Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Notebook

JanHavlicek (635)|7.4.2007 22:31
No nelze říct, že jsou hp špatné notebooky, nevím jak třeba ten nx9105, ale pokud je to ten s AMD, tak to nikdy nevěstí nic dobrého, ať je to jakákoliv značka :)

ad. Lenovo - psal jsem Lenovo ThinkPad, tedy tu starou dobrou stále kvalitní sérii ThinkPad, ne klasická Lenova, ty jsou samozřejmě o ničem. Kamarád má tuším nějaký ten levný C100 a je to katastrofa

ad. FSC - FSC notebooky jsou poměrně low-endové notebooky a co se týče Sony, ty vůbec neodpovídají poměrem cena/výkon, ale když už na ně někdo má, tak proč ne, jsou to kvalitní stroje
flashman (1366)|7.4.2007 22:37
on hluk ani nedělá, snad jenom při čtení CD trochu vrčí, ale prostě vobčas trošku zatopí. Teď sem o měl asi 2 hodiny jenom na baterce a to už teda netopil - já sem spokojen.
Standa_ce4you (380)|8.4.2007 02:47
Když je tu ta diskuze o noteboocích. V nejbližších dnes si budu objednávat tento HP nx7400. Znáte někdo tuto řadu? Jak je na tom s mechanickým zpracováním ve své třídě? Nebo můžete doporučit nějaký jiný v této cenové relaci? Jo, a konkrétně tento typ stojí cca 30000,- a já ho budu mít nový se zárukou asi za 22000,- To už asi konkurenci nenajde co?
flashman (1366)|8.4.2007 09:14
má ty samý parametry jako ten, co mám te%d na stole, akorát lepší processor a větší display -> je težší.
Jinak intel GMA 950 fakt neni dobrá grafárna. Pokud máš takhle levné všechny booky, tak si kup spíš nějakej s neintegrovanou.
pak máš docela plus, že je to HP
bjirka (380)|8.4.2007 12:15
No jo ale ve chvíli jak si pořídíš stroj s neintegrovanou - nadupanou grafickou kartou tak je zde problém s potřebou většího chlazení, tím pádem větší hlučnost a jsme zase zpět. Je to prostě něco za něco. Mám taky 950 a je pravda, že hry nehraju vůbec, tím pádem jsem naprosto spokojený. Na baterky není slyšet vůbec, se síťovým zdrojem si občas "odfoukne". Je celkem jedno co je to za značku, ale musím potvrdit, že (bohužel) do NB jedině Intel :yes: (pokud z toho nechcete mít topící žentour, o nějakých Sempronech nemůže být řeči). Také dost záleží na HDD, ale tam už se některá zvěrstva co byla dříve ke koupi snad už ani nedají sehnat (4800 ot/min).
Standa_ce4you (380)|8.4.2007 12:44
No jediná hra, co si občas zahraju je MS Flight Simulator 2004, ale asi počítám správně, že mi nepojede jako s Ati 9600 že? :) S tím jsem se ale smířil, radši budu mít tichý netopící notebook, než nadupanou grafiku.
kubisz (1054)|8.4.2007 13:54
na tom GMAcku toho jede vic, nez jsem cekal...

GTA (vsechny serie, potreba prepnout na 16bit, jede pak i 1440×1050)
NFS (po HP2)
WoW (800×600)
Command & Conquer (komplet first decade)
Transport Tycoon :D
Quake
Unreal Tournament
FarCry (800×600)
a uz nevim, co este...CPU je T2300E (1,66)

mno, to je tak zatim vse, co sem zkousel...ale primarne na hry to opravdu neni a pri hrani je opravdu vytizenej celej scot (vetraky na stopro)...

jo a train simulator jel...flight nemam jak odzkouset... :(
JanHavlicek (635)|8.4.2007 18:08
to nx7400 není špatná volba, zpracování je kvalitní, ostatně jako snad u všech HP, kamarád ho má a jediné, co by mě na tom asi štvalo jsou pouze 2 USB porty

2 flashman: nelze tady odsuzovat integrovaná grafická jádra (GMA950, nVidia 6100 atd.), pokud má někdo notebook fakt jen na práci a hry nehraje, je pro něj integrované grafické jádro lepší protože míň hřeje -> tišší notebook a vydrží podstatně víc na baterce
SPM (182)|8.4.2007 21:23
Tak já mám ten starší (už poněkud :-) ) s 855GM, což taky neni nic super, nicméně C&C Generals na tom hrát jdou a s trochou trpění i NFS Underground, což mě plně vystačuje... Co se týče tichosti, tak notebook mi větrání spíná i z baterky, nicméně ani při větrání nehlučí. Výdrž na originální baterii 3 hodiny (už jí budou pomalu dva roky :-) ) na 9ti článkovou bez wifiny a s tlumenym jasem 6 hodin...
dodger_ce4you (145)|8.4.2007 22:30
[QUOTE="JanHavlicek"]No nelze říct, že jsou hp špatné notebooky, nevím jak třeba ten nx9105, ale pokud je to ten s AMD, tak to nikdy nevěstí nic dobrého, ať je to jakákoliv značka :)



ad. FSC - FSC notebooky jsou poměrně low-endové notebooky a co se týče Sony, ty vůbec neodpovídají poměrem cena/výkon, ale když už na ně někdo má, tak proč ne, jsou to kvalitní stroje[/QUOTE]

1. Aha, tak to je tym Sempronom :evil:
alebo athlonom, neviem uz som ho tyzden nevidel :dead:
Edit
Je to athlon 2800+:O
2. FCSovska rada celsius nepatri k nejlevnejsim :sarcastic:, ale lifebooky a amilo-á su pomerne lacne
Pri sony je najdrahsi napis (asi je vyrobeny z platiny :cool: )
alebo skor telo (šaši ci je to :) ) ktore je vyrobene asi z horcikovej zliatiny

to SPM: mne fici podobne jako tebe, obcas sa sekne NFS undrgrnd II ale da sa to prezit, jo a este ta hlucnost a teplota v tom budem so vsetkymi Intelami na tom horsie :(
kubisz (1054)|10.4.2007 18:17
[QUOTE]...nelze tady odsuzovat integrovaná grafická jádra (GMA950, nVidia 6100 atd.)...[/QUOTE]

mno tady bych tyto dve "karty" nesrovnaval, pac si zase myslim, ze ATi a nVidia maji i ty nejvetsi soucasne pomalace rychlejsi, nez intel :D