Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-TEN M700 - tipy, triky a zkušenosti

FMC (36)|3.3.2007 18:35
1. to neni ono, sem to asi spatne napsal, zvuky jsou spis start menu, a spousteni programu z nej.

2. pouzivam resco keyb.
LorD.FreD (56)|3.3.2007 18:45
ElSoft: dekuji, vyreseno, uz sem byl aj na netu pres M700 beha mi to v poho :)

ale dalsi takovej problemek... neco vyfotim, pak si tu fotku otevru z totalcomandra v M700, obrazek se zobrazi ve spravci multimedii a kdyz pak dam OK tak mi to skoci do spravce multimedii do nejakeho pruzkumnika nebo co to je a ne zpatky do totala... jde to nejako upravit ? nebo spravce multimedii mam dat pryc a kouknout po nejakem jinem prohlizeci obrazku ?
Jirkac_ (269)|3.3.2007 21:40
Na obrazky vyzkousej treba kvalitni Resco Photo (Picture) Viewer
Hurvajs (15)|6.3.2007 04:15
[QUOTE="ElSoft"]..nekde by tu melo byt jak toho docilit pres registry. nebo pouzivat ZeNoKeyboard
[/QUOTE]
Já to nemůžu najít.. :oops: ( a nechci kvůli něčemu, co můžu upravit v registru, instalovat soft..)
LorD.FreD (56)|7.3.2007 19:49
tak se chci zas na neco optat :)

1, na prehravani mp3 jsem si poridil "pocketmusic 4.3.4" a vzdy kdyz chci poslouchat mp3 a dat e-tena do pouzdra na opasek tak musim vytahnout konektor sluchatek pricemz se e-ten rozerve a zase stichne po zasunuti sluchatek.. nevidim to jako chybu, proste funguje tak jak ma, ale da se to nejak obejit pres profil nebo tak nejak ? nechci vzdycky kdyz prijdu do prace a chci prehravac vypnout vyhravat na celej kancl...

2, jak vam funguje gsm banking ? mam problem s mazanim zprav, dam delete a ta zprava se objevi na displayi a nesmaze se... jak kdyby delete znamenalo zobrazit, ma s tim nekdo take problem ?

3, jak dostat vlastni obrazek na plochu "dnes" nebo jak se tomu rika :) proste na zakladni obrazovku ? vim kde je ta nabidka, ale nejak mi to nechce najit ani to co sem e-tenem vyfotil... tam musi bejt nejaka jina pripona ?

4, Nemate nejakej tip na dobrej budik ? ted mam PocketAlarm 2,15 ale problem je v tom ze zvoni jen minutu... potreboval bych spise neco co bude zvonit furt dokud to nevypnu...

5, pouzivate s e-tenen doma nejaky switch,router,wifi? potreboval bych nejakej tip at nemam problemy, chtel bych svuj normalni switch vymenit za neco s wi-fi...

6, nevite jestli se pracuje nebo jestli jeste bude nova rom pro M700 ?

