Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

QIP PDA - ICQ klient pro Pocket PC a Smartphone s WM5 a WM2003

xhladi07 (525)|8.2.2007 07:04
TO koksa: Jo, taky mi obcas hodi connection filed. Ale tak vetsinou na patej pokus se rozbeha.. :))

To PrAvDíK: No, zkus nekdy QIP vypnout "korektne", tj. menu -> exit. Pak by si to mel ulozit...
buko2760 (52)|8.2.2007 16:52
Já měl právě zatím ze všemi jinými klienty nějaký problém, ale QIP jede zatím bez jediného problému. Je to super prográmek a doufám, že jej budou dál vylepšovat a pořád bude free.
jimmyjames_ce4you (199)|9.2.2007 10:53
Také jsem neměl s QIP for PDA žádné problémy, bohužel po čase používání už se jeden objevil. Nestabilita. Jednou mi spadnul 3x za půl hodiny, jindy jednou za půl hodiny... Avšak i přesto u mně zůstává nejlepším icq klientem a jsem si jistý, že v nové verzi toto opraví.

Mimochodem, nevíte někdo k čemu QIP vytvoří dva zástupce na spuštění? QIP.ink a QIP (1).ink.
xhladi07 (525)|9.2.2007 11:15
[QUOTE="jimmyjames"]Mimochodem, nevíte někdo k čemu QIP vytvoří dva zástupce na spuštění? QIP.ink a QIP (1).ink.[/QUOTE]Myslim, ze pro cloveka, ktery upravuje nabidku start ne pres napr totalcmd, ale pres predpripravenou microsofti vec. Ta totiz zastupce presunuje. Takze potom jeden zastupce bude v Start, druhy v programech. .. IMHO.. :))
Martin Ráž Hoch (1832)|9.2.2007 11:29
Zravim, s nestabilitou mam stejny problem a dost me to stve, protoze jinak by to byla fajne application.
Dvou ikon jsem si taky vsimnul, ale pocket ICQ delalo to same.
koksa (28)|10.2.2007 23:54
Skúšal som to vypnút aj korektne aj nekorektne ale stale conection failed ked qip dlhšie nepoužívam tak sa chytí hned ,ale akonáhle mi niekto zavolá qip sa odpojí a ked sa potom dam do online tak mi to zase vyhodí conection failed a možem to skušat kolko chcem občas pomože soft reset ale vetsinou nie už neviem čo mám robyt Mchat mi ide len na uvodnu obrazovku a potom nič a icq mi tiež vipíše conection failed nechapem :(
Honza102 (182)|16.2.2007 17:19
Musím říci, že nic moc. Nepamatuje si přihlašovací údaje, na příchozí zprávu umí upozornit jenom zvukem, nezobrazuje korektně statusy připojených kontaktů... Zatím je nepoužitelný.
jimmyjames_ce4you (199)|16.2.2007 18:22
Přihlašovací údaje si to pamatuju! Spíše si to asi špatně nastavil...Nevšiml jsem si, že by mi zobrazoval nekorektně statusy. Jinak upozorněná na příchozí zprávu pouze zvuk mě také vadí.
Každopádně nesouhlasím s tím, že je nepoužitelný... jaký používáš icq klient?
Honza102 (182)|16.2.2007 19:50
Dokud nenajdu něco lepšího, používám starého dobrého Jimma. Schválně jsem zkusil několikrát qipa spustit a přihlašovací údaje si pamatoval. Asi jsem vážně jenom klikl někam jinam.

Statusy na qipu a stolním icq:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
William Edgar Coyotte (71)|17.2.2007 09:44
Problém s connectios failed vyřešen, stačí v přihlašovacích údajích použít namísto "login.icq.com" ip adresu nbapř:205.188.179.233 ...qip má nějaké problémy s překladem DNS ... zkuste a uvidíte :-) ...
Honza102 (182)|17.2.2007 14:52
Zadal jsem ip adresu a stále je zobrazuje špatně :?.
William Edgar Coyotte (71)|17.2.2007 15:03
Ovšem na zobrazování statusů to nemá vliv ... toto řešení eliminuje problém s "connection failed" ... osvědčilo se mi taky před spuštěním QIPu spustit a nalogovat Skype ... :-) ... ty statusy snad opraví v další verzi ... doufejme..
William Edgar Coyotte (71)|19.2.2007 07:56
Po dlouhém testování je zdá být qip silně na Variu nestabilní ... ztrácí konektivitu (connection failed) .. hryže se ...zaslané odkazy nelze otevřít ano kopírovat .. nepřehrává zvuky v stand by módu ... nelze nastavit notifikace (vybrace, blikání diodou), neuvěřitlně dlouhé načítání historie.

