Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Artemis (Orbit, 3300, MDA Compact III) - Windows Mobile 6 CSY ROM

milennium (336)|14.6.2007 09:57
[QUOTE="martin.eu"]O problemu se SMS se vi a pracuje se na jeho odstraneni (viz xda-dev). Pokud chces bezproblemovou WM6 ROM, pouzij WM6 from Orbit English z wiki.xda-dev. Pouzivam ji uz nejakou dobu a jeste jsem tam nenarazil na zadny vazny problem.[/QUOTE]No já jsem použil ROM "WM6 from Orbit English" a stejně problém s otevíráním SMS a e-mailů...
Nemůže mít na to vliv třeba verze Radia ? Nahrál jsem tam poslední,tak nevím...
martin.eu (6)|14.6.2007 11:57
Ja s tou verzi ROM nemam problem, vse vcetne emailu a SMS chodi korektne a tak jak ma.

Jinak tady uz je opravena i ta BB verze
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=311479&page=9
milennium (336)|14.6.2007 12:09
Večer vyzkouším.
Díky za info.
No1 (74)|14.6.2007 15:24
Povedl se mi upgrade na "BB v2" a resim nasledujici:
- nefunguje mi aplikace SmartSMS (skryvani SMS) - sice jde spustit, ale SMS pak prijde jako "normalni". Nevi nekdo o necem podbnem, funcknim? Na Wizzardovi (WM6) to chodilo, tak nevim proc na MDA 3 mi to nechodi
- tlacitko pod "zelenym telfonem" nema prirazenou zadnou funkci (nebo ma, ale me nic nedela). V nastaveni jsem neobjevil moznosti priradit akci tomuto tlacitku.
- cim to muze byt - najdu si MP3 ton a chci ho priradit SMS. Vyzkousim ho (tlacitko "play" v ramci vyberu melodie) a hraje. Prijde SMS a telefon je zticha. Pritom vyzvaneni ze stejne slozky (karta) v pohode hraji
- da se nejak zbavit uvodniho "t-mobile" loga? pri bootovani

Diky
Seifert (156)|14.6.2007 20:24
Ještě jeden blbej dotaz ... Dá se nějak flashnout formát NBA (kterej mám zazálohovanej) přes kartu ??? Na XDA developers je popsáno jen flashování NBH, ale to taky nefunguje ... No, stejně jsem si objednal CID unlock, takže snad potom půjde pře RUU náhrát ROM pro Artemis od HTC ...
milennium (336)|14.6.2007 21:51
[QUOTE="martin.eu"]Ja s tou verzi ROM nemam problem, vse vcetne emailu a SMS chodi korektne a tak jak ma.

Jinak tady uz je opravena i ta BB verze
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=311479&page=9[/QUOTE] Bomba !Nahrál jsem tuhle ROM a problém s SMS a e-maily je vyřešen...
No1 (74)|16.6.2007 06:19
A ještě jedna otázka - jak dokážu dostat do MDA nějakou českou klávesnici (nejlépe zdarma)? Na Wizzardovi to šlo jednoduše nahrazením jednoho souboru - jde něco podbného i tady, nebo musím sáhnout po nějaké placené malé lokalizaci?
danl (10)|16.6.2007 15:29
Zdravim, mam MDA C3 od t-mobile. Uspesne jsem do nej nalil kde co a nakonec jsem zustal u BB v2. Zatim to vypada ze beha vse ok, akorat v Excelu pokud dam zmenit format bunky, sloupce ci celeho radku treba na datum, tak se po potvrzeni "OK" Excel zavre bez ulozeni zmen a to je vse. Dela to nekomu taky?
No1 (74)|18.6.2007 07:25
2 cosinusx : Diky, to je geinalni
petrsig (2)|18.6.2007 21:15
Podarilo se nekomu uspesne flashnout Orbit? Seifertuv pokus zrovna nevysel moc uspesne, nerad bych dopadl podobne.
P
Hary_ce4you (93)|22.6.2007 10:22
Pro všechny,kteří vlastní XDA Orbit mám potěšující zprávu.Dnes mně na technické lince O2 ubezpečili,že se během prázdnin objeví oficiální update ROM na WM6.Vydržte :-)
macula_ce4you (691)|22.6.2007 12:16
Tak to je skvělá zpráva :yes: . Právě jsem hledal, co tam šoupnout. No, možná to nevydržím a na nečisto něco vyzkouším :D .
Hary_ce4you (93)|22.6.2007 17:57
To pak dej vědět jak jsi dopadnul.Osobne raději vydržím než bych měl prolítnout jako kolega Seifert.Né že bych byl škodolibý,ale tak často si těžítko za ušmudlaných 14 táců nekupuji
:D
Seifert (156)|24.6.2007 21:07
Mě ho dal zaměstnavatel ... :-) Ale už je v opravě ... Bude to stát 380 Kč ... Za blbost se platí ... :-)
hudyss (219)|25.6.2007 16:19
tak koukam,ze Orbit je na trhu O2 chvilku a uz vyjde upgrade WM6 a jsem tdy zvedav zda se nejak ukaze i T-M???
DoctorJobo (2)|29.6.2007 11:35
Tak bych řekl, že t s tím novým WM6 ROM Updatem od HTC nebude tak horké. Původně to ohlásili na Jun/Jul, ale podle mě to zvadne.