dekuji za odpovedi ;)
hyund (3)|7.3.2007 22:27
Mam taky par dotazu:
1. Kdyz uzamknu M700, do 15 min. mi naskoci Tomtom 6 a kdyz na to neprijdu vcas, behem kratke doby mi spotrebuje baterie. Kdyz na to prijdu, je celkem vyzva Tomtom vypnout, protoze mam UZAMCENY M700! Takze ruznymi pokusy vyvolat Today a klavesy pro odemceni.
2. Kazdy druhy nebo treti SR se sam o sobe vytvori adresar SDMMC, kde je ulozeny INBOX, pricemz SD karta dostane oznaceni SDMMC2. Diky tomu se mi nespusti ani jedna aplikace, kterou jsem na SDMMC instaloval. Musim vymazat SDMMC s Inboxem a po dalsim SR se oznaceni SDMMC2 zmeni na SDMMC. Jeste poznamka - puvodne jsem ukladal emaily na SD kartu, ale pred par tydny jsem to kvuli problemum s mizenim a obnovovanim emailovych uctu vratil zpatky na pamet. Stale to ale takhle blbne.
3. Celkem pravidelne mi neni schopen naskocit Messaging. At jiz se jedna o SMS nebo emaily, objevi se mi zahlavi, zapati (Novy, Nabidka) a telo aplikace se neobjevi NIKDY. Musim to cele zrusit a zkusit znovu.
4. Pri LANDSCAPE psani SMS pres HW klavesnici se mi nezobrazuji kontakty pro vyber tel. cisla, kdyz pisu pocatecni pismena v KOMU. Respektive se objevi a hned zmizi. Tento problem uz tady byl zminovan, nepostrehl jsem reseni.
5. Existuje nejaky upgrade fotaku? Aspon software, ktery by z instalovaneho kripla udelal neco pouzitelneho?
6. Moc prosim o pomoc u vyse uvedenych problemu.
6. Jak jiz bylo receno jinde, chce to novou ROMku a WM6. Dockame se?
DavidBarborka (139)|8.3.2007 11:17
Být tebou tak bych skusil tvrdý restard a znovu nahrál aplikace. Po resetu nahrej češtinu a pak tomtoma a uvidíš jestli ti to bude dělat pokud né pak dohrej zbytek aplikací. Pokud se ti bude tomtom sám od sebe zapínat a máš origoš verzi tak kontaktuj českého zástupce. Tomtoma 6 mám a problém s ním nemám. Možná by nebylo na škodu projed stroj nějakým antivirem i na windows mobile už jsou viry a můžou mít vliv na nestandartní chování přístroje.
RadimHr (20)|8.3.2007 12:24
zdravím, uvažuji o tomhle přístroji, má sw pro editaci wordu a excelu, nebo jen prohlížeč?
DavidBarborka (139)|8.3.2007 12:31
Word a excel můžeš editovat, ale počítej s tím, že takevé kousky jako na počítači s textem neuděláš. Slouží jen pro tu základní editaci. Mužeš vytvářet nové dokumenty v excelu funguje i například autosum atd.
RadimHr (20)|8.3.2007 12:47
díky,
to jen kvůli drobným editacím na cestách - to bude dostačovat,
četl jsem že u M600+ se dá sprovoznit USB host, jde to nějak i u M700 ?
DavidBarborka (139)|8.3.2007 13:13
Zatím jsem to nezkoušel, ale pokud jsem dobře četl http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=779 pak k tomu abys mohl usb host využívat potřebuješ sinchronizační kolébku a stáhnout nějaký soft. Bohužel na M700 jsem ještě sinchronizační kolébku nenašel, abych si jí mohl koupit.
Zdenek Malinsky (9781)|8.3.2007 13:41
[QUOTE="David Barborka"] ....sinchronizační kolébku nenašel....[/QUOTE]Tak hledej synchronizační...
Třeba zeptat se přímo dovozce tě nenapadlo?
DavidBarborka (139)|8.3.2007 13:50
Už jsem se díval na e-ten shop a zatím pro M700 nic.
cubehash (156)|8.3.2007 14:59
a zkoušel jsi to s tím "y"?
Zdenek Malinsky (9781)|8.3.2007 15:30
Kdo NEhledá, najde :D
DavidBarborka (139)|8.3.2007 15:50
Anglicky jsem se neučil a nebudu si objednávat ze zahraničí. Musím počkat až to dojde i k nám. Dík za to y už se to nebude opakovat. :yes:
cubehash (156)|8.3.2007 16:25
Trochu OT, ale já mám s obchody ze zahraničí moc dobrou zkušenost. Spoustu věcí seženeš i levněji, než v ČR. Být Tebou, rozhodně bych to někdy zkusil.
LorD.FreD (56)|8.3.2007 20:06
[QUOTE="LorD.FreD"]tak se chci zas na neco optat :)

1, na prehravani mp3 jsem si poridil "pocketmusic 4.3.4" a vzdy kdyz chci poslouchat mp3 a dat e-tena do pouzdra na opasek tak musim vytahnout konektor sluchatek pricemz se e-ten rozerve a zase stichne po zasunuti sluchatek.. nevidim to jako chybu, proste funguje tak jak ma, ale da se to nejak obejit pres profil nebo tak nejak ? nechci vzdycky kdyz prijdu do prace a chci prehravac vypnout vyhravat na celej kancl...

2, jak vam funguje gsm banking ? mam problem s mazanim zprav, dam delete a ta zprava se objevi na displayi a nesmaze se... jak kdyby delete znamenalo zobrazit, ma s tim nekdo take problem ?

