Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hlášení umístění radarů

danielkop (45)|1.5.2007 13:50
a ja se muzu zeptat, odkud ten soubor je puvodem???
diky
hans.k (25)|1.5.2007 14:16
http://www.w-lantech.hu/speedcam/

nevim, jestli to neni odtud.hledej nekde na strane 4 teto diskuze
Faja (100)|6.5.2007 16:00
Ach jo,koukam ze vsem tojde,alemene:o((!Kammam prosim vas nahrat ty Poi? Nemam nikde viGO zadnou takovou slozku! GRRR! iGO mm nahranena flash diskua od tama nainstalovanenaPDA ASUS 639.
Marek_026 (65)|6.5.2007 16:46
... a co máš za verzi iGO. Speedcam jdou pouze v iGO 2006 SE beta a nebo iGO+
Faja (100)|6.5.2007 16:57
Ahano asi mam nejakou starsi,protoze to tam nevidim a kdyz dam info o programu tak pise ze je z 25 dubna 2006. Nevis nahodou jak zmenit skin igo na ny jine jak se pise v predchozim tematu?? Porad neco nekam kopiruji a nic se nedeje :o((((
Marek_026 (65)|6.5.2007 17:15
... no to bude stejnej problém. Ty skiny jsou na iGO+
Faja (100)|6.5.2007 17:25
A nevis kdebych to sehnal??? Potrebuji to sosnout :o))!
eduardb (11)|9.5.2007 10:52
nějakou dobu jsem nebyl u počítače, takže společná odpověď na dotazy. Soubor txt pro Evropu je z iGO2006 SE beta doplněn o české radary z POI.CZ. Zda jsou tam i radary V Chorvatsku jsem nezjišťoval. Chce to převést do xml formátu a pak je to vidět v EARTGOOGL-u. Převodník který mám já mi nějak nefunguje, takže bych uvítal jestli někdo má nějaký fungující.
webiky (6)|19.9.2007 14:27
Tohle by vám taky mohlo pomoci: http://www.wbuilder.eu/radary.htm
xsub (23)|24.9.2007 11:44
Nejlíp rozdělené radary jsem zatím našel tady vč. výše dotazovaného Chorvatska, Slovinska a Rakouska.

Já to nakonec udělal tak, že mám každý stát a kategorii radarů (stacionární, úsekové ...) v samostatném TXT souboru v adresáři POI/SPEEDCAM. To kvůli upgradu. Když upgraduju radary, tak ze stejného zdroje, nahradím TXT soubor novější verzí, smažu soubor SPEEDCAM.SPDB. Ten se při dalším spuštění vytvoří znovu a fungujou tak taky všechny úpravy, uložené ve SPEEDCAMUPDATES.SPUD, vč. doplnění směru, případně změn typu radaru, nebo jejich umístění.
Kdyby někdo znal možnost, jak soubor .SPUD upravovat v PC, byl bych velmi povděčen. Jak jezdím, tak si postupně upravuju radary kde je potkám a občas by se hodilo do toho zasáhnout
danielkop (45)|26.9.2007 22:45
A uz nekdo vi, jak aktualni jsou ty databaze na http://www.gps-support.eu? Jinak to vypada VELMI povedene!!!
webiky (6)|10.10.2007 20:37
Ahoj, aktualizace na www.gps-support.eu probíhá průběžně, takže postupně to tam přibývá (viz.počítadlo radarů v databázi). Každý se na tom může podílet. Například pár lidí už i z ČR doplňuje u našich radarů i směry, takže to pak neotravuje, když nemá :)

Ode dneška tam funguje i export pouze pro iGO (je to ten TXT formát). Je jedno, jakou si vybete zemi, exportuje to všechny radary tam uložený. Postup instalace je všem jasný, takže stahujte a uzivejte ;)

Na otázku, jak upravit radary, zkusil bych to rovnou na www.gps-support.eu, to se pak promítne všem. Bohužel iGO neznám, tak nevím, jak přesně stahovat údaje typu úhel a podobně z GPS tak, aby se to tam dalo použít?
agent07 (37)|12.10.2007 17:20
Stáhl jsem si tuto databázi,ale nějak tam nemohu najít žádnou kameru v HR,ačkoliv by tam měli podle informací být??? Můžete se na to podívat i někdo jiný.Jinak ČR,A,SLO tam kamerky jsou vidět,hlavně kolem Mariboru.
webiky (6)|12.10.2007 19:50
Ahoj, koukal jsem na to, zda ty data jsou ve staženém souboru a jsou - například:

