Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

N520 - blbne zapinani pdacka

Zax_ce4you (222)|16.5.2007 18:05
Zdar lidi, uz hodnekrat se mi stava takova pekne neprijemna vec. Dneska me ale nastvala tolik, ze jsem si rekl, ze s tim neco musim udelat.

Pribeh: Jsem ve skole, je prestavka. Pripojim se na wifi, otevru si jednu stranku, kde je download link na soubor, ktery potrebuju. Bohuzel, zrovna zvoni, profesor vchazi do tridy. Takze vypinam pdacko kratkym tuknutim na tlacitko power, aby mi ta stranka zustala po zapnuti otevrena, protoze mi trvalo dlouho, nez jsem ji nasel. Pretrpel jsem ctrictvrte hodiny agonie cekanim na prestavku. Konecne prestavka. Snazim se zapnout pdacko. Nic se nedeje, at na tlacitko power jenom tuknu, nebo jej drzim dele. Zkousim pouzit nabijecku (vzdy kdyz dam cihlu na nabijecku, automaticky se mi zapne), ale zase se nic nedeje. Vetsinou na tohle nezabira vubec nic a musim bud udelat softreset pichnutim stylusu do dirky nebo vyndat a zase zandat baterku. Takze by me docela zajimalo, zda je to chyba sw nebo hw (potrebuju vedet, abych bud udelal hr nebo hodil cihlu znova do servisu) a pripadne jak se tomu vyvarovat.
Diky moc.

Zax
Qemu (75)|16.5.2007 18:46
mel jsem stejný problem se svou n560 stvalo me to, uplne vyreseni byla reklamace, ale ta se konala hlavne diky nefungujici GPS. Jen nevim zda-li by to slo i bez reklamace :)
weszter (231)|16.5.2007 22:38
na stránkách fujitsu siemens je na to tušímže nějakej patch - respektive myslím že mi to vyřešil flash novější romky (je tam jen jedna, takže není co zblbnout). známý bug - nejde zapnout, pokud se vypne se zapnutou wifi.
buďto tam je nějakej .CAB, ale myslím že to řešil ten update rom...

po flashi nejde obnova ze zálohy (spbbackup hlásí jiný HW), takže přijdeš o data... na to se připrav...

http://support.fujitsu-siemens.com/com/support/linkapplication.html?LNG=EN&ID=3394

edit

tohle je u toho cabu - nejde mi přímo odkaz:
¨)
Installation description: Description:
This patch is only suitable for Pocket LOOX N520 and N560 series!
Important Note: For N520 is ROM Version P22452-P919-v21x required!
It solves the problem, that the device could not be switched on after a shutdown with activated WLAN, plugged SD-card and installed NAVIGON MN5 (from version 5.2).

jo a blblo mi to i bez toho navigonu
Zax_ce4you (222)|16.5.2007 23:05
Aha, tak ona za to muze wifina... a ja si rikal, ze musim restartovat pokazdy jenom ve skole a jinak mi to jede v pohode...!

Na takovehle flashe a podobne blbinky si fakt netroufam, na to jsem zatim fakt lama, staci, ze jsem se nedavno naucil hard reset :D
Ten cab jsem si ale do budoucna stahnul, vyzkousim az objevim metodu jak si i tak zazalohovat cely system (stejne uz mi vyprsela trial verze spbbackupu).

Mimochodem taky mi to blbne a nemusim mit nainstalovany zadny navigon..

A jeste dotaz: jak je to se zarukou? vim, ze jsem mel jednou problemy se zarukou u mobilu kdyz jsem upgradoval firmware, tak se radsi ptam, zda s tim taky nemuzou byt problemy?

Jinak dik za veskere info, uz vim jak na to, jenom musim sebrat dostatek odvahy.
weszter (231)|17.5.2007 13:55
já měl svou 520 na výměnu MB během prvních tří měsíců dvakrát (v Getronicsu - skvělý přístup, byl jsem spokojenej), flashoval jsem myslím až potom, ale je to na oficiálních stránkách, takže ztráty záruky se fakt neboj. jen to dobře flěšnout, což je fakt triviální (doporučuju), jestli chceš mít jistotu, flashuj to z notebooku, kdyby náhodou někdo zrovna jak na potforu překopnul dráty :)

problémy s tím nejsou, myslím že je u toho nějaký průvodce, zabralo mi to deset minut, jen mě pak nasštvala ta nefunkční záloha (je to samozřejmě pochopitelné, že když se změní obsah romky, že to nepůjde, ale mě to tenkrát vůbec nenapadlo...), ale vyřešilo to pár mých problémů...
Zax_ce4you (222)|17.5.2007 14:23
No, jeste uvidim... pro zacatek jsem si aspon navyknul pred vypnutim nejdriv vypnout wifi... dik za info
weszter (231)|17.5.2007 14:33
to je fajn, ale necháš to pda chvilku bez akce ležet, ono se ti uspí samo a zase softreset :D

