Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Superrom verze 1.0

tazz1 (680)|29.12.2006 08:49
[QUOTE="jimm98y"]Podle podpisu máš anglickou verzi SuperROM - pro tu je jinej cab tady:[/QUOTE]

supeeeeeer, uz to slape :D . Tak takhle jsem si to predstavoval, rychla eng romka s ceskymi znaky na dosah ;) .

Ted uz jen aby jste Vy dva kouzelnici dosahli toho, aby Vario melo rozliseni 640*480 a bylo by :D
flashman (1366)|29.12.2006 09:41
[QUOTE="Mysiak100"]Mam vario dovezene z anglicka a je blokovane na O2. Zistil som ze je to G4. Tak a teraz jedna otazocka od uplneho zaciatocnika ...johny pls. da sa odblokovat G4ka so superromom? alebo mi zostava iba moznost zaplatit si 28 eur na spominanom webe? Diky[/QUOTE]

bohužel - jediná možnost na unlock G4 je stále onen způsob za 30 bucků :(

Můžeš ale alespoň odblokovat, aby chodil i na jiné oprátory, než o2 programem lokiwiz 0.3
tazz1 (680)|31.12.2006 01:44
Tak jsem nainstaloval SuperRom 1.1 a nasel dve male chybicky. Prvni je, ze se Vario po customizaci nerestartuje, musim to udelat rucne. A druha je, ze nejsou MMS. Pri customizaci se sice instaluji, ale pak proste nejsou. Nainstaluji je rucne z adresare automaticky v extended, ale vydrzi jen do prvniho SR, pak uz zase nejsou.
tazz1 (680)|31.12.2006 02:37
Tak velké rozčarování. Na podruhé mi už MMS nainstalovat nejdou. Dokonce mi už nejde nainstalovat žádnej CAB. A když chci něco instalovat y PC, tak se zasekne při úvodní instalační obrazovce, ale nenaběhne text.

Takže se vracím zpět k 1.0 :( :no:
Jimm98y (237)|31.12.2006 11:06
Zkus ještě 1.1CZ verzi - tu teď používam a mms jdou v pohodě - do tý AJ se možná vloudila nějaká chybka, až se johnnnnnnnnnny vrátí, podíváme se na to. Jinak CZ verze obsahuje to samé jako AJ verze, + navíc ještě českou lokalizaci, tzn. že tentokrát nezůstanou uživatelé cz verze o nic ochuzeni
Pandora74 (12)|31.12.2006 11:46
[QUOTE="Tazz1"]Tak velké rozčarování. Na podruhé mi už MMS nainstalovat nejdou. Dokonce mi už nejde nainstalovat žádnej CAB. A když chci něco instalovat y PC, tak se zasekne při úvodní instalační obrazovce, ale nenaběhne text.
[/QUOTE]


Ahoj, Super ROM 1.1. AJ mám od včerejška. MMS mi šlapou v pohodě. Adresář s MMS mám. Čeho jsem si ale všimnul již u minulých verzí, tak pokud se dá po nainstalování MMS folder cabu v krátké době soft reset, tak se adresář MMS pak někdy neobjeví a celé to vypadá, jako že něco nefunguje. Proto raději poprvé s restartem chvíli počkám. Pak až se to kamsi zapíše, je už při dalších restartech vše dobré.

Jinak, abych jen Super ROM 1.1. nechválil, tak co mě na ní vadí je mírná změna v tématu, kde je ve vysouvacím menu s programy bílý pruh (dal jsem si staré téma). A pak přednastavení takt na 260 neco Mhz, který stejně na většinu aplikací nevyužiju. Takže pak jsem si ho stejně musel snížit.

Jinak Super ROM 1.1. je úžasná. Díky kluci.
flashman (1366)|31.12.2006 12:31
Tak jsem kvuli tazzovi I HRknu, abych se přesvedčil a jediné, co jsem zjistil, ze mi MMS fungují naprosto OK.
Zařízeni se po kustomizaci neresetuje, protoze to u Aj rom neni potreba, kdyz se z extrom instaluji poze 4 caby, které nezasahuji vyrazne do systemu.
Pretaktovani je defaultne nastaveno na 252 mhz, aby rychleji probehla kustomizace (hlavne u CZ rom) a pak snad neni problem tremy kliky si nastavit svoji frekvenci ne?
jestli se vam to nelibi, tak si tam dejte verzi 1.0, nebo třeba molskiho :D...
tomu tematku hodlam do pristi verze prinejmensim ztmavit te bily pruh
TheMelin (1642)|1.1.2007 21:44
Ahoj, tak jsem kouknul na tu tvoji ROM a doporucil bych do pristich verzi dat novejsi verzi SmartsKey. Ve verzi 0.52 ktera je v ROM nefunguji zkratky na missed calls atd.

