Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ovladač TMDA II jako modemu v PC a potvrzení o doručení sms

Vít_ce4you (156)|21.1.2004 19:13
Nejdrive dotaz - kdyz posilam sms ze stranek T-mobilu a zatrhnu dorucenku, prijde mi na TMDA II potvrzeni doruceni - ale pokazde je tam "Zprava byla dorucena" a stejne cislo! To cislo je jednoho cloveka, kteremu jsem vcera posilal sms a mam ho taky v kontaktech. Dela vam to taky?

Jinak jsem dnes vyziskal ovladace TMDA II modemu jako modemu pro PC pres IRDA a USB vcetne sestnactistrankoveho manula instalace ve Wordu. Pokud to nekdo budete potrebovat, napiste mail, poslu.

Mejte se fajn. Vit
Luděk Wachtl (10)|26.1.2004 10:36
Mohl bych Vás požádat o zaslání ovladačů a Vámi zmiňovaného návodu ve Wordu. Mám MDA II. a stále se mi nedaří připojit MDA II. jako modem. Děkuji Luděk, můj e-mail: wachtl@wachtl.cz
Vít_ce4you (156)|28.1.2004 14:48
Pred vyjitim clanku na Mobilmanii jsem se pokousel nainstalovat si to sam. Instalaci Irda i USB jsem udelal asi dobre, jenze jsem si nevypnul Active sync, jen ho zavrel. Hlasilo mi to porad pres USB chybu Remote access Eror 734, a to pri registraci pocitace v siti. Irda zase chybu jina aplikace pouzivajici IrComm. Odebral jsem oba modemy a ted uz mi nejdou nainstalovat znovu. USB vubec ne, Irda hlasi pri spusteni WM modemu v Mda COM open error (9). Co mam delat?
Loffy_ce4you (3)|3.2.2004 20:15
Mohl bych Vás požádat o zaslání ovladačů a Vámi zmiňovaného návodu ve Wordu na email, popř. zaslat odkaz, kde se to dá stáhnout ? Děkuji. [EMAIL=loffaj@satinternet.info]loffaj@satinternet.info[/EMAIL]
Pavel Koza (4761)|4.2.2004 19:14
...pokud jsou ty ovladace "oficialni", nechete je publikovat primo tady? Az bude chvile cas, dodelam do diskuzi i moznost vkladat soubory, ale zatim je to nutne udelat "offline".
st.tom_ce4you (365)|5.2.2004 17:55
Ovladac pro USB modem je preci na CD (na stejnem jako je Active sync a Outlook) prilozenem u xda2, hledejte slozku OEM\Drivers\usbmdm.inf.
Vít_ce4you (156)|5.2.2004 20:05
Oficialni ... poslal mi je MirekU:-) Je tam ten ovladac na USB a IrCOMM2k-eng + anglicky navod. Ten navod na Mobilmanii mi prisel lepsi, i kdyz i tady jsou obrazky:-) Vit
Miloš Strouhal (3997)|3.5.2004 01:47
..poslal by jsi mi prosím ovladače+návod na muj mejl : [EMAIL=freestyle.milos@seznam.cz]freestyle.milos@seznam.cz[/EMAIL] ? Díky
HELEKAL PETR (195)|26.5.2004 05:07
Mohl bych také požádat o zaslání na OLSEED.UNCOVICE@seznam.cz? Velice děkuji
Pavel Koza (4761)|26.5.2004 07:38
...jestli nemaj 50MB a nejedna se o nic, co je lepsi drzet pod poklickou, tak ten soubor muzete uploadovat ke svemu prispevku:)
Šeba_oldd (1184)|27.5.2004 10:46
[QUOTE]Pred vyjitim clanku na Mobilmanii jsem se pokousel nainstalovat si to sam. Instalaci Irda i USB jsem udelal asi dobre, jenze jsem si nevypnul Active sync, jen ho zavrel. Hlasilo mi to porad pres USB chybu Remote access Eror 734, a to pri registraci pocitace v siti. Irda zase chybu jina aplikace pouzivajici IrComm. Odebral jsem oba modemy a ted uz mi nejdou nainstalovat znovu. USB vubec ne, Irda hlasi pri spusteni WM modemu v Mda COM open error (9). Co mam delat?[/QUOTE]
Bude ještě aktuální pokud zde napíši návod jak ty modemy tam dostat? Sám jsem se s tím potýkal dosti dlouho.Odstranění výše popisovaného se liší i operačními systémy. S největší pravděpodobností tam ty modemy jsou oba nainstalované, ale počitač ti je nezobrazuje.Napiš jaký máš OS.Při připojení MDA jako bezdrátový modem - reaguje na to nějak PC?Dalším problémem bývá dřívější instalace ovladačů na tel. NOKIA.(alespoň tak to bylo v mém případě)
Njord (16)|28.5.2004 12:49
Posla by jste mi ten ovladač a manuál, dík.
Nevíte jestli ten ovladač funguje i s MDA I WM2003 ?
njord@volny.cz
HELEKAL PETR (195)|21.6.2004 16:12
Pro Ty, co nemohou přijít na to, jak rozjet modem z MDA 2, podívejte se na tuto stránku. Je zde všechno popsáno, jen jsem z textu nepochopil, pro který systém PC to funguje. Na Windows 98 se mi to kousalo a hlásilo, že modem HTC má zničené vlastnostia tudíž nešel nakonfigurovat. Snad to půjde na XP nebo 2000 a vyšším [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Tak tady to funguje.
mmambo (118)|21.6.2004 16:45
Ja osobně nemám zkušenost pri instalaci modemu pres USB ani Serial port, ale přes BT mi to jde velice dobře, už jsem si to rozchodil na vice počitačích. Pokud máte zájem o tuto informaci rád Vám poskytnu postup, tak jak si ho pamatuji. Výhodou je, že nemusíte nic vypínat na Active Syncu, nevýhodou je, že musíte párovat zařízení.
mmambo (118)|21.6.2004 16:48
Jooo, ještě detail, dělal jsem to vžy na XP pečlivě opatchovaných vším co je dostupné.
PierreS (10)|15.7.2004 12:58
Omouvam se, ze otravuji, ale mam problem s ovladacem USBMDM.inf, ktery je treba nainstalovat na PC, aby XDA mohlo fungovat jako modem. At delam co delam, ten ovladac mi tam nejde nainstalovat. Win XP bud hlasi "zadane umisteni neobsahuje informace o hardware" a pokud se dostanu k instalacnimu oknu, zadne modemy nejsou zobrazeny. Jestli nekdo vite jak na to, popr. mi muzete poslat funkcni ovladac, budu Vam velmi vdecny. S pozdravem,

