Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak dostat LOOXe do Wi-Fi netu?

ChewieDC (10)|20.3.2007 11:40
Možná budu za velkou lamu, ale i přesto se zeptám :)
Prošel jsem si tu na fóru pár diskuzí, ale tak nějak jsem se odpovědi nedohledal. Mám následující problém.

Domácí PC mám připojené do internetu přes ADSL. Mám v něm Wi-Fi kartu s programem, která se umí přepnout do Access Point Mode. Tam jsem vše nastavil a když se zkouším připojit na internet přes Wi-Fi skrze notebook, je to bez problémů. Naleznu signál, připojím se a jedu. Přes PDA (LOOX C550) to ale zdá se tak snadné není.

Přes program CONNECTMOBILITY E2C najdu signál a připojím se na něj. Píše mi to CONNECTED, ale když chci otevřít explorer, abych se podíval na internet, nic. Pouze mi PDA laskavě sděluje, abych nastavil připojení v Setting. Tam jsem se prohraboval jako blázen, ale na nic nepřišel. Tak nějak jsem doufal, že se vše nastaví samo jako na WinXP, když jsem se připojoval na notebooku. Co se ještě musí nastavit v Setting -> Connections?
Qemu (75)|20.3.2007 17:01
:D :D :D kdyby jsi zkusil hledat, tak by jsi neco podobneho nasel asi 1000X. Tvuj problem je libiva aplikace E2C. Kdyz se tady porozhlidnes, narazis na to hned v nekolika tematech, navod na "100% oziveni" je pouze HARD RESET (navod tady najdes taky) :) jinak reseni je po hard resetu odebrat vsechny zastupce na tuto aplikaci a nikdy ji nespoustet.
ChewieDC (10)|20.3.2007 17:41
Nějak se mi nechce věřit, že by ten program, za který jsem dal dva cenné body, dělal takovou neplechu :) Ale rád bych nějaký thread o tomto našel, ovšem jsem nejspíš nemehlo a nedaří se mi. Link by nebyl?
Vlastislav Šťastný (275)|20.3.2007 17:53
Já jsem dopadl stejně. Mám doma ADSL reuter a do něj připojený WiFi přístupový bod. Nemám ho nijak zabezpečený a když zapnu WiFi, tak mi nabídne, zda se chci k této své síti, s názvem default, připojit. A vše je naprosto bez problémů. Jenže pak jsem si z dlouhé chvíle hrál s E2C a už jsem se nepřipojil nikam. Pomohl až HR. Od té chvíle bych si radši nechal ruce urazit, než ho spustit znova. Taky jsem tomu nevěřil, nicméně i zahraniční fóra jsou podobných poznatků plná.
ChewieDC (10)|20.3.2007 18:53
Inu, už i já udělal HR. Máte pravdu, vyhozených 6 stovek za PRO verzi. Koukám, že Fujitsu má sem tam opravdu "fajné" prográmky... :)
ladarozan_ce4you (81)|20.3.2007 19:09
a můj závěr po pokusech s tímto prográmkem je, že je třeba nejprve po HR použít anglické prostředí včetně zmíněného programu na WiFi a až po té instalovat češtinu do systému. Pak to poběží oboje.
Ještě bych se vrátil k problematice AP, vytvořeného na stolním PC. Aby jel Internet, je třeba zapnout sdílení na vstupní síťové kartě - zpravidla vývod z ADSL modemu - a ještě přihlédnout k tomu, zda výrobce wifi dílu podporuje sdílení ve WindowsXP. U některých USB WiFi karet to není možné. Zajímavější je nastavení obou karet AdHoc, na to se PDA chytí rovněž.
yndor (222)|20.3.2007 20:00
[QUOTE]můj závěr po pokusech s tímto prográmkem je, že je třeba nejprve po HR použít anglické prostředí včetně zmíněného programu na WiFi a až po té instalovat češtinu do systému. Pak to poběží oboje.[/QUOTE]
Jestli jsem to spravne pochopil, tak predpokladas, ze problemy s E2C byly zpusobeny cestinou. Ale tak to neni, jinak by E2C tolik neproklinali i na anglicky mluvicich forech.

[QUOTE]Aby jel Internet, je třeba zapnout sdílení na vstupní síťové kartě - zpravidla vývod z ADSL modemu - a ještě přihlédnout k tomu, zda výrobce wifi dílu podporuje sdílení ve WindowsXP. U některých USB WiFi karet to není možné.[/QUOTE]
To jsem nejak nepobral... jake sdileni na karte? A co musi podporovat vyrobce wifi dilu? Pribliz to, prosim.
ladarozan_ce4you (81)|20.3.2007 20:09
1. jistě, potíže vzniknou, jestliže použiješ E2C až po instaci češtiny.

2. sdílení připojení k internetu - viz Help Windows ...
yndor (222)|20.3.2007 20:40
1. - no, chtel jsem rict, ze lidi na anglickych forech asi cestinu nepouzivaji ani neinstalujou... a potize s E2C jim evidente vznikaji ty same a stejne casto.