Jinak by mne zajimalo k cemu je vjcalibrulawizard.exe? Nejak jsem nezjistil co to ma delat :-) a spousti se po kazdem SR.
Jimm98y (237)|1.1.2007 21:48
Jo díky, nevěděl jsem, že už je novější smartskey - mrknu na to. VJCalibrula slouží k zablokování klávesový zkratky tlačítko zprávy + potvrzovací tlačítko = kalibrace displeje - hodí se to předevšim ve hrach, kde tahle nešikovná zkratka vede k totálnímu zamrznutí hry a pomůže pouze softreset
TheMelin (1642)|1.1.2007 22:11
begis_ce4you (21)|2.1.2007 11:52
Trosku lamerskej dotaz: mam Vario od T-mob, G3. Je to zaruka toho, ze je locknuty? Nechce se mi absolvovat cela anabaze s unlockem, pokud by to nebylo potreba.

Nekamenujte me, ale nikde jsem nenasel info, jak to jednoduse zjistit (nez zkusit flashnout jinou ROM)

Diky Begis
Jimm98y (237)|2.1.2007 12:01
Pokud máš Vario kupovaný přímo od T-Mobilu tak je na 100% locknutý. Pokud ho máš třeba z bazaru, už může být odblokovaný (pokud to ten původní majitel udělal)
99rk_ce4you (164)|2.1.2007 14:41
Jeste by se to melo zjistit podle site . Jestli dam Vyber site Ručně a nabydne mi to i jine ne jen mou tak by mel byt odemceny.
flashman (1366)|2.1.2007 14:46
ale notak - rozeznávejme CID-lock a SIM-lock prosím
99rk_ce4you (164)|2.1.2007 14:52
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]ale notak - rozeznávejme CID-lock a SIM-lock prosím[/QUOTE]
Tak se omlouvam ja myslel ze to je vzajemne i na sim karty ze jsou blokovane

Jeste bych se chtel zeptat Jonnnnnnnnyho jestli ne ten bily pruh bude opravny CAB nebo cela nova verze romky
tazz1 (680)|2.1.2007 15:05
Já bych hlasoval pro opravnej cab. Nechce se mi všechno zase instalovat znovu :D
flashman (1366)|2.1.2007 15:11
to je takový problém si změnit schémátko ?
TheMelin (1642)|2.1.2007 15:11
jestli myslite ten bili pruh v tom tematku, myslim, ze neni potreba kvuli tomu delat novou romku. Staci predelat tematko a dam sem ten soubor *.tsk, kterej si nakopirujete do pda a v nastaveni vyberete. Ale zalezi na Johnnn...ym.
Jimm98y (237)|2.1.2007 15:12
A chcete tam zpět celý černý nebo jenom ztmavit => šedá nebo tmavě šedá?
tazz1 (680)|2.1.2007 15:23
černý. Aby se to vůbec neodlišovalo. Ikony jsou myslím dost světlé, aby byly vidět
Jimm98y (237)|2.1.2007 15:29
když to bude černý, tak úplně zaniknou oddělovací lišty mezi jednotlivejma skupinama - proto bych tam radši viděl tmavě šedou, aby alespoň v tom pruhu se dali od sebe jednotlivý skupiny rozeznat
tazz1 (680)|2.1.2007 15:47
Tak co ty skupiny oddělit světlou čárou od sebe?
Jimm98y (237)|2.1.2007 15:49
no to právě nejde - není možný změnit barvu těch čar
count (30)|4.1.2007 15:04
Zdravim,
v prvé řadě bych chtěl poděkovat autorů superrom1.0, velice se mi líbí. A teď k dotazu: Když jsem si pustil wifi a chtěl se připojit přes zabezpečení WPA a standart 802.1x, tak mi chybý u typu protokolu EAP jakákoliv možnost volby, ale měla by tam být PEAP, kterou potřebuju. Tak jsem se chtěl zeptat, zda je to v už v ROM nebo jsem si to odstarnil instalací nějakého softu. Díkec:)
Toppo (10)|4.1.2007 15:16
Chcem sa opýtať ako funguje BTContacts čo je v superrom 1.1 a načo to vlastne slúži.Podľa názvu by som aj vedel ale porozprávajte mi o tom.
Kehar 13 (22)|4.1.2007 16:34
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]Tak jsem kvuli tazzovi I HRknu, abych se přesvedčil a jediné, co jsem zjistil, ze mi MMS fungují naprosto OK.
[/QUOTE]
Jonnnny,prosím také jsem nasadil Superrom 1.1 mms šlapou ale když jí vytvořím tak tam nemám možnost "POSLAT" a má jí v konceptech odtut jí přehraju do "k odeslání" a dám odeslat a přijmout a pak taprve odejde.Nevíš co stím.Dík
flashman (1366)|4.1.2007 16:43
jojo tohle je chyba češtiny - v anglické ROM je to OK.
Jimmy už snad ví, jak to opravit.