PierreS (psmejkal@cbox.cz)
Jiří Graz (180)|15.7.2004 13:21
[QUOTE="PierreS"]Omouvam se, ze otravuji, ale mam problem s ovladacem USBMDM.inf, ktery je treba nainstalovat na PC, aby XDA mohlo fungovat jako modem. At delam co delam, ten ovladac mi tam nejde nainstalovat. Win XP bud hlasi "zadane umisteni neobsahuje informace o hardware" a pokud se dostanu k instalacnimu oknu, zadne modemy nejsou zobrazeny. Jestli nekdo vite jak na to, popr. mi muzete poslat funkcni ovladac, budu Vam velmi vdecny. S pozdravem,

PierreS (psmejkal@cbox.cz)[/QUOTE]

Na XDAII je důležité aktivovat před zasunutím do USB "WMODEM-na-USB"
Jirka
PierreS (10)|15.7.2004 13:33
Dobry den,

to jsem zkousel, mobil se zahlasi jako nove zarizeni "HTC USB Sync". Pak se tedy pokousim nainstalovat zmineny ovladac, v podstate dle postupu nalezenych na internetu, a objevi se okno, kde by melo byt uvedeno to "HTC USB modem ", ale neni tam nic.

Pierre
Pavel Koza (4761)|15.7.2004 13:40
Mozna jsem mimo, ale neni prd tim nutne vypnout USB v ActiveSync?
PierreS (10)|15.7.2004 13:58
Ja Active sync vypinam, tedy, vypinam zatrzeni "umoznit pripojeni k tomuto pocitaci pomoci rozhrani USB". Jednou jsem to zkousel i s uplne odinstalovanym Active syncem, ale take bezuspesne. Bohuzel ale nevim, jak popripade Active Sync vypnout uplne. Nikde v menu tato moznost neni. Nicmene, nejsem nijak zkuseny PC user, ale myslel jsem si, ze ovladac by mel jit nainstalovat i bez pripojeneho modemu. Nebo to tak neni? Diky moc za poradu.

