Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jimm98y's WM6 ROM 1.1 pro Vario + kompletní česká lokalizace

crea (0)|4.9.2007 19:12
pls pomoc po najedi do windows a po slusteni customizeru mi vybehne error "\Windows\cusTSK.exe does not exist! " a cely telefon se sekne... a co s tim ?
Jimm98y (237)|4.9.2007 20:24
cusTSK.exe je součástí systému, zkus tuhle rom znovu flashnout, v případě opakování problému udělej ihned po najetí softreset a obsah extrom nainstaluj ručně (v total commanderu napiš do příkazového řádku "\Extended_Rom" bez uvozovek
crea (0)|5.9.2007 15:29
[QUOTE="jimm98y"]cusTSK.exe je součástí systému, zkus tuhle rom znovu flashnout, v případě opakování problému udělej ihned po najetí softreset a obsah extrom nainstaluj ručně (v total commanderu napiš do příkazového řádku "\Extended_Rom" bez uvozovek[/QUOTE]

Takže udělalo mi to same a kdyz to otevru s Total Commanderu tak tam jsou 3 slozky (INSTAL , PROGRAM FILES , PROGRAMS) a pak jeste AutoRun.exe a Config.txt
Použil sem tenhle link : [CODE] http://rapidshare.com/files/44762552...1_CZE.exe.html [/CODE]

a vubec nevim proc to nechodi :( :( :( :(
Jimm98y (237)|5.9.2007 16:27
No extended rom zajišťuje pouze instalaci lokalizace, zástupců na programy v extrom a nastavení nového vzhledu - vše co potřebuješ nainstalovat je obsaženo v \extended_rom\install - prostě nainstaluj všechny caby co tam jsou
crea (0)|5.9.2007 16:37
[QUOTE="jimm98y"]No extended rom zajišťuje pouze instalaci lokalizace, zástupců na programy v extrom a nastavení nového vzhledu - vše co potřebuješ nainstalovat je obsaženo v \extended_rom\install - prostě nainstaluj všechny caby co tam jsou[/QUOTE]

Nainstalovano ale nic vzhled je stejny jako WM5 s tim rozdilem ze pri startu systemu to vypise tabulku s konfiguraci hodi to obrazek WM6 s obsahem verzi systemu a najede pocket ...

Ale je fakt ze ten problem bude asi ve slozce \Windows protoze tam mi asi neco chyby

Mno uz sosam tu anglickou verzi snad to uz bude v poho ;)
Jimm98y (237)|5.9.2007 16:42
Pokud je vzhled stejný jako WM5, tak jsi asi zapomněl odblokovat zařízení
Konycz (150)|9.9.2007 09:44
Takze jsem chtel pouzit tuto ROM do sveho G3 Varia... nainstaloval a zmenilo se jenom Bootovaci logo na WM6, jinak stejna ROM WM5 jako pred tim, tedka jsem se tady dozvedel, ze to je tim ze musim Vario odblokovat, ale.......

nainstaloval jsem Perl podle navodu na ppctuning, ale pri spusteni ppm v prikazovem radku me to vypisuje tuto chybu

C:\Documents and Settings\Administrator>ppm
ppm gui failed: DBI connect('dbname=C:\Documents and Settings\Administrator\DataaplikacÝ/ActiveState/ActivePerl/819/ppm-MSWin32-x86-multi-thread-5_8.db','',...
) failed: unable to open database file(1)

takze nemuzu pokracovat dal, nemate nekdo nejaky tip, jak chybu odstranit ??

Diky
Leopold99 (1)|18.9.2007 21:33
Dobrý deň,
mam nainštalovanú Jimm98y's WM6 ROM 1.1 a mam taký zvláštny problém. Pri zapnutí sa mi zjaví na display symbol „E“ ako prístup k dátovej sieti a pripojenie je plne funkčné. Po nejakom čase to zmizne a je tam symbol synchronizácie dát a po pokuse o pripojenie na sieť vypíše chybu „došlo k chybe pri synchronizácií“. Pomôže len vypnúť a zapnúť rádio. Docela ma to otravuje zadávať pin atd. nestretol sa s tým niekto?