HTC chrlí tolik nových modelů, že na starší modely jako Artemis nemá čas. Mě to mrzí, mám artemise momentálně v šuplíku, protože byl dost nestabilní a každé 2 měsíce chtěl přeinstalovat. Naposledy mi vcelku bezdůvodně přestala hrát zvuk ve windows media playeru. A světe div se - tím pádem přestal telefon zvonit. Takže wm5 ke zvonění používá media player. To je škoda, jiné přehrávače a aplikace mi zvuky normálně hrají. Ale při příchozím hovoru se zvuk neozve.

WMplayer ve WM5 přeinstalovat nejde , tak bych zase pracně dělal hard reset a vše instaloval, to jsem si myslel, že ještě chvilku počkám rovnou na WM6, ale stále není.
Takže hold bude Artemis další 2-3 měsíce v šuplíku a budeme čekat... :-(

:(
Geoffrey_ce4you (189)|29.6.2007 11:49
Mám tam WM 6 BB v.2 jeden den. Testuji, co se dá. Bez problémů je WIFI, Bluetooth i GPS. Všechny softy, co používám fungují dobře + v ROM jsou i některé zajímavé věci navíc, takže zatím spokojenost. Jinak rychlost systému je super. Nemám češtinu jen českou klávesnici. :yes:
macula_ce4you (691)|29.6.2007 12:04
To DoctorJobo:
Já se stabilitou nemám problém. Při taktu 260 a odstranění lokalizace vč. CZ klávesnice, je Orbit docela svižný. Problémy dělá pouze PocketPlus. Co se týče zvonění tak ani HR nic nevyřešil?
Brco_ce4you (447)|5.7.2007 13:12
Na xda-developers je uz niekolko WM6 pre Artemisa. Viete poradit ktora je asi ta najlepsia? Nechce sa mi vsetky skusat a tie diskusie su uz dost dlhe.
alexamc (11)|11.7.2007 21:25
Tak jsem Artemis/MDA Compact III v pohodě flashnul na WM6 (anglickou verzi B_B) Zde jsou moje zkušenosti.
U přijaté sms byl vidět pouze náhled, sms však nešla otevřít. Jediný způsob jak ji vidět celou bylo použít forward...
Nejsem schopen se z notebooku připojit pomocí BT přes Artemise k netu. Mám v něm O2 Sim s internetovým tarifem. S MDA Variem to v pohodě šlo. Nicméně před flashem jsem to nezkoušel, takže nevím úplně 100% zda jde o chybu wm6.
Vše ostatní, včetně navigace funguje dobře. Ovšem praktický přínos nevidím téměř žádný a to ani v tolik diskutované rychlosti, která se mi jeví jako velmi podobná VW5
alexamc (11)|11.7.2007 21:45
[QUOTE="PaTER"][QUOTE="Hary"]Ahoj,jak a čím nejlépe zálohovat původní origoš ROM,pro případ návratu?[/QUOTE]
aWizard. Např. ke stažení zde:
[CODE]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=252957[/CODE]
aWizardem proved zálohu podle návodu, jak je uveden u tohoto programu. Tam se Ti zazálohuje jak radio, tak EXT rom i OS WM5. Ten potom budeš potřebovat.
Pak normálně nahraj ze stránek verzi WM6 - klidně tu českou na vyzkoušení. Ale je nevyhovující, protože nejde ani GPS, ani BT. U anglické ano, ale stejně jsem se vrátil nakonec k původní verzi.
Když se bude chtít vráti, použiješ všechno (program) jako při fůlashování na verzi WM6 CSY. Jen soubor windows.nb nahradíš systémem, který njsi udělal zálophu v aWizardu. Ten OS přejmenuješ na "windows.nb" a spustíš flashování. A pak HR a je to... ;-)
DFělal jsem to už 3x a pokaždé zkoušel jinou verzi, ale asi počkám na oficiální, nebo třeba časem vyleze něco lepšího.
Ähoj. [/QUOTE]