3, jak dostat vlastni obrazek na plochu "dnes" nebo jak se tomu rika :) proste na zakladni obrazovku ? vim kde je ta nabidka, ale nejak mi to nechce najit ani to co sem e-tenem vyfotil... tam musi bejt nejaka jina pripona ?

4, Nemate nejakej tip na dobrej budik ? ted mam PocketAlarm 2,15 ale problem je v tom ze zvoni jen minutu... potreboval bych spise neco co bude zvonit furt dokud to nevypnu...

5, pouzivate s e-tenen doma nejaky switch,router,wifi? potreboval bych nejakej tip at nemam problemy, chtel bych svuj normalni switch vymenit za neco s wi-fi...

6, nevite jestli se pracuje nebo jestli jeste bude nova rom pro M700 ?

dekuji za odpovedi ;) [/QUOTE]
mohl by se na to nekdo vyjadrit ? :( jinak ta kolebka co tu byla je pekna, sem zvedavej jestli dorazi i k nam..
DavidBarborka (139)|8.3.2007 20:15
K té 2. Mám gsm benking u ČS a jako operátora mám Vodafone a problém s mazáním zpráv nemám. Přečtu si zprávu a po zavření mi to nabídne jestli chci odejít nebo smazat dám smazat a je fuč.

k té 4. Používám standartní připomenutí co je u E-tena v hodinách a jsem spokojen. Vyzvání mi i 3 minuty déle jsem to ještě nezkoušel než ho vypnu a pro jistotu si nastavím všechny tři budíky, kdybych - jak je mým zvykem jeden zaklapnul a zase usnul :D
HelaPC (130)|8.3.2007 20:22
K té 5. Určitě doporučuji výrobky ASUS. Je to ale jedno. Jediný s čím jsou problémy je WRT - 312 a i to je řešitelný
Tomáš Kubec (749)|8.3.2007 20:49
2. u T-Mobile taky v pohodě
myssak_ce4you (38)|9.3.2007 13:18
bod 2 - stejny problem na X500 ebanka a vodafone ROM 351 + patch 354
LorD.FreD (56)|11.3.2007 20:08
2. mam ČS a Vodafon a nejak to nejde :( jediny co funguje je "uchovat" nebo jak to tam je... ted nejde ani odoznacit ani smazat :( to nevim jak ja to budu resit az budu mit tu pamet plnou :(

4. to pripomenuti zkusim... ale myslim ze mi u toho neco nevyhovovalo, ale uz nevim co..

5. takze asus.. uvidime, spis sem koukal po Ovislinku :) ale uvidime.. nakupovat budem asi po vejplate :)


nekdo kdo by odpovedel na zbytek ? to nikdo M700 nebo X500 nepouzivate jako mp3 player ? :(
DavidBarborka (139)|11.3.2007 20:26
MP3 používám ale to že to nachvíli hraje neřeším. Možnost tu ale je udělat si do pouzdra trochu větší díru abys mohl vytáhnout M700 aji s jackem. Jinak u toho vodafone ta ČS funguje dám přečíst a po vyjetí ze zprávy mi to nabídne 1. odejít, 2. smazat, 3. back
geoRG77_ce4you (120)|11.3.2007 21:32
T-Mobile a ČS mi jde... zprávy dochází, asi se přemazavají samy, ale nikdy jsem to nemusel řešit. Když vyskočí zpráva (po BPINu) tak dám OK a vylezu z toho... hotovo :)
LorD.FreD (56)|11.3.2007 21:33
to ja to chci resit, je to hruza... doufam ze se nekdo chyti a nejak se to vyresi...