QIP vypadá jako hodně nadějný klient, ale ještě není propracován, doufám že další verze bude uvolněna co nejdříve.
Kurnos (2)|19.2.2007 17:46
Mam podobne skusenosti...Pouzival som ho dost dlho, lebo som nenasiel nic lepsie. Vacsinou sa mi stavalo, ze sa mi samo vyplo, potom sa nechcelo pripojit a dozralo ma ked si nepamatalo prihlasovacie udaje.
Ale potreboval by som pomoc, lebo nemozem najst nic lepsie...
Agile treba kupit...
IM+ mi vypise ze sa nemoze pripojit na icq server a ze si mam skontrolovat internetove nastavenia...
mChat zasa dosiel v procese pripajanie po odosielanie dat a tam skoncil...
Co pozuivate?
Dik.
Martin Pospíšil (266)|19.2.2007 18:25
Používám IM+ verzi 4.30 a funguje naprosto korektně....jinak mám Qtek 9090
Qip mam taky ale nepoužívám ho z důvodů špatně diakritiky hlavně když ste v režimu neviditelný,potom pokud sou uživatele offline tak se hlasí jako online,problém je i v poměrně častém sekání programu.
overgrounder (176)|19.2.2007 18:26
Mno, ja jsem na tom naprosto stejne. Mchat, QIP, IM+, ani jeden z nich nefunguje jak ma, cili nefunguji vubec. stejne je to s podivem, ze nekomu napr. Mchat nebo IM+ funguji na stejnem zarizeni a stejne romce naprosto bez problemu, a u jineho to ani neskrtne. Ja to patrani vzdal a spokojil jsem se s MobileICQ. Ma to sice par much, ale funguje spolehlive, trebaze to neni kdovijak graficky podarene. Zkratka prachobycejny zaklad minimalne zerouci pamet, ale mne to staci.
null (0)|22.4.2007 21:49
Stava se nekomu ze QiP nezobrazuje ostatnim ze jsem oN Line?
Honza102 (182)|22.4.2007 22:41
Ano, je to další bug téhle alfaverze.
null (0)|22.4.2007 23:08
Tak to uz jsem vyresil QiP bohuzel zobrazuje posledni status co byl na PC nastaven nez se clovek odhlasil z PC to znamena ze pokud mate nastaveno "neviditelny" tak i v tomto modu se pres QIP nalogujete tedy aspon me to dela...taze stacilo se nalogovat na PC zmenit na online a odhlasit a pripojit pres QiP a je vse Ok
PrAvDíK (20)|23.4.2007 15:29
Me se stalo zas tohle, doufam ze uz brzo vyjde nový build.
00211096_qip_vYv4.gif
jval (453)|24.4.2007 07:15
[QUOTE="PrAvDíK"]Me se stalo zas tohle, doufam ze uz brzo vyjde nový build.[/QUOTE]

Tohle me taky trapilo, pak jsem dal Menu->Privacy Status->Visible for All auz bylo vse v poradku. Mozna to u vas pomuze, mozna ne.
PrAvDíK (20)|24.4.2007 12:55
[QUOTE="jval"]Tohle me taky trapilo, pak jsem dal Menu->Privacy Status->Visible for All auz bylo vse v poradku. Mozna to u vas pomuze, mozna ne.[/QUOTE]

