Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Net Monitor pro Pocket PC Phone Edition

xhladi07 (525)|21.10.2007 17:57
Tak se mi nepodarilo nastavit spolupraci s databazi. Zkusil jsem update, rekl, ze se nelze pripoji k internetut. Tak sem cvs sooubor stahl, dal na cestu a pise mi v podrobnostech n/a. Bunka je na gsmwebu zanesena..

Edit: Ted jsem jeste vypozoroval jednu vec.. Kdyz smazu vsechny adresy krome oscara, dam ok, otevru znova konfiguraci, je tam zase adresa na pegas (ktera zkrachuje pri update). A telefon mi hlasi, ze nelze se pripojit k internetu pomoci tohoto spojeni (BT AS i samotny AS). Kdyz jsem dal update pres gprs, napsal, ze nemuze stahnout soubor..
RStein (2012)|21.10.2007 22:01
Tomu nerozumim ;)
Vsem lidem, se kterymi jsem mluvil, program chodi. Dokonce I v Armenii ;), kde si clovek sam pripravil novou db v pozadovanem tvaru.
K moznym chybam:
1)Spatne zadana cesta-tvar je
storage card\GsmDb\. Nezadava se cesta k souboru, ale jen ke slozce.
2) Soubor operatora musi mit nazev [netid].csv. Tedy pro TMO napr. 23001.csv.
3) Stahovani dat funguje - k chybe muze dojit proto, ze mate zaplnenou IE cache treba v zarizeni. Soubory jsou stahovany nejprve sem, protoze pouzivam API UrlDownloadToFile.
Bez podrobnosti o zarizeni vice neporadim.

RStein (2012)|21.10.2007 22:20
Ted jsem zkousel znovu aktualizaci dat z Varia, Artemis a Va ria III - bez problemu.
Smazani udaju z gridu s db take probehlo podle ocekavani...
xhladi07 (525)|22.10.2007 08:47
Chyba byla ve jmenu cvs souboru. Ten muj se jmenoval oskar.cvs.

Super prace i podpora. Diky.. :))

Edit: Co to je ten malej zamecek, nebo cosi uplne dole?? :)

Edit 2: Jo to je telefonek! :)) Na co tam je? :)
RStein (2012)|22.10.2007 12:49
Diky;)
Telefonek ukazuje aktivni radiovou cast - pokud date Flight mod (vypnete telefon), tak bude cervene preskrtnuty.
Do dalsi verze uz budu mit mnohem hezci ikonky.
Navic cast programu (respektive nektere moduly - treba podpora pro profily) bude asi komercni.
Lobo_ce4you (514)|22.10.2007 14:09
Nějaký posun u Asuse? Zkoušel jsem poslední verzi, ale stále mi to píše "Cell ID: -1" :(
RStein (2012)|22.10.2007 14:48
Ve verzi, kterou pripravuji, jsou dva rezimy zjistovani dat (jeden se zvoli automaticky).
U nekterych zarizeni trochu "drsneji" budu zadat o informae - jestli se ale ASUS nebo E=Ten chyti, nevim. Zatim me ani jedno zarizeni nepresvedcilo, abych do nich investoval. :)
mcKidney_ce4you (22)|29.11.2007 12:49
Ahoj, moc se tesim na test, ale uz jedu první Hard Reset kvuli problému s bootem

[CODE]MDA Compact TMobile WM2003SE ROM[/CODE]

Zdá se že se to nemá rádo s mým today :(
EDIT: Plugin se nezobrazí, ale teď si dám pozor na to abych ho neměl před reset zaplý... a Zkusím to znovu

EDIT2: Plug-in se mi zobrazil ale pak zas zmizel a zasekl se, mám podezření že jde o chybu práce s nějakým souborem
Takže reboot a zkouším znova a to samé ...
RStein (2012)|29.11.2007 13:00
mcKidney: To je divny, na Ipaqu s WM 2003 plugin jede a neni zadny duvod, aby se kousal. Zvlaste kdyz neni zapnuty...
Bez problemu se integruje i do SPB Mobile SHell - coz svedci o tom, ze nic nestandardniho nedela...
RStein (2012)|29.11.2007 13:06
A pro ostatni:
CCa v polovine unora bude dalsi release - dostal jsem diky Net Monitoru jednu zajimavou zakazku, takze prace na teto free verzi sla trochu stranou.
Vedlejsim efektem komercni zakazky ale bude nova verze ;)
V nove verzi by melo byt:
Integrace s GPS
Zobrazeni POI v zavislosti na pozici (novy tab s filtrovanim udaju)
Doufam - zobrazeni BCCH, TA a bunek v okoli i na HTC Kaiser a snad i na dalsich zarizenich !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RStein (2012)|29.11.2007 13:16
mcKidney: A ted jsem vyzkousel znovu plugin v emulator Pocket PC 2003 SE a bez problemu se nacte a zobrazi.
mcKidney_ce4you (22)|29.11.2007 13:23
[QUOTE="RStein"]mcKidney: A ted jsem vyzkousel znovu plugin v emulator Pocket PC 2003 SE a bez problemu se nacte a zobrazi.[/QUOTE]