18.012891,42.699312,1,50,0,0
15.236650,44.109173,1,50,0,0
16.208482,43.963780,1,50,0,0

Tak nevím,kde je problém ...
agent07 (37)|13.10.2007 17:31
Jo také jsem se díval,že tam souřadnice jsou,ale procházel jsem ty nejaktuálnéjší úseky a hlavně Zágreb a nikde jsem tam radary /ikonky/neviděl,ty jsi je někde našel????Slovinsko je naopak radary vzkutku obsypáno značně,hlavně Maribor tam je jich jak much.
zuzkys (356)|18.10.2007 20:06
Nejde mi registrovat se na této stránce http://www.gps-support.eu pro stažení speedcams pokaždé skončím na "I agree to these terms" a dál mě to nechce pustit, jen se znovu a znovu načítá ta samá stránka, nemáte někdo stejný problém?
macleod (91)|19.10.2007 00:37
[QUOTE="agent07"]Jo také jsem se díval,že tam souřadnice jsou,ale procházel jsem ty nejaktuálnéjší úseky a hlavně Zágreb a nikde jsem tam radary /ikonky/neviděl,ty jsi je někde našel????Slovinsko je naopak radary vzkutku obsypáno značně,hlavně Maribor tam je jich jak much. [/QUOTE]
Stáhni si ty data ve formátu ASC a naimportuje si je přes POI Explorer jako uživatelskou kategorii POI. Pak si je budeš moct vyhledat přímo z menu. Já sem tohle udělal s databází českých a slovenských radarů z POI.cz a všechny do jednoho sem je prošel (asi 1300 radarů) a zkontroloval duplicity, upravil pozice a doplnil úhly a směrovost. Teď přemýšlím, jak to dostat zpátky na POI.cz, protože hodně z těch radarů bylo mimo silnice, nebo na vedlejších, takže mi tím vznikla úplně nová databáze. Chci to teď hodit na POI do fóra, aby si to uživatelé Igo mohli projít a případně upravit, kde sem se netrefil se směrem, protože ne u všech radarů bylo naprosto jasný, kterej směr měří, takže jich je hodně dvousměrných. Doufám, že se nějak domluvím s vedoucím radarových kategoriíí.

A pokud chceš nějak vytáhnout úhel, tak je nejlepší ten radar otevřít a uložit. zapíše se do speedcam.spud a z něj můžeš vytáhnout veškerý informace o radaru - souřadnice, typ, rychlost, úhel a směrovost.
agent07 (37)|19.10.2007 12:34
Díky,včera jsem si takto nainstaloval POI kempů-ČR,PL,SK,HU,A,SLO,I a HR a je to plně funkční.Tak i ty radary budou bez problémů,ale nevím zda bude funkční zvukové upozornění.Radary jsem stahoval v .txt,ale teď to tam jaksi zmizelo???
agent07 (37)|24.10.2007 19:39
Nevíte někdo kam zmizelo stahování souboru pro iGO TXT.Nějak mi to nefunguje.Poslední jsem si stáhnul bez problémů tak asi před týdnem a teď ne a ne.Je to škoda,poněvadž to byla jediná /snad/ databáze kde jsou i radary v HR a i jinde.
agent07 (37)|27.10.2007 19:52
Nikde nevíte ja na ty radary s adresy do IGA v TXT ?????
http://www.gps-support.eu/speedcam_index.php
Pavel Stejskal (155)|27.10.2007 21:59
[QUOTE="zuzkys"]Nejde mi registrovat se na této stránce http://www.gps-support.eu pro stažení speedcams pokaždé skončím na "I agree to these terms" a dál mě to nechce pustit, jen se znovu a znovu načítá ta samá stránka, nemáte někdo stejný problém?[/QUOTE]