Jo tak kdyz to prehodim tak se mi dostanou online uživatelé z offline do online, super dik, to je ale blbost.
milos797 (259)|18.5.2007 09:45
Mam problem - nedokazem sa pripojit do qip - u, teda dostat sa na online. je to podla setkeho asi tym, ze sa pripajam cez usb kabel a activesync. V praci mi to ale takto vyhovuje najviac. nevie mi niekto poradit ako sa to da vyriesit? to iste mi robi aj skype. cez bluetooth ked sa pripojim tak ide, cez kabel nie. dakujem za radu
jarecek_ce4you (161)|18.5.2007 13:10
tady je imho rec o qip klientovi pro wm, ne pro stolni windows, tohle je tema spis na jinej thread ;)
zdenpok (207)|18.5.2007 14:27
Jak si přišel na to, že mluví o stolních windows?
jarecek_ce4you (161)|21.5.2007 06:40
podle toho, ze mluvi o spojeni s pc (takze je mobil hw modem)? jako teoreticky to je mozny i to, ze i kdyz je spojeny s pc, tak pouziva qipa v mobilu .. ale to mi moc nedava smysl. na kazdej pad, pokud by to tak bylo, neposlouzim, jelikoz se s pc zasadne spichavam pres bt.
mistm (477)|21.5.2007 10:56
jelikoz zminuje USB a active sync, tak mysli zpusob jak pripojuje PDA k pocitaci - tedy pres kabel. Zminuje take, ze pres BT mu to funguje (cili, kdyz pripoji PDA pres BT, tak to jde). Takze vazne se nemluvi o QIP na desktop.
jarecek_ce4you (161)|21.5.2007 14:07
to, jestli se pripojuje s mobilem k pc pres kabel nebo bt, nijak nedeterminuje, zda se bavi o qipovi na pc nebo na mobilu. semanticky se to da vylozit obema zpusoby. pricemz netvrdim, ze se skutecne nepta na qip v mobilu. mozna by spis pomohlo problem nejak specifikovat. proc se treba pres ten kabel pripojuje? kvuli synchronizaci? nebo proto, ze ma na pc net a pres kabel ho posila do mobilu? jedou mu ostatni aplikace potrebujici internet? atd. ..
Reddy (166)|21.5.2007 18:14
No vidíte! Taková pěkná diskuze a jak rychle se Vám to zvrhlo! :)
mistm (477)|22.5.2007 09:08
[QUOTE="jarecek"]to, jestli se pripojuje s mobilem k pc pres kabel nebo bt, nijak nedeterminuje, zda se bavi o qipovi na pc nebo na mobilu. semanticky se to da vylozit obema zpusoby.[/QUOTE]

to, ze se bavi o qipovi na PDA determinuje tento topic a zminovany active sync ;)

[QUOTE="jarecek"]pricemz netvrdim, ze se skutecne nepta na qip v mobilu. mozna by spis pomohlo problem nejak specifikovat. proc se treba pres ten kabel pripojuje? kvuli synchronizaci? nebo proto, ze ma na pc net a pres kabel ho posila do mobilu? jedou mu ostatni aplikace potrebujici internet? atd. ..[/QUOTE]

ja z toho postu chapu, ze pres kabel se pripojuje, protoze mu to v praci tak vyhovuje - predstavuji si, ze jen prijde k pocitaci a zanda PDA do kolibky. Predstav si co by musel delat v pripade BT synchronizace - zapnout pda, zapnout bt (predpokladam, ze ho ma kvuli baterii vypnuty), najit si v seznamu synchronizaci a poklepat. Nedivim se, ze mu je prijemnejsi ho zandat do kolibky. Takze podle meho nazoru ho pripojuje pres USB kvuli netu i kvuli synchronizaci. Dalsi otazka je proc pripojovat QIP na PDA, kdyz ho muzu mit metr vedle na pocitaci:)

Co se tyce ostatnich aplikaci, tak zminuje, ze mu to same delat skype. Cili problem bude nejspis v nastaveni pripojeni v PDA nebo v active sync. Kazdopadne s tebou souhlasim, ze by dotaz potreboval blize specifikovat.
jarecek_ce4you (161)|22.5.2007 09:22
bingo. konecne jsi kapl na to, proc mi ta tvoje verze nesedi. proc zapniat qipa na komunikatoru spojeneho s pc, kdyz muzu messengerovat pohodlneji na tom pc? :) btw. co se bt synchra tyka, mne se to treba dela u meho stavajiciho mobilu automaticky. jak se dostane na dosah bt pocitace, obe zarizeni se spoji. elegantni. cili je pro me rychlejsi a pohodlnejsi pouzivat bt (o nepritomnosti kabelu ani nemluve). jinak ja bt uz nevypniam vubec nikde. na obou mych mobilech, notebooku ani na stolnim pc. a se stavou nemivam problem :)