Ďakujem. Leo

IPL 2.21.0001
SPL 2.21.0001
GSM 02.19.11
OS 10.1.0.811
Stone_ce4you (1)|9.10.2007 14:49
Mam na svem Variu Jimm98 WM6. Vse, zda se, chodi jak ma az na IP telefon. Pri kliknuti na prislusne tlacitko se chvili toci "hodiny", ale po par sekundach zase zmizi bez jakekoli zmeny, IP telefon stale vypnut. Zkousel jsem aplikovat i nejaky patch pro nastaveni IP telefonu, ale zadna zmena. Hard reset nepomohl.
Konycz (150)|9.10.2007 20:15
rekl bych ze ti chybi primi nastaveni pro tvoje ISP a patricne soubory, ktere nejsou obsazeny v ROM
es_ce4you (13)|14.10.2007 21:54
jak naflashovat novejsi verzi IPL/SPL a GSM na tuhle rom bez nutnosti znovu delat hard reset? mam G3 vario lockly
es_ce4you (13)|16.10.2007 11:34
nkdo neporadi?
Narag (18)|19.10.2007 17:29
Pokud máš zamknutý telefon, nahraješ jedině GSM část (nejlépe si to stáhni tady http://www.ppctuning.org/?page=Only-radioROM - to hard reset nepotřebuje

IPL/SPL část Ti neovlivní výkon/kvalitu/stabilitu Wizarda - je to jen označení verze ...

Pavel Karel (1)|30.10.2007 13:33
Zdarec, Jimm98y díky za super FW!

Našel jsem pár drobností ... když uberu kontakty z nabídky start, přestane fungovat soft key kontakty, pokud vše dám zpět, není problém. Dále mám velký problém s připojením k intu. U WM5 jsem používal web´n´walk od T-M. Ten mi vždy po navázání BT spojení našel zařízení a připojil, příp. přes kabel. Teď s WM6 zařízení nenajde. Funguje to jen přes prg. sdílené připojení, ale pouze s kabelem. Potřebuji pomoc s BT. Je nějaký fígl, nebo w´n´w pro WM6?

Díky

P.

:yes:
plazma_ce4you (0)|4.1.2008 23:30
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Flashnu OS, flashnu zbytek z 5.underground edice... a kdyz chci flashnout extended rom z jim98y....6_1.1 tak se mi proste nic neflashne. Vse zustalo porad stejne. Mam MDA vario Cid locked. Nemuzete mi prosim nekdo poradit kde asi delam tak porad chybu? Trapi me to uz dva dny :-(
Setkal se uz nekdo s necim takovym?
Jimm98y (237)|5.1.2008 00:12
No pokud vím tak na cid-locked zařízení nelze flashnout extended rom... doporučuji odblokovat a až poté zkusit flash znovu.
plazma_ce4you (0)|5.1.2008 12:29
hmm, nekde sem se docetl ze to nemusi byt, respektive, delal jsem to podle tohoto navodu:
http://ppctuning.org/?page=Flashing%20all
a potom podle tohoto (ta cast co mi nejde):
http://ppctuning.org/?page=make_ROM_parts
:?
nikde jsem se nedocetl ja odemknout G4, ale jenom to takhle oblafnout, zahledli jste nekdo nejaky clanek zda to jde? (ne za penize)
Jimm98y (237)|5.1.2008 12:43
blbost, pokud máš G3 tak jednoduše odblokuj podle mého návodu a pak extended rom flashni, pokud máš G4 tak se musíš smířit s tím, že můžeš nahrát pouze OS - kvůli G4 někteří dělají rom tak, že extended rom integrují přímo do operačního systému na úkor některých programů - pak jsem četl o možnosti odblokování pomocí patchnutého bootloaderu, jako se to provádí např. u htc tytn, ale funkčnost z pochopitelných důvodů potvrdit nemohu - pro bližší informace se podívej sem:
[CODE]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=332320[/CODE]
plazma_ce4you (0)|5.1.2008 12:57
Mno, tak do toho se pustim az mi skonci zaruka :-))))) Je fakt ze cil byl WM6, coz se podarilo, beha to fakt svizneji!!! Dík's :-)
peter34 (63)|7.1.2008 09:57
Tak som si tuto ROM nainštaloval, mám ale nasledovný problém. Po nainštalovaní vecí od SPB, ako Mobile Shell,Pocket Plus a Phone Suite je Wizard strašne pomalý.Odozva na stisnutie klávesy je minimálne 1 sekundu, otáčanie obrazovky a prekreslenie je neuveriteľne dlhé. RAM je pritom okolo 23 MB, nepomohlo ani odinštalovanie lokalizácie a pretaktovanie procesora. Neviete čo s tým??
plazma_ce4you (0)|7.1.2008 11:26
Zkus nainštalovať jinou verziju :-) A nebezi ti moc tech programu najednou? Zkus ve spravci uloh vše zastavit a pak zkusit rychlost
peter34 (63)|7.1.2008 12:07
Ani nie, na pozadí beží akurát mobile shell a gprs monitor. Tú istú zostavu programov som mal aj na WM5 a tam to bolo omnoho rýchlejšie, pričom RAM mala menšiu hodnotu. Tak neviem...
neofelis (7)|11.5.2008 11:47
[QUOTE="Pavel Karel"]Zdarec, Jimm98y díky za super FW!