me to nabidne taky, ale dam smazat, dole cvaknu zvolit nebo co to tam je a vyskoci mi ta zprava znovu na display... a nesmaze se :(
DavidBarborka (139)|11.3.2007 21:39
Být tebou tak ještě zkusím půjčit si od někoho kdo má také mobilní bankovnictví SIM jestli to půjde. Pokud ano pak bych si nechal vyměnit SIM pokud by to nešlo pak bych ještě zkusil tvrdý reset a ještě než tam nahraješ češtinu vyzkoušej tu banku. Nic víc mě nenapadá
LorD.FreD (56)|11.3.2007 21:49
ok, vyzkouset tu jinou simku je dobrej napad.. je fakt ze tu svoji simku mam xx let defacto temer od pocatku co to od tehdejsiho oskara slo :)
PavelBKL (51)|12.3.2007 23:20
Zdravím, rád bych se podělil o nějaké ty zkušenosti s vytáčením hlasem pomocí Voice Comanderu.
Jednak mi vůbec nerozumí, když chci vytáčet tak řeknu "call" a ten "kontakt" u kterého si nahraju vlastním hlasem "hlášku" a buď se mě ptá na opravu nebo mi tam šupně někoho jiného, nebo se rozloučí. Nahranou CZ lokalizaci mám 1.1. a ROM354. Možná když mám tu CZ lokalizaci tak mám říct "volej" a "kontakt", ale to teda taky nefunguje.
Nemáte někdo vhodnou náhradu, že bych řekl jen jméno kontaktu a už by vytáčel, obsluhovat zařízení hlasem nepotřebuju. Připadá mi tady ten voice comander složitý a nerozumí mi. Při telefonování jsem vytáčení hlasem u předchozího přístroje dost používal a teď smůla. Mám pocit, že těch kompromisů je už vcelku dost = e-ten škoda peněz.

Dál co mě naštvalo je, když mi přístroj přišel tak byl návod start ve slověnštině, na CD byl návod na e-ten m700 a já mám x500 a navíc z CD nejde ani vytisknout. Kontaktoval jsem technickou podporu e-tenu, že bych si rád návod vytiskl zda mi emailem pošlou tisknutelnou verzi na x500 a uka, nic mi emailem nepřišlo a nikdo mě nekontaktoval. Sice mám x500, ale do toho našeho řádku v diskuzi nikdo nepíše a až na tu klávku jsou voba stejný.

Tak se mějte, příště kupuju HTC.
Za případnou radu díky.:oops:
DavidBarborka (139)|13.3.2007 00:16
Jestli chceš návod na x500 tak si jej stáhni na www.e-ten.cz v sekci tech. podpora. Uloží se ti na disk ve formátu pdf a ty to v adobe redru vytiskneš.
cubehash (156)|13.3.2007 10:50
ad Voice Commander: Vzhledem k tomu, že je to anglickej program a naše česká výslovnost, co si budeme nalhávat, není ideální, je možné, že Ti nerozumí. Je to jen počítač.

Já jsem se svojí M700 naprosto spokojený. Tiše pročítám fóra a když narazím na nějaký problém, vždycky ho nějak vyřeším. Ještě zkusit v nové ROM udělat něco s foťákem a je to v pohodě :-)
LorD.FreD (56)|13.3.2007 21:09
cubehash: jestli nejaka new ROM bude..

me dneska zmizeli nejaky ikony z Dnes obrazovky, nebo proste z toho zakladu.. par ikon z quick link... a profili dole, mala ikonka... nevim proc ale pomohlo az obnoveni quick linku, jestli se to jeste bude opakovat tak budu asi hodne nadavat :-/
Viktorcd (21)|14.3.2007 09:21
[QUOTE="LorD.FreD"]cubehash: jestli nejaka new ROM bude..

me dneska zmizeli nejaky ikony z Dnes obrazovky, nebo proste z toho zakladu.. par ikon z quick link... a profili dole, mala ikonka... nevim proc ale pomohlo az obnoveni quick linku, jestli se to jeste bude opakovat tak budu asi hodne nadavat :-/[/QUOTE]

Ahoj ,nemam CZ lokalizaci pouze klavesnici,mam novou rom a toto mě delalo celou dobu co jsem dal novou ROM a take mi k tomu problikaval kalendar v desktopu,nekdy min nekdy vic.nijak to nevadilo ani nezpomalovalo ale etrasne me to stvalo. Trvalo mi mesic nez jsem prisel nato ze to dela quck link,takze jsem ho dal pryc,misto toho nainstaloval snad nejlepsi prog.SpbMobileShell_mohu jenom doporucit ovladani jednou rukou bez stylusu skvela zalezitost a mam po problemu.Take jsem se pridal k ostatnim z fora a smazal MEDIA MANAGER a misto nej dal Resco_Photo_Viewer_v6.01,a jsem velmi spokojeny,programy jsou sice placene jako vetsina skvelich veci,ale vsechno se da udelat.
minus-V nove ROM jse mi zacali ztracet e-mail ucty po soft-resetu teda jenom nekdy ale i tak opruz,pry to ale je zalezitost WM5,no nevi pouzivam na to program od Tomase Kubce zde z fora "diky Tome" ale stve me to.

