Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dell Axim X51v Custom Rom

ko@l@ (135)|10.9.2007 17:35
no mne to delalo uz od A01 WM6 a dela i u A17 WM5, ted jsem nahodil tu origos Dell A12 WM5, tak uvidime

vitek_ce4you (40)|11.9.2007 11:00
Vsichni tady basnite o tom, jak je nova ROM super. Mam WM5 ROM A12, vsechno beha bez problemu. Ma pro me cenu davat tam jinou ROM? Da se potom kdyztak vratit k puvodni ROM?
pistansky (108)|11.9.2007 16:32
v prvom rade je to rychlejsie..osobne mam v a03 po naistalovani vsetkeho a restarte nieco vysse 29 mega volneho...a12 26mb...a vyzera to lepsie:) hlavnou devizou je vsak ta rychlost..podpora sdhc atd:)
a samozrejme sa da len musis mat image a12 ale ten sa da stiahnut
vitek_ce4you (40)|11.9.2007 16:53
Axim X51v s novou ROM zvladne i SDHC? To by bylo super. Jakou kapacitu to zvladne? Nemas odkaz na clanek, kde bych se o tom docetl vic?
pistansky (108)|11.9.2007 18:04
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=319350&page=80

tu mas post #798 pouziva 8 gb sdhc kartu...je tam viacero takych..ked si to prejdes vsetko (84 stran) budes vediet celu historiu klady aj zapory
Docent (1234)|13.9.2007 00:40
Hm, tak já teda s WM6 nějaké zvýšení rychlosti nepozoruju ani náhodou... Jedině, co s podstatně zkrátilo, je doba, za kterou se PDAčko připojí k Wi-Fi APčku...
A pro změnu zas nikde nemůžu najít, kam se při připojení k netu přes mobil s GPRS zadává řetězec "AT+CGDCONT...", takže se nepřipojím :-(.
Paullus_ce4you (400)|18.9.2007 00:13
Tak to já jsem na WM6 (A03pre) nerozchodil Exchange Server a nemůžu nainstalovat ovladače k SDIO GPS kartě SPECTEC.

Kromě toho mi stejně jako dřív padá HSDPA spojení s mobilem. Takže jsem se poníženě vrátil k WM5.

Nějaké zrychlení tam sice je, ale mnou subjektivně pociťované nedostatky to nevyváží.
Vegan (133)|18.9.2007 12:30
take uz jsem zpet na WM5 exchange proste nefunguje a nefunguje byd mi WM6 se snazi namluvit ze certifikat prijmuli tak kdyz si ho znich stahnu tak je uplne jiny nez ten co jim strkam a ve vysledku nejsou schopny projit overovacim procesem pri pripojovani na exchange tudis bouzle pro me zatim nepouzitelne jinak rychlost v systemu je rychlejsi lec v tomtomovi pomalejsi restarty jsou take rychlejsi a prace s wifi take ale kopirovani na kartu a cteni s karty se celkem spomaluje teda alespon u me
Paullus_ce4you (400)|18.9.2007 14:36
[QUOTE="Vegan"]take uz jsem zpet na WM5 exchange proste nefunguje a nefunguje byd mi WM6 se snazi namluvit ze certifikat prijmuli tak kdyz si ho znich stahnu tak je uplne jiny nez ten co jim strkam a ve vysledku nejsou schopny projit overovacim procesem pri pripojovani na exchange tudis bouzle pro me zatim nepouzitelne jinak rychlost v systemu je rychlejsi lec v tomtomovi pomalejsi restarty jsou take rychlejsi a prace s wifi take ale kopirovani na kartu a cteni s karty se celkem spomaluje teda alespon u me [/QUOTE]

A co sis při návratu na WM5 nainstaloval?

Já zkusil tu novou ruskou ROM M17, ale pořád mi nejde SDIO GPS karta.

Teď ani nevím, kde nějakou řádnou chodící ROMku najdu. Že já vůl se dal na tohle experimentování....
pistansky (108)|18.9.2007 15:03
[QUOTE="Paullus"][QUOTE="Vegan"]take uz jsem zpet na WM5 exchange proste nefunguje a nefunguje byd mi WM6 se snazi namluvit ze certifikat prijmuli tak kdyz si ho znich stahnu tak je uplne jiny nez ten co jim strkam a ve vysledku nejsou schopny projit overovacim procesem pri pripojovani na exchange tudis bouzle pro me zatim nepouzitelne jinak rychlost v systemu je rychlejsi lec v tomtomovi pomalejsi restarty jsou take rychlejsi a prace s wifi take ale kopirovani na kartu a cteni s karty se celkem spomaluje teda alespon u me [/QUOTE]

A co sis při návratu na WM5 nainstaloval?