PerreS
Šeba_oldd (1184)|15.7.2004 13:59
Active sync určitě vypnout a modem nainstalovat ručně to zn.vybrat sám zařízení z diskety-procházet- zvolit mechaniku s cd a adresář od otek kde je modem umístěn.Po instalaci bude modem aktivní,až po připojení MDA.Potom již podle zmíněných návodů.Modem instalovat jako hardware.Pokud jsi měl předtím nainstalované ovladače na Nokii musíš je všechny odstranit a to bohužel jen tak ,že odstraníš v nouzovém režimu ovladače USB a znovu po restaru spustíš windows.Dost jsem se s tím natrápil také.
PierreS (10)|15.7.2004 15:04
Tak jsem to dle Vasich rad zkusil takto:

odinstaloval jsem Active Sync (aby tam urcite nebyl)
odinstaloval USB drivery (ale zadna nokia tam predtim nebyla)
zapnul wmodem na XDA v kolebce
pripojil k PC, objevila se zprava "Novy hardware nalezen" - "HTC USB Sync" -
dale "novy hardware je nainstalovan a pripraven k pouziti"
Ten novy hardware tam ale je, ale nikoliv pod modemy, ale pod USB CE drivers

Snaha o nainstalovani modemu z usbmdm.inf opet konci na tomto okne, ktere je prilozeno jako obrazek.

Tak ja nevim. Netusite jeste neco, v cem by mohl byt problem?

PierreS
Šeba_oldd (1184)|15.7.2004 15:22
pokud otevřeš ovládací panely možnosti telefonu a modemu - nemáš tam náhodou ve složce modemy ten HTC USB už nainstalovaný?
PierreS (10)|15.7.2004 15:24
Bohuzel nikoliv.
PierreS (10)|15.7.2004 15:24
Bohuzel nikoliv.
Šeba_oldd (1184)|15.7.2004 15:40
Tak ještě jinak.
Ovládací panely
Přidat nebo odebrat hardwerové zařízení
Přidat
Až ti to nabíde Vybrat hardwerové zařízení vyber modemy apotom dál vše ručně to znamená, že vše vybíráš sám.
PierreS (10)|15.7.2004 15:45
Bohuzel, to konci na tom samem okne, jake je uvedeno na obrazku vyse. Neni modem, neni co instalovat. Prikladam jeste ten ovladac, jestli mam vubec ten spravny.

Pierre
Vít_ce4you (156)|15.7.2004 15:46
[QUOTE="seba"]Pred vyjitim clanku na Mobilmanii jsem se pokousel nainstalovat si to sam. Instalaci Irda i USB jsem udelal asi dobre, jenze jsem si nevypnul Active sync, jen ho zavrel. Hlasilo mi to porad pres USB chybu Remote access Eror 734, a to pri registraci pocitace v siti. Irda zase chybu jina aplikace pouzivajici IrComm. Odebral jsem oba modemy a ted uz mi nejdou nainstalovat znovu. USB vubec ne, Irda hlasi pri spusteni WM modemu v Mda COM open error (9). Co mam delat?[/QUOTE]

Delalo mi to uplne stejne veci, vzdal to tenkrat i technik, ktery mi vzdy vsechny komunikace s telefony rozchodil. Navic mi USB modem ruzne mizel a znovu se objevoval ... tak jsem si koupil bluetooth za par stovek a mam klid, funguje relativne spolehlive. Instalace bez problemu, pak staci jen sparovat a je klid. Akorat ze nekdy mi to hlasi chybu neco s PPP protokolem - vypozoroval jsem ale, ze pokud:-) Resetnu PC i MDA, pak dam na MDA pripojit GPRS primo z neho. Po pripojeni hned stopnu, pak dam z PC vytocit a je to uz uplne bez problemu ....Hold nase MDA...
Šeba_oldd (1184)|15.7.2004 16:48
To není možné modem máš správný.
Ovladací panely - Přidat nebo odebrat hardware - přidat nové zařízení - vybrat hardware ze seznamu - modemy -nerozpoznávat modem vyberu jej sám - z diskety -procházet a vybrat mechaniku s CD- OEM - Drivers - usbmdm - otevřít.
Pokud opravdu skončíš obrazovkou viz výše už ho v počitači asi máš ,ale nikde nelze najít.Měl jsem ten samý problém.
Ve správci zařízení odinstaluj řadiče usb vypni a spust počitač oni se nainstalují znovu Mda bys měl mít odpojené.Potom zkus opakiovat celý postup inatalace.Pokud to tak nepůjde tak já už ti neporadím.
PierreS (10)|15.7.2004 17:16
Tak ani to nepomohlo, takze nevim, kde muze byt problem. Zkousel jsem to jeste na dalsim pocitaci a s dalsim ovladacem (z ppcw.net), ale ten samy konec. Ale moc dekuju za snahu pomoct. Jsem zoufaly, ale treba se jeste podari na neco prijit (to musi byt nejaka prkotina, kdyz to spouste lidi slape a me ne). Zdravi

