Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Oficiální WM6 ROM pro X500 a M700

michallos007 (57)|4.6.2007 08:36
WM 6 na M700 zatial absolutne v pohode ziadne problemy ci mrznutia jedine co sa mi zda ze dlhsie startujej oproti WM6 ale to nie je az taky problem
KarelKr (25)|4.6.2007 19:55
[QUOTE="KarelKr"]Tak včera jsem taky nacpal WM6 a vše OK, až na to, že když vypnu standartně display, tak po nějaké době, cca více než 4 hodiny, už nelze X500vku probudit k životu, nelze se dovolat a pomůže jen reset. :no: Tak jsem odinstaloval pár aplikací, co jsem tam hned nahrnul. A teď to testnu. Dám vědět.[/QUOTE]
Nazdárek. Zásek se už nekonal, po odinstalování SPB Diary.
WM6 moje zkušenosti:
+ celkově svižnější
- zpoždění příjmu hovoru odhaduji na 1.5 sec.
Pítr6630 (55)|5.6.2007 12:17
Zkoušel už někdo nainstalovat češtinu od MN?? Nevim jestli něco dělám špatně, ale po nainstalování mě z today zmizí ikonka na přepínání profilů.. Zkoušel sem kde co, ale nedaří se mě ji dostat zpět...
geoRG77_ce4you (120)|5.6.2007 12:27
Jj, bohužel nějak zmizela a nejde aktivovat... hned jak to opravíme, vydáme patch.
perm (6)|5.6.2007 14:15
[QUOTE="Piiitr"]Zkoušel už někdo nainstalovat češtinu od MN?? Nevim jestli něco dělám špatně, ale po nainstalování mě z today zmizí ikonka na přepínání profilů.. Zkoušel sem kde co, ale nedaří se mě ji dostat zpět...[/QUOTE]
tak to diky za info - mam ji taky koupenou(ale zatim nebyl cas ji nainstalovat), ale jestli tohle nejde, tak ji zatim ani instalovat nehodlam
Tomáš Kubec (749)|5.6.2007 14:32
Profily jsou samozřejmě funkční, jen ne pomocí té ikony v tray.
Furbo (323)|5.6.2007 15:34
Ahoj, všem. Taky jsem se s tím mořil a vyřešil :))
Stačí aplikaci Eten PhoneService 2.0 odinstalovat a poté ji znovu nainstalovat. Je dobré mezi tím udělat SR. Ikona se do tray vrátí a funguje vč. češtiny.
Tomáš Kubec (749)|5.6.2007 17:25
Fakt divný, ale dík :-)

luco (16)|5.6.2007 20:23
[QUOTE="Furbo"]Ahoj, všem. Taky jsem se s tím mořil a vyřešil :))
Stačí aplikaci Eten PhoneService 2.0 odinstalovat a poté ji znovu nainstalovat. Je dobré mezi tím udělat SR. Ikona se do tray vrátí a funguje vč. češtiny.[/QUOTE]

Tak sem to zkusil ale nejak se mi to nepodarilo. Ktera aplikace se ma instalovat? V nastroji pro obnoveni maji aplikace jiny nazev.

Jeste mam dalsi nemily problem s WM6, nemuzu naistalovat TT6, pri instalaci hodi chybu ze se instalace nezdarila :(
Furbo (323)|5.6.2007 20:36
problém s TT6 také potvrzuji. Instalace CAB hlásí, že instalaci nelze dokončit.
DavidBarborka (139)|5.6.2007 21:25
TT6 mi jede. mám ale vše instalováno na kartě takže do přístroje se instalují jen některé věci, třeba knihovny. IGO 2006 také bez problému.
Tomáš Kubec (749)|5.6.2007 21:28
On tu je docela závažnej problém :-( WM6 ROM naprosto změní ID přístoje, tím pádem nefunguje žádný soft, který byl dříve legálně zakoupen a vázán na ID přístroje. Informoval jsem o tom dovozce, te bude kontaktovat E-TEN corp.

