Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení HTC P4350 (code name HTC Herald)

Rumcajs79 (22)|17.3.2008 13:03
Nevím jak ostatní, ale já mám tendence tenhle křáp hodit do koše. Zatím jenom nadávám:
1, Slibovali mi češtinu, šprecha england
2, Pokud na WiFi nastavím adresy pomoci DHCP, jede internet jen na zakladě IP adres, jména serverů si můžu strčit za klobouk
3, I přes nastavení se sám nepřepne do pohotovostního režimu (svítí displej), zkoušel jsem už i odstranit vše z obrazovky today - nepomohlo
4, Komunikace s PC jen přes MS Active Sync
5, Kopírování souborů PC - PPC bída
6, Synchronizace údajů jen přes MS Outlook, a to ještě bídně
Pokud mi někdo dokáže s těmito body pomoci, budu rád ..
Rumcajs79 (22)|17.3.2008 13:19
[QUOTE="Jephy"]WM6 je dostupný už několik měsíců na ofic stránkách HTC, ale podle mě by se s ním nové Heraldy už měly prodávat.[/QUOTE]
Dostupný, leč nestažitelný ...

Nicméně i s odesláním dotazu na HTC to není slavnější:
Oops! You seem to have encountered an error, please try again.
Zdenek Malinsky (9781)|17.3.2008 13:43
Šlo by, prosím, příště vložit screen v menší velikosti (hlavně datové). Ne všichni mají 30" monitor a 8 Mbps připojení. Mnozí šetří, sledují každý stažený bajtík i bitík.....
Rumcajs79 (22)|17.3.2008 13:48
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Šlo by, prosím, příště vložit screen v menší velikosti (hlavně datové). Ne všichni mají 30" monitor a 8 Mbps připojení. Mnozí šetří, sledují každý stažený bajtík i bitík.....[/QUOTE]
Lepší? Jak sem toofotil, tak sem to vrazil. Omlouvám se za případné škody...
Zdenek Malinsky (9781)|17.3.2008 15:11
V pohodě, ale pro příště třeba zmenšit nebo udělat výřez...
Honza102 (182)|18.3.2008 17:56
[QUOTE="Rumcajs79"]Nevím jak ostatní, ale já mám tendence tenhle křáp hodit do koše. Zatím jenom nadávám:
1, Slibovali mi češtinu, šprecha england
2, Pokud na WiFi nastavím adresy pomoci DHCP, jede internet jen na zakladě IP adres, jména serverů si můžu strčit za klobouk
3, I přes nastavení se sám nepřepne do pohotovostního režimu (svítí displej), zkoušel jsem už i odstranit vše z obrazovky today - nepomohlo
4, Komunikace s PC jen přes MS Active Sync
5, Kopírování souborů PC - PPC bída
6, Synchronizace údajů jen přes MS Outlook, a to ještě bídně
Pokud mi někdo dokáže s těmito body pomoci, budu rád ..[/QUOTE]

Já ho vlastním už přes rok a jsem spokojenější a spokojenější :).

1) Češtinu dodává Sunnysoft. Jesli jsi Heralda kupoval jinde, jediný způsob je si jí dokoupit. Subjektivně je ale k ničemu a zpomaluje zařízení.
2) Tady přesně neví o co se jedná, ale obecně platí: když nedostačuje soft v zařízení, je potřeba sáhnout po alternativě. Já na WIFI používám Socket wifi companion, ten by měl umět co potřebuješ.
3) To je nějaká chyba, osobně jsem se s tím nesetkal. Doporučuji přejít na WM 6.1. Zde je spousta ROMek, stačí si vybrat ;). Zde je odkaz na návod jak flashnout ROM. Není to nic složitého.
4) Komunikuje stejně jako všechna WM zařízení. Krom AS ale existují i alternativní programy, stačí hledat.
5) V jakém smyslu? Omezení jsou dána BT technologií, USB kabelem, případně rychlostí karty ve čtečce. Vážně nevím, jak by se dalo kopírování zpříjemnit.
6) Mě funguje sysnchronizace s Outlookem bez problémů. S čím jiným bys chtěl synchronizovat?
Rumcajs79 (22)|20.3.2008 21:13
[QUOTE="Jephy"]
Já ho vlastním už přes rok a jsem spokojenější a spokojenější :).

1) Češtinu dodává Sunnysoft. Jesli jsi Heralda kupoval jinde, jediný způsob je si jí dokoupit. Subjektivně je ale k ničemu a zpomaluje zařízení.
2) Tady přesně neví o co se jedná, ale obecně platí: když nedostačuje soft v zařízení, je potřeba sáhnout po alternativě. Já na WIFI používám Socket wifi companion, ten by měl umět co potřebuješ.
3) To je nějaká chyba, osobně jsem se s tím nesetkal. Doporučuji přejít na WM 6.1. Zde je spousta ROMek, stačí si vybrat ;). Zde je odkaz na návod jak flashnout ROM. Není to nic složitého.
4) Komunikuje stejně jako všechna WM zařízení. Krom AS ale existují i alternativní programy, stačí hledat.
5) V jakém smyslu? Omezení jsou dána BT technologií, USB kabelem, případně rychlostí karty ve čtečce. Vážně nevím, jak by se dalo kopírování zpříjemnit.
6) Mě funguje sysnchronizace s Outlookem bez problémů. S čím jiným bys chtěl synchronizovat?[/QUOTE]
1, Na to, že jsem se učil nejdřív rusky, pak německy a následně francouzsky mi , mi angličtina zrovna nejede. Krom toho, nechtějte aby moje žena s ním musela vůbec manipulovat...
2, Problém je v tom, že dkyž zadáš do síťové karty IP adresy přiřazovány serverem, Herald nepochopi odkaz "www.rumcajs.com", musíš mu vše zadávat přímo v IP adresách. Jakmile zadám IP adresu ručně (nepřidělenou DHCP serverem), vše jede. Ale kdo má měnit DNS server pokažde, jak přejdu ze sítě doma do práce, u znameho atd ...
3, Problem s podsvicením vyřešil upgrade na WM6
4, Např. chci udělat synchronizaci souborů, ale jak mám pitomcovi vysvětlit, že je opravdu nechcu ukládat do paměti zařízení, ale na SD kartu, protože se to tam skutečně nevejde! Navíc bych uvítal, kdyby se tvářil jako normální logická jednotka v PC (výměnný disk), než věčně mýši klikat na průzkumník Wondows
5, Dtto 4
6, Když už musí býát zas jen a jen MS Outlook, proč nejde si zvolit, do které složky chci synchro provést? Mám Outlook doma a v práci. Ale nechci aby se mi motaly moje věci v práci a opačně.
------------------------------------
Dodatek, právě jsem (více méně omylem) zjistil, že Servant Salamnder umí kopírovat soubory do WM ;) čiže jeden z otravných způsobů přenosu souboru jsem nahradil jiným pohodlným :D
Honza102 (182)|20.3.2008 21:52
1) Chápu, ale jediné řešení je zakoupit češtinu od Sunnysoftu. Ta navíc pasuje pouze na ofic. ROM WM6.
2) To je obecný neduh, je potřeba zvolit alternativní soft.
Synchronizace nemusí jít nezbytně jen přes AS. MobSync umí synchronizovat složky přesně tak, jak požaduješ ;).
Ohledně Outlooku doporučuji projít fórum, nebo se zeptat v sekci Komunikace a synchronizace.