On se mi i zobrazil, ale po čase zamrzl a po bootu už nenaběhne...
... asi tam bude nějaký problém s hledáním souboru či kusu paměti..
... SPB Shell nepoužívám takže nevím..
RStein (2012)|29.11.2007 13:27
Jediny problem souvisi s koncem radku souboru na GSM webu? Viz vyse v tomto tematu.

SPB Shell je samozrejme nepovinny - uvadel jsem jej jen jako priklad toho, ze muj Today plugin funguje i v jinem hostitelskem kontajneru, ktery je citlivejsi nez Today obrazovka.
Muzete napsat, jake mate nastaveni? Kam ukladate db, zda jste je upravoval a jakeho mate operatora?
A plugin bez problemu zvladne i stahovani udaju v roamingu - overen Egypt, Recko a Fuerteventura.

[CITE]
Tak na 99% jsou problemy s formatem souboru pro 02/Eurotel.
Jsou spatne oddelene radky Schvalne si sam otevrete soubor pro TMO nebo Vodafone a porovnejte jeho obsah se souborem pro O2.
Tohle musi vyresit lidi z GSMWEBU, normalizovat to sam nebudu Staci ze prekodovavam z ANSI do UNICODE.

Update: V notepadu mam spatne oddelovace radku, v prohlizeci TC je vse v poradku. Oskar i TMO se zobrazi i v notepadu bez problemu.
Kdyz jsem soubor znovu ulozil pres Wordpad, oddelovace radku jsou v poradku.

--------------------------------------------------------------------------------

po ulozeni
eurotelš.csv - 958,05 KB
Staženo 17x

Puvodni soubor
eurotel.csv - 0,96 MB
Staženo 8x


l[/CITE]
mcKidney_ce4you (22)|29.11.2007 13:42
Používám přímo Dafaultní ROM (Hard Reset)
Je v ní plná lokalizace.

Nastavení programu jsem zkoušel měnit na:
"\Storage\GSM" (Slozka existuje)
"\Storage\GSM\Logs.txt" (Slozka existuje, soubor ne)

Ted to du zkusits CPB at už nemusím HR
RStein (2012)|29.11.2007 13:46
1) Cesta k souboru s logem je jedna vec - musite mit zadano jemno souboru.
2) Na zalozce databaze BTS je textove pole Slozka s ulozenymi databazemi BTS - tam musi byt jen slozka. napr.
\GSMDB A hlavne si upravte y csv soubory, jak jsem psal vyse.
K problemum muze dojit take proto, ze se odkazujete na SD kartu, ktera se ze systemu v nepravidelnych intervalech odpojuje...
//Edit - SPB doporucuji hned v prvnim postu.:) Tohle je sice zcela stabilni alfa, ale porad jen alfa. Dalsi verze bude uz Beta i s installerem a konvertorem databazi na GSMWebu - nakonec ten konvertor radeji napisu :)
Emulator mi stale bezi :)
(
mcKidney_ce4you (22)|29.11.2007 14:08
[QUOTE="RStein"]1) Cesta k souboru s logem je jedna vec - musite mit zadano jemno souboru.
[/QUOTE]
Mě to ukazuje ala pocket word dialog a ten vyplnim
[QUOTE="RStein"]
2) Na zalozce databaze BTS je textove pole Slozka s ulozenymi databazemi BTS - tam musi byt jen slozka. napr.
\GSMDB A hlavne si upravte y csv soubory, jak jsem psal vyse.
[/QUOTE]
To je ten první "" adresář, bude vadit když je takhle vnořenej..

