Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P535 jako GPRS2WIFI router

Kulicka (32)|11.7.2007 14:53
Nazdarek. Premyslim koupi 535ky a tak mne nejak napadlo estli by ji neslo pripojit pres GPRS/EDGE na net vyrobit z ni prenosny AP/router. No ona asi ta wifina v 535ce nebude umet AP mod,ale aspon treba pripojeni jednoho wifi klienta (tet mi fakt wypadlo z hlavy jaxe ten mod pro propojeni dvou klientu pres wifi jmenuje)
Proste ze by se notebook nepripojoval pres BT seriovy profil s rychlosti 115k,ale pres wifi b/g :)) A to uz nemluvim o moznosti ze si takhle lezim v houpaci siti a komunikuju s kamarady a zaroven manzelka ze sveho notebooku spokojene browsi netem...


Kulicka
t.prochazka (125)|15.7.2007 19:45
Přess EDGE to nepůjde určitě, protože P535 EDGE nemá a pro obyčejné GPRS myslím BT úplně v pohodě stačí, navíc tak mnohem déle vydrží baterie. Ale jinak si myslím, že by to určitě šlo, s příslušným softwarem v MDA, který by to zajistil.

A ten režim se jmenuje AD HOC.
Kulicka (32)|16.7.2007 09:33
Joooo to je vono, AD HOC,mne to proste nejak vypadlo, diq.
Co se tyce EDGE tak se v nejake diskusi prsil jeden z diskutujicich cloveku ze teda nechape co vsichni maji,ale jeho P535 EDGE umi. No a znas to,nadeje umira posledni. Ze BT mnohem min zere,tak o tom zadna,pro wifi router by to asi bylo v zasuvce.

K.
t.prochazka (125)|18.7.2007 17:40
Já už P535 nějaký ten měsíc mám a dopsud jsem tam EDGE neobjevil. Přízpěvek, kde o tom někdo psal jsem taky četl, zkoušel jsem autorovi psát email, neodpověděl.
Kulicka (32)|19.7.2007 08:21
Nejspis to budou nejaky zvasty. Co se da delat. Ja bych si optimalne predstavoval PDA s rozlisenim 640*480,WiFi b/g,BT 2.0,CPU 500 MHz a vic.GSM modul bych i ozelel,ale nezrikam se ho,jenze kdyz us tak aspon EDGE.
FS LOOX N560 je skoro dokonaly,ale ma jenom BT 1.2, Asus P535 je tetka horky kandidat. To rozliseni bych nejak schroupl,ale to chybejici EDGE mne fakt mrzi. No a este sem koukal na HTC Trinity a tam je zase 400 MHz procesor Samsung,o kterym nevim co si myslet. Nerad bych pak narazel ne nejaky nekompatibility.
Nebo pockat do vanoc,ono se nejake pekne masinek podle mych predstav objevi.

Kulicka
t.prochazka (125)|20.7.2007 14:41
No, já nemám datový tarif, takže v terénu používám jen Operu Mini a pár dalších prográmků, co stáhnout jen to naprosté minimum dat co potřebuju a zde by mi EDGE stejně moc nepomohlo.

Merzí mě ale i absence USB 2. P535 se sice chová jako flash disk, ale na tu kartu to zapisuje v řádu několika 100kB/s. Takže jediný způsob stejně zůstává kartu vytáhnout a dát přímo do čtečky, kde pak na ni zapisuju asi 3MB/s.
palacinka (242)|21.7.2007 22:18
[QUOTE="t.prochazka"]
...
Merzí mě ale i absence USB 3. P535 se sice ...[/QUOTE]

USB 3, to je nejaka novinka? :-)
t.prochazka (125)|24.7.2007 21:07
Sorry, USB 2.0 samozřejmě, on ten telefon neumí ani to.
Kulicka (32)|3.12.2007 13:52
Tak jsem objevil tenhle software.
http://www.pocketpcfreeware.mobi/download-wmwifirouter-v0-6.html
Nicmene stale nemam nove PDA,takze otestovat ho nemohu.
Pokud se to nekomu podari rozbehat,dejte vedet.