Zněnu ID jsem ověřil naším speciálním programem a je to bohužel pravda :no:

EDIT: vubec si nedokážu představit jak E-TEN corp. bude tento problém řešit
perm (6)|5.6.2007 21:50
presne tak - TT6 na karte je OK
o zmene ID me informuje i ta utilitka na zalohovani-chtel jsem si obnovit SMSky ze zalohy a on me informoval o tom, ze zaloha je ze zarizeni s jinym ID, takze to muze zpusobit problemy (stejne jsem ji pak ale neobnovoval, poe jsem chtel jen SMSky a ta zaloha toho obsahovala vic)
Tomáš Kubec (749)|5.6.2007 21:59
Vypadá to, že to je problém jen X500. Kolega má na M700 ID stejné.

Furbo (323)|5.6.2007 22:22
Tak jsem si dal práci a nainstaloval jsem si telefon bez češtiny od MN. Poté jsem dal instalaci CABu TomTomu a funguje!!!
Je možné, že to má na svědomí opravdu čeština? Stejně jako s ikonou profilů?
Tomáš Kubec (749)|5.6.2007 22:45
Ono to je celé nějak zamotané s těma ID přístrojů :(
Furbo (323)|5.6.2007 23:25
Ještě jeden neduh s češtinou. Měl jsem možnost vyzkoušet v několikadenním používání systém jak bez češtiny tak s češtinou (stejná konfigurace softů). Bohužel musím konstatovat, že s češtinou je systém v některých momentech výrazně pomalejší. Projevuje se to hlavně při otevírání oken např. Programy nebo Nastavení. A v mnoha dalších. Při návratu na anglickou verzi tento nešvar mizí.
Tomáš Kubec (749)|5.6.2007 23:32
S tou rychlostí to je jednoznačně lepší než u WM5, ale občasné zpomalení bejt může, ale to nijak neovlivníme. Je to o tom jak se WIN chovají k MUI, tedy hlavně u aplikací E-TENU.
luco (16)|6.6.2007 06:48
[QUOTE="Furbo"]Tak jsem si dal práci a nainstaloval jsem si telefon bez češtiny od MN. Poté jsem dal instalaci CABu TomTomu a funguje!!!
Je možné, že to má na svědomí opravdu čeština? Stejně jako s ikonou profilů?[/QUOTE]

Tak to je zajimave, az bude cas tak to take zkusim.
Mam jeste jeden detail. Pripojim se pres Wi-Fi, vse bez problemu, ale pokud se chci odpojit tim ze tapnu na horni liste na ikonu pripojeni Wi-Fi tak tam misto "Vypnout Wi-Fi" nebo jak se to jmenovalo je porad "Zapnout Wi-Fi" a navic to nic nedela, tazke nevim kde je problem jestli v samotne WM6 nebo v cestine.
Tomáš Kubec (749)|6.6.2007 07:53
"Zapnout Wi-Fi" - tohle je problém WM 6
Jinak na ikony už máme řešení, tak vydržte ;) a TT se řeší.
Petr36 (51)|6.6.2007 14:15
S navodem na "znovuobnoveni" ikony profilu na Dnes to funguje. Odinstalovat --> automaticky SR --> znovu obnovit aplikaci a je to. Je zpet a funkcni.

Dik.