Jo a BTW Storage je Vnitřní pamět, ale to asi víte
RStein (2012)|29.11.2007 14:16
Ano, dialog pouzit muzete.
2) Vnoreni nijak nevadi - doplnte ale pro jistotu koncove lomitko -
Storage je vnitrni pamet - mate pravdu, compacta a jeho rozdeleni pameti jsem pustil uz drive z hlavy.
Nejlepe takto:
Storage\GSM\
mcKidney_ce4you (22)|29.11.2007 15:21
Upgrade rom a zkusím to znovu ;)
Asi sem nepoucitelný ;)

Edit: 2 věci:
Nastavení: Měla by být nějaká utilita na třeba reset nastavení, aby se nemuselo přeinstalovat pri crashi..

Compact: 2003SE, Latest ROM, nezískává Cell ID...
Zobrazí:
[CODE]Cell ID: LAC: BCCH:
Net ID: 23001 Aktualizace: 65535:65535:65535
-41/-51 minimum= -113
[/CODE]
PS: A nezapisuje do logu, i kdyz jsem nastavil, ze má.. naštěstí mi to na nové rom ještě neslítlo
PSS: Neslitlo, ale po rebootu ani nenaběhlo.. Před Rebootem to ale jelo krásně
tak mě napadá jestli mi tam něco nechybí. Compact Net Framework ci neco jineho
mcKidney_ce4you (22)|30.11.2007 13:20
BTW: Docela by mě zajímal vývoj té aplikace... jedeš podle tohoto?
http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=RIL

Planuju že bych mohl udělat něco obdobného ale simulovalo by to COM port, takže by se dalo použít "GPS" proObyčejné atlasy, jako jsou SmartMaps ci OZIExplorerg
RStein (2012)|30.11.2007 13:30
mcKidney:
jedna se o Today plugin - to znamena, ze musi byt napsan v C++. Ne v CNF, ktery tak ani nemuze chybet. ;) Vse je jen ciste API bez jakychkoli nadstaveb.
Utilita na reset u Today pluginu muze byt tezko - proste plugin nnesmi byt aktivovan a k tomu je potreba zrusit/deaktivovat klic v registrech.

Na vasem zarizeni je neco neskutecne spatme - protoze se vam ani spravne nevypise cas, coz je skoro nemozny, aby tato API funkce nefungovala. Stejne tak zapisovani do souboru nikdo jeste nereportoval. No ale pokud se nevrati korektni data, tak ani neni co zapisovat a muj file sink nic nezapise.
Kdyz cell id a dalsi udaje nejsou zjisteny, program vypise -1. Pravdepodobne je problem primo v RILu s pameti, jinak si to nedovedu vysvetlit.

Vyuzivam RIL, ale ty informace ve wiki jsou uz dost zastarale... Napsat virtualni COM port by bylo mozne, ale ty udaje budou natolik hrube, ze to podle me zatim nema smysl.
Pokud budu znat ale pozici sousednich bunek, mohl bych se pokusit o triangulaci. (stejny postup pouziva treba TMO na SIM Toolkitu u Navigatora).

mcKidney_ce4you (22)|30.11.2007 13:36
No nevím něco asi špatně bude, ale možná jestli to není verzí WM ono tech verzi 2003 bylo hodně, jestli to api nahodou nehledá něco co tam není...
Windows Mobile 2003 SE (Verze 4.21.1088 Build 15159)

Jinak s aktivovaným pluginem mi nelze ani boot :(

Triangulaci jsem kdysi delal na Siemens SL45i je to docela legrace...
Ono spíš jde o to, že pak mapu mám přibližně tam kde jsem a už se zorientuju... Přece jenom je hrozná otrava přejíždet půlku atlasu ;)

Jinak jestli aplikace potřebuje SR po instalaci, nechceš to rovnou zaškrtnout při vytváření CABu?