Ano mám naprosto stejný problém, zkoušel jsem IE i FireFox, zkoušel jsem i jiné PC, ale stále stejné. Také nevím co s tim. Poraďte někdo. Dík.
htcjirka (1875)|27.10.2007 22:08
Ted jsem to kvuli vam zkousel,v pohode zaregistroval a vse chodi jak ma
Pavel Stejskal (155)|27.10.2007 22:33
2 uiqjirka: člověče, záhady mezi nebem a zemí. Od čtvrtka jsem to zkoušel a nic,než jsem napsal předešlý příspěvek, tak to stále nešlo, šel jsem se vykoupat, přečetl tvůj příspěvek, zkusil znova a už jsem registrovaný. Sice vypadám asi jak blb, ale hlavně, že to je. Dík
agent07 (37)|1.11.2007 11:25
Stále zkouším stáhnout kamery s ::::eu,jsem registrovaný v pohodě,ale ne a ne stáhnout soubor pro iGO txt.Do Mia je mtc OK.Nevíte někdo čím to může být.Před pár dny jsem si jej stáhnul v pohodě.Teď kliknu na SpeedCam.txt něco se načítá a opět se objeví tatáž stránka.Když kliknu na soubor pro Mio tak hned se otevře okno stahování.
agent07 (37)|2.11.2007 12:52
Tak vám všem jde stáhnout soubor SpeedCam.txt do iGA s http://www.gps-support.eu jen asi mi ne.Tak poraďte aspoň jak na to.Po zaregistrování v půli října jsem si jej stáhl a teď jsem si jej chtěl aktivovat a nic.Jde mi o to,že tam jsou země které jsou funkční např. HR ,které jinde není.Samozřejmě je k dispozici několik stránek kde radary také jsou,ale tato je asi jedna s nejlepších..
Já když kliknu na ten soubor tak proběhne nějaké "stahování",ale zase se to vrátí na původní stránku.Když kliknu na soubor pro Mio SpeedCam.mtc tak hned mám k dispozici soubor rar ke stažení.
agent07 (37)|3.11.2007 21:47
Tak náhoda vyřešila-stahování přes Mozillu nefunguje,ale přes Explorer jo !!!!
kevink (7)|3.11.2007 21:59
[QUOTE="agent07"]Tak vám všem jde stáhnout soubor SpeedCam.txt do iGA s http://www.gps-support.eu jen asi mi ne.Tak poraďte aspoň jak na to.Po zaregistrování v půli října jsem si jej stáhl a teď jsem si jej chtěl aktivovat a nic.Jde mi o to,že tam jsou země které jsou funkční např. HR ,které jinde není.Samozřejmě je k dispozici několik stránek kde radary také jsou,ale tato je asi jedna s nejlepších..
Já když kliknu na ten soubor tak proběhne nějaké "stahování",ale zase se to vrátí na původní stránku.Když kliknu na soubor pro Mio SpeedCam.mtc tak hned mám k dispozici soubor rar ke stažení.[/QUOTE]

Nemám problémy stiahnuť súbor pre iGO ani v MS IE a ani vo Firefoxe. Ak bude potrebné môžem na ukážku zaslať súbor s obrazovkami postupu downloadu v MS IE.
kevink (7)|3.11.2007 21:59
[QUOTE="agent07"]Tak vám všem jde stáhnout soubor SpeedCam.txt do iGA s http://www.gps-support.eu jen asi mi ne.Tak poraďte aspoň jak na to.Po zaregistrování v půli října jsem si jej stáhl a teď jsem si jej chtěl aktivovat a nic.Jde mi o to,že tam jsou země které jsou funkční např. HR ,které jinde není.Samozřejmě je k dispozici několik stránek kde radary také jsou,ale tato je asi jedna s nejlepších..
Já když kliknu na ten soubor tak proběhne nějaké "stahování",ale zase se to vrátí na původní stránku.Když kliknu na soubor pro Mio SpeedCam.mtc tak hned mám k dispozici soubor rar ke stažení.[/QUOTE]

Nemám problémy stiahnuť súbor pre iGO ani v MS IE a ani vo Firefoxe. Na ukážku zasielam súbor s obrazovkami postupu downloadu v MS IE.
agent07 (37)|4.11.2007 00:02
Díky moc,také mi stahování funguje,ale pouze přes MS IE,ale přes Mozillu Firefoxe bohužel ne a nepřišel jsem na to proč.Poněvadž,teď delší dobu jsem používal jen MF tak jsem ten soubor nemohl stáhnout.Až dnes jsem náhodou to zkusil opět přes IE a jde to v pohodě.Je dobře,že si tady člověk vyměňuje zkušenosti.Ta databáze je vskutku bez konkurenční.Lepší jsem zatím nenašel.Navíc je to asi jediná ??,kde je také databáze např. HR a jiných států na východě.Škoda,že jsem toto neměl již před dovolenou.Ještě jednou díky moc za pomoc.
kokoskokos (75)|4.11.2007 20:51
Nějak mi vadí, že se mi objevují upozornění na radar s nastavenou rychlostí 10 km/h. Po prozkoumání souboru speedcameras.txt staženého z www.poi.cz jsem zjistil, že se to týká radarů na semaforech, které nemají standardně definovanou rychlost.