2. - aha, ty myslis pri pouziti PC jako AP pomoci "sdileni pripojeni k internetu", to mi hned nedocvaklo. Tak s tim jsem si nikdy nehral.
ChewieDC (10)|21.3.2007 07:58
[QUOTE="ladarozan"]a můj závěr po pokusech s tímto prográmkem je, že je třeba nejprve po HR použít anglické prostředí včetně zmíněného programu na WiFi a až po té instalovat češtinu do systému. Pak to poběží oboje.[/QUOTE]

Češtinu jsem do svého PDA nikdy neinstalovat a instalovat neplánuji... a přesto slavný program nefungoval. To jen tak pro upřesnění.
Zdenek Malinsky (9781)|21.3.2007 08:41
Jak tu psal jeden uživatel: "E2C je aplikace od FSC, která by měla usnadňovat práci s Wi-Fi, ale která ji naopak znesnadňuje. Doporučuji zapomenout, že v PDA je."
ChewieDC (10)|21.3.2007 09:53
Dá se vlastně nějakým způsobem kompletně z PDA odstranit? Mrcha je tam i po hard resetu, samozřejmě.
jenik82 (39)|21.3.2007 13:08
taky jsem mel tenhle problem.. a hledal jsem na strankach FS a tam byla nejaka nova verze E2C nebo co..a s tou mi to nastavit slo, a vsechno slapalo, ale jen jednou :-/ takze pak stejne HR a je klid :)
aragod (9)|23.3.2007 11:50
Ja mam loox teprve chvili, E2C sem take omylem spustil, ale nemel jsem s ni zadny problem, nekolikrat sem se diky ni pripojil, ale je to zbytecne zdlouhave a neprehledne, ted ji nepouzivam a nemam zadny problem se pripojit kamkoliv a kdykoliv, zadny HR nebyl treba.
ladarozan_ce4you (81)|23.3.2007 17:16
Pro zajímavost zkuste utilitu Boingo , zde stránka http://www.boingo.com/download.html
jyxo32 (13)|23.3.2007 21:30
No koukám jak blázen... wifi permanetně nestabilní a zdá se Boingo nadobro vyřešil veškeré problémy !!!! Díky moc.

PS. Samozřejmě, že jsem si na E2C taky sáhnul ... HR by byla pro mne tragédie.

Ještě jednou díky za tip!
jyxo32 (13)|23.3.2007 22:17
Tak jsem slavil předčasně... :no:

Prosil bych tedy profíky o radu: Jak pomocí Spb Backup provést zálohu tak, aby se po obnově "neobnovilo" E2C. Resp. které položky při záloze vynechat. Pokud to lze, děkuji za každé info. :yes:
yndor (222)|23.3.2007 22:33
Tak jednoduse to nejde. E2C je v ROM, takze ze zalohy vynechat nejde. Problem nespociva v jeho existenci, ale v tom, ze rozhasi system (udela paseku na ruznych mistech). Nez se to pokouset po nem opravovat, je mnohem jednodussi HR a vsechno reinstalovat. Bohuzel.

EDIT: ale jestli pripojeni v zasade jde, jen je nestabilni, treba by pomohlo vypnout powersaving u wifi, jak tu psal Bobanowicz
jyxo32 (13)|23.3.2007 22:40
Tak jsem provedl clean reset a výsledek je stále stejný. Podotýkám, že jsem wifi pustil na čistém stroji. Power save je vypnutý a abych přesně věděl, kdy spojení zhebne, mám puštěnej stream z ČRo. No a ... po 8 - 9 minutách STOP a nepomůže ani živá voda. Pouze vypnout a znovu zapnout wifi. Už se mi to zdá divné.. je možné, že by za takouvou situaci mohlo špatně nastavené AP (ovislink)? Díky
yndor (222)|23.3.2007 23:07
Nastaveni AP mit vliv muze - hlavne ruzne nestandardni zrychlujici rozsireni jako "frame bursting"... Jestli je neco takoveho zapnute, chce to zkusit povypinat.

Pouzivam pravidelne APcka Asus a Linksys (driv taky Netgear a Compex) - a vsechny si s Looxem rozumely v zakladnim nastaveni bez jakehokoli zadrhavani. Problemy vznikaly jenom kdyz jsem zapinal nejaka nestandardni zrychleni.
jyxo32 (13)|23.3.2007 23:22
Děkuji za ochotnou pomoc, ale úspěch neslavím.... AP je nastaveno v základu. Dokonce jsem si pohrál s E2C - paradoxně na net jsem se přes GPRS dostal jedním jediným kliknutím a zadáním klíče (bez zadání jakýchkoliv parametrů).. To mě dostalo. Přes E2C jsem wifi na chvilku rozchodil taky a následně mrtvo.. Opět bylo nutné vypnout/zapnout wifi... Už jsem z toho jelen....

PS. Furt je mi ale divný, že spojení umírá pravidelně v rozmezí 7 - 10 minut. Resp. spojení je navázáno, ale je nulový přenos dat a IE hlásí chybu serveru (což je sam. nesmysl...)