Jinak asi se stím nemá cenu moc zabývat, je to holt starý stroj.. Mám ho pro legraci a také mi adekvátně funguje. Můžu se podívat po iLegálním upgrade na WM5 ale zatím je tam poslední verze ofika.
RStein (2012)|30.11.2007 13:42
Jak rikam - 2003 SE jsoou podporovany. Prvni prototyp si instaloval clovek z GSMWebu s Ipaqem 6340.
Signal se vrati, operator take - problem bude pravdepodobne s metodou pro vraceni udaju o bunce, ktera u vas vrati nekorektni hodnoty.
V dalsi verzi toto fixnu - budu jeste pecliveji kontrolovat vracenou strukturu.
SR nutne neni - staci otevrit a zavrit applet Today Items
Soucasti cabu u ostre verze bude knihovna setup.dll, ktera po instalaci posle zpravu WM_SettingsChange a plugin Today kontajner sam nahraje.
Diky za trochu tvrde popsanou zkusenost = mozna by stalo za to Compacta upgradovat a vyzkouset jiny radio driver...
mcKidney_ce4you (22)|30.11.2007 13:45
[QUOTE="RStein"]Diky za trichu tvrde popsanou zkusenost = mozna by stalo za to Compacta upgradovat a vyzkouset jiny radio driver...[/QUOTE]
Mám teď: OS 1.13.00 / ExtROM 1.12.000 / Radio 1.12 Added by FilipF
Radio jsme měl předtím 1.0.5
a jediná novější verze je verze i-Mate a to 1.12.1
Tak upgraduju na 1.13.0 podařilo se jim to někde ukrást tak to zkusím
RStein (2012)|30.11.2007 13:51
Aha - jestli souhlasite, az budu mit dalsi build, dam vam jej a on vypise primo na dalsim Tabu v Today podrobne ladici informace. Z toho poznam, co u vas selhalo. ;)
Nicmene MDA Compact je uz spis historicke zarizeni...
mcKidney_ce4you (22)|1.12.2007 10:25
Juchu..
Vis co by se mi moc libilo? Udělat parametrové zadávaní ůvodní obrazovky..
Třeba jako volba pro pokročilé (Text field s %C Cell %L Location atd atd)
Do budoucna je to určitě plus a práce to moc nebude.
RStein (2012)|1.12.2007 10:43
Jo to nijak slozite nebude. Dobry napad - diky.
Jack_Brody (23)|2.12.2007 22:10
René: myslíš, že bude možné v té budoucí verzi NetMonitoru zamknout přístroj na určitý kanál jako kdysi v Nokia 3310? Aby tam při změně polohy neskákaly jiné CellID a já se mohl pomalu, ale jistě (za občasného obnovení TA) přibližovat k té potvůrce hledané BTS. :-)

Zatím ještě komunikátora nemám, ale po novém roce plánuju HTC TyTN II a když jsem teď narazil na tvůj kouzelný software, tak se nostalgicky těším, jak si zjara zalovím jako kdysi s N3310. :-) To bude žůžo!!!
RStein (2012)|2.12.2007 22:43
Se zamykanim kanalu take experimetuju, ale je to jeste o uroven nize nez RIL a vse je DevSpecific.
Program ake uz v nove verzi po startu automaticky detekuje moznosti zarizeni a podle toho nahrava ruzne providery.
Snad to vyjde ;)
BTW: Na Nokia nebo Siemens casy s aktivovanym servisnim menu obcas nostalgicky vzpominam. Jak rika Kryton v Cervenem trpaslikovi "Ty casy se uz nikdy nevrati pane" :D
phacker (49)|3.12.2007 10:33
Tak nevím jestli už někdo odepisovbal (jsem línej to pročítat) ale na HTC Universalu to funguje. I když nějak "podivně" zkusím si s tím pohrát a dám vědět.
Ale zobrazuje se jen Net Id a síla sichnálu. Cell Id, LAC a BCCH se nezobrazují. V podrobnostech není nic
mcKidney_ce4you (22)|3.12.2007 10:35
To jo no mobily jako SL45i se už nedělaj :(

