Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Co koupit? HP IPAQ H4150/Fujitsu Siemens Loox 610BTWL vs. MDA II

Cordell (7)|10.3.2004 02:58
Uvazuju okoupi nejakeho PDA.Zatim mam zkusenost z pouzivani klasickeho diare.Ted k problemu.Mam vybrane 3 PDA a potrboval bych odpoved na nasledujici otazky,to abych si to lepe u jasnil.
1.Z kterych PDA na trhu mohu hned pri koupi telefonovat aniz bych cokoliv dokoupil?{Pouze nove tipy}
2.Pokud Fujitsu Siemens Loox 610BTWL neumi telefonovat bylo by dobry dokoupit kartu Compact Flash Audiovox RTM8000/GSM,GPRS ktera stoji asi 8000KC?
3.Dale chci fotit v alespon slusnem rozliseni aby se dalo alespon na fotky koukat.Fujitsu a HP fotak nema zato MDA II ano.Bylo by lepsim resenim si koupit treba Fujitsu za asi 19000KC,HP za asi 16500KC a ktomu fotak dokoupit?{Fotak od HP Photosmart Mobile pro IPAQ 4x digital zoom,1.3 mega pixe za 4000KC}
4.Dal by se k MDA II pripadne dokoupit fotak{pro mobily}s bleskem?

Vybrane PDA HP IPAQ H4150{16500KC},Fujitsu Siemens Loox 610BTWL{19300},MDA II{15500-20000}.Myslim ze samotne dokoupeny fotak{pro mobily}treba z bleskem by byl kvalitnejsi nez je v MDA II.
Co chci od PDA?Moznost zavolat si,poslat obcas SMS/MMS,prehravat hudbu a videa,obcas fotit a mit neomezeny pristup k internetu temer kdekoliv{na chodniku,doma}.
Vyplatila by se me vubec takova investice{asi 28000KC-30} koupit PDA s FI-WI a pote si ho jeste do vybavit moznosti telefonovat a fotit?
Nemam radeji pockat na Toshibu e800{bude miit visi rozliseni}?
Ludek Wolf (6)|10.3.2004 09:02
Ahoj, podle Tvych pozadavku bych jednoznacne volil MDA2,sam jej mam a domnivam se ze jde o jedno z nejunivarzalnejsich pda na soucasnem trhu.Vzhledem ke 400Mhz procesoru a 128 RAM filmy behaji bez problemu,internet taky,fotky jsou uchazejici....Cena 19-22000 je taky celkem "lidova"-> Pda od Hp s podobymi vlastnostmi stoji +/- 25000.
Sieno (70)|10.3.2004 14:04
Zdravím,

docela mě tvoje (doufám, že nevadí, že tykám :) ) nároky zaujali. Musím říct, že jsem docela nenáročný tvor (a to jsem si doteď myslel opak).

Mám h4150, což je asi z ikony zřejmé. Tvým požadavkům ale nevyhovuje. Netelefonuje a nemá ani CF-slot, do kterého bys strčil adaptér. Je ale strašně sympaticky maličký.

Loox je větší, těžší a má trčící anténku (asi na dloubání se v ... :D )
A tvoje požadavky plní asi tak, jako h4150 (+- stejné výkony), jen má právě ten CF-slot.

Přiklonil bych se k Wolfovi a MDA II, jenže... Navíc má "jenom" onu možnost telefonování. Proč jenom? fotí fotky o rozměru 480x640 bodů, což je 0,3 Megapixelu. Na svém notebooku mám rozlišení 1024x768, takž na monitoru zabere 40% místa, což je na koukání dost málo. Na vyvolání fotky o rozměru 10x15 cm bych doporučoval alespoň 2, radši 3 Mpix obrázek. Navíc o kvalitách fotoaparátu se vyjadřovat nebudu, ostatně je tam pouze jako doplněk.

Jak bych volil já?

Jestli ti jde o PDA s možností telefonování - MDA II
Jestli ti jde o PDA s možností telefonování i focení - MDA II + foťák v rozumné cenové hladině
Já osobně bych ale v momentální době volil alternativu:

Co nejmenší PDA s BT a WiFi (h4150 :D )
+
Co nejmenší mobil s BT
+
Rozumný fotoaparát (navíc aby chroustal stejné paměťové karty jako PDA - SD anebo CF)


No a já...? Já začínal od mobilu, přes foťák (kráááva veliká, ale super stroj) po PDA, proto h4150...