Pierre
Gvaks (114)|15.7.2004 18:55
takže teď jsem to testnul instalovat na pracovním PC:
v MDAII jsem zapnul Bezdrátový modem typ připojení USB a vrazil ho do kolíbky XPčka detekovala hw a spustila se instalace při dotazu na ovladače jsem si stáhnul USBMDM.inf - 51,03 KB od PierreS a navedl instalátor na něj a všechno proběhlo v pohodě
00022011_HTC_2iF.jpg
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|15.7.2004 19:02
Já s tím laboroval dost dlouho. Připomínám, že v diskuzích proběhlo něco na ten způsob, že ten ovladač chce XP, Wokna98 mají problém. Po několika pokusech jsem to rozběhal, následuje popis pro XPprofi a Mdáčko. Podotýkám, že ActiveSync nemám vypnutý, je to divné, ale je to tak. Připravit si do nějakého adresáře ovladač. V Pdáčku 2 spustit modem bezdrát, aktivovat připojení USB, teprve nyní propojit USB kabel s compem či NB. XPéčka zahlasí nalezení nového hardwaru, naskočí průvodce instalací, zadat cestu k uloženému ovladači. I když nemá certifikát, potvrdit jeho aktivaci. V možnostech telefonu kliknout na záložku modemy, vybrat HTC USB modem, kliknout na vlastnosti, v diagnostice můžeš zadat informace z modemu, pokud naběhnou nějaké údaje, je to na dobré cestě. Kliknout na upřesnit a pro T-Mobile zadat inicializační příkaz AT+CGDCONT=1,"IP","internet.t-mobile.cz", OK,OK. Jít na Síťová připojení, kliknout na průvodnce novým, Připojit k internetu, Další, Nastavit ručně, Další, Připojit použitím modemu, Další, pojmenovat, např. GPRS TM, Další, zadat *99# (já mám *99***1# z jiného návodu a jede to taky),Další, v informacích o účtu nic nevyplňovat a dát Další, zatrhnout přidání zástupce na plochu a dokončit. V síťových připojeních kliknout pravým na GPRS TM a vlastnosti, nastavit u modemu konfiguraci, tzn. 115200 b/s, jít na záložku sítě, kde - a to je výsledek mých pokusů, kliknout Protokol sítě Internet (TCP/IP) a vyvolat vlastnosti a tam zatrhnout adresy serverů DNS a nastavit 62.141.0.1 a 62.141.0.2, tzn. stejné nastavení DNS, jako u GPRS připojení v MDáčku. Pokud nechám DNS jako automatické, tak mám problém s připojením. Nejsem nějaký guru v počítačích, ale dost jsem se v počátku ADSL potrápil s konfigurací a nastavováním, proto jsem to zkoušel i v případě použití MDáčka jako modemu. Já nevím ale zatím to jede. Odborníci se možná budou smát, ale já se ti to snažil popsat krok za krokem. Pokud máš připojení od Eurotelu, musíš si zadat jejich konfiguraci DNS i adresu. Prubni to.
Gvaks (114)|16.7.2004 11:29
ještě se to dá rozchodit přes T-Mobile Communication Centre instaluje si to vlasní ovladače jen je tam standartně nastaveno GPRS pře T-Mobile, ale myslím, že to jde upravit

Tady je návod k TCC
PierreS (10)|16.7.2004 18:08
Omlouvam se, ze jsem se nejakou dobu neozval, ale byl jsem ponekud pracovne zaneprazdnen, takze jsem to s tim TMC nezkousel, ale urcite to zkusim. Moc dekuji . Nechapu, ze to na mem pocitaci nejde, ale opravdu tam mam jen to prazdne okno. Ale ovladacem to zjevne neni, coz jsem si puvodne myslel. Asi je neco spatne v mych windows, ale nemuzu prijit na to co, protoze tak dobrej PC user nejsem. Nicmene udelam jeste par pokusu, treba neco vyjde. Zdravi,

PierreS
cemak_ce4you (22)|18.9.2004 16:39
[QUOTE="mmambo"]Ja osobně nemám zkušenost pri instalaci modemu pres USB ani Serial port, ale přes BT mi to jde velice dobře, už jsem si to rozchodil na vice počitačích. Pokud máte zájem o tuto informaci rád Vám poskytnu postup, tak jak si ho pamatuji. Výhodou je, že nemusíte nic vypínat na Active Syncu, nevýhodou je, že musíte párovat zařízení.[/QUOTE]

Docela by me ten navod zajimal, neb se s tim pekluju uz hezky dlouho, predem diky...