Tedy po natazeni lokalizace od MN samozrejme... :-)
Kal_Kal (64)|7.6.2007 15:29
Tak mám WM od vydání a doteď vše v pohodě.
Ale v něděli se mi při jízdě s navigací TT6 najednou mobil vypnul a svítil jen modře podsvícený kurzorový ovladač. Při zastávce jsem ho nemoh resetnout ani pomocí resetu a na řadu přišlo vyndání baterky.
Po následném zapnutí se opět jen rozsvítil kurzor a nic. Další vyndání baterky. Znova zapnout, ale to už se nepovedlo. Vždy se jen rozsvítila červená led a zase zhasla.
Dal sem ho proto doma na nabíječku a zkusil opět zapnout. Chytnul se a od té dobý běží.Jo z nabíječky sem ho sundal po pěti minutách a beterie byla na 100%.
Ovšem stav 100% baterie od té doby hlásí neustále, takže mám z telefonu asi perpetum mobile. Nesetkal jste se s tim někdo už? Bojim se že mám nakoplou baterku nebo její sledování.
Na nabíječku ho radši preventivně dávám.:)
DavidBarborka (139)|7.6.2007 15:38
Stalo se mi to také zrovna předevčírem a už se o tom někde mluvilo. Po čase se to může opět vrátit do normálu, ale jednodušší je HR a vše nainstalovat znovu - mi to pomohlo. A při navigaci se mi už také mobil vypl, ale bylo to kvůli tomu, že jsem měl neorig. nabíječku do auta - přístroj se choval jako že se nabíjí ale nenabíjel se.
orso_ce4you (65)|7.6.2007 16:52
Me to delalo to same. Baterie ukazovala 100% a pak najednou nic. Modry kurzor a nemoznost to restartovat. Zasekavajici se TT6. Padajici telefon. Naladova HF sada a spousta dalsich. HR moc nepomahal. Za par dnu to bylo to same. Jen takova perlicka – kdyz jsem se vracel na WM5, byl ve WM6 stav baterie 90%. Po cca 5 min. byl ve WM5 stav baterie 10%. ROM 436 = super verze pro masochisty... ;)
Kal_Kal (64)|8.6.2007 08:55
Já mám originální nabíječku.:)
Dám mu ještě šanci,a pokud se to objeví častěji tak to taky downgrejduju.
Kal_Kal (64)|8.6.2007 08:56
Já mám originální nabíječku.:)
Dám mu ještě šanci,a pokud se to objeví častěji tak to taky downgrejduju.
Furbo (323)|8.6.2007 09:02
Já tedy na nové ROM 436 mám jediný problém (pokud nepočítám dva problémy způsobené lokalizací) a to je občasné nefunkční odeslání SMS kde pomůže SR.
Jiné problémy zatím nepociťuji a to telefon využívám služebně hodně intenzivně vč. datových služeb.

Vzhledem ale k množství uváděných chyb bych předpokládal poměrně rychlé vydání nové ROM.

Co vy na to pánové od Etenu? Můžeme se na ni těšit v brzké době nebo je znám již nějaký konkrétní termín?

plachow_ce4you (159)|8.6.2007 11:46
Mě se ten crash s "blue light only" stal na WM5 (taky po navigaci v autě s TT6). Pomohlo až napíchnutí na normální nabíječku (auto nepomohla), pak se to rozeběhlo. Na WM6 ještě ne.
Na WM6 jsem ale už zažil "perpetum mobile", po dvou dnech se to zas spravilo.