Jinak celkove bez problemu kdyz opomenu tu gumicku na zadni strane a mlceni E-tenaku k tomu jestli se da dil se zrcatkem ktere uz skoro neni nahradit.
Viktorcd (21)|14.3.2007 09:26
[QUOTE="ElSoft"]1. start -> Settings -> Sounds & Notificatons -> Sreen taps

2. nekde by tu melo byt jak toho docilit pres registry. nebo pouzivat ZeNoKeyboard
[/QUOTE]
Ahoj,ja jsem asi fakt slepej ale prosim kde je popsan ten popis na registry aby mi ta klavesnice stale nevyskakovala.Dekuji za pochopeni starsiho slepeho muze:D
Hurvajs (15)|14.3.2007 15:35
taky jsem to nenašel - podotýkám, že fci "hledat" ve fóru jsem použil.. No nic.. :oops:
ElSoft (1244)|14.3.2007 15:51
[QUOTE="Viktorcd"]Ahoj,ja jsem asi fakt slepej ale prosim kde je popsan ten popis na registry aby mi ta klavesnice stale nevyskakovala.Dekuji za pochopeni starsiho slepeho muze:D [/QUOTE]

zamezeni vyskakovani SW klavesnice
Hurvajs (15)|14.3.2007 16:39
Díky! Jenom mě zarazilo, jak se tam píše, že po té úpravě už žádná klávesnice nejde - znamená to, že od té chvíle se dá psát jen s HW klávesnicí? Nebo tu SW klávesnici prostě vyvolám tapnutím na její symbol?
A ješte jsem se chtěl zeptat na jedno někoho, kdo už to má vychytané - co z těch předinstalovaných aplikací obecně se dá v pohodě odebrat ( nahradit něčím "chytřejším"), abych neodebral něco důležitého.. ( a hlavně - je rozdíl, když to odeberu po CZ lokalizaci, nebo ještě před ní..?) Díkes
geoRG77_ce4you (120)|14.3.2007 18:16
[QUOTE="Kobayashi"]je rozdíl, když to odeberu po CZ lokalizaci, nebo ještě před ní..?[/QUOTE]Není, tak jako tak zbyde zástupce, takže ho musíš ručně smazat.
Viktorcd (21)|14.3.2007 22:53
[QUOTE="ElSoft"]zamezeni vyskakovani SW klavesnice[/QUOTE]
JoJO dekuji moc ale nakonec jsem se rozhodl pro ten program NullKeyboard , teda pokud nikdo nevymyslel jak zamezit samovolnemu vyskakovani a pritom funkcnosti po tapnuti na ikonu klavesnice:)
A prosim vas lidi stale se potykam s Bluetooth, sparovani se sluchatkem (konkretne Jabra ) nakonec to nejak rozchodim ale nikdy nevim jak jsem k tomu dosel treba priklad,zacne fungovat po sparovani bez zadani spar.kodu po 1h se rozpoji a po silnem nalehani si pozada o kod i kdyz nejsem ve stavu sparovani ,nastavim sparovani na sluchatku a zadam kod potom funguje az o vypnuti sam se po zapnuti vetsinou nesparuje atd. Chci toho smejda pryc co mam odinstalovat aby zmizel Wireless Manager??? (sparovani mi funguje pres SPB shell) dekuji , dekuji vsem.
cloudy (6)|15.3.2007 17:29
Ahoj všichni eteňáci,
narazil jsem při používání M700 s ROM 354 a CZ lokalizací na problémy s telefonním modulem:
1) z Outlooku jsem si natáhl telefonní seznam s pořadím třídění příjmení a pak křestní jméno. Nějaký čas to fungovalo na etenu taky, ale pak po jednom vynuceném restartu se třídění otočilo a ukazuje to podle křestního jména. Nevíte, jak to zase otočit zpět? Nebo je vhodné změnit telefonní program a když, tak za jaký?
2) jde nějak nastavit v telefonním seznamu jen zobrazování kontaktů v paměti telefonu ? V menu jsem nic nenašel