Prosímtě mám několik dotazů k tomu obnovení původní wm5:
1) Mě se při zálohování původního systému pomocí a-wizardu vytvořily soubory backuprom-OS.nba a backuprom-Radio.nba a navíc ještě adresář backuprom-ExtROM ve kterém je dalších cca 11 souborů. Píšeš, že při obnově je třeba jen ten backuprom-OS.nba, který se má přejmenovat na windows.nb A co ty ostatní? Ty se nepoužijí?
2) Soubor windows.nb tam nemám...bude to asi wm6_black_blue.nbh, že? Ten jsem našel.
PaTER_ce4you (69)|11.7.2007 21:55
[QUOTE="alexamc"][QUOTE="PaTER"][QUOTE="Hary"]Ahoj,jak a čím nejlépe zálohovat původní origoš ROM,pro případ návratu?[/QUOTE]
aWizard. Např. ke stažení zde:
[CODE]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=252957[/CODE]
aWizardem proved zálohu podle návodu, jak je uveden u tohoto programu. Tam se Ti zazálohuje jak radio, tak EXT rom i OS WM5. Ten potom budeš potřebovat.
Pak normálně nahraj ze stránek verzi WM6 - klidně tu českou na vyzkoušení. Ale je nevyhovující, protože nejde ani GPS, ani BT. U anglické ano, ale stejně jsem se vrátil nakonec k původní verzi.
Když se bude chtít vráti, použiješ všechno (program) jako při fůlashování na verzi WM6 CSY. Jen soubor windows.nb nahradíš systémem, který njsi udělal zálophu v aWizardu. Ten OS přejmenuješ na "windows.nb" a spustíš flashování. A pak HR a je to... ;-)
DFělal jsem to už 3x a pokaždé zkoušel jinou verzi, ale asi počkám na oficiální, nebo třeba časem vyleze něco lepšího.
Ähoj. [/QUOTE]

Prosímtě mám několik dotazů k tomu obnovení původní wm5:
1) Mě se při zálohování původního systému pomocí a-wizardu vytvořily soubory backuprom-OS.nba a backuprom-Radio.nba a navíc ještě adresář backuprom-ExtROM ve kterém je dalších cca 11 souborů. Píšeš, že při obnově je třeba jen ten backuprom-OS.nba, který se má přejmenovat na windows.nb A co ty ostatní? Ty se nepoužijí?
2) Soubor windows.nb tam nemám...bude to asi wm6_black_blue.nbh, že? Ten jsem našel.[/QUOTE]
Pokud jsi neflešoval "plnou verrzi" např od O2 nebo HTC, ale jen B-B, tak stačí nahradit jen tenhle. Extrom tI ZŮSTALA V PAMĚTI mda. Po naflashování původní ROM se Ti normálně spustí i EXTROM.
Hary_ce4you (93)|11.7.2007 22:01
[QUOTE="PaTER"][QUOTE="alexamc"][QUOTE="PaTER"][QUOTE="Hary"]Ahoj,jak a čím nejlépe zálohovat původní origoš ROM,pro případ návratu?[/QUOTE]
aWizard. Např. ke stažení zde:
[CODE]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=252957[/CODE]
aWizardem proved zálohu podle návodu, jak je uveden u tohoto programu. Tam se Ti zazálohuje jak radio, tak EXT rom i OS WM5. Ten potom budeš potřebovat.
Pak normálně nahraj ze stránek verzi WM6 - klidně tu českou na vyzkoušení. Ale je nevyhovující, protože nejde ani GPS, ani BT. U anglické ano, ale stejně jsem se vrátil nakonec k původní verzi.
Když se bude chtít vráti, použiješ všechno (program) jako při fůlashování na verzi WM6 CSY. Jen soubor windows.nb nahradíš systémem, který njsi udělal zálophu v aWizardu. Ten OS přejmenuješ na "windows.nb" a spustíš flashování. A pak HR a je to... ;-)
DFělal jsem to už 3x a pokaždé zkoušel jinou verzi, ale asi počkám na oficiální, nebo třeba časem vyleze něco lepšího.
Ähoj. [/QUOTE]

