Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

jake pda? iPaq 3630?

adam_ce4you (2)|24.2.2004 21:03
Zdravim vsechny pda pozitivni lidi! :)
Mel bych na vas, zkusenejsi, otazecku. Chystam se koupit nejake PDA. Jsem student, nechci do nej investovat prilis mnoho penez. Ale z druhe strany docela vaham, protoze mam telefon s bluetooth a rad bych pouzival ICQ, coz je s IrDA nebo kabelem docela neprakticke. Bohuzel cena pda s bluetooth je jeste docela vysoka, nezbyde mi nez zustat u infra.
Dalsi veci je, jestli koupit novy (pravdepodobne privezene z USA) nebo starsi. Tim starsim myslim konkretne Compaq iPaq 3630. A novy - pravdepodobne Toshiba e355 nebo za $300, coz by bylo uz pomerne moc, ale zase by to stalo za to... HP 1945 (s BT).

Mozna ze vam to prijde divne, ale vazne mam takovy problemek ;)

Muzete mi poradit pro a proti iPaq 3630?? Na netu se uz o nem moc nepise... :/

Diky moc vsem! :)
PavelR. (2184)|25.2.2004 07:49
... osobně bych volil již PDA s novějším OS (tj. WM2003) - např. ASUS 620 s BT popř. iPAQ 1940 ...

PavelR.
gm_ce4you (176)|25.2.2004 07:50
Já jsem 3630 měl.Byl jsem spokojený až do té doby/asi 1měsíc/než se mi do rukou dostal a už jsem si ho nechal-3970.3630 má displey 4000 barev což dnes už je nic moc.Rom myslím 16mb a nemožnost pamět dále rozšířit-chybí slot na pamět.kartu.Já jsem ho sice upgradoval na WM2002,ale to je asi tak vše co jsem s ním mohl udělat.Samozřejmě na začátek s pda určitě stačí,ale...myslím,že skutečně je to už přežitý kousek a je lepší přidat a koupit něco lepšího.:)
Madfather_ce4you (42)|25.2.2004 17:53
Mám 3630 už 2 roky, upgrade na 2002, jacket baterie+CF slot a úplně stačí. Za ceny v USA (iPAQ i jacket) je poměr výkon / cena velmi dobrý. Jasně, je to starší elegán, ale WOL jede bez závad, synchro. AS také a pro běžnou práci i zábavu, zvlášť pro začátečníka, dobrá volba. Pokud chceš WIFi a BT, tak na to už nemá.
adam_ce4you (2)|25.2.2004 19:28
Tak ted uz jsem totalne na rozpacich... Uz se zdalo, ze bych mohl mit starsi 3870, coz by bylo super (rozsiritelna pamet + BT). Ale je uz prodana :( Jak se znam, tak s tou 3630 budu za mesic nespokojeny, bude mi tam chybet BT kvuli ICQ. Ale PDA s BT jsou draha :( to je situace bez vychodiska.

Stejne diky za rady.

(BTW: pouzivate nekdo mobil+pda pro icq? kolik dat to zhruba "stoji" (chtel bych to vedet jenom radove, nemam vubec predstavu)
PavelR. (2184)|26.2.2004 08:31
[QUOTE]
(BTW: pouzivate nekdo mobil+pda pro icq? kolik dat to zhruba "stoji" (chtel bych to vedet jenom radove, nemam vubec predstavu)[/QUOTE]

... nikdy jsem to přesně neměřil ale obecně se dá říct, že ICQ je poměrně šetrné. Největší režii má přihlášení (cca 10 kB) a zbytek již pak záleží na tom, jak živě komunikujete. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že vypotit dalších 10 kB na ICQ např. na MDA2 dá pořádnou fušku. Vzhledem k ceně za 1 kB (v mém případě 0,03 Kč) se vždy jedná o zanedbatelnou položku.

PavelR.