já bych to flashnul a máš klid...
Zax_ce4you (222)|17.5.2007 15:52
neuspi se mi, protoze jsem si to nastavil, aby se mi neuspalo... jsem totiz zvykly mit ve skole pdacko na lavici, pres celu obrazovku zobrazene hodiny, abych vedelza jak dlouho konci hodina.
Horsi je kdyz se mi zapne v kapse, ale to me nijak moc netrapi, protoze kdyz se dostanu domu k nabijecce, tak tam mam vetsinou jeste neco kolem 30% baterky :)
Ja to flashnu az me to zacne hodne stvat, proste ted me to jeste tak moc netrapi...
osch (1330)|17.5.2007 18:45
Ad. záloha: Software Sprite Backup obsahuje funkci Device Upgrade mode, která v praxi umožňuje použít zálohu i na upgradovaném zařízení.
stillo (49)|26.5.2007 10:38
Mam N560. Stiahol som si Device switch on - service CAB file 1.0 o ktorom pisete, skopiroval som subor ServicePatch2.CAB do MY DOCUMENTS (podla rady producenta).

No po spusteni instalacie (bez rozdielu ci dam patch nainstalovat do pamate alebo na SD kartu) mi ohlasi, ze instalacia bola neuspesna. Restartoval som PDA, skusil znovu (a neskor aj so zapnutou WiFi) no patch sa mi nepodarilo nainstalovat.

Skusal som instalaciu aj bez pripojenia k PC cez ActiveSync. Nepomohlo.
Mam tiez problem so zapnutim PDA ak ho vypnem zo zapnutim Wifi.

V com je problem?
Bobanovicz (511)|26.5.2007 22:22
Ten CAB mi taky nejde nainstalovat, ani po HR.
stillo (49)|29.6.2007 11:58
[QUOTE="stillo"]Mam N560. Stiahol som si Device switch on - service CAB file 1.0 o ktorom pisete, skopiroval som subor ServicePatch2.CAB do MY DOCUMENTS (podla rady producenta).

No po spusteni instalacie (bez rozdielu ci dam patch nainstalovat do pamate alebo na SD kartu) mi ohlasi, ze instalacia bola neuspesna. Restartoval som PDA, skusil znovu (a neskor aj so zapnutou WiFi) no patch sa mi nepodarilo nainstalovat.

Skusal som instalaciu aj bez pripojenia k PC cez ActiveSync. Nepomohlo.
Mam tiez problem so zapnutim PDA ak ho vypnem zo zapnutim Wifi.

V com je problem?[/QUOTE]

Dostal som odpoved z Fujitsu-Siemens.cz aby som sa obratil priamo na servis Getronics-u (www.getronics.cz). Odtial som k opisu problemu dostal ihned kratku odpoved - "Prineste zariadenie na pretestovanie."

TO weszter: rozumiem, ze Tebe pomohlo samotne preflashovanie ROMky? Nemusel si s tym chodit do servisu?
Odkial stiahnut novy ROM? Na Fujistsu-Siemens.com v sekcii DOWNLOAD som ROM nenasiel.

Vdaka za pomoc.
weszter (231)|29.6.2007 18:32
no, po pravdě řečeno, moje pda N520 bylo ze začátku v servisu dvskrát, a to je myslím až dost, ale pak to chodilo, jen jsem si musel dávat bacha na tu wifinu. pak vyšel patch. koukám na podporu n560 a máte tam ten patch taky, nejde poslat link přímo, ale jmenuje se to
Device switch on - service CAB file - To read the Readme file is required | 23.08.2006 | 0,01 MB

na těchto stránkách

http://support.fujitsu-siemens.com/com/support/linkapplication.html?LNG=EN&ID=3394

http://support.fujitsu-siemens.com/com/support/linkappl+...+?LNG=EN&ID=3394

stačí zvolit N560 a najít si ten patch...
a měl jsem klid...
stillo (49)|30.6.2007 08:53
TO weszter: Vdaka za link. Prave z toho isteho linku (zo sekcii pre N560) som stiahol ten patch.
Skusal som to este druhykrat dnes rano, no nepodarilo sa. Vyberiem instalaciu patchu na Device - neuspesne. Vyberiem: SD karta - neuspesne. :(
weszter (231)|30.6.2007 15:22
a přečetl sis návod? že to máš zkopírovat do mydocuments a odtamtud spustit? já s tím problém neměl...
stillo (49)|30.6.2007 23:03
[QUOTE="weszter"]a přečetl sis návod? že to máš zkopírovat do mydocuments a odtamtud spustit? já s tím problém neměl...[/QUOTE]

Ano, precital, robil som to tak pri vsetkych 3 pokusoch a "Instalation was unsuccesfull". :(
Asi si budem musiet naucit vypinat WiFi pred vypnutim N560.