Jinak WM6 vcelku v pohodě, nestěžuju si.
Kal_Kal (64)|8.6.2007 22:18
Tak dneska ráno sem něco řikal, a teď už tam mám WM5.0 .
V hospodě jsem se chtěl napíchnout na inet a už jsem to nezapnul, až doma.:)
Stehnak (78)|14.6.2007 12:32
Cau lidi. Pokud to tu uz je tak sorry... Prosel jsem i ostatni anglicka fora (ja vul to mel udelat uz driv a nebyl bych tak nastavnej) a je tam zminka o tom co me tak vytocilo.
X500 (asi i M700) a WM6 a zaheslovani systemu (ne Simky). Po vyndani baterie (nekdo se zminil ze mu to udelalo po sejmuti krytu - je tam ten koncacek, jako v mikrotrube :-) ) je heslo ztraceno, vymazano proste v pr*eli, ale system ho stale chce ale proste to spravne nebere. Tak bacha. Pred vyndanim beterie, doporucujou heslo DISABLE-ovat.
cubehash (156)|14.6.2007 14:06
Hned, jak budu mít chvilku, tak přejdu zpátky na WM5. To, co mám teď v PDA nepovažuju za systém.
DavidBarborka (139)|14.6.2007 14:51
Někdo tu psal, že po navigaci v autě se už telefon nerozjel až po napojení na normální nabíječku. Mám takovou zkušenost: zapnul jsem za slunečného dne navigaci a zapojil jsem svou M700 do autonabíječky. Po hodině mi telefon klekl zůstal svítit jen navigační čtvereček (joystick). Telefon nešel spustit, ale ikona nabíjení svítila. Pak jsem si vzpomněl, že telefon se odpojí od nabíjení pokud je batérie přehřátá (u těchto tel. ale pořád svítí nabíjení). Takže závěr. Při navigaci v autě, kdy je přístroj na přímém slunci se po několika minutách přestane dobíjet a po nějaké době dojde k vybití batérie. Postup: nechat schladnout telefon a pak znovu připojit do nabíječky, nebo jej umístit v autě tak aby na něj nesvítilo slunce. Doufám, že to někomu pomůže.
DavidBarborka (139)|14.6.2007 14:54
WM6 u mojí M700 v pohodě až na to že chybí SIM Tool...
plachow_ce4you (159)|15.6.2007 17:34
Teď mi M700 (WM6) kixla během hovoru (dle ukazatele cca 80% battery). Sborka, rozborka, stolní nabíječka a jede jako by se nic nedělo... Divný

Jinak já jsem s WM6 vcelku spokojen. Jediný, co mi zásadně vadí je to, že mi nenabízí u nové SMS v řádku příjemce jednotlivé kontakty...
cubehash (156)|15.6.2007 17:37
adresáta myslíš? já když zmáčknu písmenko, tak se mi objeví kontakty, které tím písmenem začínají
DavidBarborka (139)|15.6.2007 17:51
Mi se zase stalo s WM6, že mi baterie zůstala na 100% dva dny a pak najednou má M700 spadla. Už to řešili u X500. Stáhl jsem si tedy opravu pro X500 a na mé M700 funguje také. Před opravou baterka na 100% po opravě asi za 1 minutu 35%.
cubehash (156)|15.6.2007 18:01
Většinou tyhle věci fungují - X500 má stejný HW
orso_ce4you (65)|15.6.2007 20:28
to plachow: zkontroluj si v okne na psani SMS, jestli mas v pravem menu zatrhnuto "Check Names"...
winchester (14)|22.6.2007 14:26
[QUOTE="David Barborka"]WM6 u mojí M700 v pohodě až na to že chybí SIM Tool...[/QUOTE]

Mě jede SIM toolkit v pohodě (Anglický oficiální WM6)
winchester (14)|24.6.2007 11:52
[QUOTE="Stehnak"]Cau lidi. Pokud to tu uz je tak sorry... Prosel jsem i ostatni anglicka fora (ja vul to mel udelat uz driv a nebyl bych tak nastavnej) a je tam zminka o tom co me tak vytocilo.
X500 (asi i M700) a WM6 a zaheslovani systemu (ne Simky). Po vyndani baterie (nekdo se zminil ze mu to udelalo po sejmuti krytu - je tam ten koncacek, jako v mikrotrube :-) ) je heslo ztraceno, vymazano proste v pr*eli, ale system ho stale chce ale proste to spravne nebere. Tak bacha. Pred vyndanim beterie, doporucujou heslo DISABLE-ovat.[/QUOTE]