doporučuji opravit citaci, aby to tu nějak vypadalo
Jimm98y (237)|4.1.2007 16:49
jo vim jak ty mms opravit - musim celý dll přeložit znova takže zítra večer bych mohl mít hotovej patch - toho textu je fakt hodně
99rk_ce4you (164)|4.1.2007 17:26
[QUOTE="jimm98y"]když to bude černý, tak úplně zaniknou oddělovací lišty mezi jednotlivejma skupinama - proto bych tam radši viděl tmavě šedou, aby alespoň v tom pruhu se dali od sebe jednotlivý skupiny rozeznat[/QUOTE]

Prosím Jimm98y dá se nekde stahnout ten tvůj skin mne se líbi tak jak je , nic bych na něm neměnil jen bych ho chtěl přeinstalovat nebo prepsat abych odstranil ten bily pruh v nabítce START . Zkoušel jsem jiné ,ale všechny staly za H...... ,je zajimave ze ve verzi 1.0 tam byl v pohodě Díky jestli ho někde dáš ke stahnutí.Jinak Vám děkuji za skvěle odvedenou praci ve v.1.1 žádne další chyby jsem zatím nenašel.
flashman (1366)|4.1.2007 17:35
znovu opakuji, že tohle nebyla chyba, ale pokus o vylepšení vzhledu. Jak vidno, tak nevyšel, tak to holt vrátíme ve verzi 1.2 zpět.
Myslel jsi superrom default skin ?
99rk_ce4you (164)|4.1.2007 17:36
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]znovu opakuji, že tohle nebyla chyba, ale pokus o vylepšení vzhledu. Jak vidno, tak nevyšel, tak to holt vrátíme ve verzi 1.2 zpět.
Myslel jsi superrom default skin ?[/QUOTE]

ano
99rk_ce4you (164)|4.1.2007 17:58
Jen přepsaní nepomohlo takze jsem ho zmenil na jiny skin , restart nakopiroval do windows ten superrom_default.tsk a potom ho vybral a pruh zmizel a vše je OK DÍKY nevšimnul jsem si tech temátek ze je mate na svém webu.
Nimeth_ce4you (0)|4.1.2007 21:45
Predevsim bych chtel klukum podekovat za jejich superrom[urcite neco poslu na konto:$: ].Chtel jsem se zeptat jestli se tam da nejak predelat misto omapclock-batterystatus?
Jimm98y (237)|4.1.2007 22:01
omapclock se dá zakázat smazáním zástupců omapclock.lnk a smartskey.lnk ze startup. Potom si můžeš doinstalovat batterystatus - jestli myslíš dát ho přímo do rom, tak tě pravděpodobně zklamu, ale spíš ne - omapclock + smartskey se mně jeví jako mnohem lepší kombinace a hlavně to nezabírá cenné místo na homescreenu a funguje 100%, zatímco batterystatus funguje pouze někomu (podle diskuze na xda kterou jsem kdysi četl, možná už je to v nějaké nové verzi opraveno)
tazz1 (680)|4.1.2007 22:27
Já třeba používám oboje. Omap a SmartsKey na pretakt (dle romky) a hlavně na tlačítka a například rolování tlačítkem na hlasitost a BS mám jako indikátor stavu baterie, aktuální přetakt a aktuální síť.
Nimeth_ce4you (0)|5.1.2007 04:33
ja ho pouzivam a funguje perfektnea bezim na 260Mhz+je tam spousta dalsiho nastaveni(zobrazeni provolanych minut a odeslanych sms ale zabira to misto :))
http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=downloads&op=entry_view&iden=561
a co treba mobipocketreader?
flashman (1366)|5.1.2007 14:33
mobilepocketreader spíše ne, ale možná bude volitelně v extROM

Battery status může taktovat i bez zobrazení v pluiginu na today, ale bohužel opravdu mi i v testech (SPB benchmark) vychází, že žere víc proudu a to asi o 15% více, než Omapclock + smartskey (což žere při 252 MHz pouze o 6% více, než bez přetaktu)
podotýkám, že jsem to měřil na stejné frekvenci a to 252 MHz z čehoš battery status navíc ukazuje více, než omap clock
Tzn. v TCPMP ukáže přetakt BS na 252 MHz méně, než omapclock na 252MHz