Prosímtě mám několik dotazů k tomu obnovení původní wm5:
1) Mě se při zálohování původního systému pomocí a-wizardu vytvořily soubory backuprom-OS.nba a backuprom-Radio.nba a navíc ještě adresář backuprom-ExtROM ve kterém je dalších cca 11 souborů. Píšeš, že při obnově je třeba jen ten backuprom-OS.nba, který se má přejmenovat na windows.nb A co ty ostatní? Ty se nepoužijí?
2) Soubor windows.nb tam nemám...bude to asi wm6_black_blue.nbh, že? Ten jsem našel.[/QUOTE]
Pokud jsi neflešoval "plnou verrzi" např od O2 nebo HTC, ale jen B-B, tak stačí nahradit jen tenhle. Extrom tI ZŮSTALA V PAMĚTI mda. Po naflashování původní ROM se Ti normálně spustí i EXTROM. [/QUOTE]

..a když jsem flashoval původní "plnou verzi" co pak? :O
alexamc (11)|11.7.2007 23:44
Takže to zobrazení sms je skutečně odstraněné v této opravené rom:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=311479&page=9

Právě jsem to flashnul a mohu potvrdit ;)
alexamc (11)|11.7.2007 23:50
Jinak stále trvá můj problém s připojením notebooku na net pomocí BT přes Artemis. V Artemisu mám O2 SIM s internetovým GPRS tarifem. Při pokusu o spojení notebooku s pda přes BT mi to napíše
"Connection from HTC-ARTEMIS" has been denied"

Zajímavé je, že BT jako takový funguje. Notes i pda se navzájem najdou, spárují a dokonce si můžu sem a tam posílat třeba obrázky.

Pokud byste někdo věděl co s tím, byl bych vděčný....:?:
Hary_ce4you (93)|12.7.2007 06:17
Nezkoušel někdo tuhle oficiální ROM? http://www.o2online.de/nw/support/downloads/software/xda/xdaorbit/pageframe.html?o2_type=goto&o2_label=xda-orbit
PaTER_ce4you (69)|12.7.2007 13:21
[QUOTE="Hary"]Nezkoušel někdo tuhle oficiální ROM? http://www.o2online.de/nw/support/downloads/software/xda/xdaorbit/pageframe.html?o2_type=goto&o2_label=xda-orbit[/QUOTE]
Já ji mám a funguje bez problémů, ale BT jsem nezkoušel - propojení jako modem. Jinak SMS zobrazuje, ale datum uvádí ve sloupci :-(
alexamc (11)|12.7.2007 13:24
A nikdo jiný nezkoušel použít toto PDA jako modem?

Viz můj problém:
Stále trvá můj problém s připojením notebooku na net pomocí BT přes Artemis. V Artemisu mám O2 SIM s internetovým GPRS tarifem. Při pokusu o spojení notebooku s pda přes BT mi to napíše
"Connection from HTC-ARTEMIS" has been denied"

Zajímavé je, že BT jako takový funguje. Notes i pda se navzájem najdou, spárují a dokonce si můžu sem a tam posílat třeba obrázky.