no, uvidime, jestli se dockame nekdy upresneni toho problemu. zatim akorat spekulujeme a hadame :)
pavlinaxx (3)|23.5.2007 02:24
Vyzkoušela jjsem ve svém Variu snad všechny I'M,které jsem kde našla (free) a s QIPem jsem zatím nejspokojenější :-)
dojezek (57)|23.5.2007 10:39
Tak to ma byt.
Protoze,je to lepsi klient na PDA.:cool:
Dominique (151)|25.5.2007 21:38
dokonce NEJlepsi, kolego .)
ron.jeremy (92)|26.5.2007 15:13
No, s takovým hodnocením bych byl opatrný. QIP např. mně padá jako zralá hruška (build 1020), nepodporuje pořádně VGA (bleší ikony stavu atd.), jeho uživatelské rozhraní je ohyzdné a připomíná javové aplikace pro poloblbé telefony. Dále podpora pouze ICQ docela zamrzí, mám některé kontakty na Jabberu, MSN a dokonce i Yahoo.
Zkoušel jsem IM messengerů docela dost, a žádný, včetně komerčních, není nic moc.
  • QIP - připomínky viz výše, navíc se z těžko pochopitelných důvodů snaží spojovat přes GPRS, i když jsem zrovna připojený přes WiFi
  • mChat - po funkční stránce téměř vyhovující, alenefunguje mi odesílání zprávy Enterem (zpráva se smaže a neodešle, musí se použít tlačítko "send"), a je hrozně pomalý a nenažraný, což je dáno .NETem
  • IM+ - do toho jsem vkládal velké naděje, ale nepochopitelně občas zatíží CPU, a na VGA zařízeních lze nastavit velikost fontu pouze ve stupních "titulek Blesku", "titulek MF Dnes", a "nadpis kapitoly slabikáře" - tedy max 3 řádky na VGA displeji, a to ještě kostrbatě vykreslené
  • Anastasia - to je ještě moc "syrové" maso, navíc mám pocit, že na to autor dlabe
  • Agile - ohyzdné rozhraní, často byl schopný PDA dovést k resetu, děkuji, nechci ani zadarmo, natož a peníze
  • Jimm - java je pro telefony pro teenagery
  • Verichat - po shlédnutí pár screenshotů jsem se o něj už ani nezajímal
Otázkou tedy je: existuje malý, svižný klient, který podporuje ICQ a nejlépe více protokolů, přičemž nepoužívá jabber transporty a pracuje bezproblémově ve VGA?
dojezek (57)|26.5.2007 15:21
/QIP - připomínky viz výše, navíc se z těžko pochopitelných důvodů snaží spojovat přes GPRS, i když jsem zrovna připojený přes WiFi/

To ze se chce spojit pres GPRS,je to problem spis modelu pristroje,a ne QIP.
S tim rozehranim mozna bych souhlasil,jenom ze tich PLUSU je,mnohem Vic,jako minusu.A co Traffic?,a co bezproblemovy Connect?,nebo korektne pisma a t.d. .Tak ze ne souhlasim s Vama.Ano,kazdemu vyhovuje nico jiniho,to neni otazka.
:cool:
dojezek (57)|26.5.2007 15:24
Ano,...sice je chyby,to uznavam,jenom ze Kde nejsou??
Bude to lepsi.
jimmyjames_ce4you (199)|26.5.2007 15:48
QIP používám na desktopu a jsem s ním maximálně spokojený :) Tudíž jsem ho samozřejmě zkusil i na své MDA Vario. Zprvu jsem byl potěšený, ale pořád jsem to považoval jako za první krůčky ke skvělému ICQ klientu... Bohužel, v těchto krůčkách zůstal i ve verzi 1020, novější zatím není. Po nějaké době jsem musel QIP odinstalovat vrátit IM+, jelikož jsem s ním měl obrovské potíže. Velmi často se hroutil, a to dokonce i hned po startu. Podařilo semi připojit v jednom z 10ti pokusů, což mě teda fakt vytáčelo. :evil:

Jinak dříve jsem používal i Agile, než ho zpoplatnili. Připadal mi jako nejlepší icq klient, pouze měl jednu podstatnou vadu...blba diakritika. Prostě někdy to šlo, někdy ne...takové divné... už si ale nepamatuju detaily.