Mám ještě jeden dotaz - poradí mi někdo jednoduchého a spolehlivého free správce pro přepínání a vypínání programů
Petr_z_Ujezda (140)|15.3.2007 18:01
Má někdo zkušenost se Skype na M700? Verze 2.2. Jede to na EDGE? Nebo je třeba WiFi? Při EDGE jak to spolupracuje s GB-soft tweakem?
Zdenek Malinsky (9781)|15.3.2007 18:19
Na chatování v pohodě (postačí i GPRS) na volání je EDGE na hraně, ale spíše počítej že s problémy nebo ne-e. Tedy ty uslyšíš, ale druhá strana tebe kokokoktavě. Mě to doma na mikrovlnce 512 na PDA a hlavně na PC taky nějak moc neungovalo. Spolehlivě mi to jde až na ADSL 2mega - především díky vyšší rychlosti uploudu.
Petr_z_Ujezda (140)|15.3.2007 20:42
Pár zkušeností: Rozhodl jsem se popužívat SPB Shell a SPB Diary, takže:
a) Odinstaloval jsem jako zbytečné (nechtěl jsem mít zaplácanou paměť a nějaké procesy běžící v pozadí, které jen zpomalují):
Quick Link
SpeedDial
SkinChanger
MDesk
Birthday reminder
Battery Meter Services
Volná paměť ukazuje 55,5MB a 30,76MB
b) CZ klávesnice (celá čeština je zbytečná)
b) Locall settings na Czech
c) SPB Mobile Shell
d) SPB Diary
e) Konfigurace T-Mobile automaticky od E-Tenů
f) nastavení e-mailů (po soft resetu i vyjmutí baterky normálně drží, nemám problémy někde uváděné v diskusi) přes POP3
g) nastavení dalšího e-mailu na Exchage (podnikový) - taky šlape bez problému
h) GB-soft tweak a přes EDGE šlape např. vysílání Ocko nebo CT24
i) Zkusil jsem Operu (standardní pro WM, nikoliv Operu mini), ale nebyl jsem nadšen - odinstalováno
g) Total Commander na FTP (ale FTP mi nějak nešlape)
h) WebCamera - přenos videa přes USB skvělý, přenos videa přes WiFi (Vigor DrayTek 2500We po domácí síťi, tedy v rámci 192.168.1.x) skvělý, pokus přenosu obrazu přes EDGE, aby to přešlo přes T-Mobile síť na internet a přes ADSL a přes Vigor do PC se nezdařil. Nevm proč, ale ono mi ani nejde ping na ten Vigor/PC.
i) ostatní nekrtické obyčejné Po cketPC / WM aplikace
g) Skype 2.2.: přes EDGE zvuk bídný. Někdy kus spojení skvěle, jindy totální ticho nebo sekaný zvuk. Problémy obousměrně. Na rozdíl od obecného problému Skype 2.2 má eten možnost nastavení, že etenu m700 mluví sluchátko a ne reproduktor.

Problémy:
1) Připojení WiFi na Vigor (ADSL/router 4x ethernet/WiFi) vždy tak na 10tý pokus.
2) Neumím udělat ping přes EDGE na Vigor
3) Nešlape mi FTP na webhosting www.o2hosting.cz (z PC přes ehernet/ADSL v pohodě). Zkoušen Total Commander i ZaFTP

Moje konfigurace je stabilní, nepadá to.
Radekr_ce4you (41)|17.3.2007 05:49
[QUOTE="hyund"]Mam taky par dotazu:
1. Kdyz uzamknu M700, do 15 min. mi naskoci Tomtom 6 a kdyz na to neprijdu vcas, behem kratke doby mi spotrebuje baterie. Kdyz na to prijdu, je celkem vyzva Tomtom vypnout, protoze mam UZAMCENY M700! Takze ruznymi pokusy vyvolat Today a klavesy pro odemceni.
[/QUOTE]