Pokud byste někdo věděl co s tím, byl bych vděčný....
Hary_ce4you (93)|12.7.2007 13:24
smazat
Hary_ce4you (93)|12.7.2007 13:26
Mám jen špatnou zkušenost BT vs Active Sync.Nepřipojím se ani za kus játry a nikdo mi není schopen poradit kde dělám chybu. :?
alexamc (11)|12.7.2007 13:41
[QUOTE="Hary"]Mám jen špatnou zkušenost BT vs Active Sync.Nepřipojím se ani za kus játry a nikdo mi není schopen poradit kde dělám chybu. :? [/QUOTE]

Tak k tomu bych Ti snad mohl něco říct - zkušenost z MDA Vario: Pokud používáš ActiveSync není možné ještě k tomu použít BT, protože AS si pro sebe blokuje volné porty. Tudíž souběžně toto není možné. Rovněž se mi nikdy údajně ze stejného důvodu nepodařilo přes BT synchronizovat. Alespoň takto mi to zdůvodnili experti přes data od T-mobile.... Vždy jen po kabelu.

Ale toto není můj problém. Já chci jen použít pda jako modem pro připojení notebooku k netu.....Tudíž AS mi v tu chvíli vůbec neběží...a přece to nejde :(
Hary_ce4you (93)|12.7.2007 13:52
Tak k tomuhle Ti můžu říct..kdyby tomu tak bylo jak říkáš /Nemožnost připojit se k AS přes BT/proč by teda byl napsán tenhle článek??? https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=277 :?
Vono už to v jednu chvíli totiž vypadá,že se to připojí,zelenej kotouč se rozkutálí,ale po chvíli se odpojí.Čili tuším,že to jaxi jde,jen někde dělám chybu.Co se týče Tvého problému,jak na to připojení jdeš?U MDAC1 ani u 2 jsem s tím neměl problém.
alexamc (11)|12.7.2007 13:57
Já jsem s tím u MDA Varia taky neměl problém....normálně jsem to zpároval a přes funkci Dial-up to makalo. Tady to sice spáruji, ale jakmile zkusím notes s pda přes BT je přiconectit, hned to vyhodí tu hlášku o zamítnutém přístupu jak jsem psal výše :( Jakoby Artemis nechtěl povolit přístup...... ale když si třeba zkusmo pošlu přes BT obrázek, jde to v poho...

K tomu AS...tak to jsi došel dál než já...mě se to zelený svinstvo nikdy ani nerozkutálelo, řešil jsem to právě u T-mobilu a s tím co jsem psal jsem odešel. Pak už jsem to nikdy nezkoušel....
Hary_ce4you (93)|12.7.2007 14:00
A jdeš na to přes Sdílení internetu?Připadá mi to totiž jako připojení modemem u 1 a 2.
alexamc (11)|12.7.2007 14:12
jak to myslíš, přes sdílení internetu? Našel jsem tam jakousi novou ikonku "Sdílení internetu" ale tam si mohu pouze vybrat PC connection - USB nebo Bluetooth PAN. Ani s jedním nastavením mi to nejde...

alexamc (11)|12.7.2007 14:13
Přesněji řečeno ani nevím jak by to správně fungovat mělo....
Hary_ce4you (93)|12.7.2007 14:15
Myslím,že právě přers to sdílení povede cesta.Tak že jdu zkoušet.Samozřejmě PAn by jsi měl mít i v PC.
alexamc (11)|12.7.2007 14:22
Tak jestli na to přijdeš, pošlu Ti snad......nevimco :D Pan samozřejmě i v nastavení BT v notebooku mám...ale jak říkám, ani nevím k čemu to je :O
Hary_ce4you (93)|12.7.2007 14:35
Prakticky to funguje tak,že si zapneš v PDA bluetooth pak Sdílení Internetu a vybereš Bleutooth PAN.PC se zkusíš na ten modem v ovládacích panelech v položce Možnosti telefonu a Modemu připojit.Mám tam BT DUN modem,BT Fax modem a BT LAP modem.Co tam máš Ty?
alexamc (11)|12.7.2007 15:27
Zkusím se s Tebou spojit přes kytku...takhle tady jenom ostatním zaplácáváme fórum..
Hary_ce4you (93)|13.7.2007 07:53
[QUOTE="PaTER"][QUOTE="Hary"]Nezkoušel někdo tuhle oficiální ROM? http://www.o2online.de/nw/support/downloads/software/xda/xdaorbit/pageframe.html?o2_type=goto&o2_label=xda-orbit[/QUOTE]
Já ji mám a funguje bez problémů, ale BT jsem nezkoušel - propojení jako modem. Jinak SMS zobrazuje, ale datum uvádí ve sloupci :-( [/QUOTE]