Našel jsem pár drobností ... když uberu kontakty z nabídky start, přestane fungovat soft key kontakty, pokud vše dám zpět, není problém. Dále mám velký problém s připojením k intu. U WM5 jsem používal web´n´walk od T-M. Ten mi vždy po navázání BT spojení našel zařízení a připojil, příp. přes kabel. Teď s WM6 zařízení nenajde. Funguje to jen přes prg. sdílené připojení, ale pouze s kabelem. Potřebuji pomoc s BT. Je nějaký fígl, nebo w´n´w pro WM6?

Díky

P.

:yes: [/QUOTE]
Pokud ubereš kontakty z nabídky start, stačí v soft key nastavit místo kontaktů něco jinýho, vyzkoušet a pak znovu nastavit kontakty a mělo by to jet.... teda já to tímto způsobem rozchodil. Zbytek nemám vyzkoušený.
goodlukas (1)|13.5.2008 23:13
Ahoj mam fakt problem mam tu tvoji verzi Jimm98y's WM6 ROM 1.1 ve variu a naistaloval jsem jeden progrma na wifi do mda a pak to chtelo resetovat tak sjem to dal resetovat a od ty doby vzdycky nabehne jen uvodni obrazovka z napisem Windows mobile 6 profesional a pak to logo takovy to zeleny a dal nic ja nevim co s nim pomuzes mi prosim? normalne bych to preistaloval jenze jak se nedostanu do windowsu tak se mi prave nespoji ppc z pc pres activesync takze jestli nejakej systemovej program jinej na to? kdyz vypnu MDa a pripojim k pc tak to napise novej hadwere byl pridan takze by mohl byt nejakej programek dosovej na to :) .Prosim moc moc moc o radu)
Soukynek (63)|14.5.2008 11:08
Stačí botloader a z toho to už flašneš :-)
ŠamotZdeny (46)|18.5.2008 22:01
[QUOTE="peter34"]Tak som si tuto ROM nainštaloval, mám ale nasledovný problém. Po nainštalovaní vecí od SPB, ako Mobile Shell,Pocket Plus a Phone Suite je Wizard strašne pomalý.Odozva na stisnutie klávesy je minimálne 1 sekundu, otáčanie obrazovky a prekreslenie je neuveriteľne dlhé. RAM je pritom okolo 23 MB, nepomohlo ani odinštalovanie lokalizácie a pretaktovanie procesora. Neviete čo s tým??[/QUOTE]
Ahoj.Některá Varia to takhle dělají,a nikdo mi nevysvětlil proč.Drahně dní nazpět mi osobně Johnnnnnny nahrál WM 6.Velké díky johnnnnny!Oproti 5 mnohem rychlejší atd.....ALE nahrál jsem SPB,a zpomalení bylo takové,že 5 proti tomuto byly rychlík.Po odinstalaci zase ok.Na několika srazech jsem se ptal čím to...nic.Některé Vario prostě s tím nemá prob.,jede i v této kombinaci rychle a jiné ee.Tak jsem to oželel,raději ať je rychlé.Zdeny