Mozna uz ti nekdo radil. Pokud ne, tak by melo jit o tohle. Na karte je pri instalaci vytvoren folder s nazvem 2577. V nem je soubor AutoRun.exe, ktery tohle dela. Tak ho smazni nebo prejmenuj a je vyreseno.
Radekr_ce4you (41)|17.3.2007 12:52
[QUOTE="PavelBKL"]
Dál co mě naštvalo je, když mi přístroj přišel tak byl návod start ve slověnštině, na CD byl návod na e-ten m700 a já mám x500 a navíc z CD nejde ani vytisknout. Kontaktoval jsem technickou podporu e-tenu, že bych si rád návod vytiskl zda mi emailem pošlou tisknutelnou verzi na x500 a uka, nic mi emailem nepřišlo a nikdo mě nekontaktoval. Sice mám x500, ale do toho našeho řádku v diskuzi nikdo nepíše a až na tu klávku jsou voba stejný.

Tak se mějte, příště kupuju HTC.
Za případnou radu díky.:oops: [/QUOTE]

To udělej. Třeba si kup Artemis a budeš se rychle vracet k X500 :-) Osobní zkušenost.
Radekr_ce4you (41)|17.3.2007 12:56
Ještě mě napadlo, že by mi nejvíc vyhovoval hybrid :-) Ovládání z Artemis (kolečko a joystick) a zbytek X500.
geoRG77_ce4you (120)|17.3.2007 19:25
[QUOTE="Radekr"]Osobní zkušenost[/QUOTE]Můžu se zeptat proč? Sice to sem příliš nepatří, ale zajímalo by mě to, dík.
Radekr_ce4you (41)|17.3.2007 20:22
Hlavním důvodem je rychlost. Ač jsem se upřímně snažil si namluvit, že je dostatečná, je to něco neskutečně otravného. X500 je vedle toho opravdový blesk. A to jsem měl trvale přetaktováno na 245 MHz a tím pádem extrémně nízkou výdrž baterie (to mi ale tak moc nevadilo, protože denní dobíjení je nutností pro toho, kdo si s PDA pořád hraje).
A až dodatečně jsem zjistil, že citlivost GPS (vlastně se stejných chipsetem) je u X500 skoro dvojnásobná - rychlost náběhu, počet nalezených satelitů i síla signálu.
Z X500 má člověk celkový pocit mnohem dokonalejšího zařízení, i když vím, že jde o subjektivní hodnocení.
HTC Artemis má zase perfektní ovládání (kolečko a joystick - kuličku), ale kvůli tomu už bych neměnil.
Asi tak - kdyby měl ten stroj od HTC stejný procesor jako X500, nenapadlo by mě měnit.
Omlouvám se za to hodnocení, jestli to sem nepatří, ale odpovídám na otázku a třeba to někomu pomůže při rozhodování.
PavelBKL (51)|17.3.2007 20:37
Vcelku jsem se s tím naučil žít, jen bych rád používal hlasové vytáčení a nemůžu najít nějaký softík, který by mi rozuměl tj. česky. Nainstalovaný voice comander - pokud to neřeknu tak min. z 80%přesně tak jsou stím komplikace. Vcelku funguje na příkazy "start" a na "show" cca. 7x z desíti, ale na volání což vlastně jako jediné potřebuju tak to funguje tak 2x z desíti pokusů.
Pokud by jste měli typ na nějaký jiný "voice comander" který by rozuměl více česky dejte prosím typ.
Co se týče rychlosti, PDA je celkem v pohodě, ale když volám přes vytáčecí klávesnici tak např. tlačítko "šipka zpět" má dost prodlevu než se něco stane a číslice trošku taky při mačkání prstem je to jaksi méně citlivé = ťuknutí nehtem je jistější a rychlejší.
Dál mi trochu vadí, když jdu přes rychlou volbu a u nějakého kontaktu mám více tel. čísel tak zavolá na to první = není tam žádná další podvolba výběru čísel, pokud někoho takového volám tak musím přes kontakty a tam číslo vybrat.
Ještě tak rozchodit minioperu a jsem vcelku spokojen.
Mějte se.
DavidBarborka (139)|17.3.2007 20:38
Podle mě je ta rychlost zapříčiněná ROM, která byla podle mě udělaná na rychlo, protože je tlačil termín, kdy slíbili že bude M700 uvedená na trh a opravná ROM podle mě byla také jen taková rychlovka. No možná se mýlím, ale uvidíme co čas přinese.