[QUOTE="phacker"]Tak nevím jestli už někdo odepisovbal (jsem línej to pročítat) ale na HTC Universalu to funguje. I když nějak "podivně" zkusím si s tím pohrát a dám vědět.
Ale zobrazuje se jen Net Id a síla sichnálu. Cell Id, LAC a BCCH se nezobrazují. V podrobnostech není nic[/QUOTE]
Stejný problém mám na MDA compact (HTC Magician) Příští verze by měla být debug, takže by jsme měli vidět jaké hodnoty to ukazuje
phacker (49)|3.12.2007 10:41
René, bylo by možné získat zdrojáky? Docela rád bych se podíval jak z PPC ty informace dostáváš. Díky
RStein (2012)|3.12.2007 11:23
Omlouvam se, ale nebylo.
Aelspon proztim ne - mam i jeden komercni projekt a nechci dat tyhle veci do obehu.
Pokud pominu specialitky s GSM casti- hledejte dokumentaci ke knihovne RIL. Ale dokumentaci zase tolik neverte :)
RStein (2012)|3.12.2007 11:26
[QUOTE="phacker"]Tak nevím jestli už někdo odepisovbal (jsem línej to pročítat) ale na HTC Universalu to funguje. I když nějak "podivně" zkusím si s tím pohrát a dám vědět.
Ale zobrazuje se jen Net Id a síla sichnálu. Cell Id, LAC a BCCH se nezobrazují. V podrobnostech není nic[/QUOTE]
Dik za report na HTC Universal ;) - z nej to asi vyctu primo pres serial. Jaka je tam ROM a radio? Nejake starsi ne?
phacker (49)|3.12.2007 11:37
ROM: 1.30.77 WWE
Radio 1.09.00
RStein (2012)|3.12.2007 11:38
Diky, donutim kamarada, aby flashnul to same :)
phacker (49)|3.12.2007 11:39
[QUOTE="RStein"]Omlouvam se, ale nebylo.
Aelspon proztim ne - mam i jeden komercni projekt a nechci dat tyhle veci do obehu.
Pokud pominu specialitky s GSM casti- hledejte dokumentaci ke knihovne RIL. Ale dokumentaci zase tolik neverte :)[/QUOTE]
No hledat jsem hledal už dlouho a na moc místech, ale většinou nesedí ani signatury fcí, natož pak parametry které se mají předat.
microft (10)|4.12.2007 09:49
hlasim neuspech u Asus p525 WM6 CZ od Spidly (V7)
ihned po nainstalovani provadim restart a pocket neni schopny ani nabootovat. Sekne se u zadani PIN kodu. :-(
skoda, podobnou aplikaci hledam dlouho...
RStein (2012)|4.12.2007 11:20
ASUSy a ETENy s touto verzi nefungujou - je to vyse v tomto dokumentu. V pristi verzi snad alespon ASUS funkcni bude...
Ale neni duvod, aby vam nenabehla aplikace - Today plugin by se Vam mel bez problemu zobrazit. Na zacatku s RILem vubec nepracuju...
Nemate plugin na SD karte? NESMITE DAVAT TODAY PLUGINY NIKDY NA SD KARTU - prvni zasada.
Jak jsem psal hned na zacatku, pro tyto experimenty mejte zapnuty nouzovy rezim pres SPB Pocket Plus.
mcKidney_ce4you (22)|4.12.2007 18:39
Plugin schazuje i když nepoužívá RIL
Věci co schazují 100% na mém compactu:

Stahování databáze:
Adresář je zadán správně(Ono to jinak správně upozorní)
Ale pakliže dám stáhnout, tak to zamrzne

Ještě mi to 100% schazuje po restartu:
To bude opět práce se soubory na databázy...

Nekdě ti tam pravděpodobně chybí nějaká pojistka při práci se soubory a jelikož OS a práce s pamětí se liší stroj od stroje tak tam někde bude chybka
RStein (2012)|4.12.2007 18:57
To je podezrely - po startu se soubory vubec nepracuju, jinak bych to chapal, protoze nemusi byt jeste pripojena SD karta.
Ale znovu to overim.
Ad havarie pri stahovani - asivim, cim to bude. :) Ke stazeni puzivam API, ktere soubor necha v IE casi, kterou mate pravdpodobne v zarizeni a v zarizeni nemate volne misto pro ulozeni vsech souboru. Na to jsou stroje s WM 2003 citlive
A znovu opakuju - plugin ve vsech emulatorech WM 2003 nabehne bez potizi, stejne jako na IPAQU s WM 2003.
mcKidney_ce4you (22)|4.12.2007 19:05
Jak říkám práce s pamětí v emulátoru a v zařízeních se liších...
Výrobci přepracovávají drivery a i api funkce aby je přizpůsobili stroji. Takže to že to naběhne na Generic WM2003SE ROM ještě nic neznamená :( Bohužel...
Ale ono se to vyřeší..