Já zkusil tu novou ruskou ROM M17, ale pořád mi nejde SDIO GPS karta.

Teď ani nevím, kde nějakou řádnou chodící ROMku najdu. Že já vůl se dal na tohle experimentování....[/QUOTE]

vegan: nic v zlom ale precital si si to po sebe...aspon jednu ciarku by si to zasluzilo :)
a ktoru verziu wm06 si pouzil? wm06 a03 prerelease by mal fungivat s exchange..aspon ludia na xda vraveli ze im uz exchange ide...
Paullus: na xda je niekde link na original a12 pre flash z sd karty
Paullus_ce4you (400)|18.9.2007 15:27
[QUOTE="duuri"]
a ktoru verziu wm06 si pouzil? wm06 a03 prerelease by mal fungivat s exchange..aspon ludia na xda vraveli ze im uz exchange ide...
Paullus: na xda je niekde link na original a12 pre flash z sd karty[/QUOTE]

Já jsem Exchange na té A03-prelease nerozchodil, vůbec to nereagovalo na příkaz SYNC.

Jinak dík, tu A12 jsem našel na stránkách "nebožtíka" Beechera...
Vegan (133)|19.9.2007 21:16
hodil jsme tam tu rom se kterou bylo u mne nejmene problemu tedy official A12 a pouzil jsme WM6 A03 a jako on exchange chodi ale bez korenovych certifikatu ktere maji imlementovany CRC kontrolu tam je to bez nadejne pac ten vul WM6 si to stama vymaze a uz tim ten certifikat z edituje a je po srande pac pak nesedi jestli je to standartni vlastnost WM6 tak je to na ranu :no: ale trebas se jen vloudila chybicka zatim v to doufam a cekam na nejakou dalsi rom
pistansky (108)|25.9.2007 12:32
nova rom A03 RTM pre x51v
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=331803

Build history:
À01 Initial release 5.2.1620 build 18125.0.4.2


(English) Bugs:
1)IRDA doesn't working.
2)Intel G2700 doesn't work in WMP.
3)Alarm clock at any given time, the alarm message appears but there is no sound.
4)Incorrect Friedlyname for COM1.
5)Not stable working Wi-Fi.
6)Windows Live doesn't working(Microsoft bug).
7)SSL error certificates.

À02 Beta and Beta2

Fixes:
1)IRDA issue resolved.
2)COM1 correct name.
3)Other minor fixes and improvements.
4)Cleaned registry.

A03 5.2.1908 build 18508.0.7.0 (Preview Release 1)

Changes:
1)New build aku 0.7.0
2)Add Modem Link and Terminal Client.
3)Add OneNote.
4)Deleted Windows Live (Microsoft bug).
5)Deleted Catalog.
6)Cleaned registry.
7)Add support Intel G2700 in WMP.
8)Wi-Fi may work more stable.
9)Update Bluetooth Driver,improve A2DP support.
10)Deleted Windows Update.
11)Updated icons of battery,backlight,system info,BT and Wi-Fi icons.
12)Updated and add new certificates.

Bugs:
1)In alarms sound doesn't work.

A03 5.2.1908 build 18508.0.7.0 - rtm

Changes:
1)Re-builded rom,it will be more stable and without memory leaks.
2)Glabal changes in memory.
3)Fixed Alarms.
4)Cleaned registry.
5)Add link Download Agent
6)Add files wmvdecoder.dll è wmadecoder.dll now you can watch wma è wmv on TCPMP and Core Player without installation CAB.
7)Update XIP part of ROM
marek73 (12)|25.9.2007 12:48
Nehnevajte sa ze to sem pisem ale mam fakt zapeklity problem s flashovanim WM6 (A03RTM):
Ano cital som co vsetko treba urobit, skusal som 4GB SD, 1GB SD aj 128MB SD, vsetko na FAT32, cista karta po formate, v roote len tie dva subory z balicku RAR. Nastartuje mi Bootloader (na screene mam "SD Image Update A10_G4"), vidim tam ten subor co chcem flashovat, ale ani zaboha ho neviem s Action key odstartovat. Nech stlacam cokolvek, nic sa nedeje. Skusal som aj WM5 A17 a tiez nic. V com by mohol byt este problem?
Neviem ci nerobim este nieco zle. Axima (x51v) mam len tak mimo kolisky, ide na baterky, a je v nom strcena akurat ta SD karta s image.