Nevím, jaké je správné nastavení, ale já jsem zatím pracovně změnil jejich hodnotu na 0 Km/h. Bohužel jsem však neměl možnost to vyzkoušet :O

Pokud s tím někdo chce laborovat, tak se jedná o typ radarů č. 2, viz řádek ze souboru speedcameras.txt

14.417210,50.003910,2,10,0,0
14.417210,50.003910 - poloha
2 - typ radaru (semafor)
10 - rychlost (změnil jsem na 0)
0,0 -úhel a směr
kubesa (76)|29.11.2007 06:20
Lidicky, nevite nekdo nahodou, jak udelat, aby se na radary ozyval pouze "sonar" popr. jiny zvuk ? Ted to mam kombinovany - nekdy policejni sirena a nekdy sonar.... mam AndySK 8.5.11+v nastaveni jsem zkousel ruzne druhy upozorneni na radary. :?
Mam radary jak v \iGO\POI\speedcam\speedcam_europe.spdb + tak i kamery z POI.cz importovane PoiExplorerem...

Stava se vam taky nekdy, ze se vam ozve varovani na radar, ktery je pritom v jine ulici, je to zamer ? :?:
Mudrunka (547)|29.11.2007 08:10
pokud nechceš poslouchat tu protivnou policejní sirénu stačí málo, nepřekračovat povolenou rychlost -)
Ale teď vážně, chce si to pohrát s nastavením kamer, asi tam máš, tuším že se to nazývá „úplné“. Dej tam jenom při přiblížení, ideální je upozorňování slovem (jenom).
Ano, za určitých podmínek se může stát, že to chytne i radar mimo, časté to však nebývá. Spíš mě rozrušuje skutečnost, že ty radary to bere obousměrně, i když nejsou.
kubesa (76)|19.12.2007 14:44
no, jenze me jde predevsim o hlaseni u semaforovych radaru ;-( Tam je vychozi rychlost 10km/h ...nechapu proc.
Mudrunka (547)|19.12.2007 22:00
problém bych rozdělil na dílčí prvky.

Rychlost u semaforových radarů.
Pokud ti nevyhovuje daná rychlost 10 km/hod., není nic jednoduššího, než si tam dát jinou. Stejně jako ostatní věci z oblasti IT má i toto více způsobů řešení. Mě se osvědčilo otevřít stažený soubor speedcameras.txt v poznámkovém bloku a zadat hromadnou náhradu řetězce ,3,10, na ,3,xx, (za xx dosadit rychlost na kterou to chceš upravit, já jsem to dával na 50)

Protivná policejní siréna.
Taky mě nevyhovuje a proto jsem ve skinu AndySK 8.5.11 používal pouze „hlášení slovem – jenom“ a byl jsem relativně spokojený. Časem mě ale začalo vadit, že mě to neupozorňuje na překročení rychlosti, ale i u těch semaforů to není ono – celkem jednoduše jde přejet křižovatku na červenou i ve 2O-ti km rychlostí, že? Přesto, nebo právě proto jsem se vrátil k nastavení varování „slovem + jednoduché“ (varuje to slovem vždy + zvukem při překročení rychlosti) a začal jsem laborovat se zvuky. Našel jsem vhodné, alespoň si myslím, ve skinu nahradil příslušné soubory a výsledek se mě líbí. Slyšet to je, ale je to nevtíravý, „netahá to za uši“ jako ta siréna. Pravda je, že jsem tam nahradit i zvuk pro překročení při úsekovém měření a to zatím vyzkoušeno nemám – bojím se, ale myslím, že by taky mohlo být OK.
Ke stažení SKspeedcam3.8_mod11.zip ke skinu AndySK 8.5.1(1) s upravenými zvuky (nahradit původní)
webiky (6)|24.12.2007 16:13
[QUOTE="Mudrunka"]problém bych rozdělil na dílčí prvky.

