Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 26 z 26

Téma: NAVIGON 5110

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Problem te jedine mapy s celym pokrytim CR, kterou mame asi na mysli (unik z Cebitu) vidim v tom (krome nelegalnosti), ze se jedna o verzi ,ktera jiz neni uplne aktualni (stav z 01 2007, napr. TT v 680 ma jiz lepsi mapu) ale hlavne se asi shodneme na tom, ze tuto mapu jiz neceka zadni dalsi vyvoj, protoze nyni zverejnene mapy jsou jiz pouze od Navtequ. Takze je treba pocitat s tim, ze do nove verze map od Navtequ s plnym pokrytim CR, je na dkouhou dobu (rekl bych min. pul roku) tato mapa jedinou dostupnou mapou...
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

nehledě na to, že dagmenka požaduje alespoň v Praze funkční TMC. No a ono to na dané mapě dobře funguje pouze na obousměrných komunikacích, což např. Jižní spojka jaksi není, že. A nemluvím o dálnicích, protože do té Prahy asi na polňačkách zřejmě nepojede

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Martine, ne*er

kopacku, pokrytí 42% neznamená to samé, jako silniční pokrytí. Navigon bere jako pokrytí vše, tzn. vč. POI, čísel domů atd. Proto je to číslo tak nízké. Snad jsi nechtěl říkat, že je v poslední veřejné mapě pouze 42% silniční sítě v ČR?!?

Vzhledem k tomu, že mám jak Mio, tak Garmin i Navigon a dokonce i PDA s TomTomem (a Navigonem pro PDA), tak mohu trochu hodnotit.
    1. Mio - strašně ukecané, hlas uměle spojovaný do pseudovět, pro začátečníka, který chce "zapnout a jet" je ovládání trochu překombinované
    2. Garmin - skvělá navigace, škoda, že má dost ubohou grafiku, silná čára indikující trasu je tak široká, že občas na složitější křižovatce nejsou jednotlivé pruhy patrné, hlas trochu umělý, ale jinak dobrý; další stinnou stránkou jsou mapy, které jsou sice dobré, mají jako jediné číslování domů a názvy ulic snad i v té nejzapadlejší vesničce (díky tomu, že jsou od lokálního providera), ale občas jim nesedí některé konkrétní jednosměrky a zákazy vjezdů, které mají TeleAtlas i NavTeq již dávno odladěné (myslím tím ty, které jsou v mapách v Garminu stále špatně)
    3. Navigon - velmi jednoduše ovladatelná navigace, která je v souč. době dodávána pouze s mapou od NavTequ (tím neříkám, že nepracuje i s "tou jinou". Poslední aktualizace map je z posledního čtvrtletí 06 (toť ony proklamované 2007/2008, což je sice trapný žert, ale je to obchodně/marketingový název). Hlas v navigaci je ovšem naprosto bezkonkurenční, průměrně ukecaný, ale přirozený (není vše otrocky překládáno a slepováno, čeština je udělaná koncepčně zcela jinak)

PDA zde vůbec nabízet nebudu, to je pouze pro geeky, pokročilé uživatele a popř. ještě manželky geeků, kteří se jim o PDA starají (mluvím z vlastní zkušenosti)

Mapy pro Mio, Navigon i TomTom samozřejmě jde vždy nalézt na warezových fórech, je to pouze na svědomí lidí, kteří je používají. Jo a někde tu padlo, že Navigon je pouze s mapou od NavTequ. Dnes jsem dostal zprávu, že z interního serveru unikla mapa od TeleAtlasu z dubna letošního roku (to nejaktuálnější, co existuje) a válí se na jistém německém warez fóru.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od libor_m
    ... Dnes jsem dostal zprávu, že z interního serveru unikla mapa od TeleAtlasu z dubna letošního roku (to nejaktuálnější, co existuje) a válí se na jistém německém warez fóru.
    Hurá a doufám, že už tam bude TMC v CZ korektní. Pokud ano, budu nejspokojenější geek pod sluncem. A pokud bych si ji navíc mohl i koupit a ne jenom uloupit, byl bych nejspokojenější uživatel navigace pro PDA pod sluncem. A i-GO i nadále byl používal jen pro uspojení jvých mrzských geekovských vášní

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Chlape, plně Ti rozumím

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

pro libor_m

"Já už budu hodný dědečku"
    Tak jsem to již upravil...

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Dobrý den ,pánové. Doufala jsem, že ráno bude moudřejší večera .... Dlouho do noci jsem se opět babrala v recenzích a nabídkách navigací a chvílema jsem měla pocit,že to už vzdám, což nebývá mým zvykem. Navigon mi učaroval a teď s ním všechny ostatní srovnávám. Koupí kteréhokoliv jiného degradují mé představy. Kdybych měla jistotu,že zářijové mapy budou opravdu OK, jdu do toho a Vámi zmiňované nedostatky jí do té doby prominu. Bohužel Vaše diskuse mě zatím stále jen viklá a to i nečestným směrem :sarcastic: )

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

To dagmanka
    +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Moje doporučení - šel bych do PNA od TomToma, Thomsonu nebo Blaupunktu nebo SONY. Jsou uživatelsky příjemné, mají podporu RDS/TMC , ....

Citace Původně odesláno od libor_m
    Dnes jsem dostal zprávu, že z interního serveru unikla mapa od TeleAtlasu z dubna letošního roku (to nejaktuálnější, co existuje) a válí se na jistém německém warez fóru.
    Nechci být šťoura, ale Navigon si za to "trošku" může sám. Pokud prodávám balík SW "na krámě" de facto 15 měsíců se stejnou mapou a nenabídnu upgrade ( byť placený ), tak i ten nejzarytější odpůrce černého SW si mapu najde, stáhne a nainstaluje. A výrobce tím přichází o nemalé peníze.
    Bez nejnovějšího update navigačního SW můžu v pohodě žít, ale bez nejaktuálnějších map to prostě jaksi nejde...

BTW - BMW k navigaci vydává DVD s mapami a ani se radši neptejte za kolik :no:

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Pavlos_2004
    To dagmanka
    Moje doporučení - šel bych do PNA od TomToma, Thomsonu nebo Blaupunktu nebo SONY. Jsou uživatelsky příjemné, mají podporu RDS/TMC , ....
    S Blaupunktem ani SONY to moc velká změna nebude. Používají upravený Navigon 6 a tedy mapové podklady od Navigonu. To znamená super navigace a ovládání, ovšem prozatím slabší Východ.

O TomTomu jsem zase četl, že TMC u nás v podstatě nefunguje.
    http://navigovat.mobilmania.cz/testy...asp?ARI=113082

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Ale tyto firmy si mohou vyžádat jiné mapy, tzn. že i když tam je Navigon, tak může mít jiné mapy.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

Zajímavé, možná by stálo za to podívat se na toho Blaupunkta co dává do Luccy. Ten celkově rád TeleAtlas (alepsoň pro svá autorádia s navigací),

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Navigon 5100 / 5110
    Od hofian v sekci Navigon
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 08-08-2008, 23:16
  2. Navigon 7 + Navigon 8110
    Od martinhamr_ce4you v sekci Navigon
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 06-03-2008, 09:00
  3. Navigon 6.5