Ve sloupci? Jak to myslíš.Na levé straně,pravé,či jinak uprostřed? A co instalované programy,stabilita atd.Rozepiš se trochu.
marsal_ce4you (35)|13.7.2007 17:54
Prosím můžete mi někdo poslat original ROM na compact III a nebo link. Díky. Jsem blbej a nezálohoval jsem.

miroslav.marsik@gmail.com
veisen_ce4you (13)|15.7.2007 18:53
cau tak pracuju na ty cesky romce gps a wifi us na ni funguje jeste se snazim udelat neco s tim bt doufam ze u romku dodelam do konce tejdne pak ji postnu
fra.iesus (99)|20.7.2007 12:26
Nevite nekdo, jak lokalizovat nekterou z ROMek do cestiny? IW z orig. WM5 ExtROM skonci uprostred instalace restartem mda (jak pri plne, tak minimalni) :-(

Orbit WM6 CSY je sice reseni, ale bez fungujiciho BT (pro mne zivotni nutnost) a hard keys (jejich existence a pocet je duvod, proc jsem vubec sel do artemisu) je k nicemu...

momentalne jedu na B&B 3.7, ktera ma problemy s SMS spravama (zobrazeni casu odeslani atd jako:
3
.
c
e
r
v
e
n
...atd.) a u emailu se zobrazuje jen predmet, obsah zadny. tak jestli tez znate neco, kde to funguje...

Diky z kazdou radu...
PaTER_ce4you (69)|20.7.2007 20:33
[QUOTE="fra.iesus"]Nevite nekdo, jak lokalizovat nekterou z ROMek do cestiny? IW z orig. WM5 ExtROM skonci uprostred instalace restartem mda (jak pri plne, tak minimalni) :-(

Orbit WM6 CSY je sice reseni, ale bez fungujiciho BT (pro mne zivotni nutnost) a hard keys (jejich existence a pocet je duvod, proc jsem vubec sel do artemisu) je k nicemu...

momentalne jedu na B&B 3.7, ktera ma problemy s SMS spravama (zobrazeni casu odeslani atd jako:
3
.
c
e
r
v
e
n
...atd.) a u emailu se zobrazuje jen predmet, obsah zadny. tak jestli tez znate neco, kde to funguje...

Diky z kazdou radu...[/QUOTE]

Nemáš náhodou nainstalovanou část aplikace od Sunnysoftu - Interwrite? Ten mi to dělal...
fra.iesus (99)|21.7.2007 10:13
nehe, delaji mi to vsechny ROMky vyjma DOPODu bez lokalizace, InterWrite bohuzel ani nejde nainstalovat :-( (v prubehu instalace se stroj resetne)
PaTER_ce4you (69)|22.7.2007 09:20
[QUOTE="fra.iesus"]nehe, delaji mi to vsechny ROMky vyjma DOPODu bez lokalizace, InterWrite bohuzel ani nejde nainstalovat :-( (v prubehu instalace se stroj resetne)[/QUOTE]
Tak zkus naflashovat firmware od HTC - ten mi funguje bez problémů včetně SMS, ale neinstaluj InterWrite... Mám MDA Compact III a vše funguje perfektně...
fra.iesus (99)|22.7.2007 13:07
[QUOTE="PaTER"][QUOTE="fra.iesus"]nehe, delaji mi to vsechny ROMky vyjma DOPODu bez lokalizace, InterWrite bohuzel ani nejde nainstalovat :-( (v prubehu instalace se stroj resetne)[/QUOTE]
Tak zkus naflashovat firmware od HTC - ten mi funguje bez problémů včetně SMS, ale neinstaluj InterWrite... Mám MDA Compact III a vše funguje perfektně...[/QUOTE]

No original od HTC (pro DOPODy) funguje, to by byla vyresena pulka problemu, ale druha znela takhle:
[QUOTE="fra.iesus"]Nevite nekdo, jak lokalizovat nekterou z ROMek do cestiny?[/QUOTE] - viz muj prvni prispevek...
koliar_ce4you (4)|23.7.2007 14:30
Taktiez by som potreboval "počeštit" MDA Compact3 s anglickou romkou. Interwrite nefrci ani mne, podobne ako kolegovi nadomnou:-( Diky