Rychlost u semaforových radarů.
Pokud ti nevyhovuje daná rychlost 10 km/hod., není nic jednoduššího, než si tam dát jinou. Stejně jako ostatní věci z oblasti IT má i toto více způsobů řešení. Mě se osvědčilo otevřít stažený soubor speedcameras.txt v poznámkovém bloku a zadat hromadnou náhradu řetězce ,3,10, na ,3,xx, (za xx dosadit rychlost na kterou to chceš upravit, já jsem to dával na 50)

[/QUOTE]

Ahoj, stáhnul jsem si speedcam.txt a žádný řetězec ,3,10 jsem tam nenašel. Takže se chci zeptat, stále máš tehle problém? A pokud ano, můžeš mi napsat alespoň 2-3 radary (jejich polohu) u který to musíš opravit?
Mudrunka (547)|24.12.2007 23:04
ahoj, první radar je např. „14.417210,50.003910,3,10,0,0“.
Jinak napravoval jsem to na rychlost 50 km v době, kdy jsem jezdil na hlášení překročení povolené rychlosti pomocí té hrozné houkačky. V současné době to už nechávám tak, jak to je
webiky (6)|25.12.2007 00:02
Mudrunka:

Dneska jsem stáhnul z http://www.gps-support.eu/speedcam_index.php přiložený soubor (pokud se mi ho podari pripojit) a tam tebou udaný radar není. Takže jsem buď blázen nebo nevím. Zkus se na to podívat a kdybys tam stále ještě našel nějakou blbost výše uvedeného typu, dej vědět.
Mudrunka (547)|25.12.2007 08:34
Ahoj, zajímavý úkaz. Opravdu tam nejsou semaforové radary. Asi nastavení daných stránek. Já jsem psal o souboru ČR+SR stažený z www.poi.cz a o "specialitě daných stránek, tedy rychlosti 10 km/hod u těchto radarů
Mudrunka (547)|25.12.2007 09:30
ano, díval jsem se přímo na jejich stránky a vypadá to, že semaforové radary mají pod druhem radaru 5 a rychlost nastavenou na 0 km/hod.
kubesa (76)|25.12.2007 11:12
Jeste takova malickost - pokud si radary stahnu z POI.CZ a naimportuji do iGo 2006 pres iGO POI Explorer,tak upozorneni nefunguje vubec nehlede na spatne ikony, ktere to pak zobrazuje u techto bodu zajmu. Da se ono upozornovani rozchodit nejak primo i v ramci naimportovanych bodu zajmu nebo se musi vzdy nahrat TXT respektive SPDB soubor do POI/Speedcam ? Nejradeji bych pouzil pouze POI Explorer... ;) Na mape je vidim, upozornovani vsak (samozrejme za jizdy) nefunguje. Jedna se o chybu nebo o vlastnost ?
Mudrunka (547)|25.12.2007 11:24
u i-GO to funguje jinak, jak to popisuješ je to trochu mimo. Musíš tam mít knihovnu SD\iGO\poi\Speedcam\ (pokud ne, je ji třeba vytvořit) a do ní vložit stažený soubor speedcameras.txt. Pokud při aktualizaci tam jsou i jiné soubory (a pokud to funguje tam musí být), tyto smazat!
Takže žádný obslužný software… Jo, abych nezapomněl, první aktivace kamer je možná pouze v případě, že soft ví, kde je. Cesta – Nastavení – Obecné nastavení – Upozornění na rychlostní kamery- …..
kubesa (76)|25.12.2007 11:43
Zeptám se ještě trochu jinak, snad to bude pro některé pochopitelnější. Lze použít POI Explorer i pro import POI typu radary tak, aby fungovalo upozornění na radary ? Pokud ne, jedná se o chybu či o vlastnost ? Není potřeba rozebírat základy nastavování iGo... prosím o reakci někoho, kdo opravdu POI Explorer používá a zná odpověď. Děkuji.
Mudrunka (547)|25.12.2007 11:48
ne, jediný způsob jsem již popsal. POI Explorer je pro fungující upozornění na radary nepoužitelný. Nejedná se o chybu, nýbrž o vlastnost
kubesa (76)|25.12.2007 11:56
Děkuji. :yes:
ondrej_ce4you (1)|8.8.2008 17:19
dobrý den, mám problém s naším rodiným prestigiem geovision 350:( at se snazim jak se snazim za boha mi tam nejdou narvat radary. přitom si myslím že mám všechno ok, stáhl sem si soubor v .txt a vložil do \Flash_Storage\igo\poi\speedcam vypl a zapl sem gps, ale pořád nic, žádné radary žádné nové ikony, přitom když jsem se zpětně díval do \Flash_Storage\igo\poi\speedcam tak ten soubor .txt si udělal .spdb takže to znamená že je tam správně, nebo ne? Musím něco nastavovat v poi nebo vyhledávat aby sem i tam ty radary na mapě zobrazili? děkuji za rychlou odpověd protože my za 2dny odjíždíme do chorvastka:)