Dakujem za pripadne tipy na riesenie...
pistansky (108)|25.9.2007 12:56
skus dvakrat stredne tlacidlo...ono to chvilku trva kym sa to spusti...
marek73 (12)|25.9.2007 14:25
[QUOTE="duuri"]skus dvakrat stredne tlacidlo...ono to chvilku trva kym sa to spusti...[/QUOTE]
Ahoj Duuri.
Co sa ma udiat potom ked sa mi to akoze podari odklepnut (nejako v case keby si to vedel popisat). Klikam dvakrat, 5x, 20x, nic, furt je len stale selectnuty ten firmware s nic.
marek73 (12)|25.9.2007 16:08
Tak uz som na to dosiel preco to nejde. Nefungoval mi vobec action key ;))
Stacilo do toho poriadne zafukat a uz to ide.
Kedze ten klaves nepouzivam, ani ma nenapaldlo ze nefunguje ;)

Ale aj tak vdaka
MilanO_ce4you (187)|1.10.2007 23:46
Přeji hezký večer, mám na své x51v ROM A12 s WM6 a jsem velmi spokojen. Jen bych se rád zeptal, jestli někomu funguje lokalizace od Sunnysoft a potažmo i HP bluetooth klávesnice. Všechno mi skvěle funguje a bojím se, že se to instalací lokalizace pokazí, máte prosím někdo s tímto nějakou zkušenost.
Děkuji
Jirka125 (8)|2.10.2007 08:04
Tak jsem také provedl upgrade na WM 6.0 ROM A03. Jsem s ní velmi spokojený, všechny programy, které jsem měl na WM 5.0 mi fungují bez problémů. PDA je rychlejší a má lepší odezvu. Zkoušel jsem i lokalizaci od SunnySoftu, malá lokalizace je v pohodě, při plné lokalizaci nejdou v nastavení spustit myslím 2 ikony (jsou to ty ikony, které v nastavení přibyly, což je logické).Ale pro práci úplně stačí malá lokalizace.
MilanO_ce4you (187)|3.10.2007 20:48
Tak jsem nainstaloval malou lokalizaci a nic se nestalo, přidal jsem i IW 9.5 Fullscreen a Dell funguje i nadále bez ztráty kytičky. Dnes ráno jsem ale narazil na první problém. Používám SPB SHELL a po instalaci těchto věcí přestaly fungovat SPB kontakty. Pod tlačítky jsou jiná písmena, než jsou na tlačítcích. Nějak se to zvláštně posunulo. Možná postačí přeinstalace SPB Shell. Jdu to vyzkoušet.
Kája_oldd (759)|3.10.2007 23:55
Zatím spokojenost s A03 RTM. Problém zatím nastal jen u GeoRally a Toy Golfu..těžko říci, zdali nekompatibilita s wm6..každopádně se zasekávaly. Mám divný pocit, že TCPMP jde s g2700 krapet pomaleji (v benchmarku menší max. tok) ale spíš jde o subjektivní pocit, nikde nemám výsledky s wm5. Volné RAMky mám stejně jako na WM5 u A12ky. ;)
EDIT: Tak ještě blbne v mém případě bluetooth - 2x jsem zkoušel poslat 3MB soubor a 2x se to cca v půlce seklo. Jinak, na wm5 mi tu a tam zmizla CF (i přes ten hack) a prostě nebyla vidět v prohlížeči. Teď je i když blbne a po kliku na ní se to sekne...no já vím, že asi blbost:)
MilanO_ce4you (187)|25.10.2007 12:35
Trochu jsem se zapoměl, tak že prosím, kontakty SPB SHELL ani s malou češtinou nefungují. Bohužel. Ale Sunnysoft Contacts fungují skvěle.
MO
vitek_ce4you (40)|23.12.2007 20:56
Chystam se na prechod z WM5 na WM6 a chci znat dlouhodobejsi zkusenosti. Ma to cenu prechazet, nebo to byl jenom takovy boom a ted jste vsichni zpatky na WM5?
vitek_ce4you (40)|24.1.2008 20:28
Prestoze jsem se nedockal odpovedi, tak jsem do sveho Axima nainstaloval posledni verzi WM6. Nejake razantni zvyseni rychlosti jsem nezpozoroval. Je tam par malickosti, ktere se mi na novem systemu libi, ale dost me vadi snizena vydrz akumulatoru. Nemam to presne zmerene, ale vydrz klesla priblizne na polovinu. Neni to tim, ze bych tam mel nainstalovanou nejakou aplikaci, ktera by prilis zatezovala procesor. Vydrz se razantne snizila jak u poslouchani hudby s vypnutym dysplayem, tak i pri cteni e-knih s minimalnim podsvetlenim. Ma nekdo podobnou zkusenost?