Jinak při stahování: Určitě by stálo za to aby se to stahovalo samo i na WM2003
Při bootu: Today ani nenaběhne, možná ti pomůže:
Při instalaci také nenaběhne sám, musel jsem ho odebrat z today a přidat znovu...
RStein (2012)|4.12.2007 19:22
No nektere funkce implementuje OEM - ale to se netyka urcite prace s registry, odkud se cte konfiguace.
Uprimne - pro WM 2003 SE bude i novy release na vlastni nebezpeci a ladit to pro starsi zarizeni moc nebudu. Jedine co me jeste napadlo- kolize s jinym pluginem, nebo pad pri Today Selection API.
Plugin - novejsi build, ale prace s UI se nemenila, je ted intenzivne testovan v Armenii a i dle prispevku zde a mne zaslanych emailu, 98% lidem plugin chodi a to i pri experimetech, kdy je zapnut x hodin v jedoucim aute, takze chybu pri praci s pmeti skoro vylucuji.
Mam na pamet tolik kontrol, ze i po delsim behu je videt, ze vsechnu pamet OS vracim.
A build je proti oficialnimu SDK 2003 SE
mcKidney_ce4you (22)|4.12.2007 20:10
Tak jestli to nebude načítáním těch options z registru ten zásek při bootu...
No uvidíme na debug verzi jestli to vůbec vrací hodnoty...
RStein (2012)|4.12.2007 21:39
Nacitanim z registru to nebude.
Ad nezobrazovani pluginu) Uz jsem to psal - plugin se po instalaci nezobrazi, protoze o nem WM nevi. Teprve v setup.dll budu posilat informaci Windows.
Takze ted jsem to pochopil - po restartu se porogram obcas nezonrazi. O tom vim - je to kvuli preferovane pozici na Today, v dalsim buildu se mi to uz nikdy neprojevilo.
A jeste pro zajimavost:
Tad jsem se vratil ze Vsetina (cca 300 km) - program bezel na HTC TYTN a MDA Variu, logoval udaje kazde 4 s. Na TYTNu bezela celou dobu jeste navigace, pripojoval jsem se v restauraci k netu (a odepisoval s preklepy na ce4you :)) a program ani jednou nespadl, nevytuhl ani neza*al pamet.
Jack_Brody (23)|4.12.2007 22:28
Hezky pěkně! (týče se té 300km cesty, GPS celou dobu (asi jsi to měl na nabíječce?), a internetu v restauraci a bez problémů - no už se na Kaisera těším!)
RStein (2012)|4.12.2007 22:46
Ano - po celou dobu mam zarizeni na nabijecce . Tedy vetsinou vice zarizeni, protoze s manzelkou toho tahame vetsinou vice - takze v aute mam roztrojku. :)
Jinak HTC Kaiser (MDA Vario III) je paradni zarizeni...
microft (10)|4.12.2007 23:09
ano, o problemech s instalaci cehokoliv (krome her a par programu) na kartu vim.. takze jsem instaloval do zarizeni.

postup nasledujici:
1. Instalace primo v pocketu (spousteni cab souboru z pameti stroje)
2. Bez jakehokoliv nastavovani (ani sem nelezl do seting-today) restart
3. Uz nenabehl
4. SAFE mod pomoci SPB PLUS
5. Odstraneni :-(
6. restart

zkousel jsem instalovat nekolikrat. Take jsem zkusil po nainstalovani zapnout/vypnout plugin v nastaveni, ale po spusteni obsluzneho "apletu" TODAY se zarizeni restartovalo a uz nenabehlo. pomohlo opet pouze SPB v safe modu

RStein (2012)|4.12.2007 23:39
Podivam se na to a take pokud souhlasite, poslu Vam verzi s vypisem podrobnych fazi procesu.
U Vas to vypada, ze se vubec nepodari vytvorit zakladni objekty.
Jack_Brody (23)|9.12.2007 16:58
Dívám se na log z Celltracku, který jsem dnes nasbíral při cestě z Bunče do Napajedel, jsou to řádky typu:

[CODE]20071209 090914 29364 24636 0 230 01 35% -93 - no info
20071209 092704 29956 24636 0 230 01 9% -91 - no info
20071209 092759 0 0 0 000 00 0% 99 - no signal
20071209 092814 29364 24636 0 230 01 12% -97 - no info[/CODE]

A tak se snažím lokalizovat, kdeže to úplně vypadl signál ("no signal") z časových údajů, podle toho, kdy jsem vyjel (a to jsem po zapnutí logování zjistil, že musím dohustit pravou přední, a ani nevím, jak dlouho mi to trvalo), takže to místo bez signálu můžu pouze odhadovat .

Tady vidím, že je veliký potenciál pro komunikátora s GPS. Už se těším na verzi NetMonitoru propojenou s GPS, to bude nářez...! :yes:

Za druhé (to mě napadlo až teď): je René možné (nebo bude, jako option) logovat i okolní buňky? Čili ne jen tu aktivní, ale i těch dalších osm (tuším), které si GSM modul monitoruje. Velice by se to hodilo pro zefektivnění sběru BTS při jízdě krajinou kvůli kontrole s údaji na gsmwebu.
RStein (2012)|9.12.2007 17:24
Nechci to zakriknout, alle vypada to, ze alespon u novejsich zarizeni budu schopen tyto udaje hrubsi silou :D ziskat.
Potreboval bych ted nakoupit minimalne 5 dalsich zarizeni, abych je mohl testovat. :)