Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TomTom české hlasy

elba (50)|9.8.2007 07:19
Takze se vracim k memu problemu s radary, zkusil jsem vsechny zpusoby, ktere jste radili ale mne to nefacha, tak tam bohuzel budu mit zase to pipani ;) , ale diky za pomoc a radu :) .
libor_m (1026)|9.8.2007 09:51
[QUOTE="faaic"][QUOTE="libor_m"]Ano, probíhá velký upgrade. Až bude vše hotovo, dám vědět. Prosím o trpělivost. Díky.[/QUOTE]

je tam napsáno, že 7. Nechci vás popohánět, díky bohu za tu službu, ale kdy to asi spustíte?
Dík. [/QUOTE]
Stránky jsou již spuštěny, v současné době probíhá aktualizace DNS záznamů. Záleží na ISP. Někomu již stránky jedou, někomu zatím ne. Zkoušejte dát občas Refresh a brzy vám to poběží také. Ještě jednou díky za trpělivost.
Steven_ce4you (15)|11.8.2007 20:30
Hlasy fungují (jenom by mohly být holky trochu hlasitější), upozorňování na radary taky, moc chválim!

Jenom mi nesedí ta formulace "za dvěstě metrů zahněte doleva".
Nešlo by to říkat jako Miloslav - "po dvoustech metrech zahněte doleva" :?:
PedroKV (180)|12.8.2007 10:27
!POZOR POZOR POZOR!
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Na obzoru je nový hlas: MARTA

Marta je spolužačka mé přítelkyně, studentka VŠ, má těsně před 22 nebo 23 narozeninami. Včerejší den jsme strávili namlouváním všech hlášek.

Ale žádné vymýšlení. Hlas Miloslav je namluven velmi profesionálně a promyšleně, proto jsme všechny jeho pokyny okopírovali, tedy všechny hlášky jsou stejné, jen namluvené hlasem Marty.

Zatím tu jsou drobné problémy:
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=--=-
1) buď jsme přeskočili, nebo se mi z disku vypařili (audacity dost padalo) hlášky "jeďte na dálnici", "otočte do protisměru" a "yardech". To poslední vím, že jsme namlouvali, ještě jsme si dělali srandu, když Marta namlouvala "Po deseti y(J)ardech.." s mým dovětkem "Marta už nemůže.." :-) Zatím místo těhle hlášek tam jsou hlášky Miloslava

2) někde bude třeba ubrat mezery a asi bude potřeba namluvit znovu číslovku "stu" (Marta se do ní moc opřela :-) )

3) zvuky bude třeba zesílit, jen se bojím zkreslení.


Jinak včera jsem si ji pustil a zdá se mi ten hlas příjemný. Na to, v jakých podmínkách vznikal (stažené venkovní rolety, mezi dvojitými okny polštáře, to vše proti hluku z venku a z palandy spuštěné deky pro potlačení ozvěn) se myslím docela povedl.

Stay tuned! Odkazy dám sem.

Ještě dodatek: Marta nikdy předtím neviděla navigaci, slyšela ji 15 minut předtím, když jsem ji přivážel k nám.
PedroKV (180)|12.8.2007 16:47
Tak a je to tu: http://rapidshare.com/files/48540538/80-Marta.rar

Zatím chybí jen povel "jeďte na dálnici"-je tam povel Miloslava. Ostatní zvuky jsem dohledal (zlobí audacity).

Jinak i když je to dost (+24dB) zesílené, zdá se mi to tižší než Miloslav. Bohužel se v oblasti audia moc nevyznám, pokud by někdo dokázal poradit, byl bych moc rád.

Těším se na vaše reakce.
Jason_ce4you (260)|12.8.2007 17:27
TAk u mně zatím Marta vítězí... :yes:
Maartin (33)|12.8.2007 19:03
Dobra prace, ale je to opravdu celkem potichu - zvuk je jakoby zastreny, pripadne snimany mikrofonem z velke vzdalenosti/s nizkou citlivosti.
PedroKV (180)|12.8.2007 19:17
[QUOTE="Maartin"]Dobra prace, ale je to opravdu celkem potichu - zvuk je jakoby zastreny, pripadne snimany mikrofonem z velke vzdalenosti/s nizkou citlivosti.[/QUOTE]

Jak říkám, nejsem zvukař. Bál jsem se, aby to nerezonovalo. Mikrofon byl cca 15cm od úst a byl v systému zaplý boost.
P800 (66)|12.8.2007 21:31
[QUOTE="PedroKV"]Tak a je to tu: http://rapidshare.com/files/48540538/80-Marta.rar

Těším se na vaše reakce.[/QUOTE]
Dobrá práce :yes: , díky za ni..
PedroKV (180)|12.8.2007 21:42
Jinak pokud se někomu Marta jako hlas líbí, udělal jsem speciální Tomtomovský splashscreen. Zobrazí se při startu TT. Funguje pouze na tomtom zařízeních (ani nevím, jak se všechny jmenují), nikoliv na PDA/mobilu. Tady je link: http://rapidshare.com/files/48593594/splash.bmp

Tady je info o splashscreenu: http://www.clubtomtom.com/general/changing-your-tomtom-go-splash-screen/

To, že je o 90st. otočený je v pořádku.
Aaaik (123)|13.8.2007 18:30
Velmi dobra prace, gratulace a diky. Zvukař by asi dokázal odfiltrovat to maličké zadunění a trošku zesílit. Prosim tě, tu dalnici by nešlo doplnit? Děkuju.
PedroKV (180)|13.8.2007 22:22
[QUOTE="Aaaik"]Velmi dobra prace, gratulace a diky. Zvukař by asi dokázal odfiltrovat to maličké zadunění a trošku zesílit. Prosim tě, tu dalnici by nešlo doplnit? Děkuju.[/QUOTE]

Díky, vyřídím :-) Dálnice bude, ale Marta má brigádu, ve středu slaví narozeniny, tak možná ve čtvrtek. Ale cca do 14 dní to bude. Přemýšlím, jestli to nezkusit namluvit celé znova a hlasitěji. A půjčit si od našich mikrofon, mají takovej ten klasickej "ala Karel Gott" :-) do ruky, jestli by to nebylo lepší. A jako místnost mě napadla sušárna, rozvěsit deky a nahrávat to do notebooku. Tu místnost dost řeším, musí tam být ticho, nikdo nesmí dupat, musí to odfiltrovat auta a ještě se tam nesmí odrážet zvuk (ozvěna). Pakárna.
Striker_ce4you (224)|13.8.2007 23:04
Ad odhlucneni - jestli neni v ty susarne problem navrtat par der do zdi tak by melo stacit tak 15 cm ode zdi natahnout nejaky snury a pres ne prehodit tezky zavesy nebo deky - jako odhlucneni to pouzival kamarad-bubenik a jeho sousedi si to celkem pochvalovali :)
Jo a stoupnete si na matrace
beesee (46)|16.8.2007 18:45
nebylo by, prosím, možné Martu nahrát i jinam než na Rapidshare? Díky ;)
Tomáš Kubec (749)|16.8.2007 19:27
Hodil jsem to k nám naserver (snad autor nebude namítat)
http://downloads.mobilnaut.cz/lokalizace/80_Marta.rar
GeorgeXL (1)|23.11.2009 23:47
Doba pokročila, TomTom nás stále baví používat - i když mapy jsou staršího data... :sarcastic: Jestli někdo má odkazy na exotické hlasy např. v brněnském hantecu? :D Sem s tím :!: Přeju špicovéé den. ;)