vyskove mapy OZI
Asi nikde. Ozi má určitá omezení co se týče počtu souřadnic, která umí zobrazit. Takže by se potom muselo nastavit tak malé rozlišení, že by kopce asi nebyly vůbec vymodelované. Je nutné to dělat po částech. Data jsou k dispozici bez ohledu na zemi (souřadnice dle Lat/Lon) takže s daty na výšku není problém.
Stáhnout si od Nasy výškové souřadnice není problém - je to popsáno v helpu, naskenované a zkalibrované mapy holt musíš mít a Ozi už si to za tebe složí sám.
[QUOTE="MaPa"]Stáhnout si od Nasy výškové souřadnice není problém - je to popsáno v helpu, naskenované a zkalibrované mapy holt musíš mít a Ozi už si to za tebe složí sám.
[/QUOTE]Kde najdu tHELP?popripadne jestli by nebyl nekdo tak hodnej a nedal mi na to primej link, dekuji;)
[/QUOTE]Kde najdu tHELP?popripadne jestli by nebyl nekdo tak hodnej a nedal mi na to primej link, dekuji;)
No přeci Help v OziExploreru. Je tam přímý odkaz jak na FTP tak na http data SRTM, která jsou nutná pro 3D zobrazení. Je nutné stáhnout data (pro dané souřadnice), rozbalit do nějakého adresáře (c:\oziexplorer\elevation data) . Tuto cestu je nutné pak nastavit v 3d/výška->konfigurace. Na záložce cesty k DEM souborům je nutné zaškrtnout že jsou použita data pro program Globe/ArcView. Pak je to již jednoduché. Nalezl jsem i počet souřadnic, které umí Ozi zobrazit a je to 100000.