně by se měla velikost tlačítka upravovat pouze ve skinu tlačítek. Já to "sprostě" strkám i do svého layoutu, což ale není košer...
Jinak se to provádí těmito dvěma parametry:
key_width=X
key_row_height=Y
X je šířka tlačítka a Y je jeho výška (řádku), obojí v pixelech.
Musí tomu ovšem odpovídat skutečné rozměry obrázků ve skinech! Nelze takhle změnit QVGA skin na VGA!

Jinak připravuju i 11ti tlačítkovou verzi layoutu na řádek. :)
pajoos (2)|10.12.2007 08:44
Super!!! Dík moc za odpověď! :)

Na ty key_width=X apod. sem už přišel, ale právě mi tam neseděli ty obrázky, tak jsem si myslel, že je to jen odsazení těch tlačítek od sebe. No a ono ne. :D Raději to nechám být a počkám si, až uděláš tu novou verzi. Si přeci jen větší odborník. :)

PS: Nechtěl sem to předělat na VGA verzi, ale jen trochu zvětšit ty tlačítka. :))
Garcia (34)|10.12.2007 12:01
nemate niekto nejake peke skiny na tuto klavku?? origos co tam su mi moc nesedia...