Výsledky jsou takové, že
omapclock 252 MHz - 94% původní výdrže
BS 252 MHz - 79% původní výdrže
Nimeth_ce4you (0)|5.1.2007 15:06
Tak to jsem netusil :O to je docela zajimava informace,jeste bych se chtel zeptat na nejakej Task manazer nebo neco takovyho a jakym programkem se da nastavovat zobrazeni ikonek programu dole na homescreenu?
flashman (1366)|5.1.2007 15:11
o takovém přímo na today nevím - asi při spuštěnžch dvaceti programech by to nebylo úplně ono, ale jsou tu ty na horní lištu jako:

freeware:
- pbar
- magic button

placené
- hodně používaný SPB pocket+ (nejen task manager, ale i pluigin do today)
- Handy Switcher (ten si nemůžu vynachválit)

Ale tohle téma není úplně "In topic" ;)
Nimeth_ce4you (0)|5.1.2007 15:15
jasny omlouvam se budu si to jeste muset trochu procist
Kehar 13 (22)|5.1.2007 17:24
Kluci(Jinnnnny a Jimm98y)mám trochu problém ze superrom 1.1 mám ji druhý den a dnes my začla zlobyt od 13 00 hod jsem už musel asi 10x udělat soft reset.nemůže se my nikdo dovolat ajá nemůžu volat,ale jinak celé vario funguje.Jen hned po nahrání (superrom) mi lidi říkaly že mě hrozně špatně sliší,může to mít souvislost(s rom od t-mobile to nezlobylo).Jinak je fak super nedá se to s jinou srovnat.

Dík kluci za odpovět.:)
flashman (1366)|5.1.2007 17:27
Jediné, co můžu napsat je, že mě funguje volání naprosto OK. Nejspíš to bude způsobeno nějakým softwarem, který jsi nahrál
Kehar 13 (22)|5.1.2007 17:47
[QUOTE="Johnnnnnnnnnny"]Jediné, co můžu napsat je, že mě funguje volání naprosto OK. Nejspíš to bude způsobeno nějakým softwarem, který jsi nahrál[/QUOTE]

Právě že jsem nic neinstaloval kromě toho co tam bylo od vás(mchat,bati,taktování atd)jen jsem nainstaloval TomTom 6.Může to mít souvislost.Nic jíného fakt ne.Můžu kdyžtak znova flaschnout?

Ještě jeden dotaz jak tam mám dostat nový smartkey 0.56 abych ho po každém soft resetu Nemusel zpoštět ručně.
flashman (1366)|5.1.2007 18:04
přepiš pomocí total commanderu smartskey.exe ve složce windows ;)
Kehar 13 (22)|5.1.2007 18:48
To my nejde právě přepsat ve windousech hlásí to chybu.Ale moc dík:D
count (30)|5.1.2007 19:18
[QUOTE="Kehar 13"]Kluci(Jinnnnny a Jimm98y)mám trochu problém ze superrom 1.1 mám ji druhý den a dnes my začla zlobyt od 13 00 hod jsem už musel asi 10x udělat soft reset.nemůže se my nikdo dovolat ajá nemůžu volat,ale jinak celé vario funguje.Jen hned po nahrání (superrom) mi lidi říkaly že mě hrozně špatně sliší,může to mít souvislost(s rom od t-mobile to nezlobylo).Jinak je fak super nedá se to s jinou srovnat.

Dík kluci za odpovět.:) [/QUOTE]

Já mám superrom1.0en a volání mi fungovalo taky špatně, ne tedy jako tobě, ale strašně v tom pískalo, prostě zpětná vazba, protože je mikrofon na moc, je nastaven na CC a to už jsem zkoušel s jinejma romkama(tohle není rasistický útok :)) nemyslím spoluobčanky,ale prostě ROM) můj telefon prostě nezvládne a nedá se s tim prakticky volat. Tak sem si hodnotu v registru přepsal zpět na původní hodnotu, myslim 18 a už je vše v poho. Ale jak řikam, spojit hovor šel, problém byl jen ve zvuku.
Kehar 13 (22)|5.1.2007 19:59
Dík,a mohl bys mi poradit v jakém registru bych to mohl změnit(fakt mi lidi dost nadávaj so stím mám)

Díkes:yes:

EDIT: Prosím necitujte pokud reagujete na předchozí příspěvek, viz pravidla pro diskutující, děkuji ElSoft
flashman (1366)|5.1.2007 20:03
do hodnoty tweaku dej asi nejlíp AA = kompromis.

A srovnejte tu tu citaci
Kehar 13 (22)|5.1.2007 20:26
Dík Kluci:yes:

Napíšu jak to dopadlo.

Tak už je to poho.:D
count (30)|5.1.2007 22:17
řeknu to takhle, přesně jsem vzal AA jako kompromis i já, ale to bylo ještě horší, nevím proč, ale pištělo to že mi to málem utrhlo ucho, tak sem to vrátil zcela na původní hodnotu, kterou sem našel někde na netu a je to úplně v poho a nikdo si nestěžuje že by mě slyšel špatně, ale je možný že je to chyba, která se projevuje jen u mě. čus