A můžu si fotit, telefonovat, posílat SMSky (z PDA přes BT do mobilu) a surfovat po netu (ale toho mám dost v práci :)) )

Přeji dobrou ruku a čistou mysl při rozhodování.

NoOne
Pavlucha (1496)|10.3.2004 14:30
Docela souhlasím s NoOne ...
Míval jsem Nokii 9210i, ale myslím si, že telefon je k telefonování, foťák k focení a PDA ... teď nevím ... :D :D :D
Každopádně jsem rád, že mám zvlášť telefon a PDA.
Jina Pocket LOOX 610 BTWL je vážně úžasná krabka. Není o sice žádej cvrček, ale na druhou stranu pokud porovnám svou váhu a těch pár gramů (nebo deka) kterejma se liší od ostatních ... to ani nepoznáš. Všechny ale převálcuje (až na pár vyjímek) poměrem cena/výkon.
Je to samozřejmě subjektivní názor, ale volil bych variantu samotatných zařízení. ;)
Ludek Wolf (6)|10.3.2004 15:17
Samostatný fotoaparát je bezesporu lepší co se kvality týče, o tom neni sporu, ale pro "momentky" porizene a prohlizene na MDA II integrovany fotak MDAcka bohate staci.
Podle me hlavni nevyhoda samostatnych reseni je, ze s sebou porad musite nosit 2-3 zarizeni, coz by me osobne velmi obtezovalo,byt priznavam, ze nemam s touto alternativou osobni zkusennosti.
Take aktivace BT pokazde kdyz si chci treba jen chvilku "brouzdnou" na netu ci poslat email by me osobne take zdrzovalo, nemluve o vybijeni baterie, popripade o synchronizaci, ktera take zdrzuje (byt jen nepatrne).
A navic zastavam, a podle zverejnenych recenzi verim, ze ne pouze subjektivni, nazor, ze MDAII je jedno z nejvykonejsich PDA na nasem trhu v soucasne dobe (vcetne SD/IO slotu, ktery take neni uplne beznym atributem). W.
Sieno (70)|17.3.2004 11:33
[QUOTE="Ludek Wolf"]Samostatný fotoaparát je bezesporu lepší co se kvality týče, o tom neni sporu, ale pro "momentky" porizene a prohlizene na MDA II integrovany fotak MDAcka bohate staci.
Podle me hlavni nevyhoda samostatnych reseni je, ze s sebou porad musite nosit 2-3 zarizeni, coz by me osobne velmi obtezovalo,byt priznavam, ze nemam s touto alternativou osobni zkusennosti.
Take aktivace BT pokazde kdyz si chci treba jen chvilku "brouzdnou" na netu ci poslat email by me osobne take zdrzovalo, nemluve o vybijeni baterie, popripade o synchronizaci, ktera take zdrzuje (byt jen nepatrne).
A navic zastavam, a podle zverejnenych recenzi verim, ze ne pouze subjektivni, nazor, ze MDAII je jedno z nejvykonejsich PDA na nasem trhu v soucasne dobe (vcetne SD/IO slotu, ktery take neni uplne beznym atributem). W.[/QUOTE]

Ano, to s momentkami je pravda. Pokud je teda nechceš tisknout anebo jinak veřejně prezentovat.
Přiznám se, že kombinaci mobil - BT - PDA používám velice výjimečně (jenom v autě, kde ono BT kvůli HF sadě jede imrvére). Když browsím po webu, tak hlavně pres WiFi v práci, nebo na hot-spotech.

Pokud tahám 3 zařízení sebou, tak jsou většinou v jedné tašce (v té od foťáku - jak jsem již psal - kráva veliká to je :)) ), ale pokud jedu na kole někam, kde to již notoricky znám, beru sebou jenom telefon (pro jistotu). Tehdy mi vyhovuje malá velikost - zadní kapsa na dresu...

Ale všechno je to pouze věc názoru a co-kdo-jak používá.

NoOne