Teď používám již zmíněný IM+, ten mi funguje bez problémů. Ovšem je to asi jako s WM - mezi slepými jednooký králem... :( Nelíbí se mi jeho uživatelské rozhranní, ale narozdíl od ostatní alespoň funguje.
pavlinaxx (3)|26.5.2007 16:01
No ja drive na symbianackem founu puzivala Agilla a používala bych ho i dnes na Variu jenže nevim jak ho zakoupit. Kdysi to slo pres premium SMS a ted už ne
dojezek (57)|26.5.2007 16:34
z diakritikou u Agile vzdy buly problemy,a tak zustaly i po dnes.... .
A IM+ taky ma svoji Mouchy,a to i z diakritikou taky,nepocitaje ze Cely PDA pak ma problemy.Jsem skusil hodne kecalek... .Ale nikomu to vyhovuje,nikomu ne,to chapu.I vzdy u WM zalezi jeste na "tele",totiz na Pristroje,Vyrobci.Je to tak.
ron.jeremy (92)|26.5.2007 17:01
[QUOTE="dojezek"]To ze se chce spojit pres GPRS,je to problem spis modelu pristroje,a ne QIP.[/QUOTE]
Tak to asi stěží, když se žádný jiný program používající internet o něco takového nepokouší - Opera, mChat, IM+, PIE, pRSS Reader, GS Player i CorePlayer při streamingu, vše OK. Jen QIP to dělá.
[QUOTE="dojezek"]S tim rozehranim mozna bych souhlasil,jenom ze tich PLUSU je,mnohem Vic,jako minusu.[/QUOTE]
Nějak se těch plusů zatím nemůžu dopočítat, bohužel. Věřím, že časem se to zlepší, ale jde to hrozně pomalu.
[QUOTE="dojezek"]A co Traffic?[/QUOTE]
Traffic mě bude zajímat v momentě, až to bude funkčni, mně prostě QIP padá, a zkoušel jsem na více zařízeních WM5/WM6. Pak ten traffic je naopak vysoký, protože se připojuji znovu a znovu.
[QUOTE="dojezek"],a co bezproblemovy Connect?[/QUOTE]
Bezproblémový? A jaký by jiný měl být? Měl bych při connectu mumlat zaříkávadla? V jiných IM se také vyplní UIN a password, a jede to. A pokus o připojování přes GPRS mi jako bezproblémový rozhodně nepřipadá.
[QUOTE="dojezek"],nebo korektne pisma a t.d. .Tak ze ne souhlasim s Vama.Ano,kazdemu vyhovuje nico jiniho,to neni otazka.[/QUOTE]
Ano, každému vyhovuje něco jiného. To však neznamená, že se budou ozývat jen ti spokojení a pět chvalozpěvy - je třeba upozornit na problémy, pokud existují, a že jich u QIPu není málo. BTW, ani ostatní klienty v mém příspěvku moc nechválím, takže to pro QIP vlastně ani není tak hrozné. ;)
ron.jeremy (92)|26.5.2007 17:05
[QUOTE="dojezek"]A IM+ taky ma svoji Mouchy,a to i z diakritikou taky[/QUOTE]
Diakritika mi v IM+ fungovala OK, problém byl u me na VGA s velkymi pismeny v okne chat logu.
dojezek (57)|26.5.2007 17:47
Ne zastupuji Zde spolecnost QIP.A proto rekal ze u WM pristroju je to obtizne byt objektyvni... .Taky to zalezi na Vyrobci.
A co se tyche IM+,tak mne normalne nikdy nesel.... .Ted jsem pouzivam QIP,a jsem spokojeny,Connect trva 2-3s,zadny disconnect a tak dal.... .Totiz plni to nejdulezitejsi... ,bez chyby.
dojezek (57)|26.5.2007 17:58
I vzdycki i QIP,i jine programy na "internet" se pripoji na preferovany "Connect",ktery mate nastaveny v PDA.Totiz jsem pripojim na pocitac ,pres Bluetooth,nebo Wi-Fi i PDA veme to pripojeni ktere je "preferovane".A GPRS uz v posledny chvili,kdy nema zadny jiny dostup.
Skusil jsem totiz ten program s 5 pristroji,i zadne problemy s Connect nebuly.
Ne rikam ze je to nico jako "Ideal",to ne existuje....,ale neni to spatne.....,alespon pro zacatek.Neni totiz tak stara programa ,jako je Agile napriklad... .
ron.jeremy (92)|26.5.2007 18:12
to dojezek: V momentě, kdy se tato chyba projevuje pouze u jedné konkrétní aplikace, je těžko možné svalovat vinu na zařízení a jeho nastavení.
Těší mě, že vám QIP funguje OK, mně bohužel ne.
xhladi07 (525)|26.5.2007 18:16
Mno, tak ja se taky pridam do teto plamenne diskuze, kdyz uz mi doslo 10 mailu.. :))