Jo, vypada to jako MEGABUG WM6. Proste to jen tak zapomene PIN do tvyho pristroje (ne SIMkovej) a potom co ho 4x "spatne" zadas tak se celej milej ETEN VYMAZE a ja musim znovu vsechno nastavovat, instalovat a synchronizovat. Me se to deje i bez vyndani baterky, proste obcas jen tak. Pokud vim zatim k tomu neni vydana oprava. Diky security policy nasi firmy (pouzivam luxusni technologii Exchange Direct Push) musim zadavat PIN kazdou hodinu a nejde to vypnout. Asi slezu na WM5. Ach jo :evil: :no: :no: :((
cubehash (156)|25.6.2007 08:26
Nj, jak je vidět, tak WM6 jen potvrzují to, co dělá Microsoft už léta. Vydají novinku a pak milion záplat, aby to vůbec fungovalo.
Petr_z_Ujezda (140)|25.6.2007 20:35
Stále váhám s upgradem na WM 6 (M700). Je možno někde najít přehled problémů. Já jsem našel toto:
1) Indikátor stavu baterie se chová divně
2) GPRS/EDGE se chová divně
3) Telefon obecně se chová divně
4) Zamykání přístroje, ale pokud si nezadám přístrojový PIN, tak snad OK.
5) Ještě něco???
Co z toho je způsobbeno lokalizací 1.1. a co z toho je chyba v originálním systému (jako uživateli je mi jedno, zda za tro může ETEn neno Microsoft.

6) Chystá se nějaká nová verze ROM?
7) Když jsou již u Mobilnautů na skladě M700 s WM6 v ROM, to je ta verze, co se může stahovat, tedey ta první? Nebo je nějak patchnutá nebo zcela nová?
8) A co X500+? Pokud se rovnou má dodávat s WM6, tak to bude něco lepšího, než je nyní pro X500/M700?
9) Trochu off-topic: pokud existuje lokalizace na X500/M700 od mobilnautů, proč to papralelně vyvíjel Sunnysoft? V čem je to od Sunnysoftu lepší? A Sunnysoft tvrdí, že má certifikát od Etenů - Mobilnaut nemá?
Tomáš Kubec (749)|25.6.2007 20:53
[QUOTE="Petr_J"]Trochu off-topic: pokud existuje lokalizace na X500/M700 od mobilnautů, proč to papralelně vyvíjel Sunnysoft? V čem je to od Sunnysoftu lepší? A Sunnysoft tvrdí, že má certifikát od Etenů - Mobilnaut nemá?[/QUOTE]

Protože jeden distributor si to zuadal u nás a druhej u SNS.
anoli (58)|26.6.2007 10:09
A odpověď na ty důležitější dotazy by nebyla?
Tomáš Kubec (749)|26.6.2007 10:57
ROM na nových M700 má označení 621, tak by měla být rozhodně novější.
Johny_M700 (5)|26.6.2007 12:34
Je nejaka moznost jak ziskat tuto novou ROM 621? Mam nainstalovanou tu 436.

Dekuji za odpoved.
Tomáš Kubec (749)|26.6.2007 12:35
Nevím, musíte se obrátit na E-TEN.
Petr_z_Ujezda (140)|26.6.2007 12:41
Kde lze tuto novou ROM 621 sehnat? Jsou nějaké zkušenosti? Napravuje nějaké chyby předchozí verze?
Johny_M700 (5)|26.6.2007 12:43
V tom mam trosku problem. Ja jsem M700 koupil na inzerat vcetne faktury uz s WM6. Predchozi majitel se na strankach e-tenu zaregistroval a upgradoval na svoje nacionale. Ted kdyz potrebuju neco ja, pise mi to, ze uz je SN IMEI zaregistrovano. Co se tyce poslani mailu do e-tenu, tak to je take problem pac moje anglictina v tomto smeru neni dobra. Nebo je nejaka sance to resit pres nejake zastoupeni u nas?
Tomáš Kubec (749)|26.6.2007 13:23
Pokuste se domluvit s někým zde: http://www.e-ten.cz/index.php?page=1