Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 12 z 12

Téma: Odesílání e-mailů přes WiFi a SMTP server - jak na to?

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Zdravím všechny,
    můj dlouhodobě nevyřešitelný problém se skrývá v odesílání e-mailů, když jsem připojený přes nějaký free WiFi hot-spot na internet a chci odeslat e-mail přes můj POP3 účet v Outlooku na mém Wizardovi, tak to nahlásí, že zprávu nebylo možné odeslat. e-maily mi normálně stahovat jdou a tak myslím, že chyba je v SMTP serveru odchozí pošty. Jak ho mám nastavit? Mám ho samozřejmě nastavený na smtp.etmail.cz abych mohl odesílat e-maily přes GPRS, ale jak ho nastavit, když chci odesílat e-maily připojený přes WiFi?

Předem mnohokrát děkuji za každou přínosnou odpověď, ale už nevím jak bych to mohl vyřešit.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jul 2004

na tohle není řešení. málokterý z free poskytovatelů bude ochotný propůjčit svuj přístupový bod pro případné rozesílání spamu... Mnohokrát se mi ale stalo, že sem zadal smtp.jméno poskytovatele.com apod. a ono to šlo. ByL to ale pouze v zahraničí.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Takže je nějaká šance posílat e-maily když jsem připojený přes free WiFi hot-spot? Ať třeba přes nějaký jiný software? Docela bych to potřeboval...

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od atomion
    myslím, že chyba je v SMTP serveru odchozí pošty.
    Bingo! Dobrá dedukce, Maňas.:: Musíš si to nastavit dle toho, přes co se připojuješ.

Ideálním řešením je exchange server:yes:

Můžeš vyzkoušet i GMail, s tím prý není problém.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Mno tak nám poskytuje exchange server škola, pokud se nemýlím a tam mám svůj účet. Ale nějak nevím jak začít? Jak na to? Mohl by mě prosím někdo nasměrovat kde je to dost polopaticky vysvětleno, protože se obávám, že jinak to nepochopím Nebo byl bys to ochoten poct mi to udělat na pražským srazu Zdeňku? ops:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jul 2004

plácnu např jméno sítě "suorajnet" tak zkusim smtp.suorajnet.cz. Pokud to není ono tak zkusím vygoglovat "smtp AND suorajnet" což mi třeba najde info o tom,že je to smtp.srn.cz... Zkrátka někdy je to snadné - v čr sem to ale nikdy nedělal prote mám edge...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Nebo mne napadá ještě jedna verze a to odeslat mail přes webové rozhraní. A tedy třeba pokud máš účet na centru (nebo seznam, volny atd.) najedeš na jejich stránky, přihlásíš se a pošleš mail. Sice je to zdlouhavější, ale funkční

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Na srazu bohužel nebudu, neboť budu vystavovat.
    Jako malá nápověda může posloužit toto a doporučím konzultaci se správcem vaší školní sítě.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Příjem a odesílání pošty spolu v principu nesouvisí. Poštu logicky stahujete ze serveru, kde máte schránku. Odesílání se naopak typicky dělá přes SMTP server poskytovatele internetu, protože každý si kvůli zneužívání o SMTP serveru připustí jen svoje uživatele, což dělá buď podle IP adresy a pustí jen klienty ze své sítě nebo podle jména a hesla a ty pak většinou pustí odkudkoliv.

Vaše potíž je, že při přístupu přes náhodné hotspoty typicky neznáte příslušný SMTP server. Proto potřebujete sehnat SMTP server, který Vás pustí odkudkoliv. A takový bude vyžadovat přihlášení jménem a heslem.

Pokud Vám škola umožňuje přístup k poště z venku, je šance že umožňuje přístup z venku i pro odesílání. Pokud tomu tak není, tak je potřeba sehnat jiný, který Vás pustí odkudkoliv. Bohužel z hlavy takový neporadím, protože to nepotřebuji.

Některé freemaily to umožňují a některé i umožňují, že odesílatel zprávy může být libovolný, tak snad nějaký takový seženete.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Další možností by bylo spustit si na PDA vlastní SMTP server, ale nevím, jestli něco takového pro WM existuje.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Vlastní server na PDA není IMHO dobrý nápad, protože např. antispamový firewall Barracuda kontroluje, jestli pro SMTP server existují MX záznamy, což v tomhle případku velice pravděpodobně nebude...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

To bych ale viděl spíš jako chybu, respektive přílišnou paranoiu té Barracudy, nevidím rozumný důvod, proč by SMTP klient měl běžet na stejném železe jako SMTP server a tedy mít vlastní MX záznam.

Podobná témata

1. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 19-12-2008, 19:33
  2. SMTP server
    Od Seifert v sekci Co se jinam nevešlo
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 18-02-2004, 13:28
  3. SMTP server připojení GPRS Eurotel
    Od zsadek v sekci Obecné problémy
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 12-02-2004, 13:33