QIP ma obrovskou vyhodu v tom, ze je easy. Zprovoznit mChat mi dalo cele odpoledne a pak stejne nechodil korektne. QIP sem nainstaloval a bezelo to. Bohuzel, opravdu jsou problemy s pripojenim. Proste jak psal kolega, jednou z 10-ti a to jest eclovek musi pozvat samana na pomoc (ne toho z ce4you :D ). Jinak GUI je super, samotna funkcnost uz taky. Tesim se na novy built (bohuzel uz dlouho).. :(
dojezek (57)|26.5.2007 18:21
Jeste bych chtel nico dodat.... .
Totiz ten problem s pripojenym byl vyresen v tejhle verzi....1020b,v 1010 to se stavalo a dost casto.I nico se mne reka ze mozna u Vas QIP konfliktuje z nijakem jinim programem.....,urcite.
ron.jeremy (92)|26.5.2007 20:13
[QUOTE="dojezek"]mozna u Vas QIP konfliktuje z nijakem jinim programem.....,urcite.[/QUOTE]
Errrrrhm... Pokud to dělá jen QIP mobile, pak bych chybu nehledal u někoho jiného. Při zkoušení nových buildů QIPu jsem si už zvykl, že je třeba spustit QIP, nakonfigurovat ho, vyskočit z QIPu, aby se uložila konfigurace, znovu spustit QIP a teprve potom se pokusit připojit. Jinak se může stát, že QIP padne na hubu, a budu konfigurovat znovu. :no:
[QUOTE="xhladi07"]Zprovoznit mChat mi dalo cele odpoledne a pak stejne nechodil korektne.[/QUOTE]
Huh... mChat se mi podařilo zprovoznit napoprvé, a chodil korektně, až na to, že je to těžkopádná nenažraná nestvůra napsaná v .NET, který se na podobné "handy" aplikace vůbec nehodí. Trochu problém byl s jabberem a zjištěním, jaký zápis uživatelského jména vyžaduje, to je ale u každého Jabber IM klienta - jeden chce username@jabber.server.tld, jiný jen username. To je trochu neštěstí jabberu, že není stanovený standard. :(
Můžu vědět, kde byl problém? Co se mi dodnes nepodařilo v mChatu nakonfigurovat, to je odeslání zprávy po Enteru (zpráva zmizí a nic) - což zase v QIPu funguje OK, pokud se ho podaří připojit bez držkopádu. :sarcastic:
dojezek (57)|26.5.2007 20:59
hm...,je to zvlastny,protoze mne takovy vecy ne staly.Stacilo /napoprve/ zadat username,a heslo....,a bez nic ihned "sel" jsem na Internet,bez potizi.A nastaveny taky vzdycki zadal jenom jednou.... .
jimmyjames_ce4you (199)|26.5.2007 22:16
To dojezek:
Nechcu rýpat, ale ty neumíš psát česky?! Příspěvky po tobě se fakt nedají číst.. to je šílný. Nebo píšeš na nějakém hloupém mobilu jen s T9 a nečteš po sobě co ti to tam hází?