Pozn. I AP vidí cihlu coby aktivního klienta....
yndor (222)|23.3.2007 23:47
Mozna jeste zkusit priradit v AP Looxovi pevnou IP adresu podle MAC adresy (bude se to jmenovat "Manually Assigned IP List" nebo nejak podobne). MAC adresu zjistis v Looxovi v System Information - Network - WLAN Adapter.

EDIT: anebo samozrejme nastavit pevnou IP a DNS rovnou v Looxovi (Settings - Connections - Network Cards - Network Adapters - LOOX Wlan Wireless Adapter - Use specific IP address a Name Servers), ale to je neprakticke.

EDIT2: anebo zkusit nejakou chvili provozovat AP uplne bez zabezpecni, jestli se to bude taky prerusovat.
jyxo32 (13)|24.3.2007 00:12
Přístup dle MAC adres mám zapnut, bo mi víc vyhovuje než WEP. Rozsah přidělovaných IP adres mám nastaven na x.x.x.50-60, neboť jede pod AP navíc noťas a PDA kolegy... Pevná IP nepomohla, zkusím ještě kompletně vypnout zabezpečení...
yndor (222)|24.3.2007 00:26
Nepochopil jsem z toho, jake bylo vlastne zabezpeceni ted? WPA nebo WEP nebo zadne (jen MAC filtr)?
Jestli to porad nejde, doporucil bych prohledat forum na http://firstloox.org , pripadne se tam i zeptat - treba bude mit nekdo zkusenost primo s tim konkretnim ovisem..
jyxo32 (13)|24.3.2007 00:36
připojení doposud bylo na AP umožněno pouze vylistovaným zařízením se zadanou MAC adresou. WPA ani WEP jsem nepoužil. Jinak mám neblahé podezření (vzhledem k těm intervalům vždy pod 15 minut) na kolizi s aktualizacemi od Pocket Weather... Teď jsem ho vypnul a uvidim....

EDIT: blbost... po clean resetu samozřejmě žádné počasí neběželo a stejně to spadlo...
ladarozan_ce4you (81)|24.3.2007 06:46
Tady by bylo na místě zkusit jiné AP, třeba softwarové ... U E2C má jistý vliv, když se aplikace uzavře pomocí EXIT nikoliv křížkem.
yndor (222)|24.3.2007 06:54
Jestli neni zapnute sifrovani WPA ani WEP, znamena to, ze veskerou komunikaci muze kdokoli z okoli odposlouchavat a cist. Neni tedy pro nej zadny problem precist si MAC adresu Looxe a vydavat se za nej. Ten MAC filtr na AP je tedy na nic.
A protoze WEP dnes prolomi behem chvile kazdy skolak pomoci live-cd, doporucoval bych (az to bude fungovat) urcite prejit na WPA.

Zlobilo to takhle od zacatku nebo az od nejake doby?
jyxo32 (13)|24.3.2007 11:24
Tak jsem odinstaloval celou kolekci od SPB, zapnul na AP WEP, přiřadil LOOXovi pevnou IP, bo nechtěl načísl IP z DHCP, pustil audiostream a čekám.... (myslím si však jaký mohu očekávat výsledek)

PS. Chlapi, vy snad vůbec nespíte...???!!!

to ladarozan: softwarové AP? nevím, neznám :oops:

Pozn. powersave vypnutý, cihla píchlá ke zdroji
jyxo32 (13)|24.3.2007 11:32
tak kaput po 9-ti minutách... "The server is busy or is not responding. Try again later"... ach jo
ladarozan_ce4you (81)|24.3.2007 11:54
Počkat ... to je při stahování ??
jyxo32 (13)|24.3.2007 11:58
... při přehrávání audiostreamu (Český rozhlas)
yndor (222)|24.3.2007 14:16
[QUOTE="jyxo32"]Pozn. powersave vypnutý, cihla píchlá ke zdroji[/QUOTE]
Jenom pro kontrolu: doufam, ze myslime oba to same - tedy wifi power saving (v nastaveni wifi), ne powersaving v nastaveni rychlosti procesoru...
jyxo32 (13)|24.3.2007 15:54
ano... wifi power saving ...
ladarozan_ce4you (81)|24.3.2007 16:53
Vyzkouším to na mém PDA, jaká je to adresa?
jyxo32 (13)|24.3.2007 18:46
http://www.rozhlas.cz/audio/vysilani?sector=1 ... konktétně libovolná stanice 128 kbps WMA
jixjox (59)|24.3.2007 19:34
Možná jdu s křížkem po funuse :) ale mně pomohlo toto:
z této adresy jsem naistaloval všechny updaty - včetně nové verze E2C.
Poté již funguje všechno jak má - i s použitím E2C (které ale nepoužívám, je příliš zdlouhavé)
mám nastavené pevné IP na PC i v Looxu, WEP zapnuto, režim Adhoc.
jyxo32 (13)|29.3.2007 15:29
Takže současná situace je taková.... Odinstaloval jsem vše od SPB a odinstaloval PocketWeather a streamuju 5 hodin v kuse... Je to ale nanejvýš divné, když se to sekalo i u čisté cihly po Clean Resetu...

Každopádně všem zúčastněným děkuji za snahu problém řešit.

Honza