Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

psaní diakritiky na Hw klávesnici MDA

killerGBU_ce4you (148)|14.1.2007 19:34
vzhledem k tomu, že plánuji výměnu mého již notně použitého Compactu za něco modernějšího. Napadlo mne, jak se vlastně píše diakritika na Hw klávesnici? Pokud to je přes nějakou funkční klávesu, kde potom musím potvrdit znak, tak je to hodně špatné, protože bude rychlejší psát plně na Sw klávesnici.
Jsem zvyklý psát hodně emailů, kde si nemohu dovolit psát bez diakritiky.
Mohl by mi někdo, kdo má nějaké zařízení s HW klávesnicí napíše, jak to opravdu je, byl bych rád.
Buď koupím X500 nebo X700
kober (22)|14.1.2007 19:40
vlastnim TyTN a nemam problem s psanim diakritiky, napisi s pak shift a klavesu a naskoci mi automaticky š (lze to nastavit),vypada to složitě ale da se na to rychle zvyknout
atomion (1159)|14.1.2007 19:46
Ano, psaní diakritiky na HW klávesnici je řešeno opravdu funkční klávesou (funkční klávesa a mezerník). Alespoň z Wizarda jsou mé zkušenosti pozitivní. Na HW klávesnici je psaní i pohodlnější i rychlejší než na SW klávesnici.
killerGBU_ce4you (148)|15.1.2007 11:03
pokud jem to dobře pochopil, tak to je nějak takhle:

chci napsat slovo Poděbrady:
P-o-d-e-fn-mezernik-b-r-a-d-y

v tom případ bych vzal x700, protože rozdíl v ceně je 400 bez dph (oproti x500)
daww (687)|15.1.2007 12:26
Přesně tak to funguje. Akorát u písmena kde mohou být dvě interpunkce tu akci musíš provéct dvakrát, pokud píšeš interpunkci která je až na dalším místě. uf to je složité :-) př: napíšu e -> Fn mez -> é -> Fn mez ->ě